دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد

ایندیزاین نرم افزار حرفه ای و محبوب از شرکت ادوبی است که در روند چاپ و تولید سند های متنی و گرافیکی کاربرد دارداز این رو افراد زیادی به سمت آموزش ایندیزاین جذب می شوند. ایندیزاین با شاخص های صفحه آرایی خود یک استاندارد جهانی در صنعت چاپ و طراحی به شمار می رود. این برنامه با کنترل خطاهای احتمالی مانع از هزینه های اضافه در حین چاپ می شود. همچنین این نرم افزار با سایر نرم افزار های شرکت ادوبی مانند ایلوستریتور و فتوشاپ هماهنگ است و می تواند ارتباط داشته باشد. وقت بگذراید و روی این نرم افزار مسلط شوید.

افزودن به سبد خرید
توضیحات

آنچه در صفحه دوره آموزش نرم افزار ایندیزاین خواهید دید

معرفی نرم افزار ایندیزاین

قبل از پرداختن به مسائل مربوط به آموزش ایندیزاین خود نرم افزار را کمی معرفی میکنیم. اهمیت فرآیند تولید و چاپ اسناد متنی و گرافیکی بر هیچ کسی پوشیده نیست و فراهم آوردن یک فایل جهت ارسال به چاپ همواره از دغدغه های افراد بوده است.

نرم افزار Adobe Indesign یکی دیگر از نرم افزار های کمپانی ادوبی می باشد که می تواند مورد استفاده ی دانش آموزان یک مدرسه جهت طراحی یک بروشور و یا ماهنامه مخصوص به مدرسه، تا بزرگترین ناشران و شرکت های چاپ و تبلیغات باشد.

کتاب، روزنامه، بروشور، کاتالوگ، آگهی مجلات، انواع فرم و گواهی از جمله مواردی هستند که در حرفه ای ترین حالت ممکن در نرم افزار ایندیزاین امکان صفحه آرایی را دارند.

چرا که چیدمان حروف و قراردادن در کنار تصاویر در حالت حرفه ای امکان پذیر گشته است و این ها باعث شده اند که ایندیزاین یک استاندارد جهانی در صنعت چاپ و طراحی های مورد نیاز آن مبدل گردد.

آنچه موجب محبوب بودن نرم افزار ایندیزاین میشود بودن اساس آن بر پایه وکتور ، همچنین قابلیت خروجی استانداردی که در آن وجود دارد

و همینطور با توجه به چاپ شدن خروجی های این نرم افزار بعد از خروجی مورد توجه است که حساس بودن این مورد را از لحاظ هزینه بر بودن چاپ و ملزومات مربوط به آن را می رساند.

این نرم افزار خطاهای احتمالی را به خوبی می تواند مدیریت نماید و از خطرات و هزینه های احتمالی در حین چاپ کاملا جلوگیری نماید.

ایندیزاین در آثار دیجیتالی

به لطف نرم افزار ایندیزاین امروزه با استفاده از ابزار و امکانات موجود در آن می توان آثار دیجیتال و چاپی را با کیفیتی که در گذشته با گذاشتن زمان بسیار برروی آن هم در این سطح ممکن نبود را تولید نمود.

از نسخه ۲۰۱۷ به بعد ادوبی بر روی digital publish تمرکز زیادی را داشته است و ماحصل آن هم خروجی های epub بوده است که فایل های pdf به صورت داینامیک را به ارمغان آورده است.

در این رابطه می توان توضیح داد که فایل های پی دی اف که به صورت استاتیک مورد استفاده قرار می گرفته اند در دیوایس هایی که معمولا مورد استفاده قرار می گرفته است مانند موبایل و یا تبلت فرد برای مشاهده متن های موجود به سختی در صفحات مختلف مجبور به زوم کردن بوده است و در کل استفاده راحتی برای فایل های پی دی اف برای فرد نداشته است.

اما با به وجود آمدن قابلیت تولید فایل های پی دی اف داینامیک در هر ابعادی که فایل باز شود المان ها و متن های مورد استفاده در فایل مورد نظر منحصرا متناسب با آن ابعاد چیده شده و اصطلاحا به صورت زنده تغییر می کرده است تا کاربر به راحتی امکان مطالعه و استفاده از فایل مورد نظر خود را داشته باشد.

همچنین اگر موردی در داخل خود نرم افزار ایندیزاین قابل انجام نبود اینجا هم هماهنگی نرم افزارهای ادوبی به کار می آید و به راحتی می توان در فتوشاپ یا ایلوستریتور برای مثال به اهداف خود در طرح مورد نظر برسید.

و در این اموزش فارسی نرم افزار ایندیزاین ما فکر اینجای کار را هم برای شما کرده ایم!

کاربرد نرم افزار ایندیزاین

نرم افزار ایندیزاین یکی از بهترین نرم افزارهای شرکت ادوبی است که برای طراحی بروشور، روزنامه، کاتالوگ، کارت ویزیت و… استفاده می شود. در این بخش دوره جامع ایندیزاین، به چند کاربرد نرم افزار ایندیزاین اشاره شده است:

 • روزنامه
 • صفحه بندی
 • کادر بندی
 • ستون بندی
 • ساخت کاتالوگ و بروشورهای تبلیغاتی
 • حروف نگاری

کاربرد نرم افزار ایندیزاین در کنار سایر نرم افزارها

از نرم افزار ایندیزاین در کنار سایر نرم افزارهای ادوبی نیز می توان استفاده کرد. به عنوان مثال با استفاده از نرم افزار فتوشاپ می توان عکس هایی که قرار است در نرم افزار ایندیزاین استفاده شود را طراحی یا ویرایش کرد. یا می توان در کنار محتوای متنی در نرم افزار ایندیزاین، از نرم افزار ایلاستریتور برای طراحی وکتور استفاده کرد. همچنین برای برقراری ارتباط بین تصاویر و متن ها می توان از نرم افزار بریج استفاده کرد.

برای آشنایی بیشتر با کاربرد نرم افزار ایندیزاین می توانید در دوره ایندیزاین شرکت کرده و آموزش کامل ایندیزاین را فرابگیرید. در قسمت بعدی از آموزش نرم افزار ایندیزاین به زبان فارسی قابلیت ها و ویژگی های این نرم افزار را شرح می دهیم.

قابلیت های نرم افزار ایندیزاین

در این بخش آموزش مقدماتی نرم افزار ایندیزاین قابلیت های این نرم افزار را بیان می کنیم.

 • پشتیبانی از زبان فارسی
 • امکان وارد کردن متن از ورد
 • سازگاری با نرم افزار های فتوشاپ و ایلاستریتور
 • امکان ذخیره پروژه در فرمت Pdf و Xml
 • صرفه جویی در زمان و انجام سریع کارهایی مانند تنظیمات چاپ و صفحه بندی
 • و…

بازار کار ایندیزاین

بازار کار نرم افزار ایندیزاین بعد از آموزش ایندیزاین

برای آنکه بتوانید وارد بازار کار در این حوزه شوید و کسب درآمد کنید، در ابتدا باید آموزش مقدماتی نرم افزار ایندیزاین را فرابگیرید. برای ای کار می توانید در دوره ی جامع نرم افزار adobe indesign شرکت کرده تا اصول و تکنیک های کار با ایندیزاین به شما آموزش داده شود. یکی دیگر از راه های آموزش مقدماتی نرم افزار ایندیزاین دانلود ویدیوهای آموزشی این نرم افزار است. پس از اینکه آموزش مقدماتی نرم افزار ایندیزاین و آموزش پیشرفته نرم افزار ایندیزاین را فراگرفتید، می توانید وارد بازار کار شوید.

برای ورود به بازار کار، در وهله ی اول که قاعدتا طراحان گرافیکی که در چاپخانه ها و امور مربوط به تبلیغات و همینطور دفاتر نشریات و روزنامه و مجلات و افرادی که در امور مربوط به صفحه بندی کتاب ها فعالیت دارند با ایندیزاین سر و کار دارند و این افراد به گذراندن دوره ی جامع نرم افزار adobe indesign نیاز دارند.

اما ایندیزاین باعث شده است تا نویسندگان، سردبیرها، ویراستاران، در کنار طراحان گرافیک به جرگه کاربران این نرم افزار پیوسته و منجر به رشد خلاقیت در آثار چاپی و دیجیتالی گردد.

پس از گذراندن دوره ی آموزشی ایندیزاین (دوره adobe indesign) و فراگیری آموزش نرم افزار ایندیزاین به زبان فارسی شما قادر خواهید بود تا مواردی را مانند موارد زیر طراحی نمایید:

 • کاتالوگ، بروشور، دعوتنامه و انواع تبلیغات چاپی
 • کارت ویزیت
 • تقویم، سالنامه
 • مجلات و روزنامه ها
 • کتاب های چاپی و الکترونیکی و انواع دفترچه
 • ساخت لوگوها و تصاویر وکتوری که بر خلاف تصور عموم که با نرم افزار ایلوستریتور صرفا ساخته می شوند، نرم افزار ایندیزاین هم قابلیت فوق العاده ای با ویرایشگر پیشرفته ی تایپوگرافی و پنل ها و افکت های رنگی و سایر ابزار مورد نیاز برای کار با این فایل ها را دارد.
 • نشریات الکترونیکی یا epub که خلاصه ی عبارت electronic publication می باشد انقلابی در دنیای انتشارات بوده است که به امکانات ساخت ebook در این نرم افزار افزوده است و بدون یک خط کد نویسی می توانید سایر المان ها مانند دکمه های انیمیشنی و متحرک و محتوای ویدیویی و لینک ها را به آن ها اضافه نمایید همه قادرند تا این فایل ها را در ایندیزاین پیاده سازی نمایند.

که قاعدتا محل کاری برای هر کدام از کاربردهای بالا می تواند شرکت های تبلیغاتی برای انواع موارد چاپی قابل استفاده در صنعت بزرگ تبلیغات، دفاتر روزنامه و به طور کلی انواع نشریات که در تمام شهرها وجود دارند و همینطور چاپخانه های چاپ کتاب باشند.

همچنین مدل کاری آزادکاری یا فریلنسری از کارهای مربوط به چاپ تبلیغاتی مانند کارت ویزیت و بروشور گرفته تا حروف نگاری، ستون بندی، کادر بندی و صفحه بندی کتاب، مدل کاری مناسبی می تواند باشد.

مشاهده عینی پروژه ها و فرصت های کاری متخصصین ایندیزاین

از آنجا که شنیدن کی بود مانند دیدن میتونین خودتون فرصت های درآمدی که پس از یادگیری ایندیزاین در انتظار شماست را ببینید.

که برای پروژه ها میتوانید ( پروژه های ایندیزاین – پونیشا ) را جستجو کنید و در نتیجه اول تمام پروژه های قابل انجام را مشاهده کنید و یا برای استخدام تمام وقت هم ( فرصت های شغلی مهارت Indesign جابینجا ) جستجو کرده و در لینک اول شرکت های برتر در حال استخدام این مهارت را مشاهده کنید.

آموزش نرم افزار ایندیزاین رسانه آموزشی مکتب تی وی

در دوره آموزش نرم افزار ایندیزاین رسانه آموزشی مکتب تی وی با کامل ترین سرفصل این نرم افزار مواجه خواهید بود که حتی پس از پایان دوره ی جامع نرم افزار adobe indesign تمام ابزارها و تکنیک های نرم افزار اگر موردی در داخل یکی دیگر از نرم افزارهای ادوبی مانند فتوشاپ و ایلوستریتور به شکل بهینه تری قابل انجام بود آن موارد را نیز کاملا به شما آموزش میدهد.

این دوره آموزش نرم افزار indesign به صورت تعاملی و پروژه محور فایل ها و پروژه های تمرینی واقعی مانند روزنامه همشهری را در خود جای داده است تا مخاطب در زمان مناسب به تخصص کامل در این نرم افزار دست یابد. برای شرکت در این دوره ایندیزاین و همچنین آشنایی با کاربرد نرم افزار ایندیزاین از همین صفحه می توان اقدام کرد.

مخاطبین این دوره ی جامع نرم افزار adobe indesign را میتوان در افراد زیر دسته بندی کرد:

 • طراحان گرافیک و طراحان در شرکت های تبلیغاتی جهت گسترش مهارت های نرم افزاری خود
 • نویسندگان همه کتاب ها، ناشران و ویراستاران، سردبیرهای روزنامه و مجلات و افراد فعال در صفحه آرایی کتاب و…
 • افراد دانشجو و یا فارغ‌التحصیل گرافیک، نقاشی، عکاسی و رشته‌های مرتبط و همینطور هنرجویان هنرستان ها
 • لیتوگرافها و افرادی که با چاپ و صفحه‌آرایی سروکار دارند یا به آن علاقمندند

آموزش ایندیزاین

معرفی قسمت های دوره ی جامع آموزش نرم افزار ایندیزاین

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک کنید.

1.چرا باید از ایندیزاین استفاده کنیم

در این قسمت از آموزش کار با ایندیزاین میگیم چرا از ایندیزاین ۲۰۱۹ استفاده میکنیم ..؟

جایگزین های نرم افزار ایندیزاین رو معرفی می کنیم و اینکه چرا ایندیزاین رو انتخاب میکنیم…؟ همین طور به توضیح قابلیت های کلی ایندیزاین میپردازیم…!

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 3

2.اجرا بهینه ایندیزاین

در این قسمت از آموزش نرم افزار indesign، برای این که ایندیزاین بهینه تر اجرا بشه تنظیماتی رو معرفی میکنیم تا با یه سیستم معمولی هم شما بتونید ایندیزاین رو راحت بالا بیارید.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 5

3.تنظیمات تایپ فارسی در ایندیزاین

در این بخش اموزش فارسی نرم افزار ایندیزاین، تنظیمات مربوط به تایپ فارسی در ایندیزاین را معرفی میکنیم

و همینطور نشون میدیم برای اینکه بتونید به طور مستقیم اون رو از سرور های ادوبی دانلود یا آپدیت کنید چطور باید از creative cloud استفاده کنید.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 7

4.تغییر دادن مدل داکیومنت برای کار های چاپی

تو این قسمت از آموزش نرم افزار ایندیزاین به زبان فارسی توضیح میدم که چطور یک پروژه از مدل داکیومنت برای کارهای چاپی باز کنید و المان ها رو اونطور که لازم دارید تغییر بدید.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 9

5.بستن حدود لی اوت صفحه

در این بخش از دوره نرم افزار indesign، بهتون نشون میدیم چطور می تونید حدود لی اوت هر صفحه رو ببندید و ساختار هر صفحه اون طور که لازم دارید ایجاد کنید.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 11.

6.نکات مهم در مورد لی اوت بندی

تو این بخش از آموزش نرم افزار ایندیزاین چندتا نکته تکمیلی در مورد لی اوت بندی صفحات میگم که کم بی اهمیت نیست !

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 13

7.تکست فریم ها

در این قسمت از آموزش جامع ایندیزاین  وارد قسمت جدی تر و کاربردی تر ایندیزاین میشیم، تکست فریم ها بخشی هست که درست کار کردن باهاش نیاز به تجربه داره.

تکست فریم ها

.

8.کار کردن با تکست فریم ها در پروژه واقهی

یه سری مواد رو از لی اوت مرور میکنیم و در یک پروژه واقعی با تکست فریم کار می کنیم و با یک سری جزئیات آشنا میشیم که در این قسمت از آموزش نرم افزار ایندیزاین به زبان فارسی به آن می پردازیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 16

9.تایپ کردن روی منحنی ها و معرفی ابزار

تو این قسمت از آموزش نرم افزار ایندیزاین یاد میگیریم چه طور روی منحنی ها تایپ کنیم و ابزار هایی برای مربوط بهش مثل پن و تنظیمات تایپ رو مسیر معرفی میکنیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 18

10.مدیریت و ایمپورت کردن با متون طولانی

در این قسمت از دوره ی جامع نرم افزار adobe indesign، در مورد کار با متون طولانی از ایمپورت کردن آن ها داخل پروژه تا مدیریت شو در صفحات بهتون میگیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 20

11.معرفی پنجره تکس فریم آپشن

تو این قسمت از آموزش نرم افزار ایندیزاین، از پنجره تکس فریم آپشن بهتون میگم این پنجره نه تنها در مدیریت متون بسیار کاربری هست بلکه سرعت کار ما رو بالا میبره.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 22

12.معرفی قسمت دیگه ی تکست فریم آپشن

در این بخش دوره adobe indesign در مورد قسمت دیگری از پنجره تکست فریم آپشن صحبت میکنیم

که وظیفه این رو داره به صورت خودکار فریم و متن تون رو تنظیم کنه این ابزار وقتی صفحات خیلی شلوغ هستن میتونه خیلی تو صفحه بندی کمکتون کنه.

قسمت دیگری از پنجره تکست فریم آپشن

13.معرفی پنجره استوری ادیت

در قسمت سیزدهم اموزش فارسی نرم افزار ایندیزاین به معرفی پنجره استوری ادیت می پردازیم .

نرم افزار ایندیزاین طراحی شده برای اینکه با متون خیلی هوشمندانه رفتار کنه چون بعضا پیش میاد که اشتباهات و نکاتی به چشم ما نمیاد از این قسمت تا چند قسمت بعدی در مورد ماژول های مختلف ایندیزاین صحبت میکنیم که وظیفه پردازش متن رو دارند.

در این قسمت در مورد پنجره استوری ادیت که پنجره مورد علاقه سردبیر هاست و spelling صحبت میکنیم که وظیفه ی پیدا کردن غلط های املایی رو داره.

معرفی پنجره استوری ادیت

14.کار با نماد های کاراکتری

شاید نمی دونستید که هر فونتی کاراکتر های خاصی میتونه تولید کنه!

خب تو این قسمت از دوره جامع ایندیزاین در مورد نماد ها کاراکتر های خاصی صحبت میکنیم که میتونید در متون به خصوص علمی ازش استفاده کنید که در این قسمت از آموزش ایندیزاین به آن می پردازیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 26

15.کاراکتر های استاتیک و داینامیک

تو این قسمت از آموزش نرم افزار ایندیزاین برای اینکه شما خیلی تو پنجره glyphs که تو قسمت قبلی گفتم سردرگم نشید اومده بخش عظیمی از کاراکتر های خاص رو درتحت دسته بندی های متنوعی جدا کرده که بینشون تنها کاراکتر های استاتیک است بلکه کاراکتر های داینامیک هم میتونید پیدا کنید.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 28

16.کاراکتر های استاتیک و داینامیک بخش دوم

در این قسمت از آموزش نرم افزار indesign میتونید مجله یا روزنامه یا کتابی رو صفحه بندی کنید بدون اینکه شماره صفحه براش نذارید؟ اگر میتونید این ویدیو نبینید به درد تون نمیخوره.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 30

17.ویرایش پروژه در کوتاه ترین زمان

 خوب حالا فرض بر این بگیرید که شما تمام متون رو جاگذاری کردید بعد یهو بهتون میگم بجای فلان واژه یا نماد باید از معادل فارسیش استفاده کنید،

تو این قسمت دوره ی جامع نرم افزار adobe indesign بهتون میگیم چه طور ایندیزاین بهتون کمک میکنه تمام پروژه رو در کوتاه ترین زمان ویرایش کنید که در این قسمت از آموزش ایندیزاین به آن می پردازیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 32

18.ساخت روزنامه بی قانون و نشریه شهرونگ در ایندیزاین

تا این قسمت از اموزش فارسی نرم افزار ایندیزاین چیزهای خوبی یاد گرفتیم ولی ایده ی این مجموعه آموزشی اینه که بتونیم همه این ها رو کنار هم استفاده کنیم.

پس میام دو نمونه روزنامه بی قانون و نشریه شهرونگ رو بهشون یه نگاهی می اندازیم و سعی میکنیم با چیزهایی که بلدیم همانند سازی کنیم لابه لای فیلم شاید به یه سری نکته ها ریز بر بخورید.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 34

19.ساخت روزنامه بی قانون و نشریه شهرونگ در ایندیزاین بخش دوم

تا این قسمت چیزهای خوبی یاد گرفتیم ولی ایده ی این مجموعه آموزشی اینه که بتونیم همه این ها رو کنار هم استفاده کنیم.

پس میام دو نمونه روزنامه بی قانون و نشریه شهرونگ رو بهشون یه نگاهی می اندازیم و سعی میکنیم با چیزهایی که بلدیم همانند سازی کنیم لابه لای فیلم شاید ی به سری نکته ها ریز بر بخورید.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 36

20.ساخت روزنامه بی قانون و نشریه شهرونگ در ایندیزاین بخش سوم

تا این قسمت از آموزش چیزهای خوبی یاد گرفتیم ولی ایده ی این مجموعه آموزشی اینه که بتونیم همه این ها رو کنار هم استفاده کنیم.

پس میایم دو نمونه روزنامه بی قانون و نشریه شهرونگ رو بهشون یه نگاهی می اندازیم و سعی میکنیم با چیزهایی که بلدیم همانند سازی کنیم لابه لای فیلم شاید به یه سری نکته های ریز بر بخورید.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 38

21.کار با بروشور در ایندیزاین

تو این قسمت از اموزش فارسی نرم افزار ایندیزاین با هم رویه بروشور رو کار میکنیم و یاد میگیریم چه طور صفحات ایندیزاین رو ایجاد، جابجا و مدیریت کنیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 40

22.در مورد مستر پیچ

تو این قسمت از آموزش نرم افزار این دیزاین بهتون در مورد مستر پیج میگیم، شما داخل ایندیزاین میتونید از المان های تکرار شونده تون درست و تنظیم کنید شاهد این باشید که چه طور در باقی صفحاتی که بهش نیاز دارید نمایش داده میشه.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 42

23.استفاده از override

خیلی وقتها پیش میاد المانی که شما در مستر پیج تعریف کردید رو بخواهید در یک یا دو یا چند صفحه خاص تغییر بدید به این کار میگن override کردن که این

و در این  قسمت از آموزش نرم افزار indesign نشونتون میدیم چه طور و ازش استفاده کنید یا اگر ازش خوشتون نیومد استفاده نکنید.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 44

24.شماره گذاری صفحات در ایندیزاین

در این قسمت دوره نرم افزار indesign به شماره گذاری صفحات می پردازیم.

خیلی پیش میاد و دیدید که در یک مجله یا کتاب دو مدل فرمت شماره گذاری صفحات استفاده میشود تو این قسمت بهتون میگیم منطق شماره گذاری صفحات ایندیزاین چطوری هست و چطور میتونید هر چند مدل که خواستید صفحات رو شماره گذاری یا حروف گذاری کنید.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 46

25.کار با نرم افزار ادوبی ایلاستریتور

در این قسمت از آموزش نرم افزار indesign در مورد یکی دیگه از نرم افزارهای ادوبی یعنی  ایلاستریتور صحبت میکنم

و بهتون منابع رایگانی رو معرفی میکنم برای اینکه بتونید برای شروع کار و تمرین کار گرافیکی ازشون استفاده کنید.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 48

26.خاموش کردن لایه های غیر ضروری خروجی

خیلی وقت ها شما وقتی به المان گرافیکی رو از جایی دانلود میکنید میکنید میتونید با خاموش کردن لایه های غیر ضروری خروجی مورد نظرتون رو از ایلاستریتور بگیرید

و داخل ایندیزاین استفاده کنید که در این قسمت دوره ایندیزاین به آن می پردازیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 50

27.تبدیل عکس به وکتور

بعضی وقت ها شما از برای این که کیفیت کارتون ضعیف نباشه باید عکستون رو تبدیل به وکتور کنید که هم کیفیت خوبی داشته باشه و هم دستون باز باشه برای اینکه بتونید تغییرش بدید

که در این قسمت از آموزش کامل ایندیزاین به آن می پردازیم.

بخش دوم ارتباط با ایلاستریتور ( لایه های ایلاستریتور) در آموزش ایندیزاین

28.تکنیک clipping mask

در قسمت بیست و هشتم از آموزش نرم افزار indesign بهتون میگیم که  چه طور میتونید داخل ایلاستریتور بک گراند یه عکس رو پاک کنید.

این کار خیلی به کارتون میاد چون تکنیک clipping mask تو این جلسه بهتون میگم بعدا متوجه میشد که چقدر در نرم افزار این دیزاین کاربردی و مفیده.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 53

29.ساخت تیتر خلاقانه و منحنی در ایلاستریتور

ساختن تیتر های خلاقانه و منحنی طور خیلی سخت نیست اگر کار کردن با ایلاستریتور رو بلد باشید.

تو این قسمت از آموزش نرم افزار این دیزاین بهتون یکی تکنیک های ساخت این مدل تیتر ها رو بهتون یاد میدیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 55

30.قرار دادن عکس رو پشته زمینه یک متن

در این بخش از دوره adobe indesign بهتون میگیم چطوری میتونید یک عکس رو پشت زمینه یک متن قرار بدید که اگر یک کم خوش فکر تر باشید میتونید طرح های خیلی خوبی درست کنید.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 57

31.قرار دادن طراحی ها و عکس ها در داخل صفحه ایندیزاین

الان شما اونقدر از نرم افزار این دیزاین یاد گرفتید که بتونید لی اوت صفحه رو خودتون ببندید و متون رو داخل صفحه جاسازی کنید.

حالا باید یاد بگیریم چه طور عکس ها و طراحی ها رو داخل صفحه قرار بدیم که در این قسمت از آموزش کامل ایندیزاین به آن می پردازیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 59

32.یک اندازه کردن فریم ها با عکس ها

از اون جایی که تو این قسمت از آموزش هر عکسی فریم خودش رو داره و این فریم با بزرگ و کوچک شدنش میتونه میزان نمایش عکس رو تغییر بده.

تو این جلسه بهتون میگیم چه طور فریم ها رو اندازه عکس هاتون بکنید یا برعکس و در مورد تنظیمات دیگری که بهش وابسته است صحبت میکنیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 61

33.معرفی آپشن ایندیزاین 2019

این قسمت دوره adobe indesign مخصوص کسانی است که نسخه ۲۰۱۹ رو دارن، ما بهشون آپشن جدید ایندیزاین ۲۰۱۹ رو معرفی میکنیم که خیلی هوشمندانه تر عکس و فریم و با هم فیت میکنه.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 63

34.تفاوت ساختاری ایندیزاین با فتوشاپ و ایلاستریتور

ایندیزاین با عکس ها و به طور کلی آبجکت های گرافیکی ایی که وارد آن میشود چه طور برخورد میکنه.

تو این قسمت از آموزش نرم افزار indesign  با یکی از تفاوت های ساختاری ایندیزاین با فتوشاپ و ایلاستریتور آشنا میشید.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 65

35.حذف کردن بک گراند یک عکس ئر فتوشاپ

برای این که دستتون کار های گرافیکی باز بشه و عکس هاتون رو خودتون ادیت کنید چند قسمتی رو در مورد فتوشاپ صحبت میکنیم

و در این قسمت از نرم افزار این دیزاین بهتون نشون میدیم که چه طور میتونید به روش های مختلف بک گراند یک عکس رو داخل فتوشاپ حذف کنید.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 67

36.کار با clipping path در فتوشاپ

ما در آموزش های ایلاستریتور در مورد clipping path صحبت کردیم.

حالا همین روش رو تو فتوشاپ بهتون میگیم اما با این تفاوت که نشون میدیم ایندیزاین در مورد clipping path ای که تو فتوشاپ انجام شده میتونه هوشمندانه تر رفتار کنه که در این قسمت از آموزش ایندیزاین به آن می پردازیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 69

37.ادامه کار با clipping path فتوشاپ

در این قسمت دوره ایندیزاین به ادامه کار با clipping path در فتوشاپ می پردازیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 71

38.راه حلی برای استفاده کردن در ایندیزاین بجای فتوشاپ

در این قسمت از آموزش برنامه ایندیزاین اگر نخواستید مثل قسمت قبل از فتوشاپ استفاده کنید.

اشکالی نداره ما راه حلی رو بهتون یاد میدیم که مثل همون کار رو تو نرم افزار این دیزاین انجام بدید .

راه حلی برای استفاده کردن در ایندیزاین بجای فتوشاپ

39.ایجاد فریم های منحنی و چند تیکه

این قسمت از آموزش به ایجاد فریم های محنی ، فریم های چند تیکه و… چیز هایی  که کار شما رو منحصر به فرد میکنه و از شما یک ایندیزاین کار خلاق میسازه می پردازیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 74

40.وارد کردن متن و تایپوگرافی روی آن

ما خیلی خوب یاد گرفتیم تا اینجای کار که با شیپ ها کار کنیم و این دروازه ما برای ورود به کار های خاص و خارج از روتین همیشگیه.

حالا قراره یاد بگیریم چه طور متن هامون رو هم وارد این دنیا کنیم، به عبارتی یه کم تایپوگرافی کنیم که در این بخش از دوره adobe indesign به آن می پردازیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 76

41.اعمال افکت بر روی چندین عکس

تو این قسمت از آموزش جامع ایندیزاین، مقداری با افکت های عکس آشنا میشید.

ولی چیز مهمی که باید یاد بگیرید اینکه اگر بخواید یه افکت روی چندین عکس دیگه اعمال کنید باید چیکار کنید.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 78

42.در مورد لایه ها در ایندیزاین

تو این قسمت از آموزش جامع نرم افزار ایندیزاین در مورد لایه ها صحبت میکنیم

و نشونتون میدم کار کردن با لایه ها رو بهتون نشون میدیم که در واقع بسیار تو پروژه هاتون ازش استفاده میشه.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 80

43. کار با inner shadow

یه کم inner shadow کار میکنیم مبحث افکت چیزیه خیلی خیلی جزییات داره واسه همین تو این دوره نرم افزار indesign  که آموزش استاندارد هستش نمیگنجه.

ولی قول میدیم حتما یه پک کامل در مورد ضبط کنیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 82

44.مرتب کردن لایه ها

وقتی تو ایندیزاین پروژه بزرگ تر میشه لایه ها زیاد میشن و شما سردرگم میشید و ادیت و بازبینی کار رو سخت میکنه.

خوبه که از همین الان عادت کنید پنجره لایه هاتون رو مرتب کنید که در این قسمت از آموزش ایندیزاین به آن می پردازیم.

مرتب کردن لایه ها

45.قلاب کردن آبجکت ها

قلاب کردن آبجکت ها به متن یا جایگاهی خاص میتونه تویه متون علمی یا مثلا کتاب هایی که از نماد ها و کاراکتر های خاص استفاده میکنن خیلی مفید باشه چون از بهم ریختگی صفحات در حین ویرایش جلوگیری میکنه.

تو این قسمت از آموزش کار با ایندیزاین همراه ما باشید تا تکنیک رو بهتون آموزش بدیم.

قلاب کردن آبجکت ها

46.حل کردن مشکل نگارشی در زبان فارسی

در این قسمت دوره جامع ایندیزاین در مورد این صحبت میکنیم که ایراد نگارشی معمولی که تو زبان فارسی اتفاق میوفته رو چه طور حل کنیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 86

47.کار با span ها

تو این قسمت از آموزش نرم افزار ایندیزاین به زبان فارسی در مورد span بهتون میگیم در واقع وقتی می خوایم در یک تکست فریمی که از چند ستون درست شده یک ردیف برای یک کاراکتر را پاراگراف درست کنیم از span استفاده می شه.

کار با span ها

48.ایجاد قالب شابلون

ما تویه نرم افزار این دیزاین برای هر چیزی که تکرار میشه سعی میکنیم یه قالب یا شابلون تعریف کنیم.

مثل کاری در مستر پیج تعریف میکردیم در مورد پاراگراف ها و کاراکترها هم موضوع همینه و سعی میکنیم از تعریف مجدد الگو های تکراری پرهیز کنیم

که در این قسمت از آموزش ایندیزاین به آن می پردازیم.

ایجاد قالب شابلون

49.کار با شابلون ها

ما در ایندیزاین برای هر چیزی که تکرار میشه سعی میکنیم یه قالب یا شابلون تعریف کنیم مثل کاری در مستر پیج تعریف میکردیم.

در مورد پاراگراف ها و کاراکتر ها هم موضوع همینه و سعی میکنیم از تعریف مجدد الگو های تکراری پرهیز کنیم که در این قسمت از آموزش کار با ایندیزاین به آن می پردازیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 90

50.کار با لیست موضوعی

ایجاد لیست موضوعی هست که نمیشه بلد نباشید، تو این قسمت از آموزش نرم افزار ایندیزاین در مورد پنجره tab براتون میگیم تا بتونید لیست های واکنش گرا درست کنید.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 92

51.ایجاد فهرست خودکار

برای پروژه هایی مثل کتاب که احتمال ویرایش یا تغییر سر فصل ها زیاده بسیار کسالت آوره که بخوایم فهرست بخوایم دستی تایپ کنیم و تغییر سرفصل و شماره صفحه ها بسیار کار سنگینی هست.

تو این قسمت دوره نرم افزار indesign یاد میگیریم که فهرست ها رو اتوماتیک درست کنیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 94

52.کار با جدول ها

یکی از راهها برای اینکه بتوانید اطلاعات رو طبقه بندی شده نمایش بدید استفاده جدول هاست داخل ایندیزاین میتونید حتی جدول هایی که تا حالا بهش فکر نکردید رو هم میتونید بسازید اما باید با جزییات کار آشنا باشید.

تو این قسمت دوره ایندیزاین با یک سرچ ساده تو گوگل و نگاه کردن صفحات روزنامه همشهری اهمیت جدول ها رو براتون توضیح میدیم

و همینطور بهتون میگیم چطور جدول های رو ایجاد کنید یا از نرم افزار های دیگه ایمپورت کنید.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 96

53.ایجاد پروژه و استفاده جدول در آن

تو این بخش از دوره نرم افزار indesign، برای اینکه بهتون نشون بدیم کار با جداول چیز ترسناکی نیست.

یه جدول از صفحات همشهری رو انتخاب کردیم رو نشون دادیم چطور صفحه بند روزنامه همشهری این رو درست کرده.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 98

54. کار با پنچره text frame option

در این قسمت دوره جامع ایندیزاین پنجره text frame option رو احتمالا بهتون معرفی میکنیم.

اینجا هم table options داریم که به همون اندازه مهمه، وقتتون رو نمیگیرم ویدیو رو نگاه کنید!

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 100

55.استفاده از هدر و فوتر برای جدول

شما میتونید برای اینکه جدول بهتر به چشم بیاد از header ها و footer های خاصی استفاده کنید تو این قسمت از آموزش ایندیزاین راهش رو بهتون نشون میدیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 102

56.خروجی گرفتن از دسترنج یادگیرنده

الان دیگه هر کاری دوست دارید رو میتونید تو ایندیزاین بکنید البته نه به این شدت، ولی به همین قوت…

تو این قسمت از آموزش بهتون میگیم چطور دسترنج تون برای ادامه کار توسط همکارتون یا به فرض برای جا به جایی بین کامپیوتر های مختلف با نسخه های مختلف ایندیزاین خروجی بگیرید.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 104

57.ساخت فایل pdf از پروژه در ایندیزاین

چاپخانه ها برای چاپ ازتون معمولا فایل پی دی اف میخوان، چاپخانه های خاص و حرفه ایی کمی پیدا میشن که فایل ایندیزاین بگیرن،

پس تو این قسمت از آموزش در مورد ساخت فایل pdf از پروژه تون براتون میگیم.

دوره نرم افزار ایندیزاین از صفر تا صد 106


58.کار با محیط کاری

تو این قسمت از آموزش محیط کاری ایندیزاین و قدرتش در سفارش سازی محیط کار صبحت کنیم و همین طور نحوه تغییر و کار با کلیدها میان بر براتون توضیح بدیم.

table option.59

در این قسمت دوره جامع ایندیزاین میخواییم در مورد تنظیمات جدول صبحت کنیم.

سرفصل ها

۱ فصل ۵۹ جلسه ۶:۳۷:۰۰ ساعت

دوره جامع آموزش نرم افزار ایندیزان از صفر تا صد

۵۹ قسمت ۶:۳۷:۰۰

1.مقدمه

رایگان (پخش زنده)
۰۰:۰۶:۴۴

2.اجرای سریعتر ایندیزاین در سیستم

۰۰:۰۵:۳۹

3.فارسی نویسی در ایندیزاین

۰۰:۰۳:۴۷

4.محییط کاری و سفارشی سازی محیط نرم افزار

۰۰:۰۳:۱۳

5.ایجاد پروژه

۰۰:۰۶:۴۶

6.لایوت

۰۰:۰۵:۳۵

7.نکات تکمیلی لایوت

۰۰:۰۳:۳۵

8.تکست فریم

۰۰:۰۵:۱۸

9.تکست فریم و Ruler

۰۰:۱۱:۲۱

10.تایپ روی منحنی

۰۰:۰۵:۲۱

11.مدیریت متن های طولانی

۰۰:۰۷:۱۴

12.پنجره تنظیمات تکست فریم

۰۰:۰۸:۰۵

13.اندازه فریم

۰۰:۰۶:۰۰

14.پردازش متن

۰۰:۰۶:۳۳

15. -پنجره Glyphs

۰۰:۰۴:۲۴

16.دسته بندی کاراکتر های خاص

۰۰:۰۴:۴۲

17.شماره صفحه

۰۰:۰۴:۵۶

18.Find And Change

۰۰:۰۵:۴۲

19.بخش اول تمرین عملی

۰۰:۰۹:۴۵

20.بخش دوم تمرین عملی

۰۰:۱۳:۱۵

21.بخش سوم تمرین عملی

۰۰:۰۷:۱۵

22.مدیریت صفحات

۰۰:۰۹:۰۲

23.Master Page

۰۰:۰۵:۴۳

24. Override

۰۰:۰۵:۴۲

25.منطق شماره گذاری صفحات

۰۰:۰۸:۳۳

26.ارتباط با ایلوستریتور(بخش اول)

۰۰:۰۵:۴۳

27.ارتباط با ایلوستریتور(بخش دوم) لایه های ایلوستریتور

۰۰:۰۷:۱۵

28.ارتباط با ایلوستریتور(بخش سوم) تبدیل عکس به وکتور

۰۰:۰۷:۴۲

29.ارتباط با ایلوستریتور(بخش چهارم) حذف بک گراند

۰۰:۰۵:۱۷

30.ارتباط با ایلوستریتور(بخش پنجم) Morph Text into an Object

۰۰:۰۸:۳۴

31.ارتباط با ایلوستریتور(بخش ششم) قرار دادن عکس در متن

۰۰:۰۵:۰۳

32.وارد کردن عکس ها و طراحی ها به داخل صفحه

۰۰:۰۶:۳۰

33.ویرایش گوشه عکس ها

۰۰:۰۵:۱۳

34.تطبیق اندازه فریم ها و عکس ها

۰۰:۴:۲۸

35.قابلیت جدید در ورژن ۲۰۱۹(countent aware fit)

۰۰:۰۳:۳۶

36.لینک ها

۰۰:۰۴:۰۰

37.حذف بک گراند در فتوشاپ

۰۰:۱۳:۳۵

38. cliping path در فتوشاپ

۰۰:۰۸:۲۶

39.تبدیل cliping pathبه فریم

۰۰:۰۵:۲۸

40.اجرای Clipping Path در خود ایندیزاین

۰۰:۰۷:۲۸

41.ایجاد فریم های منحنی و چند تیکه

۰۰:۱۱:۳۷

42.تایپوگرافی

۰۰:۰۳:۲۷

43. افکت های عکس ها و اعمال بر روی چند عکس

۰۰:۱۱:۳۷

44.لایه ها

۰۰:۰۷:۵۸

45.افکت Inner Shadow

۰۰:۰۵:۱۳

46.حل کردن مشکل نگارشی در زبان فارسی

47.کار با span ها

48.حل یک مشکل رایج در نگارش فارسی

۰۰:۰۷:۵۷

49. Span

۰۰:۰۴:۵۷

50.الگوهای تکرارشونده در پاراگراف ها

۰۰:۰۶:۳۲

51.الگوهای تکرارشونده در کاراکتره

۰۰:۰۴:۵۳

52.ایجاد لیست

۰۰:۱۰:۰۹

53.ایجاد اتوماتیک فهرست ها

۰۰:۰۹:۳۹

54. جدول ها در ایندیزاین

۰۰:۰۴:۲۲

55.تمرین عملی کار با جدول در یک روزنامه

۰۰:۱۰:۵۶

56.Table Options

۰۰:۰۷:۳۴

57.هدر و فوتر

۰۰:۰۵:۱۸

58.خروجی در ایندیزاین

۰۰:۰۸:۵۱

59.خروجی Pdf در ایندیزاین

۰۰:۰۵:۰۹

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

۱. پیش نیازهای این دوره آموزشی ایندیزاین چیست؟

دوره آموزشی نرم افزار ایندیزاین از مرحله نصب نرم افزار در آخرین ورژن شروع میکند و تا آخر آموزش نرم افزار ایندیزاین پیش میرود.بنابراین این دوره آموزشی از مباحث مقدماتی شروع کرده و هیچ پیش نیازی ندارد و برای شروع مسیر ایندیزاین بسیار مناسب است.

۲. تمایز این دوره آموزشی با سایر دوره ها در چیست؟

این دوره آموزشی با تمام مزایایی که در قسمت توضیحات ذکر شد منجر به خلق دوره ای شده است که در هیچ دوره ی آموزش ایندیزاین دیگری نمی توانید پیدا کنید. علاوه بر این مسائل و کامل بودن دوره آموزشی و… همه ی مواردی که در فتوشاپ و ایلوستریتور هم نیاز دارید آموزش داده شده است و این یعنی ایده آل ترین حالت آموزش نرم افزار ایندیزاین .

فرزاد تاراپوروالا

مدرس دوره: فرزاد تاراپوروالا

فرزاد از اولین مدرسین مکتب تی وی بوده که یه جورایی با ایندیزاین عجین شده. از زمان کودکیش به خاطر شغل پدرش یعنی روزنامه نگاری با فضای تحریریه روزنامه ها و مجلات آشنا بوده و به همین خاطر زمان زیادی رو با نرم افزار ایندیزاین سر و کار داشته تا اینکه در مکتب تی وی تصمیم گرفتیم تجربیاتش رو به کار بگیریم و کامل ترین دوره آموزش نرم افزار ایندیزاین رو تولید کنیم.

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

guest

قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Zhaleh
Zhaleh
3 سال قبل

ممنون از محصول خوبتون،و ممنون از صبوری شما در پاسخگویی تمام سوالات❤️

احسان تابعی
احسان تابعی
3 سال قبل

دوره کاملی بود و تقریبا هر سوالی توی ایندیزاین میتونست برام پیش بیاد رو به جواب رسیدم سپاس

امیر سعادتی
امیر سعادتی
11 ماه قبل

خلاصه و خوب همراه با نکات تکمیلی و خلاقیت‌های کارآمد

phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
0
  0
  لیست خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه