70% تخفیف تمام دوره های مکتب تی وی برای شما تا زمان محدود
دوره نرم افزار افتر افکت از صفر تا صد

دوره نرم افزار افتر افکت از صفر تا صد

نرم افزار Adobe After Effects یکی از مهم ترین نرم افزار های کمپانی ادوبی بوده که دو کار عمده ساخت موشن گرافیک و انیمیشن سازی و یا جلوه های ویژه را با آن میتوان انجام داد . درواقع بهتر است قبل از یادگیری و آموزش انیمیشن سازی مهارت لازم کار با این نرم افزار را در آموزش افتر افکت بیاموزید. یکی از مهمترین دلایل انتخاب این نرم افزار قدرتمندی آن بوده به نوعی که برای برخی موارد بی نظیر و بدون رقیب است. نرم افزار افتر افکت به واسطه محبوب بودن خود در موارد ذکر شده همینطور فایل های آماده زیادی برای آن تولید شده است که کار را  برای انجام پروژه ها بسیار آسان نموده است. همینطور استفاده از قابلیت های سایر نرم افزارهای ادوبی مانند فتوشاپ و ایلوستریتور در کنار آموزش تدوین قابلیت های زیادی را در افترافکت در اختیار کاربر قرار میدهد. شما با استفاده از افترافکت متخصص تیزرتبلیغاتی و ساخت موزیک ویدیو و کلیپ اسپرت و همینطور جلوه های ویژه فیلم های سینمایی و یا متخصص تولید موشن گرافیک میتوانید باشید.

افزودن به سبد خرید
توضیحات

آنچه در صفحه دوره آموزش نرم افزار افتر افکت خواهید دید

معرفی نرم افزار افتر افکت

نرم افزار افتر افکت نرم افزاری برای ایجاد جلوه های ویژه بصری، موشن گرافیک و ترکیب تصاویر متحرک است که در فرایندهای پس از تولید در صنعت فیلم سازی و تولیدات تلویزیونی استفاده می شود. از نرم افزار افتر افکت می توان برای ساخت انیمیشن، کروماکی، اصلاح حرکت و اندازه و جهت و… استفاده کرد. به این منظور می توان نسبت به خرید دوره افتر افکت و دانلود آموزش نرم افزار افتر افکت اقدام کرد. آموزش نرم افزار افتر افکت موردی در بین آموزش های نرم افزارهای گرافیکی ادوبی هستش که بسیاری از هنرجویان نرم افزار افتر افکت نیمه کاره دوره های آموزش افترافکت رو رها کردند.

پس از بررسی به عمل اومده دلیل اون مشخص شد. ما فهمیدیم که علت این مورد مشخص نکردن هدف از آموزش ابتدایی نرم افزار افتر افکت در ابتدای راه است. یعنی در ابتدا شما باید بدانید که به موشن گرافیک علاقه داشته دارید و میخواهید دنبال کنید یا جلوه های ویژه موردی است که باید در نظر داشته باشید.

از این نظر باید در ابتدا نسبت به دانلود فیلم آموزش نرم افزار افتر افکت و خرید دوره افتر افکت اقدام کنید و خود نرم افزار افتر افکت را در دوره آموزش نرم افزار افتر افکت، آموزش ببینید بعدسراغ دوره های آموزشی مهارت محور آن حوزه بروید تا چیزی اضافه را آموزش نبینید. برای دانلود آموزش نرم افزار افتر افکت یا خرید دوره افتر افکت می توانید از همین صفحه اقدام کنید.

با دانلود فیلم آموزش نرم افزار افتر افکت و گذراندن دوره آموزش افتر افکت یادگیری کامل نرم افزار افتر افکت میتوانید مسیر خود را مشخص نمایید. و از این رو چیزی را اضافه و کم آموزش ندیده باشید.

 نرم افزار افترافکت رو خیلی از شماها با نام های افتر و یا همون افترافکت شناختید و همونطور که میدونید نرم افزاری پرکاربرد در صنعت فیلمسازی و تولید ویدیو در سطوح مختلف محسوب می شود که از محصولات شرکت ادوبی به حساب میاد و با اون میشه جلوه های ویژه رو روی ویدیوهای ضبط شده با دوربین پیاده کرد و یا انیمیشن و یا موشن گرافیک تولید کرد.

کاربرد نرم افزار افتر افکت

در این قسمت از آموزش کار با نرم افزار افتر افکت، کاربرد نرم افزار افتر افکت را بررسی می کنیم. 

ایجاد جلوه های ویژه بصری در افتر افکت

یک کاربرد نرم افزار افتر افکت در ساخت جلوه های ویژه است. در صنعت فیلم سازی اجرای برخی از قسمت های فیلم ها مشکل است و برای ایجاد آن از افرادی غیر از عوامل اصلی فیلم استفاده می شود، به این قسمت ها جلوه های ویژه می گویند. مواردی از جلوه های ویژه که می توان در نرم افزار افتر افکت ایجاد کرد عبارتنداز: ایجاد ربات های غول پیکر، ایجاد انفجار و طوفان، ساخت فضای غیرواقعی و… . برای آشنایی بیشتر با جلوه های ویژه در افترافکت می توانید نسبت به خرید دوره افتر افکت اقدام کنید.

ایجاد موشن گرافیک (motion graphics) در افتر افکت

مهمترین کاربرد نرم افزار افتر افکت، موشن گرافیک است. موشن گرافیک در افتر افکت به معنای بخشی از طراحی گرافیکی است که در آن ویژگی های مختلف هر جسم را با کمک برخی از ویژگی های این نرم افزار متحرک می کنیم تا حرکت در این مشخصه آن شی را فراهم کنیم. موشن گرافیک در زمینه های مختلف مانند سینما و تلویزیون، تبلیغات و برندسازی، شبکه های اجتماعی و… کاربرد دارد. از نمونه بارز موشن گرافیک تیزر برنامه های تلویزیونی هستند. برای یادگیری نحوه ایجاد موشن گرافیک در نرم افزار افتر افکت می توانید به دانلود آموزش نرم افزار افتر افکت بپردازید.

ایجاد ترکیب بندی (composition) در افتر افکت

به ترکیب چند فیلم یا کلیپ در نرم افزار افتر افکت کامپوزیشن می گویند. در composition شما می توانید لایه های مختلف فیلم را کنار یکدیگر قرار دهید و اصلاحات رنگی روی آن انجام دهید. برای نجوه ایجاد ترکیب بندی در افتر افکت نیز می توانید نسبت به دانلود آموزش نرم افزار افتر افکت و خرید دوره افتر افکت اقدام نمایید.

افکت گذاری فیلم عروسی

آخرین کاربرد نرم افزار افتر افکت که در این آموزش کار با نرم افزار افتر افکت معرفی شده است، افکت گذاری روی فیلم عروسی در نرم افزار افتر افکت است. با استفاده از افتر افکت می توانید روی فیلم های  عروسی و جشن ها، افکت بگذارید و وارد بازار کار در این زمینه شده و از این راه کسب درآمد کنید.

کاربرد نرم افزار افتر افکت وسیع است که در اینجا به چند مورد از آنها اشاره شد. این نرم افزار همچنین در ساخت انیمیشن، فیلم های سینمایی و تلویزیونی، ساخت تیزرهای تبلیغاتی، اضافه کردن افکت تصویری به فیلم و… نیز کاربرد دارد.

بازار کار افتر افکت

بازار کار نرم افزار افتر افکت در صفحه دوره آموزش افتر افکت

پس از این که شما نسبت به دانلود فیلم آموزش نرم افزار افتر افکت اقدام کردید و دوره آموزش نرم افزار افتر افکت رو به اتمام رساندید میتوانید وارد موشن گرافیک و یا جلوه‌های ویژه بشوید. و این به علاقه شما در  شرایط هرکدوم از این مهارت ها برمیگردد.

در موشن گرافیک موضوع قابل توجه است که به واسطه ی مخاطبین زیادی که فضای مجازی در اختیار کسب و کارها گذاشته است همه ی افراد قابلیت نمایش ابعاد کسب و کار خود در موشن گرافیک را دارند و این باعث رونق بسیار زیاد این حوزه شده است که پس از گذراندن این دوره آموزشی و مسلط شدن بر خود نرم افزار به صورت انحصاری، در دوره آموزش موشن گرافیک به تکنیک ها و پلاگین های آن میپردازید.

همینطور به واسطه ی کم بودن تخصص و همینطور گران بودن جلوه های ویژه، ساخت کلیپ های حاوی جلوه های ویژه دستمزدهای بالایی را خواهد داشت. بنابراین خرید دوره افتر افکت و دانلود فیلم آموزش نرم افزار افتر افکت اهمیت پیدا می کند. از جلوه های ویژه میتوان در موارد زیر استفاده نمود.

 • جلوه های ویژه فیلم های سینمایی
 • موزیک ویدیو
 • کلیپ اسپرت
 • فیلم های عروسی
 • کلیپ های تولید شده برای اینستاگرام و شبکه های اجتماعی

بنابراین همانطور که ذکر شد هر مهارت در نرم افزار افتر افکت شرایط خاص خود را دارد که شما میتوانید برحسب پتانسیل هایی که در اطراف شماست، برای مثال آتلیه ها و شرکت های سینمایی در دایره شناختی شما قرار دارد و یا اینکه در فضای مجازی و ساخت موشن گرافیک شرایطی برای تولید محتوا برای کسب و کارهای مختلف را دارید، میتوانید بعد از این دوره آموزش استفاده از نرم افزار افتر افکت وارد یکی از این مهارت ها شوید.

بازار کار نرم افزار افتر افکت به علت اینکه افراد خبره کمی در حوزه ی کاری آن وجود دارد بسیار داغ است و افراد قطعا در ساخت کلیپ های اسپرت و موزیک ویدیو و تیزرهای تبلیغاتی برای کارفرمایان قادر خواهند بود درآمد خوبی را به دست آورند.

برای مثال با هزینه این آموزش نرم افزار افتر افکت و یادگیری کامل افتر افکت و همچنین دانلود فیلم آموزش نرم افزار افتر افکت فرد قادر خواهد بود در حالت واقع بینانه در کمترین حالت، قرارداد موشن گرافیک و یا کلیپ اسپرت با هزینه های چند صد هزار تومانی به بالا را به راحتی با کارفرمایان بسته و به راحتی ده برابر هزینه کرد خود را از این طریق به دست آورد.

نمونه عینی پروژه و استخدام متخصصین افترافکت

از آنجایی که شنیدن کی بُود مانند دیدن ترجیحا پیشنهاد میکنیم خودتان ببینید! بخشی از پروژه های این بازار کار وسیعی که پیش روی خود دارید را می توانید در بخش لیست پروژه های ادوبی افتر افکتس در سایت پونیشا ) که با سرچ این عبارت خواهید دید، تا خودتان از نزدیک با پروژه های افترافکت آشنا شوید!

همینطور برای استخدام افراد متخصص این نرم افزار هم میتوانید (استخدام افترافکت جابینجا) را سرچ کنید تا بازار کار تمام وقت آن را نیز مشاهده کنید تا ببینید بعد از آموزش نرم افزار افتر افکت چه بازار کاری پیش روی شماست.

آموزش نرم افزار  افتر افکت در رسانه آموزشی مکتب تی وی

در این دوره آموزش نرم افزار افتر افکت این فرصت برای شما فراهمه که یک سناریو آموزشی استاندارد رو همراه با استاد پیش برید یعنی قدم به قدم با استاد تمرین کنید و در پایان در حافظه بلند مدت خود مطالب رو داشته باشید.

 همچنین تابوی آموزش after effect در دوره های آموزش استفاده از نرم افزار افتر افکت بی هدف و بدون دلیل طولانی، در این دوره آموزش نرم افزار افتر افکت شکسته شده و در کمترین زمان ممکن میتونین به تسلطی که واقعا بهش نیاز دارید در افتر افکت برسید.

این دوره جامع آموزش نرم افزار افتر افکت از مقدماتی تا پیشرفته نرم افزار را پوشش می دهد یعنی از نصب نرم افزار تا تمام نکات پیشرفته موجود در این نرم افزار در مدت زمان ۷ ساعت و در ۴۶ قسمت به شما آموزش داده میشود.

و شما بلافاصله پس از تهیه دوره آموزش استفاده از نرم افزار افتر افکت میتوانید ویدیو ها و فایل های تمرینی دوره را دانلود نموده و آموزش ابتدایی نرم افزار افتر افکت را شروع نمایید.

ویژگی های آموزش افتر افکت در صفحه دوره آموزش افتر افکت

 

فهرست عناوین دوره جامع آموزش نرم افزار افتر افکت

برای مشاهده توضیحات هر قسمت آن را باز کنید

1. مقدمه

قسمت اول دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

در این قسمت آموزش استفاده از نرم افزار افتر افکت به معرفی دوره آموزش استفاده از نرم افزار افتر افکت و مدرس این دوره می پردازیم و مباحثی از جمله اینکه این دوره آموزش استفاده از نرم افزار افتر افکت مناسب چه کسانی است و …. در این قسمت مورد بحث قرار گرفته است در انتها هم نصب نسخه ۲۰۱۹ نرم افزار به صورت کامل آموزش داده می شود.

2. محیط کاری افترافکت

قسمت دوم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

در قسمت بعد از آموزش استفاده از نرم افزار افتر افکت با محیط کاری افترافکتس آشنا میشیم محیط کاری جدیدی براساس سلیقه و نیاز خودمون در داخل افتر افکتس میسازیم بین اونها سوییچ میکنیم همچنین با سایر بخش های مهم این نرم افزار آشنا میشیم که از جمله مهمترین اونها بخش تایم لاین (نوار زمان) و سایر بخش ها که در ویدیو توضیح داده میشه.

3. پنجره ی Preferences

قسمت سوم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

دراین قسمت آموزش ابتدایی نرم افزار افتر افکت بخش prefernces رو که در قسمت ادیت قرار داره بررسی میکنیم و مهمترین گزینه هاشو یاد میگیریم که از جمله اونها تنظیمات ظاهر افترافکتس مثل لیبل ها یا یا تنظیم خطوط راهنما هست.همچنین نحوه فارسی نویسی مستقیم رو هم در این قسمت از آموزش استفاده از نرم افزار افتر افکت یاد خواهیم گرفت.

 

4. چندین اصطلاح مهم در افترافکت

قسمت چهارم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

دراین قسمت آموزش استفاده از نرم افزار افتر افکت چندین اصطلاح مهم در افترافکت رو یاد خواهیم گرفت مثله کدک ویدیو که در خروجی فیلم بسیار مهم هستند و معرفی دو کدک بسیار پر کاربرد h246و h265 ، چنل  های رنگی کانال های رنگ ، ماسکها و مت ها که یاد گرفتن آنها بسیار مهم و ضروری است.

 

5. 6 اصل افترافکت

قسمت پنجم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

دراین قسمت آموزش ابتدایی نرم افزار افتر افکت ۶ اصل افترافکت رو توضیح میدیم که شامل کامپوزیشن ها، لایه ها ، انیمیشن ،افکت ها،سه بعدی و رندر .یاد گرفتن این ۶ قسمت مهم نرم افزار باعث میشه پایه های افترافکت رو بشناسین و بهتر باهاش کار بکنید.

6. ساخت پروژه و کامپوزیشن

قسمت ششم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

دراین قسمت آموزش استفاده از نرم افزار افتر افکت به صورت عملی کار با نرم افزار رو با ساخت پروژه شروع میکنیم .تنظیمات پروژه رو انجام میدیم و گزینه های ساخت کامپوزیشن رو بررسی  می کنیم که شامل جزییات زیادی میشه مانند فریم ریت اندازه رزولوشن پروژه و …

 

7. ارتباط افترافکت و فتوشاپ

قسمت هفتم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

نرم افزار فتوشاپ از مهمترین  نرم افزارهایی که همه افراد تا حدودی با اون آشنا هستند به همین دلیل دراین قسمت آموزش ابتدایی نرم افزار افتر افکت ارتباط نرم افزار افترافکتس رو با فتوشاپ بررسی می کنیم ، همچنین نحوه وارد کردن فایل از فتوشاپ به افترافکت و ایمپورت فایل های psd به داخل افتر و تنظیمات مختلف اونها و کار با فایل های ایمپورت شده در داخل افتر یاد میگیریم.

8. مدیریت پنل Project

قسمت هشتم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

این که ما بتونیم سریع فایل خودمون رو در افترافکت پیدا کنیم و وارد کنیم و دسته بندی کنیم بسیار مهمه در این قسمت آموزش ابتدایی نرم افزار افتر افکت بخش project  در نرم افزار افتر افکتس رو یاد میگیریم که شامل دسته بندی فایل ها ،جستجوی یک فایل خاص در افترافکتس و دیدن تنظیمات مختف یک فایل ،اختصاص یک رنگ به فایل مورد نظر و دیدن فایل ها به صورت چارت ،زمان یک فایل ویدیوی و تنظیمات دیگه ،بطور کلی همه فایل های  ما در قسمت project وارد میشن واز این جهت  یاد گرفتن این ویدیو خیلی مهم هست.

 

9. کار با لایه ها

قسمت نهم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

لایه بندی از جمله کارهایی هست که درنرم افزار های گرافیکی و غیر گرافیکی ما اون انجام میدیم و میخوایم در این ویدیو کار با بخش لایه ها رو یاد بگیریم.هم چنین در این بخش از آموزش ابتدایی نرم افزار افتر افکت تنظیمات ترنسفورم transform  لایه ها رو یاد میگیریم که در همه لایه ها وجود دارند،که شامل جابه جایی مکانی چرخش ،تغییر مقیاس یا شفافیت و نقطه مرکزی هرلایه می باشد.همچنین جابه جایی در نوار تایم لاین و رفتن به زمان های مختلف رو یاد میگیریم.

 

10. مدیریت ویدیو در کامپوزیشن

قسمت دهم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

دراین قسمت یک ویدیو رو با روشی بهتر وارد قسمت کامپوزیشن کنیم که قابلیت ادیت داشته باشه و بخشی از ویدیو انتخاب و کات کنیم تا وارد کامپوزیشن کنیم. همچنین توضیحاتی در مورد پنجره نمایش پروژه و گزینه های اون خواهیم داشت.

11. ساخت عملی انیمیشن

قسمت یازدهم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

دراین قسمت آموزش ابتدایی نرم افزار افتر افکت بصورت عملی یک انیمیشن کوتاه با استفاده از لوگو و شکل ها داخل افترافکتس میسازیم و نحوه مدیریت و کار با کی فریم keyframe  ها رو هم یاد میگیریم و گزینه هایی که قبلا یاد گرفتیم مانند چرخش و تغییر مکان و شفافیت و تغییر سایز رو انیمیت کنیم و بهشون کلید حرکتی اختصاص بدیم.

12. کار با بخش تکست

قسمت دوازدهم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

دراین قسمت با بخش تکست کار میکنیم. همچنین نحوه نوشتن و تایپ در افترافکتس و تنظیمات اون قسمت مانند تغییرفونت تغییر رنگ فاصله سطرها عنوان بندی و… رو یاد میگیریم. همچنین در این بخش آموزش استفاده از نرم افزار افتر افکت یک کلیپ کوتاه با بخش تایپ برای شروع ویدیو ها یا همان اینترو میسازیم.

13. نحوه ساخت اشکال برداری مختلف

قسمت سیزدهم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

دراین قسمت آموزش استفاده از نرم افزار افتر افکت نحوه ساخت اشکال برداری مختلف مربع داریره چند ضلعی ستاره و … در افترافکتس یاد میگیریم. همچنین روش استفاده از pen رو هم یاد میگیریم که بوسیله اون اشکال برداری مورد نظر خودمون رو ترسیم کنیم ویا ادیت کنیم و در جاهایی مانند بخش ماسک استفاده کنیم.

آموزش افترافکت

آموزش افترافکت

 

14. افکت ها

قسمت چهاردهم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

دراین قسمت بخش افکتهای افترافکتس رو بررسی میکنیم. سعی میکنیم افکت های مهم این قسمت رو معرفی کنیم و تنظیمات اون رو باهم یاد بگیریم و ترتیب اعمال افکت ها و تاثیرش رو روی تصاویر ببینیم.

آموزش افترافکت

15. تنظیمات مربوط به خروجی گرفتن

قسمت پانزدهم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

دراین قسمت آموزش استفاده از نرم افزار افتر افکت بخش بسیار مهم رندر رو یاد میگیریم که در واقع همون خروجی نهایی کار ما و پروژه ما هست، که در این ویدیو سایز خروجی فیلم، کیفیت فیلم، محل ذخیره سازی و معرفی فرمت های مختلف و فرمت مناسب برای خروجی تنظیمات صدا و بسیاری ازجزییات این بخش رو بررسی میکنیم.

آموزش افترافکت

16. کامپوزیشن ها

قسمت شانزدهم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

دراین قسمت میخوایم یکی از مهم ترین قسمت های افترافکت رو یاد بگیریم یعنی کامپوزیشن، کامپوزیشن ها مانند یک ظرف فیلم ها و فایل های ما رو در خودش داره و در این ویدیو یاد میگیریم چطور کامپوزیشن بسازیم و پارامترهای اونها مثل سایز ویدیو و فریم ریت  طول کلی کامپوزیشن پس زمینه و … رو متناسب با ویدیوهای خودمون تغییر بدیم.

آموزش افترافکت

17. ارتباط موثر بین فتوشاپ و افترافکت

قسمت هفدهم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

دراین قسمت آموزش ابتدایی نرم افزار افتر افکت نحوه ی ارتباط موثر بین نرم افزار فتوشاپ و افترافکت را بررسی میکنیم، روش استفاده از پریست های آماده هم اندازه استاندارد فیلم در فتوشاپ و خطوط راهنما در آن و ایمپورت فایل مورد نظر به افتر افکت رو یاد میگیریم. همچنین درباره نحوه نمایش در بخش نمایش پروژه خود افترافکت هم توضیحاتی خواهیم داد.

آموزش افترافکت

 

18. روش کار با ابزار مفید Snap

قسمت هجدهم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

در این قسمت روش کار با ابزار مفید snap  رو یاد میگیریم، نحوه ارتباط گرید ها و اسنپ رو بررسی میکنیم و بصورت عملی کاربرد اونها رو می بینیم.

آموزش افترافکت

 

19. پریکامپ

قسمت نوزدهم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

پریکامپ یک نوع روش گروه بندی لایه ها در نرم افزار افترافکتس هست. ما دراین قسمت آموزش ابتدایی نرم افزار افتر افکت به ساخت precompose می پردازیم که بسیار مهمه، نحوه ساخت و تظیمات این بخش رو یاد میگیریم چند لایه مختلف به یک پریکامپ تبدیل میکنیم و روی لایه پریکامپ افکت هایی اعمال میکنیم.

آموزش افترافکت
20. کامپوزیت سه بعدی

قسمت بیستم | دوره آموزشی افتر افکت

ما در افترافکتس میتونیم کامپوزیت سه بعدی انجام بدیم و خیلی از هنرمندان سه بعدی در داخل افترافکتس این کار رو انجام میدن ما در ویدیو یک خروجی از نرم افزار سه بعدی رو وارد افترافکت میکنیم و نحوه نمایش بهتر اون رو در افترافکت تنظیم می کنیم و همچنین یاد میگیریم که چطور به  SEQUENCE رندر بگیریم مانند همون چیزی که وارد افترافکتس کردیم.

دوره نرم افزار افتر افکت از صفر تا صد 10

21. کلیدهای میانبر

قسمت بیست و یکم | دوره آموزشی افتر افکت

یاد گرفتن کلید های میانبر در نرم افزارها، سرعت کار مارو خیلی سریع می کنه .در این ویدیو ما با کلید های میانبر افترافکت آشنا میشیم که شامل پرکاربرد ترین اونها میشه که برای کار با پروژه ضروری هستند.

آموزش افترافکت

 

22. لایه ها

قسمت بیست و دوم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

در این ویدیو بخش لایه ها در نرم افزاز افترافکتس رو بررسی می کنیم.لایه هایی که در داخل افترافکتس ساخته میشن مثله لایه تکست که لایه نوشته هست لایه سالید که لایه رنگی هست لایت که نور هست و در فضای سه بعدی کاربرد داره دوربین که کاربردش مشخصه نال آبجکت که نقشی کنترل کننده داره بیشتر وشیپ ها و ادجاستمنت ها و…

آموزش افترافکت

 

23. ابزار تایپ

قسمت بیست و سوم | دوره آموزشی افتر افکت

تایپ کردن نوشته بی شک در همه نرم افزار های گرافیکی لازم و ضروریه و در افترافکتس هم ما به راحتی میتونیم از ابزار تایپ استفاده می کنیم و در این ویدیو ما کار کردن با این ابزار رو یاد میگیریم و گزینه های این بخش رو بررسی می کنیم.

آموزش افترافکت

 

24. انیمیت و بررسی تنظیمات تکست

قسمت بیست و چهارم | دوره آموزشی افترافکت

در این قسمت یک نوشته مینویسیم  وبا استفاده از تنظیمات اون قسمت تکست رو ادیت میکنیم و در بخش بعدی به این نوشته یک انیمیشن حرکتی جالب میدیم که مخصوص بخش نوشته هست و تنظیمات اون بخش رو بررسی میکنیم.

آموزش افترافکت

25. لایه های سالید

قسمت بیست و پنجم | دوره آموزشی افترافکت

ما در پروژه ها از لایه های سالید استفاده بسیار استفاده میکنیم و دراین قسمت یک تصویر گرافیکی جذاب میسازیم و در ساخت اون ازلایه سالید و افکت های افترافکت و بخش های مختلف دیگه استفاده می کنیم تا هم بر اونها مسلط بشیم و هم کاربرد اون ها یاد بگیریم.

آموزش افترافکت

 

26. تنظیمات رنگ و استروک و گزینه های دیگر

قسمت بیست و ششم | دوره آموزشی افترافکت

در درس های قبل نحوه ترسیم اشکال یا همون شیپ ها رو یاد گرفتیم ولی در این ویدیو میخوایم تنظیمات رنگ و خط دور یا استروک و گزینه های مهم دیگه در تنظیم رنگ و موقعیت و غیره رو یاد میگیرم.

آموزش افترافکت

 

27. آلفامت و لومامت

قسمت بیست و هفتم | دوره جامع آموزش  نرم افزار افترافکت

در این ویدیو بخش مهم آلفا مت و لوما مت رو بررسی میکنیم و به وسیله اون یک افکت جالب میسازیم و نحوه کارکرد مت ها رو بر روی لایه ها یاد میگیریم و تفاوت بین آلفا مت و لوما مت رو با کار کردن روی لایه های شکل و افکت یاد خواهیم گرفت.

آموزش افترافکت

 

28. یک تکنیک مفید در کار با لوگو

قسمت بیست و هشتم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

در این ویدیو یک تکنیک مفید در کار با افترافکتس رو یاد میگیریم. میخوایم یک لوگو رو وارد نرم افزار کنیم و بعد تغییراتی روی اون انجام بدیم درادامه یک تصویر دیگه رو جایگزین اون کنیم.

آموزش افترافکت

 

29. انیمیشن

قسمت بیست و نهم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

در این قسمت بخش انیمیشن رو بررسی میکنیم ، منظور از انیمیشن کلید های انیمیشن و کی فریم ها هست، در این ویدیو به صورت عملی کار با انواع کی فریم ها رو یاد میگیریم که کلید های ایز این و ایز آوت و تاثیر اونها در انیمیشن رو میبینیم .همچنین نحوه استفاده از افکت موشن بلور ،پرنتینگ و لینک کردن پارامتر ها به هم با استفاده از پیک ویب رو یاد میگیریم.

آموزش افترافکت

30. انیمیت

قسمت سی ام | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

این ویدیو هم به بخش انیمیت در نرم افزار افترافکتس میپردازیم ، و نحوه حرکت در مسیر انیمیت شده بین دو کی فریم رو با استفاده از تنظیمات interpolation  و استفاده از چندین نوع از interpolation برای کیفریم ها در مسیر انیمیت شده و تفاوت اونهارو یاد میگریم.

آموزش افترافکت

 

31. گراف ادیتور

قسمت سی و یکم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

این ویدیو نحوه کاربا بخش گراف ادیتوررودر افترافکس یاد می گیریم.گراف ادیتور حرکت بین کی فریم ها در افترافکتس رو بصورت نمودار مقدارvalue  و سرعت speed  به ما نشون میده که میتونیم اون رو تغییر بدیم ومقادیر و سرعت های مخلف رو برای کری فریم ها ایجاد کنیم و تاثیر متفاوت اون رو ببینیم.

آموزش افترافکت

 

32. پرنتینگ

قسمت سی و دوم | دوره آموزش نرم افزار افترافکت

در این ویدیو ما یک بازوی مکانیکی رو متحرک سازی میکنیم که بیشتر تکنیک انجام این کار مد نظر ما هست که استفاده از پرنتینگ برای متصل کردن مفاصل بازو استفاده میکنیم که باعث میشه بهتر مفهوم وکار با با این ابزار مفید یاد بگیریم.

آموزش افترافکت

 

33. نال آبجکت

قسمت سی و سوم | دوره آموزش افتر افکت

نال آبجکت ها از ابزار های مفید در افترافکتس هست که برای کنترل لایه های دیگه استفاده میشن. Null ها خودشون در رندر وجود ندارند و بیشتر ابزار کمکی به حساب میان. ما دراین ویدیو با استفاده از چندین نال آبجکت یک انیمیشن پیچیده میسازیم و نقش اونها در این انیمیشن می بینیم.

آموزش افترافکت

 

34. پیک ویپ و اکسپرشن

قسمت سی و چهارم | دوره آموزش نرم افزار افتر افکت

در این ویدیو با قسمت پیک ویپ و اکسپرشن آشنا میشیم که در افترافکتس کاربرد زیادی دارند و یاد گرفتن اونها مهمه .ما در این ویدیو چند لایه رو متحرک سازی میکنیم و در این کار از اتصال مقادیر عددی و اکسپرشن برای متحرک سازی استفاده میکنیم ، و بصورت نمونه یک اکسپرشن رو می نویسیم و  کارکرد اون رو در این بخش میبینیم.

آموزش افترافکت

 

35. مسیرهای حرکتی یا موشن پت

قسمت سی و پنجم | دوره آموزشی افتر افکت

دراین ویدیو با مسیرهای حرکتی یا موشن پت آشنا میشیم و و حالت های مختلفش رو بررسی میکنیم .همچنین یاد میگیریم یک مسیر یا موشن پت رو کپی کنیم و یا از شیپ ها به عنوان موشن یا مسیر حرکتی برای لایه های دیگه استفاده کنیم.
آموزش افترافکت
36. بخش صدا در افترافکت

قسمت سی و ششم | دوره آموزشی افتر افکت

این قسمت به بخش صدا در نرم افزار افترافکتس اختصاص داره و کار با تنظیمات صدا پنل های تنظیمات صدا و کم وزیاد کردن صدا رو یاد می گیریم .همچنین از یک افکت زیبا برای نمایش صدا استفاده میکنیم و در همین بخش کار با قسمت مارکر ها رو هم داریم، و یاد میگیریم چطور با اونها کار کنیم.

آموزش افترافکت

37. تایم لاین و کلید های میانبر مربوطه

قسمت سی و هفتم | دوره آموزشی افتر افکت

در این قسمت میخوایم با تایم لاین (نوار زمانی)کار کنیم و از کلید های میانبر برای سرعت عمل در کار استفاده کنیم . نحوه انتخاب لایه ،حرکت در زمان های مختلف ، حرکت بین کی فریم های ایجاد شده ،نمایش کی فریم ها ،رفتن به ابتدا و انتهای لایه و ابتدا و انتهای تایم لاین و… در این درس یاد میگیریم.

آموزش افترافکت

38. افکت اسکریبل

قسمت سی و هشتم | دوره آموزشی افتر افکت

در این ویدیو از افکتی استفاده میکنیم که در موشن گرافیک و انیمشن سازی و … کاربرد داره .اسکریبل افکتی هست که متن نوشته یا ماسک یا شکل رو بصورتی خطوطی مورب یا درهم درمیاره که قابلیت انیمیت هم برای تنظیمات اون وجود داره .

آموزش افترافکت

39. کارکردن با پریست ها

قسمت سی و نهم | دوره آموزشی افتر افکت

در این ویدیو کارکردن با پریست ها رو یاد میگیریم .برای این کار مقادیر یک لایه انیمیت متحرک سازی میکنیم و اون رو بصورت پریست ذخیره میکنیم  و دوباره اون به نرم افزار فراخوانی می کنیم .از پریست ذخیره شده میتونیم در پروژه ای دیگه و لایه ای دیگه استفاده کنیم .

آموزش افترافکت

 

40. کار کردن با دوربین

قسمت چهلم | دوره آموزشی افتر افکت

این ویدیو کارکردن با دوربین رو در نرم افزار افترافکتس به ما یاد میده. دراین قسمت آموزش صفر تا صد افتر افکت با هم یک دوربین میسازیم ،انواع دوبین ها رو بررسی میکنیم ،نوع لنز و تنظیمات دیگه رو براش انجام میدیم.همچنین کار با دوربین در فضای سه بعدیو یاد میگیریم و از افکت پر کابرد  depth of field که شبیه به دوربین واقعی عمل میکنه و بخشی از تصویر رو تار و بخشی رو واضح نشون میده استفاده میکنیم.

آموزش افترافکت

 

41. حذف لرزش تصاویر

قسمت چهل و یکم | دوره آموزش افتر افکت

در این ویدیو آموزش صفر تا صد افتر افکت لرزش تصویر که حاصل از حرکت دوربین بر روی دست هستش رو حذف میکنیم. برای این کار با یکی از ابزارهای افترافکتس کار میکنیم که به ما کمک میکنه لرزش تصویر رو حذف کنیم و تظیمات این بخش رو هم یاد میگیریم.

آموزش افترافکت

 

42. کروماکی یا پرده سبز

قسمت چهل و دوم دوره جامع آموزش نرم افزار افتر افکت

در این ویدیو یاد میگیریم چطور پرده سبز رو که در فیلم سازی و سینما استفاده میشه حذف کنیم. اول یک ویدیو رو که داری زمینه سیز رنگ هست وارد میکنیم و زمینه سیز رنگ رو حذف میکنیم و پس زمینه مورد نظر خودمون رو در اونجا قرار میدیم،تنظیمات و توضیحات تکمیلی برای بهتر شدن کار رو در این درس یاد می گیریم.

آموزش افترافکت

43. موشن ترکینگ

قسمت چهل و سوم | دوره جامع آموزش نرم افزار افتر افکت

در این بخش آموزش صفر تا صد افتر افکت موشن ترکینگ رو یاد میگیریم، موشن ترکینگ یک نقطه یا دو نقطه در تصویر رو ردیابی میکنه که ما میتویم از اون نقطه برای جایگذاری عکس یا فیلم در همون نقطه استفاده میکنیم ، موشن ترکینگ در مواقعی استفاده میشه که دوربین داری حرکت باشه ما در این ویدیو تنظیمات ترکینگ رو انجام میدیم و از یک لایه تکست رو در تصویر جایگذاری می کنیم.

آموزش افترافکت

 

44. روتوبراش

قسمت چهل و چهارم | دوره آموزشی افتر افکت

ما برای اینکه قسمتی از تصویر رو در داخل افترافکتس جدا کنیم میتونیم از ابزار ماسک استفاده کنیم ،اما یک روش سریع تر هم وجود داره و اون استفده از روتوبراش هست این ابزار قسمتی از تصویر یا فیلم رو جدا می کنه  و قابلیت خوبی که داره اینه در طول زمان هم او قسمت انتخاب و جدا شده رو حرکت میده و در طول فیلم اون رو در حالت انتخاب نگه میداره.

آموزش افترافکت

 

45. ذخیره پروژه

قسمت چهل و پنجم | دوره آموزشی افترافکت

در این قسمت آموزش ابتدایی نرم افزار افتر افکت یاد میگیریم که پروژه خودمون رو ذخیره کنیم. نرم افزار افترافکتس این کار رو بصورت مرتب انجام میده و فایل های استفاده شده در پروژه رو دسته بندی میکنه و یک گزارش هم از هم از کارهای که روی پروژه انجام شده به ما میده که شامل تاریخ زمان و افکت ها وسایر مواردی میشه که در اون پروژه استفاده شدند.

آموزش افترافکت

 

46. ویژگی های جدید افتر افکت

قسمت چهل و ششم| دوره جامع آموزش نرم افزار افتر افکت

در این قسمت آموزش صفر تا صد افتر افکت ویژگی ها و قابلیت های جدیدی که در افترافکت ۲۰۱۹ نسبت به نسخه های قبلی آن می باشد مطرح می گردد.
آموزش افترافکت

 

 

 

نظرات  اساتید و فعالان مطرح حوزه افترافکت و خریداران پکیج درباره این دوره آموزشی

ابراهیم احمدی مقدم – تدوینگر فیلم های تلویزیونی و برنامه فوتبال برتر و مدیرعامل شرکت رز رسانه ایرانیان


مریم حلیمی – دانشجوی این دوره آموزشی

سرفصل ها

۱ فصل ۴۶ جلسه ۷:۴۳:۱۴ ساعت

دوره جامع نرم افزار افتر افکت

۴۶ قسمت ۷:۴۳:۱۴

1. معرفی دوره

رایگان (پخش زنده)
۰۰:۰۴:۲۰

2. محیط کاری افترافکت

۰۰:۱۱:۱۱

3. پنجره ی Preferences

۰۰:۰۷:۳۰

4. چندین اصطلاح مهم در افترافکت

۰۰:۰۶:۰۸

5. 6 اصل افترافکت

۰۰:۰۸:۳۶

6. ساخت پروژه و کامپوزیشن

۰۰:۰۶:۴۵

7. ارتباط افترافکت و فتوشاپ

۰۰:۰۹:۲۴

8. مدیریت پنل Project

۰۰:۰۹:۳۹

9. کار با لایه ها

۰۰:۱۵:۱۳

10. مدیریت ویدیو در کامپوزیشن

۰۰:۱۱:۱۲

11. ساخت عملی انیمیشن

۰۰:۱۱:۰۱

12. کار با بخش تکست

۰۰:۱۶:۰۰

13. نحوه ساخت اشکال برداری مختلف

۰۰:۰۹:۱۵

14. افکت ها

۰۰:۱۵:۳۶

15. تنظیمات مربوط به خروجی گرفتن

۰۰:۰۷:۳۷

16. کامپوزیشن ها

۰۰:۰۶:۵۵

17. ارتباط موثر بین فتوشاپ و افترافکت

۰۰:۱۳:۱۲

18. روش کار با ابزار مفید Snap

۰۰:۰۹:۰۸

19. پریکامپ

۰۰:۰۸:۱۸

20. کامپوزیت سه بعدی

۰۰:۰۶:۳۶

21. کلیدهای میانبر

۰۰:۰۷:۰۹

22. لایه ها

۰۰:۱۳:۵۴

23. ابزار تایپ

۰۰:۰۷:۴۸

24. انیمیت و بررسی تنظیمات تکست

۰۰:۰۸:۳۹

25. لایه های سالید

۰۰:۱۰:۳۰

26. تنظیمات رنگ و استروک و گزینه های دیگر

۰۰:۱۴:۲۴

27. آلفامت و لومامت

۰۰:۱۱:۴۰

28. یک تکنیک مفید در کار با لوگو

۰۰:۰۸:۳۵

29. انیمیشن

۰۰:۱۱:۳۴

30. انیمیت

۰۰:۰۷:۲۷

31. گراف ادیتور

۰۰:۱۱:۳۷

32. پرنتینگ

۰۰:۰۸:۳۷

33. نال آبجکت

۰۰:۱۰:۵۴

34. پیک ویپ و اکسپرشن

۰۰:۰۷:۵۵

35. مسیرهای حرکتی یا موشن پت

۰۰:۱۱:۵۵

36. بخش صدا در افترافکت

۰۰:۱۸:۱۱

37. تایم لاین و کلید های میانبر مربوطه

۰۰:۰۷:۲۰

38. افکت اسکریبل

۰۰:۱۰:۲۳

39. کارکردن با پریست ها

۰۰:۰۶:۴۵

40. کار کردن با دوربین

۰۰:۱۱:۳۵

41. حذف لرزش تصاویر

۰۰:۱۰:۴۸

42. کروماکی یا پرده سبز

۰۰:۱۱:۰۱

43. موشن ترکینگ

۰۰:۱۳:۳۲

44. روتوبراش

۰۰:۰۸:۵۵

45. ذخیره پروژه

۰۰:۰۴:۱۷

46. ویژگی های جدید افتر افکت

۰۰:۱۳:۵۳

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

۱. پیش نیازهای دوره آموزشی افترافکت چیست؟

دوره آموزش افترافکت از مباحث پایه ای شروع کرده و شما با نصب نرم افزار در آخرین ورژن شروع میکنید و تا مرحله ی تسلط کامل بر نرم افزار افترافکت پیش خواهید رفت. بنابراین هیچ پیش نیازی برای آن وجود ندارد.

۲. تمایز این دوره آموزشی با سایر در دوره ها در چیست؟

این دوره آموزش نرم افزار افترافکت تنها، چیزی که دانشجو به آن نیاز دارد را به وی می آموزد و چیزی کم و بیش در آن وجود ندارد. بعلاوه ی تمام مزیت های آموزش که در توضیحات ذکر شد.

۳. آیا مهم است که آخرین ورژن نرم افزار را آموزش ببینیم؟

کمپانی ادوبی هرساله ویژگی های جدیدی را اضافه میکند و یا برخی ابزارها و تکنیک ها تغییری پیدا میکنند که بهینه تر اجرا میشوند. قطعا توصیه میشود که نرم افزار افترافکت را نیز در آخرین ورژن خود آموزش ببینید و همینطور برای آموزش هم آخرین نسخه سازگار با سیستم خود را دانلود نمایید.

۴. برای کار با افتر افکت چه سیستمی مورد نیاز است؟

ادوبی در آخرین آپدیت خود سیستم پیشنهادی برای کار با نرم افزار افتر افکت را به این صورت اعلام نمود. پردازنده Multicore Intel processor with 64-bit support سیستم عامل Microsoft Windows 10 (64 bit) versions 1803 (Creators Update) and later رم (8GB minimum (16 GB recommended میزان رم کارت گرافیک 4GB of GPU VRAM فضای هارد دیسک 5GB of available hard-disk space; additional free space required during installation .cannot install on removable flash storage devices فضای اضافی برای کش حافظه 10GB recommended رزولیشن پیشنهادی مانیتور 1280×1080 or greater display resolution

محمد نوشیروانی

مدرس دوره: محمد نوشیروانی

آقای نوشیروانی فارغ التحصیل گرافیک دانشگاه شهید بهشتی و متخصص بین المللی نرم افزار افترافکت و موشن گرافیک هستن و در این دوره جامع آموزش نرم افزار افتر افکت غول ترسناک افتر افکت با استانداردهای مکتب تی وی شکسته شد! به این صورت که شما فارغ از کاربرد همه آنچه از نرم افزار را که نیاز دارید یاد میگیرید و موارد اضافه را سد راه خود نمیبینید.

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

guest

قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسام
حسام
3 سال قبل

خیلی ممنون از دوره ی آموزشی فوق العاده کاربردیتون
بعد از دیدن این دوره تمام اصول مورد نیاز رو بدون کم و زیاد فراگرفته و تونستم خودم رو برای ورود به بازار کار آماده کنم
ممنون از زحمات زیادی که برای تولید این مجموعه کشیده شده

ناصر شهابی
ناصر شهابی
3 سال قبل

با تشکر از همه ی عزیزان ویژگی بارزی که در ویدیو بود زمان و هزینه ای بود که برای اجرای مجری در جلوی دوربین و ارائه آموزش صرف شده بود و صداو تصویر کاملا بی نقصی که در طی آموزش به مخاطب ارائه میشه اونم با این قیمت واقعا قابل ستایشه

سید محمد سجادی خو
سید محمد سجادی خو
3 سال قبل

با عرض سلام وخسته نباشید ببخشید من این دوره رو از سایت فرانش تهییه کردم ولی هیچ ویدئو ی تمرینی و… قرار داده نشده بود میخواستم بببینم الان برای تهییه ی این ویدئو های تمرینی و پروژها چه کار کنم

mmafunian
mmafunian
3 سال قبل

سلام بی نهایت بابت دوره سپاس گزارم .
در این دوره باید پا به پای استاد تمرین ها را خودمون انجام بدیم .
بهتره که موقع آمورش دیدن یک دفتر کنار دستمون باشه و نکات مهم را یادداشت کنیم که هر موقع نیازمون شد ازش استفاده کنیم

علی مومیوند
علی مومیوند
3 سال قبل

سلام ، تفاوت دوره افترافکت با دوره موشن گرافیک چیست ؟

شهروز
شهروز
3 سال قبل

عالی بود

im.namjuyan
im.namjuyan
3 سال قبل

دوره بسیار عالی و جامع می باشد. با سپاس از زحمات شما

سارا حسن نژاد
سارا حسن نژاد
2 سال قبل

سلام ممنون از دوره ی آموزشی خوبتون

محسن پاشائی
محسن پاشائی
2 سال قبل

سلام ، چرا سرفصل های دوره نشان داده نمی شه ؟ لابد حتما باید خریداری بشه تا نشان داده بشه ؟

reza
reza
1 سال قبل

سلام امکانش هست بدون گذروندن دوره های فتوشاپ و پریمیر بتونم ازین آموزش استفاده کنم؟ جای پیشرفت داره یا سخت میشه؟

صادقی
صادقی
1 سال قبل

ببخشید بعد از تهیه این آموزش اگه حین تمرین سوالی برام پیش اومد امکان ارتباط با مدرس دوره وجود داره ؟

زهرا صداقت
زهرا صداقت
1 سال قبل

سلام ببخشید برای تدوین ویدیو بهتره آموزش پریمیر رو تهیه کنم یا آموزش افتر افکت ؟

R.KD
R.KD
1 سال قبل

سلام .من اگه وارد این عرصه بشم این کار میتونه آینده شغلی من و تضمین کنه؟و کار برای این رشته هست؟

سمانه
سمانه
1 سال قبل

برای استفاده از آموزش افتر افکت آشنایی با فتوشاپ یا نرم افزارهای گرافیکی دیگه لازمه؟

ساداتی
ساداتی
1 سال قبل

سلام همراه با خرید این دوره آموزشی، امکان پرسش و پاسخ و رفع اشکال هم وجود داره؟

نیکخواه
نیکخواه
1 سال قبل

ببخشید توی این آموزش افتر افکت تمام موارد موردنیاز و رایج برای بازار کار گفته شده؟

k.rad
k.rad
1 سال قبل

سلام خلاصه ی نکاتی که در آموزش افتر افکت گفته میشه به صورت جزوه ی پی دی اف همراه پکیج هست؟

mah9859
mah9859
1 سال قبل

واقعا عالی بود من این بسته اموزشی رو تهیه کردم و بسیار ازش استفاده کردم

phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
0
  0
  لیست خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه