آموزش طراحی مجله در ایندیزاین

آموزش طراحی مجله در ایندیزاین

با بررسی مهم ترین مجلات روز دنیا می توان متوجه اهمیت نقش تایپو گرافی، صفحه آرایی و شبکه بندی صفحات در کنار مطالب با کیفیت شد. امزوزه با  وجود رقابت زیاد توجه به زیبایی بصری اهمیت بالایی پیدا کرده است. ایندیزاین نرم افزاری است که طراحی مجلات ، روزنامه ها، نشریه ها و سایر اسناد متنی و گرافیکی را برای طراح آسان تر کرده است. در واقع با آموزش ایندیزاین به خود به عنوان طراح کمک مهمی کرده اید. این نرم افزار قابلیت های بیشمار دارد که موجب محبوبیت آن بین کاربران شده است. با وقت گذاشتن در یادگیری آن در واقع روی خودتان سرمایه گذاری خواهید کرد. فرصت های شغلی پیش رویتان در این مسیر با یادگیری شما و خلاقیتتان ارتباط مستقیم دارد.

افزودن به سبد خرید
توضیحات

معرفی طراحی مجله در نرم افزار ایندیزاین

در زمان های قدیم در دکه های روزنامه فروشی مجلات مختلفی روبروی پیشخوان این دکه ها به چشم میخورد که از موضوعات مختلف ورزشی و سرگرمی گرفته تا مد و فشن استایل نظر علاقه مندان متفاوت را به خود جلب می نمود. اما به مرور با آمدن شبکه های اجتماعی و فضای مجازی طرفداران آن کمتر شده است.

معرفی طراحی مجله

در عین حال شما در حال حاضر بایستی به موارد مختلفی در داخل مجله ها از قبیل تایپوگرافی و شبکه بندی و صفحه آرایی دقت داشته باشید تا بتوانید مجله ای طراحی کنید. که از لحاظ بصری ویژگی های جذابی داشته و بتواند به چشم مخاطبین مجلات بیاید. اگر مجلات معروف دنیا مانند تایم و نشنال جئوگرافیک را بررسی کنید متوجه اهمیت این ساختارها در مجلات خواهید شد.

نرم افزار ایندیزاین که یک نرم افزار مخصوص موارد چاپی و نشریات میباشد شاید از لحاظ ساختار و امکاناتی که دارد بتوان بهترین گزینه برای طراحی مجله نام برد. از این رو در این دوره آموزش طراحی مجله همه موارد را در داخل نرم افزار ایندیزاین پیاده سازی کرده ایم.  و همانطور که میتوانید ببینید در تمام سایت های خارجی هم مانند یودمی طراحی مجله را توسط نرم افزار ایندیزاین مورد آموزش قرار داده اند.

در صورتی که به نرم افزار ایندیزاین تسلطی ندارید پیشنهاد میکنیم دوره آموزش ایندیزاین رسانه آموزشی مکتب تی وی که به نوعی کامل ترین دوره آموزشی این نرم افزار به زبان فارسی میباشد را بگذرانید تا تسلط نسبی به این نرم افزار پیدا کنید.

در ادامه آموزش طراحی نشریه با ایندیزاین با اصول طراحی مجله آشنا می شوید.

اصول طراحی مجله

در این قسمت از آموزش گام به گام طراحی یک مجله حرفه ای در ایندیزاین اصول طراحی یک مجله را بررسی می کنیم.

ابعاد مجله

یکی از نکاتی که در طراحی مجله باید به آن توجه شود، ابعاد مجله است. ابعاد مجله تدثیر قابل توجهی بر جذابیت و میزان فروش مجله دارد. ابعاد و شکل مجله باید با موضوع و محتوای درونی آن همخوانی داشته باشد.

روانشناسی رنگ

موضوع دیگری که در طراحی مجله باید به آن توجه شود، روانشناسی رنگ است. استفاده از رنگ های مناسب در جذب مخاطب تأثیر بسزایی دارد. با مطالعه ویژگی های طیف های رنگی می توانید اطلاعات مفیدی برای جذب مخاطب در طراحی مجله کسب کنید.

عکس و متن

ترکیب منسجم تصاویر و متون در طراحی مجله باعث جذابیت آن و تأثیر مثبت بر روی مخاطبان می شود. تصاویر و متن ها در مجله باید به گونه باشند که باعث جلب توجه مخاطب شده و افزایش فروش مجله را به دنبال دارد.

حمل و نقل آسان

یکی دیگر از نکاتی که در طراحی مجله باید به آن دقت شود، حمل و نقل است. اکثر مجلات به شکل مستطیل عمودی هستند که باعث آسان شده حمل مجله می شود. حمل و نقل آسان مجله عامل مهمی در سهولت در آرشیو کردن مجله و افزایش فروش آن است.

در این بخش از آموزش طراحی نشریه با ایندیزاین با برخی از اصول طراحی مجله آشنا شدید. برای شناخت بیشتر می توانید فیلم آموزش گام به گام طراحی یک مجله حرفه ای در ایندیزاین را دانلود نمایید.

در قسمت بعد از این آموزش طراحی مجله در ایندیزاین به صورت گام به گام با بازار کار طراحی مجله آشنا می شوید.

بازار کار طراحی مجله

 چیزی که در بحث طراحی مجله مشهود است این است که جایی که برای بازار کار طراحی مجله میتوان در نظر گرفت چاپخانه ها و شرکت های تبلیغاتی میباشد. شما بعد از گذراندن دوره آموزش طراحی مجله با ایندیزاین میتوانید به جاهایی مانند شرکت های تبلیغاتی و چاپی که برای مثال طرف قرارداد نمایشگاه هایی هستند و میخواهند مجله ای مختص نمایشگاه طراحی و اجرا کنند استخدام شوید و یا پروژه بگیرید.

بازار کار طراحی مجله

به این صورت شما در حین دوره آموزش گام به گام طراحی یک مجله حرفه ای در ایندیزاین میتوانید همراه با استاد قدم به قدم با استفاده از فایل های تمرینی تمرین نموده و در پایان نمونه مجله ای به عنوان نمونه کار برای خود داشته باشید که آن را بهتر و بهتر نمایید و این بهترین ایجاد حس اعتماد کارفرما خواهد بود که بتواند پروژه خود را به شما بسپارد.

آموزش طراحی مجله در ایندیزاین 3

آموزش طراحی مجله با ایندیزاین رسانه آموزشی مکتب تی وی

در این دوره آموزش طراحی مجله در ایندیزاین به صورت گام به گام با استفاده از نرم افزار ایندیزاین مجلات برتر دنیا از لحاظ طراحی را مورد بررسی قرار میدهیم که ببینیم برای مثال از لحاظ تراکم در چه سطحی باشد، حاشیه ها و تایپوگرافی و … را در ایندیزاین بررسی میکنیم و به طور کلی هرآنچه برای طراحی مجله نیاز داریم را در نرم افزار ایندیزاین خواهید دید. که میتوانید در بخش فهرست عناوین تمامی قسمت های این دوره آموزشی را با جزئیات مشاهده نمایید.

این دوره آموزش گام به گام طراحی یک مجله حرفه ای در ایندیزاین به صورت تعاملی با استاد بوده و شما در کمترین زمیان ممکن می توانید آموش طراحی مجله با ایندیزاین را فرابگیرید. در این دوره آموزش طراحی نشریه با ایندیزاین به صورت کامل با تکنیک ها و اصول طراحی مجله با ایندیزاین آشنا می شوید و پس از گذرانده این دوره آموزش طراحی مجله با InDesign می توانید وارد بازار کار شده و از این راه کسب درآمد کنید. پیش نیاز این دوره آموزش طراحی مجله در ایندیزاین به صورت گام به گام آموزش ایندیزاین است. مخاطبان این دوره آموزش طراحی نشریه با ایندیزاین نیز طراحان گرافیک و افراد علاقه مند به این حوزه هستند. هدف این دوره آموزش گام به گام طراحی یک مجله حرفه ای در ایندیزاین نیز آموزش تکنیک ها و ابزارهای نرم افزار ادندیزاین برای طراحی یک مجله حرفه ای است.

شما می توانید برای فراگیری این آموزش طراحی نشریه با ایندیزاین در دوره های آموزش طراحی مجله در ایندیزاین به صورت گام به گام شرکت کرده یا فیلم آموزش طراحی مجله با ایندیزاین را از طریق همین صفحه دانلود نمایید.

معرفی قسمت های دوره جامع آموزش طراحی مجله در ایندیزاین

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

1. معرفی

در اولین قسمت از دوره آموزش طراحی مجله در ایندیزاین به صورت گام به گام به معرفی تمامی مواردی که در طی این دوره آموزشی طراحی مجله با ایندیزاین اعم از تمام نکات تئوری لازم که هر طراح مجله باید بداند و ابزارها و تکنیک های مورد نیاز در نرم افزار ایندیزاین میپردازیم و همه این موارد را مورد بررسی قرار میدهیم.

2. معرفی و ایجاد صفحه ساختار و شبکه بندی

در دومین قسمت از دوره آموزش طراحی نشریه با ایندیزاین، معرفی مدرس این دوره آموزشی یعنی خانم آزیتا مختاری ،معرفی طراحی مجله با نرم افزار ایندیزاین و همینطور توضیحات ابتدیی برای ایجاد سند، حاشیه های مجازی، تعیین فاصله های اطراف سند و ایجاد خطوط راهنما و اماده کردن طرح در ابتدا را خواهیم داشت و همینطور ساختار ستون و سطر را تعیین نموده و سپس جایگذاری تصاویر و متن را مورد بررسی قرار میدهیم.

3. تنطیمات قسمت های اصلی و خطوط راهنما

در سومین قسمت از این دوره آموزش گام به گام طراحی یک مجله حرفه ای در ایندیزاین تنظیمات خطوط راهنما و خطوط پایه و قرار دادن قسمت های اصلی مجله به طور مثال پاصفحه و شماره صفحه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

4. ایجاد زمینه وتنظیمات متن اصلی و عنوان

در چهارمین قسمت از دوره آموزش طراحی مجله در ایندیزاین به صورت گام به گام ما قرار دادن پس زمینه و کادر برای جایگذاری تصاویر و متن و ایجاد سبک برای متن بدنه اصلی و قسمتهای مختلف متن را خواهیم داشت.

5. بررسی تغییرات فونت و طرح آماده

در پنجمین قسمت از دوره آموزشی طراحی مجله با ایندیزاین ما در یکی از طرح های اماده مجله، متن را جایگداری و تغییرات فونت رابررسی می کنیم تا به این نتیجه برسید که در هر مجله متناسب با سبک و موضوع مجله فونت هم تغییر می کند.

6. بررسی یک مجله و طرح های اماده

در قسمت شش از دوره آموزش طراحی نشریه با ایندیزاین با استفاده از نرم افزار ایندیزاین ما طرح ریزی یک مجله از ابتدا و بررسی چند طرح را خواهیم داشت.

7. تنطیمات چاپ

در قسمت هفتم از این دوره آموزش گام به گام طراحی یک مجله حرفه ای در ایندیزاین تنطیمات چاپ و خروجی pdf و پکیج را خدمتتان آموزش خواهیم داد.

 

سرفصل ها

۱ فصل ۸ جلسه ۲:۱۰:۱۸ ساعت

دوره جامع آموزش طراحی مجله در ایندیزاین

۸ قسمت ۲:۱۰:۱۸

1. معرفی دوره آموزشی

رایگان (پخش زنده)
۰۰:۰۴:۲۳

2. معرفی و ایجاد صفحه ساختار و شبکه بندی

۰۰:۰۸:۵۱

3. تنظیمات قسمت های اصلی و خطوط راهنما

۰۰:۱۱:۳۴

4. ایجاد زمینه وتنظیمات متن اصلی و عنوان

۰۰:۳۰:۴۶

5. بررسی تغییرات فونت و طرح آماده

۰۰:۰۵:۰۷

6. بررسی یک مجله و طرح های اماده

۰۰:۱۷:۱۸

7. بررسی تکمیلی و تمرین

۰۰:۴۳:۱۴

8. تنطیمات چاپ مجله

۰۰:۰۹:۰۰

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

۱. چطور میتونم در دوره آموزش طراحی مجله در ایندیزاین ثبت نام کنم؟

شما طبق راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی در بخش سوالات متداول ذر منوی اصلی میتوانید عمل کرده و به راحتی به فایل های دوره آموزش طراحی مجله در ایندیزاین دسترسی پیدا کنید.

۲. آیا در حین دوره آموزش طراحی مجله در ایندیزاین از پروژه های واقعی استفاده میشود؟

در طی این آموزش طراحی مجله در ایندیزاین شما به صورت تعاملی آموزش میبینید. یعنی پروژه های کاملا واقعی برای معرفی ابزارها و تکنیک ها به کار گرفته شده و همان فایل ها هم در اختیار شما هستند تا بدون به زحمت افتادن برای پیدا کردن فایل های دوره آموزشی شما بتوانید همراه با استاد تمرین کنید.

۳. نحوه پشتیبانی و رفع اشکال در دوره آموزش طراحی مجله در ایندیزاین به چه صورت است؟

شما میتوانید با استفاده از اکانت تلگرام مکتب تی وی با آی دی @maktabtv_support با ما در ارتباط باشید و همینطور تلفن های تماس و همینطور لایو چت در سمت راست پایین آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران عزیز است. همینطور در صورتی که در طی دوره مشکلات فنی را تجربه کردید و یا خواستین درباره سطح پیشرفت شما پیشنهاداتی ارائه شود، میتوانید با تماس با پشتیبانی مکتب تی وی در گروه هایی در تلگرام عضویت یابید که برای همیشه متخصصین این حوزه پاسخگوی شما در این زمینه ها خواهند بود.

۴. مدرس دوره جامع آموزش طراحی مجله در ایندیزاین به چه صورت با ما تمرین میکنه؟

مدرس دوره آموزشی طراحی مجله در ایندیزاین که صرفا یک کاربر نیست و بلکه سالها در این زمینه کار کرده، فایل های تمرینی در حین ضبط ویدیو را در اختیار شما قرار گرفته و شما همراه با استاد در حین ویدیوهای آموزشی و پس از پایان هر قسمت از دوره آموزش طراحی مجله در ایندیزاین  میتوانید تمرینات لازم را انجام دهید و پس از آن به قسمت بعدی دوره آموزش طراحی مجله در ایندیزاین مراجعه نمایید.

و این یعنی راحت ترین راهی که میتوانید با استفاده از ویدیوهای خام که به تفکیک هر قسمت در اختیار شما قرار گرفته و استاد با همان ها کار میکند بتوانید تمرین کنید و در پایان دوره آموزش طراحی مجله در ایندیزاین حتی نمونه کارهای مخصوص به خودتان را بسازید.

آزیتا مختاری

مدرس دوره: آزیتا مختاری

خانم آزیتا مختاری با سابقه تدریس حضوری در آموزشگاه های زیادی برای نرم افزار ایندیزاین و همینطور طراحی مجله داشته اند و در این دوره آموزشی با استفاده از استاندارد های رسانه آموزشی مکتب تی وی توانستند دوره جامع و کامل و کاربردی را تهیه و تدارک ببینند.

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

guest

قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
nkayvan
nkayvan
1 سال قبل

ممنون بخاطر اموزش های مفید و سایت خوبتون. میخواستم بدونم در این آموزش طراحی مجله در ایندیزاین ، طراحی جلد مجله هم اموزش داده میشه؟

پشتیبانی مکتب تی وی
پشتیبانی مکتب تی وی
مدیر
پاسخ به  nkayvan
1 سال قبل

درود بر شما کاربر عزیز خیر این مورد در دوره آموزش طراحی مجله در ایندیزاین آموزش داده نمیشود

امیر سعادتی
امیر سعادتی
11 ماه قبل

خوب

phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
0
    0
    لیست خرید شما
    سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه