آموزش سالیدورک کامل از مقدماتی تا پیشرفته

آموزش سالیدورک کامل از مقدماتی تا پیشرفته

معرفی سالیدورک پیش از پرداختن به آموزش سالیدورک به معرفی خود نرم افزار سالیدورک می پردازیم. سالیدورک  نرم افزاری سه بعدی و مکانیکی بوده که توسط شرکت فرانسوی به نام Dassault […]

افزودن به سبد خرید
توضیحات

معرفی سالیدورک

پیش از پرداختن به آموزش سالیدورک به معرفی خود نرم افزار سالیدورک می پردازیم. سالیدورک  نرم افزاری سه بعدی و مکانیکی بوده که توسط شرکت فرانسوی به نام Dassault Systèmes ساخته شده است.  به کمک این برنامه می توانید مدل ایجاد کنید، به راحتی در محیط نرم افزار آن را طراحی نموده و نقشه ای استاندارد استخراج نمایید.

معرفی نرم افزار سالیدورک در صفحه دوره آموزش سالیدورک

بدون نیاز به محاسبات نقشه کشی صنعتی،  قادرید در فضای برنامه سالیدورک شکل های مد نظرتان را بسازید و طراحی کرده و خروجی بگیرید. همچنین می توانید در پروژهای جوشکاری و قالبسازی و ریخته گری و ورق کاری و… از آن استفاده کنید.

در ادامه آموزش 0 تا 100 نرم افزار سالیدورک کاربردهای این نرم افزار را برای یادگیری سالیدورک پیشرفته بیان می کنیم.

کاربردهای نرم افزار سالیدورک

در این قسمت از آموزش پیشرفته سالیدورک solidworks برخی از کاربردهای نرم افزار سالیدورک را بررسی می کنیم.

 • چاپ سه بعدی
 • صنعت خودروسازی
 • حمل و نقل
 • طراحی قطعات فلزی
 • طراحی محصولات
 • الکترونیک
 • عمران
 • و…

در این بخش از آموزش گام به گام سالیدورک برخی از کاربردهای نرم افزار سالیدورک را بیان کردیم. برای آشنایی بیشتر با کاربردهای این نرم افزار می توانید نسبت به خرید پکیج آموزشی سالیدورک یا دانلود فیلم آموزش سالیدورک پیشرفته اقدام کنید. همچنین شما می توانید برای یادگیری سالیدورک پیشرفته در دوره سالیدورک شرکت کنید.

در قسمت بعد آموزش پیشرفته سالیدورک solidworks قابلیت ها و امکانات نرم افزار سالیدورک را بررسی می کنیم.

قابلیت های نرم افزار سالیدورک

در این بخش از آموزش گام به گام سالیدورک به بررسی قابلیت ها و ویژگی های این نرم افزار می پردازیم.

 • مدلسازی و طراحی قطعات
 • رندرینگ پیشرفته
 • مدیریت فایل
 • امکان شبیه سازی
 • ابزارهای قدرتمند طراحی
 • کتابخانه آماده

در این قسمت از آموزش پیشرفته solidworks به قابلیت های سالیدورک اشاره کردیم. برای شناخت بیشتر قابلیت ها و امکانات این نرم افزار می توانید در دوره جامع سالیدورک شرکت کرده یا نسبت به خرید آموزش سالیدورک حرفه ای یا دانلود فیلم آموزش solidworks اقدام کنید.

در قسمت بعد آموزش تخصصی سالیدورک مزایای نرم افزار سالیدورک را بیان می کنیم.

مزایای نرم افزار سالیدورک

در این بخش از آموزش پیشرفته سالیدورک solidworks برخی از مزایای نرم افزار سالیدورک را شرح می دهیم.

طراحی سه بعدی کارآمد

یکی از مزایای نرم افزار سالیدورک که در آموزش گام به گام سالیدورک به آن اشاره شده است، طراحی سه بعدی در این نرم افزار است.SOLIDWORKS یک ماژولار طراحی پارامتریک با کاربری آسان است، به این معنی که می توانید به راحتی طرح را در هر مرحله از فرآیند طراحی ویرایش کنید.

انطباق مشتری/فروشنده

سازگاری مشتری/فروشنده مزیت دیگر سالیدورک است که درآموزش 0 تا 100 نرم افزار سالیدورک به آن پرداخته شده است. انتخاب یک سیستم CAD که به طور گسترده شناخته شده باشد بسیار مهم است. با توجه به محبوبیت SOLIDWORKS، احتمال زیادی وجود دارد که یک رقیب، تامین کننده یا مشتری از آن استفاده کند، بنابراین نیاز به ترجمه فایل ها از یک سیستم به سیستم دیگر، کاهش زمان و به حداقل رساندن احتمال اشتباه وجود دارد. این کار با مشتریان و تامین کنندگان را بسیار آسان تر می کند، زمان تبدیل کمتر، کارایی را افزایش می دهد، ناگفته نماند کار با هم در سه بعدی به معنای ارائه نتایج بسیار بهتر است.

برنامه های کاربردی داخلی

مزیت دیگر سالیدورک که در این آموزش پیشرفته solidworks معرفی شده است، برنامه های داخلی کاربردی این نرم افزار است. SOLIDWORKS یک ابزار نرم افزار 3D CAD بسیار پربازده است که دارای ابزارهای تحلیلی یکپارچه و اتوماسیون طراحی است.

یادگیری آسان

یکی دیگر از مزایای سالیدورک که در اموزش پیشرفته سالیدورک به آن اشاره شده است، یادگیری آسان این نرم افزار است. رابط کاربری این نرم افزار بسیار ساده است. این نرم افزار SOLIDWORKS دارای آموزش های داخلی و تعداد زیادی از پیش تنظیمات فوق العاده برای طراحی سریع است.

در این بخش از آموزش گام به گام سالیدورک مزایای این نرم افزار بیان شد. برای شناخت بیشتر مزایای نرم افزار سالیدورک می توانید دوره ی سالیدورک را گذرانده یا نسبت به خرید پکیج آموزش سالیدورک حرفه ای یا دانلود فیلم آموزش سالیدورک پیشرفته اقدام کنید.

در بخش بعد این اموزش پیشرفته سالیدورک اصلی ترین ماژول های نرم افزار سالیدورک را نام می بریم.

ماژول های سالیدورک

در این قسمت از آموزش سالیدورک پروژه محور ماژول های اصلی نرم افزار سالیدورک را نام می بریم.

 • part: ابزارهای طراحی قطعات
 • drawing: ابزار های نقشه کشی
 • Assembly: ابزارهای مونتاژ قطعات

در این بخش از آموزش 0 تا 100 نرم افزار سالیدورک ماژول های اصلی نرم افزار سالیدورک را نام بردیم. برای آشنایی بیشتر با این ماژول ها می توانید در دوره جامع سالیدورک شرکت کنید یا فیلم آموزش سالیدورک پیشرفته را دانلود نمایید. 

در قسمت بعد آموزش پیشرفته solidworks با ویژگی های رندر سه بعدی در سالیدورک آشنا می شوید.

ویژگی های مهم رندر سه بعدی SolidWorks

در این قسمت از اموزش پیشرفته سالیدورک ویژگی های نرم افزار سالیدورک در رندر سه بعدی را بررسی می کنیم.

 • تجزیه و تحلیل بصری
 • رندر واقع گرایانه و انیمیشن سه بعدی
 • Command Finder
 • قدرت برش / گسترش
 • و…

در بخش بعد آموزش تخصصی سالیدورک کاربردهای مدلسازی سه بعدی در سالیدورک را بررسی می کنیم.

کاربردهای مدلسازی سه بعدی در سالیدورک

در این بخش از آموزش سالیدورک پروژه محور کاربردهای مدلسازی سه بعدی در این نرم افزار را بیان می کنیم.

 • ساخت: تبدیل طرح ها به محصولات، از جمله ماژول های ماشین.
 • طراحی: مدلسازی سطح یا مدلسازی جامد پارامتری/مستقیم.
 • تجزیه و تحلیل مهندسی: تجزیه و تحلیل الکترومغناطیسی، تجزیه و تحلیل حرارتی، تجزیه و تحلیل سیالات و موارد دیگر.

برای آشنایی بیشتر با این کاربردها می توانید در دوره آموزشی سالیدورک پیشرفته شرکت کنید یا نسبت به خرید آموزش سالیدورک حرفه ای اقدام کنید. شما برای یادگیری سالیدورک پیشرفته نیز می توانید به خرید پکیج آموزش سالیدورک پیشرفته بپردازید.

در بخش بعد این آموزش پیشرفته solidworks به بررسی تفاوت های این نرم افزار با نرم افزار اتوکد می پردازیم.

تفاوت نرم افزار سالیدورک و اتوکد

در این بخش از آموزش حرفه ای سالیدورک تفاوت های این نرم افزار با نرم افزار اتوکد را بیان می کنیم.

یکی از تفاوت هایی که بین این دو نرم افزار وجود دارد این است که امکان مدلسازی پیشرفته در نرم افزار سالیدورک وجود دارد اما در نرم افزار اتوکد نه. یادگیری نرم افزار سالیدورک نسبت به اتوکد آسان تر است. یکی دیگر از تفاوت های این دو نرم افزار که در آموزش حرفه ای سالیدورک به آن اشاره شده است این موضوع است که امکان مدلسازی ورق کاری نه سالیدورک وجود دارد اما در اتوکد نه. یکی دیگر از تفاوت های این دو نرم افزار این است که سالیدورک دارای ماژول های اختصاصی برای شبیه سازی، واقعیت مجازی و… است اما اتوکد این ماژول ها را ندارد.

برای آشنایی بیشتر با تفاوت های نرم افزار سالیدورک و دیگر نرم افزارها می توانید در دوره های آموزش پیشرفته solidworks شرکت کنید یا نسبت به خرید پکیج آموزش سالیدورک حرفه ای و دانلود فیلم اموزش جامع سالید ورک اقدام نمایید.

در بخش بعد آموزش تخصصی سالیدورک به بازار کار این نرم افزار می پردازیم.

بازار کار نرم افزار سالیدورک

اکثر مهندسان مکانیک و صنایع و… به منظور طراحی مدل های چند بعدی و نقشه کشی صنعتی از برنامه سالیدورک کمک می گیرند.

همچنین  اگر دانشجو و یا فارغ التحصیل رشته های مهندسی و مرتبط مانند معماری هستید و در آغاز مسیر می باشید، در ابتدا برای ورود به بازارکار نیاز به نمونه کار و رزومه حرفه ای خواهید داشت. برای ایجاد اطمینان اولیه و اثبات خودتان می توانید با کمک این نرم افزار در قالب پروژه های فرضی نمونه کار برای رزومه و پورتفولیوی خود آماده کنید.

برای این منظور در حین یادگیری سالیدورک پیشرفته و تماشای فیلم های دوره آموزش سالیدورک پروژه محور بهتر است در کنار استاد و با کمک فایل های تمرینی که همراه با ویدیوها آورده شده است و خود استاد با آن ها کار میکند، کار کرده و تا جای ممکن تمرین نمایید تا پورتفولیوی حرفه ای برای خود آماده کنید.

بازار کار بعد از دوره آموزش سالیدورک

اکنون قادرید با ایجاد اطمینان کارفرما از تخصص خود و با کمک دوره آموزشی سالیدورک پیشرفته ، وارد بازار کار شوید. بدین منظور میتوانید چه به صورت دورکاری و پروژه ای و چه به صورت حضوری در شرکت های تولید قطعات خودرو و ماشین آلات نمونه کارهای خود را  معرفی و شروع به کار کنید.

چرا به آموزش سالیدورک نیاز داریم؟

 • سالیدورک نرم افزار مورد نیاز مهندسان

  SOLIDWORKS برای تمام مهندسین مکانیک و صنایع و تمام کسانی که با نقشه کشی صنعتی و مدل سازی صنعتی کار میکنند نرم افزاری بسیار ضروری بوده و به نوعی تمام فارغ التحصیلان این رشته ها و رشته های مرتبط دیگر باید به این نرم افزار مسلط باشند.

 • محیط کاربرپسند سالیدورک

  اگر شما با نرم افزارهای با کاربرد مشابه مانند کتیا کار کرده باشید، قطعا تایید میکنید که نرم افزار سالیدورک دارای رابط کاربری بهتر و آسان تری میباشد. شما در نرم افزار در سالیدورک می توانید با اختصاص جنس و چگالی به هر قطعه جرم آن را به دست آورده و آنالیز حرکتی انجام دهید مثلا در یک مکانیزم با سرعت دادن به موتور، سرعت و شتاب خروجی مکانیزم را اندازه بگیرید.

 • گستره وسیع حوزه های کاری در سالیدورک

  طیف وسیعی از صنایع مختلف در نرم افزار سالیدورک قابل پیاده سازی هستند و می توان از آن در حوزه هایی مانند طراحی صنعتی و محصول، علم پزشکی، آموزش و ماشین­ آلات استفاده نمود. همچنین نرم افزار سالیدورک در صنعت انرژی، از جمله نفت و گاز و همچنین انرژی­‌های تجدید ناپذیر بسیار محبوب است. همینطور پیشرفت های چشم گیر و رو به رشدی در زمینه رباتیک برای نرم افزار سالیدورک وجود دارد.

مزایای نسبی آموزش سالیدورک نسبت به سایر دوره های مشابه

آموزش نرم افزار سالیدورک رسانه آموزشی مکتب تی وی

در دوره جامع آموزش سالیدورک شما در 6 ساعت تمام مباحث مورد نیاز خود را از مدرس تخصصی این نرم افزار دریافت میکنید و میتوانید همراه با فایل های تمرینی به صورت تعاملی در حین مشاهده فیلم های دوره اموزشی سالید ورک همراه با استاد تمرین نمایید. همچنین این دوره آموزشی سالیدورک پیشرفته مزیت هایی نسبت به دوره اموزشی سالید ورک مشابه دارد.

در این دوره سالیدورک به آموزش 0 تا 100 نرم افزار سالیدورک به صورت کامل و پروژه محور می پردازیم. این دوره اموزشی سالید ورک بدون پیش نیاز است. مخاطبان این دوره ی سالیدورک دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته مهندسی مکانیک و مهندسی صنایع هستند. همچنین این دوره جامع سالیدورک برای رشته مهندسی پزشکی و نقشه کشی صنعتی نیز کاربرد دارد. این دوره آموزش حرفه ای سالیدورک برای افراد فعال در حوزه های الکترونیک، مکانیک، مکاترونیک و… نیز مناسب است. هدف دوره سالیدورک، یادگیری سالیدورک پیشرفته و آشنایی با ابزارها و تکنیک های این نرم افزار برای طراحی است. گذراندن این دوره آموزشی سالیدورک پیشرفته شما را از شرکت در هر دوره ی سالیدورک دیگری بی نیاز می کند. شرکت در این دوره آموزش سالیدورک پروژه محور و دانلود فیلم آموزش سالیدورک پیشرفته شما را برای برای ورود به بازار کار در این حوزه آماده می کند و با یادگیری سالیدورک پیشرفته می توانید از این راه کسب درآمد کنید.

شما می توانید جهت فراگیری آموزش پیشرفته سالیدورک solidworks در دوره جامع سالیدورک شرکت کرده یا نسبت به خرید پکیج آموزش سالیدورک پروژه محور یا دانلود فیلم آموزش solidworks از طریق همین صفحه آموزش تخصصی سالیدورک اقدام نمایید.

معرفی قسمت های دوره جامع آموزش سالیدورک

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

1. معرفی اجمالی نرم افزار سالیدورک

در این قسمت از دوره جامع سالیدورک به موارد زیر میپردازیم.

 1. Introduction to Solidworks :
  توضیحات اولیه درباره محیط های نرم افزار SOLIDWORKS
 2. Create Template:
  ساختن Template (قالب) جدید برای ست کردن بعضی از موارد موردنیاز مثل سیستم اندازه گیری ، جنس
  قطعه و …
 3. Measuring Parts:
  توضیحات مربوط به دستور measure (اندازه گرفتن) و تنظیمات آن (مثلا تغییر سیستم میلی متر به اینچ)

2. مقدمه

در این قسمت از دوره آموزش پیشرفته سالیدورک solidworks به موارد زیر میپردازیم.

 1. Basic Parts:
  توضیحات اولیه در مورد محیط Part (قطعه)
 2. Basic Assembly:
  توضیحات اولیه در مورد محیط Assembly (مونتاژ)
 3. Basic Drawing:
  توضیحات اولیه در مورد محیط Drawing (نقشه کشی)
 4.  Six Steps To Create Modeling :
  توضیح درباره 6 گام برای ساختن یک مدل

3. سرفصل Features در محیط Part

در این قسمت از دوره آموزشی سالیدورک پیشرفته به موارد زیر میپردازیم.

 1. Creating Sketch:
  ساختن Sketch (طرح) در محیط Part و سرفصل Sketch با خط و اشکال هندسی
 2. Relations in Sketch:
  حالت های مختلف قیود ازجمله مماس کردن و هم مرکز کردن
 3. Extrude Feature:
  شرح دستور Extrude (بیرون آوردن) ، یعنی با این دستور می توان یک طرح 2 بعدی را به یک قطعه 3 بعدی تبدیل کرد.
 4. Extrude Cut Feature:
  با این دستور می توان از یک قطعه 3 بعدی، یک حجم با سطح مقطع ثابت کم کرد.
 5. Revolved Feature:
  شرح دستور Revoluted ، یعنی با این دستور می توان یک طرح 2 بعدی را حول یک خط خارج از طرح یا یکی
  از خطوط طرح به صورت کمانی از دایره یا دایره به یک قطعه 3 بعدی تبدیل کرد.
 6. Revolved Cut Feature:
  این دستور برعکس دستور Revoluted است که از یک جسم 3 بعدی ، قطعه ای که مثل دستور Revoluted ساخته شده را از قطعه اصلی کم می کند.
 7. Material Selection-mass Properties-colors:
  شرح دستوراتی برای تعیین جنس ، خواص جرمی و رنگ قطعه
 8. System Options-units:
  تنظیمات مریوط به سیستم های اندازه گیری
 9. Working With Dimentions:
  طریقه اندازه گذاری در Sketch (طرح)

4. سرفصل Sketch در محیط Part

در این قسمت از دوره اموزش جامع سالید ورک به موارد زیر میپردازیم.

 1. Line Tools:
  دستوری برای رسم خطوط مستقیم
 2. Rectangular:
  دستوری برای رسم مستطیل به روش های مختلف
 3. Circle – Arc:
  دستوراتی برای رسم دایره و کمانی از دایره
 4. Slots:
  دستوری برای رسم شکل Slots (شکاف)
 5. Ellipse in Sketch:
  دستوری برای رسم بیضی
 6. Polygon in Sketch:
  دستوری برای رسم اشکال چندضلعی
 7. Using Text in Sketch:
  دستوری برای نوشتن متن روی جسم 3 بعدی
 8. Using Equations And Variables:
  دستوری برای استفاده از معادلات و متغیرها برای رسم Sketch (طرح)
 9. Spline:
  دستوری برای رسم خطوط منحنی شکل مانند چندجمله ای ها
 10. Equation Driven Curve -spline:
  طریقه استفاده از نوشتن معادله برای ترسیم خطوط منحنی شکل

5. دستورات مربوط به ویرایش اشکال دو بعدی در سرفصل Sketch در محیط Part

در این قسمت از دوره آموزش پیشرفته solidworks به موارد زیر میپردازیم.

 1. Trim-extend:
  شرح دستور Trim (اصلاح) و Extend (گسترش) ، که می توان یک خط را برید یا کسترش داد.
 2. Offset Geometry:
  رسم با Offset (انحراف) یک خط یا شکل هندسی از روی خط یا شکل هندسی رسم شده از قبل
 3. Eraise-undo-redo:
  دستوراتی برای پاک کردن ، عقب رفتن و جلو رفتن مثل نرم افزار اکسل و …
 4. Mirror in Sketch:
  با استفاده از دستور Mirror (آینه) می اوان یک طرح 2 بعدی را نسبت به یک محور خارج یا روی شکل قرینه کرد.
 5. Linear & Circular Pattern:
  تکرار یک Pattern (الگو) 2 بعدی به صورت خطی و دایره ای
 6. Convert in Sketch Chamfer & Fillet in Sketch:
  دستور Convert (تبدیل کردن) برای بردن یک Sketch در صفحه دیگر و دستورات Chamfer و Fillet برای از خارج کردن گوشه ها از حالت تیز یا 90 درجه در فضای Sketch

6. مباحث مربوط به ایجاد و بکارگیری دستگاه مختصات ، محور و صفحات

در این قسمت از دوره آموزش حرفه ای سالیدورک به موارد زیر میپردازیم.

 1. Create New Planes:
  روش ساختن صفحات جدید
 2. Create New Axises:
  روش ساختن محورهای جدید
 3. Create Coordinate:
  روش ساختن دستگاه صفحات جدید

7. دستورات مربوط به ویرایش اجسام سه بعدی در سرفصل Features در محیط Part

در این قسمت از دوره آموزش 0 تا 100 نرم افزار سالیدورک به موارد زیر میپردازیم.

 1. Fillet in Features:
  دستور Fillet برای از خارج کردن گوشه ها از حالت تیز یا 90 درجه در قطعات 3 بعدی به صورت منحنی
 2. Chamfer in Features:
  دستور Chamfer برای از خارج کردن گوشه ها از حالت تیز یا 90 درجه در قطعات 3 بعدی به صرت خط
  با زاویه 45 درجه
 3. Draft in Features:
  دستوری برای زاویه دار کردن اضلاع مکعب مستطیل
 4. Shell in Features:
  دستوری برای تنظیم ضخامت دیواره های قطعه 3 بعدی
 5. Mirror in Features:
  با استفاده از دستور Mirror (آینه) می اوان یک قطعه 3 بعدی را نسبت به یک محور خارج یا روی شکل قرینه کرد.
 6. Linear Pattern in Features:
  تکرار یک Pattern (الگو) قطعه 3 بعدی به صورت خطی
 7. Circular Pattern in Features:
  تکرار یک Pattern (الگو) قطعه 3 بعدی به صورت دایره ای

8. دستورات سرفصل های surface و features در محیط part

در این قسمت از دوره آموزش پیشرفته سالیدورک به موارد زیر میپردازیم.

 1. Lofted:
  با این دستور می توان با چندین طرح در صفحات موازی یک قطعه سه بعدی کشید.
 2. Lofted By Guide Curves:
  همان دستور بالاست با این تفاوت که می توان از یک سری منحنی راهنما استفاده کرد.
 3. Lofted Cut:
  برعکس دستور Lofted است.
 4. Swept:
  با استفاده از این دستور می توان هر سطح مقطع دلخواهی را روی یک خط راست یا منحنی عبور داد
 5. Swept Cut:
  این دستور برعکس دستور قبل است و میتوان دستور قبل را برای برش زدن از یک جسم استفاده کرد.
 6. Wrap:
  برای نوشتن متن روی جسم بصورت برجسته ، تورفتگی و حتی هم سطح با جسم
 7. Boundary:
  با این دستور می توان یک سطح مقطع را با استفاده از خطوط مرزی رسم شده ،عبور داد.
 8. Intersect:
  توضیحات درمورد دستور Intersect (تقسیم کردن یا از وسط قطع کردن) ، که میتوان یک صفحه با مقطع
  خط راست یا منحنی را از یک قطعه 3 بعدی برخورد داد و قطعه را به 2 قسمت تقسیم کرد و در نهایت بین بخش های تقسیم شده 1 تا 3 قطعه مورد نظر را انتخاب کرد.
 9. Surface Tools:
  دستوراتی برای رسم رویه (سطوح صاف و منحنی)

9. دستور Hole Wizard

در این قسمت از دوره آموزشی سالیدورک پیشرفته به Hole Wizard میپردازیم که برای ایجاد سوراخ بروی قطعه 3 بعدی میباشد.

10. درست کردن Blocks

در این قسمت از دوره آموزش solidworks به Blocks  که دستوری است برای ذخیره کردن یک Sketch که در قطعه زیاد کاربرد دارد میپردازیم.

11. محیط Assembly و بعضی از دستورات مهم این محیط

در این قسمت از فیلم آموزش سالیدورک پیشرفته به موارد زیر میپردازیم.

 1. Assembly:
  توضیحات کلی در مورد محیط Assembly (مونتاژ)
 2. Mate Of Assembly:
  توضیحاتی کلی درباره قیود استاندارد ، مکانیکی و … در محیط مونتاژ
 3. Subassembly & Linear Pattern:
  شرح زیرمونتاژ و تکرار الگوی خطی در محیط مونتاژ
 4. Circular Pattern:
  تکرار الگوی دایره ای در محیط مونتاژ
 5. Using By Toolbox:
  طریقه استفاده از جعبه ابزار

12. مبحث قیود در محیط Assembly

در این قسمت از دوره آموزش 0 تا 100 نرم افزار سالیدورک به موارد زیر میپردازیم.

 1. Standard Mates: شرح کامل قیود استاندارد
 2. Advanced Mates: شرح کامل قیود پیشرفته
 3. Mechanical Mates: شرح کامل قیود مکانیکی
 4. Mating By Aligning Planes: قید گذاری به وسیله صفحه

13. محیط Drawing و ساخت Template

در این قسمت از دوره آموزش حرفه ای سالیدورک به موارد زیر میپردازیم.

 1. Working With Draw Templates: کار با قالب ها در محیط نقشه کشی
 2. Adding Model Views To Drawing: اضافه کردن ویوهای مختلف در محیط نقشه کشی

14. ابعاد و اندازه در محیط Drawing

در این قسمت از دوره اموزش جامع سالید ورک به  Dimention In Drawing که طریقه اندازه گذاری در محیط Drawing (نقشه کشی) میباشد، میپردازیم.

15. چند دستور کاربردی در محیط Drawing

در این قسمت از آموزش گام به گام سالیدورک چند دستور کاربردی را معرفی می کنیم.

 1. Adding Views To Drawing: دستوراتی اضافه ویو در محیط نقشه کشی
 2. Note,area Hitch,custom Properties : توضیح یک سری دستورات کاربردی

16. نقشه کشی قطعات مونتاژ شده

در این قسمت از دوره آموزش تخصصی سالیدورک به Assembly Drawings که درباره تهیه نقشه از یک قطعه مونتاژ شده است میپردازیم.

سرفصل ها

۱ فصل ۱۶ جلسه ۶:۰۳:۰۰ ساعت

دوره جامع آموزش سالیدورک کامل از مقدماتی تا پیشرفته

۱۶ قسمت ۶:۰۳:۰۰

1. معرفی اجمالی نرم افزار سالیدورک

رایگان (پخش زنده)

2. مقدمه

3. سرفصل Features در محیط Part

4. سرفصل Sketch در محیط Part

5. دستورات مربوط به ویرایش اشکال دو بعدی در سرفصل Sketch در محیط Part

6. مباحث مربوط به ایجاد و بکارگیری دستگاه مختصات ، محور و صفحات

7. دستورات مربوط به ویرایش اجسام سه بعدی در سرفصل Features در محیط Part

8. دستورات سرفصل های surface و features در محیط part

9. دستور Hole Wizard

10. درست کردن Blocks

11. محیط Assembly و بعضی از دستورات مهم این محیط

12. مبحث قیود در محیط Assembly

13. محیط Drawing و ساخت Template

14. ابعاد و اندازه در محیط Drawing

15. چند دستور کاربردی در محیط Drawing

16. نقشه کشی قطعات مونتاژ شده

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

۱. چطور میتونم در دوره آموزش solidworks ثبت نام کنم؟

شما طبق راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی در بخش سوالات متداول سایت در منوی اصلی عمل کرده و به راحتی به فایل های دوره آموزش solidworks دسترسی پیدا کنید.

۲. آیا در حین دوره آموزش سالیدورک از پروژه های واقعی استفاده میشود؟

در طی این آموزش سالیدورک شما به صورت تعاملی آموزش میبینید. یعنی پروژه های کاملا واقعی برای معرفی ابزارها و تکنیک ها به کار گرفته شده و همان فایل ها هم در اختیار شما هستند تا بدون به زحمت افتادن برای پیدا کردن فایل های دوره آموزشی شما بتوانید همراه با استاد تمرین کنید.

۳. نحوه پشتیبانی و رفع اشکال در دوره آموزش solidworks به چه صورت است؟

شما میتوانید با استفاده از اکانت تلگرام مکتب تی وی با آی دی @maktabtv_support با ما در ارتباط باشید و همینطور تلفن های تماس و همینطور لایو چت در سمت راست پایین آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران عزیز است. همینطور در صورتی که در طی دوره مشکلات فنی را تجربه کردید و یا خواستین درباره سطح پیشرفت شما پیشنهاداتی ارائه شود، میتوانید با تماس با پشتیبانی مکتب تی وی در گروه هایی در تلگرام عضویت یابید که برای همیشه متخصصین این حوزه پاسخگوی شما در این زمینه ها خواهند بود.

۴. مدرس دوره جامع آموزش سالیدورک به چه صورت با ما تمرین میکنه؟

مدرس دوره آموزشی سالیدورک که صرفا یک کاربر نیست و بلکه سالها در این زمینه کار کرده، فایل های تمرینی در حین ضبط ویدیو را در اختیار شما قرار گرفته و شما همراه با استاد در حین ویدیوهای آموزشی و پس از پایان هر قسمت از دوره آموزش سالیدورک میتوانید تمرینات لازم را انجام دهید و پس از آن به قسمت بعدی دوره آموزش سالیدورک مراجعه نمایید.

و این یعنی راحت ترین راهی که میتوانید با استفاده از ویدیوهای خام که به تفکیک هر قسمت در اختیار شما قرار گرفته و استاد با همان ها کار میکند بتوانید تمرین کنید و در پایان دوره آموزش سالیدورک حتی نمونه کارهای مخصوص به خودتان را بسازید.

۵. چطور از کیفیت و فن بیان مدرس دوره آموزش سالیدورک اطمینان پیدا کنم؟

شما با مشاهده سرفصل های دوره آموزش سالیدورک متوجه میشوید که تمام چیزی که برای تسلط به این نرم افزار نیاز دارید در این دوره آموزش سالیدورک ویژه گنجانده شده است و برای مشاهده کیفیت سمعی و بصری دوره آموزشی و کارهایی از قبیل ضبط در استودیو و چند مرحله تدوین نیز میتوانید پیش نمایش دوره آموزشی سالیدورک و همینطور قسمت هایی که جهت نمونه به صورت پیش نمایش قرارداده شده اند را مشاهده بفرمایید.

حسین عباسی

مدرس دوره: حسین عباسی

آقای عباسی از متخصصین باتجربه نرم افزار solidworks میباشند و با استانداردهای رسانه آموزشی مکتب تی وی دوره آموزشی در این زمینه تولید کردند که توانست نظر مخاطبان بسیاری در این نرم افزار را جلب نماید.

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

guest

قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی جعفری
مهدی جعفری
1 سال قبل

سلام روز بخیر. با خرید این دوره امکان ارتباط با مدرس درس و رفع اشکالات مربوط در طی آموزش سالیدورک وجود داره؟

fahime.j
fahime.j
1 سال قبل

سلام. وقت شما بخیر. رشته من کامپیوتره و تا الان هیچ تجربه ای در زمینه مکانیک و طراحی صنعتی نداشتم. به تازگی تصمیم گرفتم وارد کار طراحی و پرینت سه بعدی بشم. به نظر شما این آموزش مناسب من هست؟! ممنون میشم راهنماییم کنید

ریحانه
ریحانه
1 سال قبل

سلام این دوره آموزش سالیدورک کامل ضبط شده یا هنوز ادامه داره؟

sajjad.n
sajjad.n
1 سال قبل

سلام . این پکیج آموزش سالیدورک پشتیبانی هم داره؟

saeedi
saeedi
1 سال قبل

سلام خسته نباشید
در این دوره آموزش سالیدورک نحوه ی وارد شدن و به کارگیری مهارت ها در بازار کارش رو هم آموزش میدن؟

بهدانی
بهدانی
1 سال قبل

سلام فهرست مباحث مطرح شده در دوره رو قرار نمیدین؟

mhm.araste
mhm.araste
1 سال قبل

سلام این پکیج به صورت پروژه ای آموزش سالیدورک رو دنبال میکنه یا تمرین و پروژه ای نداره؟

حیدری
حیدری
1 سال قبل

دوره آموزش سالیدورک آپدیت هم داره بعدا؟ و اگر داره چطور میشه دریافت کرد؟

maleki
maleki
1 سال قبل

سلام این آموزش سالیدورک برای یادگیری کامله یا بعدش دوره ی آموزش پیشرفته هم داره؟

phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
0
  0
  لیست خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه