آموزش Adobe XD و مباحث Ui Ux از صفر تا صد

آموزش Adobe XD و مباحث Ui Ux از صفر تا صد

نرم افزار ادوبی ایکس دی پلتفرمی محبوب از شرکت ادوبی است که  در پیاده سازی طراحی های ui  ux نقش کلیدی دارد. از قابلیت های مهم این نرم افزار در کنار ویژگی های منحصر به فرد آن در طراحی، میتوان به اشتراک گذاری پروتوتایپ تکمیل شده با همکاران و کارفرما و همچنین هماهنگی با سایر نرم افزار های شرک ادوبی مانند فتوشاپ و ایلوستریتور اشاره کرد. این قابلیت موجب شده به سرعت از رقبای خود پیشی بگیرد و در جایگاه کنونی قرار داشته باشد. آموزش Adobe XD دریادگیری و  آموزش ui ux نیز کمک خواهد کرد.

توضیحات

معرفی آموزش Ui Ux  با محوریت نرم افزار Adobe XD

معرفی رابط کاربری و تجربه کاربری در ادوبی ایکس دی

معرفی و مقایسه رابط کاربری و تجربه کاربری

در ابتدای صحبتمان تعریف ساده از رابط کاربری یا User Interface که به اختصار Ui نامیده میشود و همینطور تجربه کاربری یا User Experience که اختصارا Ux نامیده میشود می پردازیم و قیاسی بین آن ها خواهیم داشت.

رابط کابری را می توان مجموعه عناصر بصری نامید که کاربر با آن در ارتباط است و برای تعامل از آن ها استفاده میکند. و تجربه کاربری را میتوان از آنچه در معنای آن نهفته است متوجه شد که به تجربه و حس کاربر به طور کلی گفته میشود.

برای قیاس بین ui و ux هم می توان گفت که رابط کاربری زیرمجموعه ای از تجربه کاربری بوده که که در کنار یک محتوای مناسب میتواند یک تجربه کاربری خوب برای کاربر خلق نماید. و البته شاید مواردی که از نظر رابط کاربری زیبا به نظر برسد در تجربه کاربری دلیلی برای آن وجود نداشته باشد و برای تجربه کاربری بهتر کاربر که هدف نهایی است داستان تغییر کند.

یک مثال و مقایسه معروف !

حتما شما هم مثال معروفی که در مقایسه این دو با شیشه سس زده میشود را دیده اید! شاید از نظر تجربه کاربری شیشه ایستاده زیبا به نظر برسد ولی برای کاربرد بهتر و تجربه بهتر کاربر برای استفاده از این محصول نیاز است که کلا برعکس شود!

بین رابط کاربری و تجربه کاربری

مفاهیم را توی ذهنت سوار کن و توی XD پیاده کن!

بنابراین همانطور که تاکنون حدس زده اید برای آموزش Ui و آموزش Ux ما به یک سری مفاهیم تئوری نیاز داریم که بتوانیم به تجربه کاربری مناسب کاربر محصول خوب با استفاده از آموزش Ux دست پیدا کنیم و همینطور برای رابط کاربری و آموزش Ui نیز باید با مفاهیمی آشنا شویم.

اما از آنجایی که یادگیری تئوری دردی را دوا نمیکند در رسانه آموزشی مکتب تی وی در دوره آموزش Ui Ux تصمیم بر آن شد که به صورت کامل و جامع نرم افزار Adobe XD را هم آموزش دهیم تا مفاهیم فراگرفته شده را در این نرم افزار درجا اجرا کنیم بنابراین شما آموزش Ui و آموزش Ux و آموزش Adobe XD را به صورت یکجا در این دوره آموزش Ui Ux میتوانید دریافت نمایید.

نرم افزار Adobe XD هم همانطور که حتما میدانید پیشرفت های چشم گیری را در زمینه تخصصی طراحی رابط کاربری داشته است و با توجه به همگامی با سایر نرم افزارهای کمپانی ادوبی گوی سبقت را از سایر نرم افزارهای این حوزه ربوده است.

بازار کار رابط کاربری و تجربه کاربری پس از دوره آموزش Ui Ux

حتما شما هم از بازار کار خوب متخصصین این حوزه شنیده اید و دلیل آن هم چیزی نیست جز افزایش روزمره استقبال مردم از فضای آنلاین و افزایش کسب و کارهای اینترنتی در حوزه وب و اپلیکیشن که بعد از ورود کاربر به داخل کسب و کار خود میخواهند بیشترین نرخ تبدیل و بهره وری داشته باشند و در اینجا جزئیاتی همچون رنگ دکمه ها نیز اهمیت پیدا میکند.

میانگین درآمد Ui Ux به عدد و رقم!

به طور کلی درآمد متخصصین Ui Ux در ابتدای راه یعنی بعد از اینکه این دوره آموزش Ui Ux را گذراندید و با استفاده از فایل های تمرینی همراه استاد پورتفولیوی خود را تا حدی تکمیل نمودید میتوانید انتظار حقوق تا سقف 8 میلیون تومان را از شرکت های متفاوت داشته باشید و بعد از حدود 3 سال و افزایش سابقه کار و رزومه این میزان حقوق تا سقف 20 میلیون تومان نیز در بازار کار دیده میشود.

علاوه بر استخدامی میتوان به پروژه های متعدد این حوزه نیز اشاره نمود که برای طراح نجربه کاربری دستمزد حدود 7 میلیونی برای یک سایت 6 صفحه ای دیده میشود و برای طراح رابط کاربری برای همان سایت 6 صفحه ای به طور میانگین دستمزد 5 میلیون تومانی دیده میشود.

کسب درآمد دلاری بعد از دوره آموزش Ui Ux

فارغ از تمام این مسائل اگر شما در دوره آموزش کسب درآمد دلاری رسانه آموزشی مکتب تی وی که به عنوان هدیه نیز بعد از تهیه این دوره در اختیار شما قرار میگیرد نیز شرکت کرده باشید و بتوانید حساب دلاری برای خود تشکیل دهید با توجه به ارزش دلار و همینطور بازار کار خوب این حوزه مخصوصا در اروپای شرقی و کانادا و… میتوانید رقم های بالاتری نیز داشته باشید.

برای یافتن جایگاه کاری و شروع کسب درآمد خود پس از دوره آموزش Ui Ux رسانه آموزشی مکتب تی وی میتوانید برای پروژه ها عبارت ( پروژه های رابط کاربری پونیشا ) را سرچ کنید و برای استخدام هم ( استخدام طراح رابط کاربری ) را سرچ کنید تا یکی از موقعیت هایی که البته به شرط تمرین و تکرار و تکمیل پورتفولیوی خود شماست را به دست آورید.

0
تا دلیل که باید به Ui و Ux و نرم افزار ایکس دی مسلط بشیم

 • طراح چیزی باشید که دیده میشود و دیده شوید!

  خط مقدم یک کسب و کار اینترنتی حال چه اپلیکیشن باشد و چه وب رابط کاربری آن است و کسی که طراح این خط مقدم است علاوه بر وظیفه خطیری که دارد، خروجی نهایی کارش به خوبی دیده میشود و و توجه زیادی از دیگران را جلب می نماید.

 • بازار کار داغ طراحی رابط کاربری 

  این روزها به علت و تب و تاب داغ استارتاپ ها و کسب و کارهای اینترنتی موضوعی که بیشتر از همه اهمیت پیدا میکند چیزیست که کاربر با آن در ارتباط است چرا که انتظار کاربران با روی کار آمدن کسب و کارهای متنوع افزایش پیدا کرده است و کسب و کارهای اینترنتی باید بیش از پیش نسبت به این موضوع اهتمام ورزند.

 • از کاری که میکنید لذت ببرید

  چه خوب است که کار انسان مانند تفریح او باشد و طراحان رابط کاربری اکثرا علاوه بر وضعیت مالی خوبی که در قبال شغل خود دارند از کار خود نیز لذت میبرند و این باعث شده تا این تخصص طرفداران زیادی را پیدا کند چرا که برای مثال فرض کنید تخصص شما منجر به تجربه بهتر کاربران یک محصول و در نتیجه افزایش بازدهی آن محصول گردد.

 • پولساز بودن تجربه کاربری برای کسب و کارها

  تصور کنید که صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید. برای دیده شدن و آوردن کاربران به داخل صفحه محصول خود هزینه ها و زحمات زیادی را متحمل شدید. حال کافیست که جایی از تجربه کاربری شما مشکلی داشته باشد و کاربران در همان ابتدای ورود صفحه را ببندند تمام! دیگر زحمات شما ثمره ای نداشته است. اینجاست که نقش یک متخصص تجربه کاربری اهمیت پیدا کرده و میتواند ناجی این کسب و کار باشد

 • امکانات رو به رشد نرم افزار Adobe XD

  نرم افزار ادوبی ایکس دی امکانات بی نظیری برای کار شما در اختیارتان می گذارد که نکته جالب توجه افزایش روز به روز این امکانات در آپدیت های جدید آن می باشد برای مثال وقتی شما پروتوتایپ پروژه خود را تکمیل کرده اید می توانید آن را برای کارفرمای خود و یا همکاران خود در این پروژه به اشتراک گذاشته تا نشانه گذاری و کامنت خود را در آن ایجاد کرده و بتوانید به نتیجه گیری نهایی حتی از راه دور برسید!

 • هماهنگی نرم افزار Adobe XD با سایر نرم افزار های ادوبی

  فرض کنید در حال طراحی آیکون در ایلاستریتور هستید، شما می توانید آیکون را انتخاب کنید، در کلیپ بورد کپی کنید و در ادوبی ایکس دی پیست کنید. تمامی لایه ها، گرادینت ها، رنگ ها و … پشتیبانی می شود. علاوه بر آن پسوند های psd , ai  به صورت مستقیم در ایکس دی پشتیبانی می شوند. اگر به طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری اپ ها و وب سایت ها علاقه مندید این آموزش را از دست ندهید.

آموزش Ui Ux رسانه آموزشی مکتب تی وی با محوریت نرم افزار Adobe XD

در این دوره از سری دوره های آموزش Ui همانطور که ذکر شد هرآنچه شما نیاز دارید توسط یک استادی که علاوه بر تدریس خود متخصص در بازار کار بوده و با چالش ها و نیازهای طراحان رابط کاربری آشناست و در یک دوره تعاملی آموزش Ui Ux که طبق استانداردهای مکتب تی وی ضبط شده است توانسته یکی از کامل ترین دوره های مورد نیاز برای وارد شدن به بازار کار طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری را پیاده سازی نماید.

3 3 1

 • آموزش به صورت تعاملی

   آموزش طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری با محوریت نرم افزار ایکس دی، شما با یک استاد همراه می شوید که در راه یادگیری همراه شماست یعنی با استاد روی فایل های آموزشی مربوطه کار می کنید و آن قدر تمرین میکنید که پورتفولیوی خود را داشته باشید. تبریک میگم هم آموزش شما کامل است و هم میتوانید وارد بازار کار شوید.

 • سرفصل های استاندارد آموزش Ui Ux

  این دوره آموزش Ui Ux به صورت یکجا تمام مواردی را که شما نیاز دارید را برای شما فراهم نموده است تا در کمترین زمان ممکن همه ی آنچه نیاز دارید را یاد بگیرید.

 • دسترسی آسان به فایل های دوره آموزش Ui Ux

  در این دوره آموزش Ui Ux فایل های آموزشی به طور کامل و بدون هیچ قفل یا کرکی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. شما می توانید این فایل های ویدیویی را به صورت دائمی داشته باشید و روی هر دستگاهی که راحت تر هستید اجرا کرده و به آموزش مشغول شوید.

 • ضبط دوره آموزش Ui Ux در محیط استودیو و چند مرحله تدوین

  این دوره آموزش Ui Ux مانند سایر دوره های آموزشی ما در مکتب تی وی، صرفا اسکرین کپچر نبوده و برای ضبط آن ، محیط استودیو به کار برده شده است و از محیط استودیو برای ارائه مطالب آموزشی استفاده شده است. در مرحله اول تدوین تمامی قسمت های اضافه از ویدیو حذف شده و در مراحل بعدی مواردی مانند پلاتو، صداگذاری و موشن گرافیک به منظور جذابیت دوره اموزشی گذاشته شده است.

در صورتی که شما این دوره آموزش طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری را ….

داشته باشید
نداشته باشید
داشته باشید

این فرصت رو دارید وارد دنیای تخصصی طراحی تجربه کاربری و رابط کاربری شوید و با سعی و تلاش در این زمینه آماده ورود به بازار کار در این زمینه  شوید و درآمدهای جالب توجهی که در بخش بازار کار به آن اشاره کردیم را شکار کنید.

نداشته باشید

بهترین فرصت  رو  برای یادگیری طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری  از دست داده و باید هزینه های زیادی چه از نظر زمانی و هزینه ای برای یادگیری جوانب مختلف طراحی رابط کاربری پرداخت کنید. و احتمالا در مراجعه بعدی خود به این دوره آموزشی هم با افزایش قیمت در دوره آموزش طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری مواجه خواهید شد.

معرفی قسمت های دوره جامع آموزش طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

فصل صفر : معرفی

معرفی

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری در ایکس دی ، به معرفی دوره اعم از نکاتی که در دوره آموزش داده خواهد شد و خود نرم افزار adobe xd و نحوه دانلود آن میپردازیم.

فصل یک : شروع

معرفی

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری در ایکس دی ، به معرفی دوره اعم از نکاتی که در دوره آموزش داده خواهد شد و خود نرم افزار adobe xd و نحوه دانلود آن میپردازیم.

1.صفحه شروع

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری ما یک تور سریع در نرم صفحه شروع نرم افزار xd خواهیم داشت و به معرفی قسمت های مختلف از جمله:

 • Home page
 • اندازه صفحه های مختلف برای شروع
 • Add-ones
 • Plugins
 • Ui kits
 • App integration
 • انواع محل ذخیره سازی

خواهیم پرداخت.

2.ظاهر داخلی-منوها-ابزارها

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به توضیح ظاهر داخلی نرم افزار و تمام قسمت های آن میپردازیم  که شامل موارد زیر میباشد:

 • پنل properties
 • تمام tool ها و properties آنها
 • پنل assets
 • پنل layers
 • پنل plugins
 • Hamburger menu
 • تب Design
 • تب Prototype

تب Share

3.لایه ها

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به بررسی انواع لایه ها و ویژگی های آنها میپردازیم و در انتها قادر خواهیم بود یک لایه را ایجاد، حذف، تغییرنام، پنهان، قفل، گروه بندی، دوبرابر، تبدیل به component کنیم و از آنها خروجی بگیریم.

4.پلاگین ها

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری  یاد میگیریم چگونه به پنل plugins دسترسی داشته باشیم و روش پیدا کردن،نصب، حذف، آپدیت، غیرفعال و فعال کردن و استفاده از پلاگین ها را یاد میگیریم و به معرفی 2 پلاگین جدید میپردازیم.

5.ادغام

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری  به معرفی تب app integrations و انواع برنامه های قابل ادغام با xd میپردازیم و اموزش میبینیم که چگونه فایل ها را برای ادغام در برنامه های دیگر exportable کنیم و همچنین نحوه ادغام طراحی در برنامه zeplin را اموزش میبینیم.

6.Components

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری  با component ها، نحوه کار با آنها، ویژگی آنها، حذف و اعمال انواع تغییرات بر آنها و انواع componentهای محلی و خارجی آشنا میشویم.

7.مفاهیم پروتوتایپ

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به مفاهیم اصلی و پایه و فواید پروتوتایپ در ui و ux میپردازیم. که شامل موارد زیر میباشد:

 • پروتوتایپ چیست
 • از چه بخش هایی تشکیل شده
 • توضیح هر بخش
 • طراحی تعاملی چیست
 • دلایل نیاز به پروتوتایپ کردن
 • ویژگی های آن
 • هزینه های آن
 • بررسی روند طراحی
 • تعامل با کاربر
 • انواع پروتوتایپ
 • توضیح پروتوتایپ کاغذی

ابزارهای پروتوتایپ

8.پروتوتایپ

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری  در تب prototype با پنل interaction و انواع triggerها، actionها و animationها در ایجاد پروتوتایپ آشنا میشنویم و بعد از آشنایی با جریان ها و اسلاید home به ایجاد یک پروتوتایپ ساده میپردازیم.

9.اشتراک گذاری

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری  به انواع روش های اشتراک گذاری آنلاین فایل طراحی و ویژگی های آنها میپردازیم و آموزش میبینیم که چگونه فایل را share کنیم، به لینک فایل های share شده دسترسی پیدا کنیم، انها را حذف کنیم، در فایل های share شده کامنت بگذاریم و در کامنت گذاری ها و از پین و منشن کردن استفاده کنیم و همچنین با ویژگی های اشتراک گذاری برای  developer ها آشنا میشویم.

فصل دوم : عکس و وکتورها

1. وارد کردن

در این بخش از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری  با نحوه import کردن فایل ها در نرم افزار xd آشنا میشویم و آموزش میبینیم که چه فایل هایی قابل import شدن هستند و با انواع روش های وارد کردن فایل ها و به خصوص import کردن فایل های فتوشاپ و ایلاستریتور آشنا میشویم.

2. ماسک

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری با چندین روش مختلف برای ایجاد آواتار و یا… از mask کردن استفاده میکنیم و همچنین یاد میگیریم چگونه با text هم ماسک بسازیم.

3. رنگ ها

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری با نحوه استفاده از رنگ ها در نرم افزار و ویژگی و خواص استفاده از رنگ ها در طراحی آشنا میشویم.

استفاده از طیف رنگی یا رنگ های کامل را یاد میگیریم و با انواع رنگ های HEX،RGB و HSB آشنا میشویم و در آخر نحوه ذخیره کردن پالت های رنگی را یاد میگیریم.

4. تیرگی

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری با نحوه استفاده از blur برای جلب توجه کاربر و ویژگی های آشنا میشویم و به بررسی انواع object blur و background blur و نحوه کار با آنها در یک ui میپردازیم.

5. آیکون

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری  با نحوه استفاده و از آیکون ها آشنا میشویم، به معرفی 2 پلاگین و یک روش دیگر برای استفاده از آیکون های آماده میپردازیم و در نهایت به طراحی چند آیکون جدید میپردازیم.

6. ادیت SVG

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری  درباره فایل های SVG و نحوه کار با آنها و تفاوت آنها با فایل های PNG و JPG میپردازیم و یاد میگیریم که چگونه فایل های SVG را تغییر رنگ، تغییر شکل و تغییر حالت دهیم و در پایان با همین روش به ایجاد یک تایپوگرافی میپردازیم.

فصل سوم : مفهوم پروتوتایپ

1. Wireframe

در این بخش از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری  به مفاهیم wireframe میپردازیم و با ویژگی های artboards و grids بیشتر آشنا میشویم و در نهایت به طراحی یک wireframe میپردازیم.

2. Repeat grids

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به نحوه ایجاد repeat grids، نحوه کار با آنها و موارد استفاده آنها و نحوه وارد کردن عکس و متن و.. درآنها میپردازیم و درباره نحوه scroll کردن آموزش میبینیم.

3. Overly

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به بررسی یکی از روش های پروتوتایپ یعنی overly میپردازیم و درباره مزایا و نحوه کار با آن آموزش میبینیم.

4. Responsive

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به ویژگی های فایل responsive میپردازیم و آموزش میبینیم چگونه فایل های را برای انواع دستگاه های مختلف بدون مشکل تغییر سایز دهیم.

فصل چهارم : AutoAnimate

1. Auto animate

در این بخش از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری  به معرفی ویژگی auto animate و آشنایی اولیه با نحوه کار با این ویژگی میپردازیم.

2. انواع انیمیشن ها

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به آشنایی با انواع Easing ها در حالت autoanimate میپردازیم.

3. Auto animate UI

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری یک رابط کاربری تعاملی با استفاده از autoanimate طراحی خواهیم کرد.

4. چرخونه تصاویر

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری با اسفاده از قابلیت autoanimate  یک چرخونه تصاویر و یا اصطلاحا یک گالری متحرک و تعاملی طراحی خواهیم کرد.

5. جریان حرکت

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به طراحی یک نوار پیشرفت یا اصطلاحا progress bar میپردازیم و به کمک آنها کم و زیاد کردن opacity تصاویر و یا قابلیت زوم کردن را طراحی میکنیم.

6. اسلایدر

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به طراحی یک اسلایدر عکس که معمولا برای هدر سایت ها مورد استفاده قرار میگیرد میپردازیم.

7. After effects

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به نحوه تعامل برنامه xd با برنامه after effects میپردازیم و روش انتقال طراحی از xd به ae را اموزش میبینیم.

8. ویجت

در قسمت 27 از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به طراحی چند ویجت ساده با استفاده از ویژگی autoanimate میپردازیم.

9. فتوشاپ

در قسمت 27 از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری با ویژگی parallax  آشنا میشویم و به پیاده سازی این افکت در  یک رابط کاربری با استفاده از ترکیب نرم افزارهای xd و فتوشاپ میپردازیم.

فصل پنجم : Voice Interaction

1. نحوه کار

در این بخش از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری  با قابلیت voice interaction اشنا میشنویم و به نحوه استفاده و کاربرد ان در طراحی رابط کاربری میپردازیم.

2. ترکیب تعامل

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به ترکیب قابلت touch و voice interaction برای طراحی یک رابط کاربری میپردازیم.

3. ضبط صوتی پروتوتایپ

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به ضبط یک پروتوتایپ صوتی میپردازیم.

فصل ششم : ارائه دادن

1. پیش نمایش در موبایل

در این بخش از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری با نحوه استفاده از گزینه mobile preview و استفاده از نسخه گوشی نرم افزار xd آشنا میشویم.

2. پیش نمایش در صفحه

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری با نحوه استفاده از گزینه desktop preview آشنا میشویم و به بررسی تعدادی تریک در استفاده از flow و جریان ها در پروتوتایپ ها هم میپردازیم.

3. خروجی گرفتن

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به انواع روش های خروجی گرفتن و انواع فرمت های خروجی در نرم افزار xd میپردازیم.

4. خروجی pdf

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به صورت اختصاصی به خروجی گرفتن از طراحی با فرمت PDF در  نرم افزار xd میپردازیم.

فصل هفتم : کاربر شناسی

1. جایگاه کاربر

در این بخش از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به موضوع جایگاه کاربر در طراحی رابط و تجربه کاربری میپردازیم.

2. کاربرپژوهی

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری با مفهوم کاربرپژوهی و جمع آوری اطلاعات درباره کاربران و ایجاد پرسونا میپردازیم.

3. روانشناسی کاربران

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری درباره روانشناسی کاربران و نحوه شناخت کاربران و ویژگی های آنها به بحث میپردازیم.

فصل هشتم : طراحی محصول

1. جریان کاربری

در این بخش از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری ببا جریان کاربری یا user flow آشنا میشویم و به اهمیت آن در طراحی رابط و تجربه کاربری میپردازیم.

2. معماری اطلاعات

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری با ویژگی معماری اطلاعات در فرآیند طراحی تجربه کاربری و اهمیت آن آشنا میشویم.

فصل نهم : روانشناسی رنگ ها

روانشناسی رنگ ها

در این بخش از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به ماهیت روانشناسی رنگ ها و اهمیت آن در طراحی رابط کاربری میپردازیم.

فصل دهم : طراحی تعاملی

طراحی تعاملی

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری با طراحی تعاملی و یا به عبارتی interaction design آشنا میشویم و به نحوه استفاده ، اهمیت و ابزارهای کار با این ویژگی میپردازیم.

فصل یازدهم : اصول و قوانین طراحی

1. قوانین تجربه کاربری

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری ببا اصول اولیه و پایه طراحی تجربه کاربری و اهمیت آنها آشنا میشویم.

2. اصول گشتالت

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری با اصول گشتالت و موارد استفاده آنها در طراحی رابط و تجربه کاربری میپردازیم.

فصل دوازدهم : مدل های ذهنی

مدل های ذهنی

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به توضیح یکی از انواع مدل های طراحی یعنی مدل های ذهنی و تاثیر آن در طراحی تجربه و رابط کاربری میپردازیم .

فصل سیزدهم : آزمون کاربردپذیری

1. مفهوم آزمون کاربردپذیری

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری درباره تعریف و مفهوم و فواید ازمون کاربرپذیری صحبت میکنیم.

2. استخدام شرکت کنندگان در تست

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری درباره نحوه انتخاب و استخدام شرکت کنندگان در این تست میپردازیم.

3. سوالات تست

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری درباره سوالاتی که باید در تست پرسیده شود صحبت میکنیم.

4. آماده کردن لیست کارها

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری لیست کارهای مورد نیاز برای انجام در جلسات تست را بررسی میکنیم.

5. محیط مناسب تست

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری محیط و امکانات و شرایط مطبوع برای انجام تست را بررسی میکنیم.

6. انجام تست

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری درباره نحوه انجام تست و نکاتی برای بهتر انجام دادن آن صحبت میکنیم.

7. آنالیز داده ها و نتیجه گیری

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری درباره جمع آوری، تحلیل و بررسی و گزارش گیری نهایی داده ها صحبت میکنیم.

فصل چهاردهم : نتیجه گیری

نتیجه گیری

در این قسمت از آموزش رابط کاربری و تجربه کاربری به رسم همه ویدیوهای آموزشی به یک نتیجه گیری و جمع بندی کلی درباره این دوره اموزش جامع طراحی رابط و تجربه کاربری با نرم افزار xd میپردازیم.

سوالات متدوال دوره جامع آموزش طراحی رابط و تجربه کاربری

تمام سوالاتی که احتمالا درباره دوره آموزش طراحی رابط و تجربه کاربری داشته باشید

این دوره آموزش طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری در ایکس دی  به صورت تعاملی ضبط شده است. یعنی تمام فایل هایی استاد دوره در حال کار بر روی آنهاست در اختیار شما نیز قرار میگیرد و شما هم همراه با استاد به تمرین در طی دوره آموزشی خواهید پرداخت . که مسیر ورود به این بازار طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری  برای شما شرح داده شده است.

همانطور که در توضیحات این دوره آموزشی ذکر شد این دوره در محیط استودیو ضبط شده است و صرفا اسکرین کپچر نیست. همینطور برای ضبط قسمت های اسکرین کپچر و برای ضبط صدا و تصویر باکیفیت مخصوصا صدا از لوازم حرفه ای استفاده شده است. بنابراین از بابت کیفیت سمعی و بصری دوره یک سرو گردن بالاتر از دوره هایی که تاکنون دیده اید را انتظار داشته باشید. و برای اطمینان هم میتوانید پیش نمایش هایی در فهرست عناوین را مشاهده کنید.

شما برای مشکلات و سوالات متداول خود میتوانید از سه طریق تماس تلفنی و لایوچت در پایین سمت راست و همینطور اکانت پشتیبانی ما در تلگرام به پاسخ سوالات خود برسید. همینطور برای رفع ایرادات و مشکلات فنی میتوانید با اعلام به پشتیبانی مکتب تی وی در گروه هایی در تلگرام عضو شوید که تا همیشه پاسخگوی سوالات شما و همینطور اعلام نظر درباره سطح پیشرفت شما باشند.

هادیان

مدرس این دوره : معصومه هادیان

طراحی رابط کاربری و طراحی تجربه کاربری مقوله های بسیار جذاب و پرکاربردی هستند که طبق استانداردهای آموزشی ما در رسانه آموزشی مکتب تی وی باید به صورت کاربردی و عملی یاد گرفته شوند. از این رو بایستی تمام موارد تئوری در قالب نرم افزار ایکس دی پیاده سازی شود. از این رو خانم هادیان که یکی از طراحی رابط کاربری خوب کشورمون هستند برای این مورد انتخاب شدند تا یکی از کامل ترین منابع ui و ux رو در این دوره آموزشی پیاده سازی کنیم.

با خیالی راحت خرید کنید

ضمانت نامه 30 روزه دوره های آموزشی

نشان های اعتبار ما

سرفصل ها

۱۴ فصل ۵۴ جلسه ۸:۵۱:۰۰ ساعت

دوره جامع آموزش Adobe XD و مباحث Ui Ux از صفر تا صد

۱ قسمت

0. معرفی

رایگان

فصل اول : شروع

۹ قسمت

1. صفحه شروع

2. ظاهر داخلی، منوها، ابزارها

3. لایه ها

4. پلاگین ها

5. ادغام

6. Components

7. مفاهیم پروتوتایپ

8. پروتوتایپ

9. اشتراک گذاری

فصل دوم : عکس و وکتورها

۶ قسمت

1. وارد کردن

2. ماسک

3. رنگ ها

4. تیرگی

5. آیکون

6. ادیت SVG

فصل سوم : مفهوم پروتوتایپ

۴ قسمت

1. wireframe

2. Repeat grids

3. overlay

4. responsive

فصل چهارم : AutoAnimate

۹ قسمت

1. Auto animate

2. انواع انیمیشن ها

3. Auto animate UI

4. چرخونه تصاویر

5. جریان حرکت

6. اسلایدر

7. After effects

8. ویجت

9. فتوشاپ

فصل پنجم : Voice Interaction

۳ قسمت

1. نحوه کار

2. ترکیب تعامل

3. ضبط صوتی پروتوتایپ

فصل ششم : ارائه دادن

۴ قسمت

1. پیش نمایش در موبایل

2. پیش نمایش در صفحه

3. خروجی گرفتن

4. خروجی pdf

فصل هفتم : کاربر شناسی

۳ قسمت

1. جایگاه کاربر

2. کاربرپژوهی

3. روانشناسی کاربران

فصل هشتم : طراحی محصول

۲ قسمت

1. جریان کاربری

2. معماری اطلاعات

فصل نهم : روانشناسی رنگ ها

۱ قسمت

۱. روانشناسی رنگ ها

فصل دهم : طراحی تعاملی

۱ قسمت

۱. طراحی تعاملی

فصل یازدهم : اصول و قوانین طراحی

۲ قسمت

۱. قوانین تجربه کاربری

۲. اصول گشتالت

فصل دوازدهم : مدل های ذهنی

۱ قسمت

۱. مدل های ذهنی

فصل سیزدهم : آزمون کاربردپذیری

۷ قسمت

۱. مفهوم آزمون کاربردپذیری

۲. استخدام شرکت کنندگان در تست

۳. سوالات تست

۴. آماده کردن لیست کارها

۵. محیط مناسب تست

۶. انجام تست

۷. آنالیز داده ها و نتیجه گیری

فصل چهاردهم : نتیجه گیری

۱ قسمت

۱. نتیجه گیری

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

۱. میخواهم مهارت طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری را شروع کنم، از کجا باید آغاز کنم؟

شما می تونید در صورتی که شما آشنایی حدودی با نرم افزار ایکس دی  دارید می توانید بلافاصله همین دوره آموزشی را آغاز نمایید. ولی در صورتی که آشنایی حداقلی هم با ادوبی ایکس دی  نداشته باشید پیشنهاد میشود دوره جامع  ایکس دی  را در ابتدا بگذرانید تا به صورت اصولی با تمام پایه نرم افزار ایکس دی  آشنا شوید تا پس از آن بتوانید تکنیک ها و ابزارهای مورد استفاده در دوره آموزش طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری  را به خوبی درک نمایید.

۲. آموزش های دوره آموزش طراحی رابط کاربری سایت به صورت عملی است یا تئوری؟

این دوره آموزش طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری در ایکس دی  به صورت تعاملی ضبط شده است. یعنی تمام فایل هایی استاد دوره در حال کار بر روی آنهاست در اختیار شما نیز قرار میگیرد و شما هم همراه با استاد به تمرین در طی دوره آموزشی خواهید پرداخت . که مسیر ورود به این بازار طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری  برای شما شرح داده شده است.

۳. چگونه از کیفیت محتوای این دوره آموزشی در این زمان اطمینان پیدا کنم؟

همانطور که در توضیحات این دوره آموزشی ذکر شد این دوره در محیط استودیو ضبط شده است و صرفا اسکرین کپچر نیست. همینطور برای ضبط قسمت های اسکرین کپچر و برای ضبط صدا و تصویر باکیفیت مخصوصا صدا از لوازم حرفه ای استفاده شده است. بنابراین از بابت کیفیت سمعی و بصری دوره یک سرو گردن بالاتر از دوره هایی که تاکنون دیده اید را انتظار داشته باشید. و برای اطمینان هم میتوانید پیش نمایش هایی در فهرست عناوین را مشاهده کنید.

معصومه هادیان

مدرس دوره: معصومه هادیان

طراحی رابط کاربری و طراحی تجربه کاربری مقوله های بسیار جذاب و پرکاربردی هستند که طبق استانداردهای آموزشی ما در رسانه آموزشی مکتب تی وی باید به صورت کاربردی و عملی یاد گرفته شوند. از این رو بایستی تمام موارد تئوری در قالب نرم افزار ایکس دی پیاده سازی شود. از این رو خانم هادیان که یکی از طراحی رابط کاربری خوب کشورمون هستند برای این مورد انتخاب شدند تا یکی از کامل ترین منابع ui و ux رو در این دوره آموزشی پیاده سازی کنیم.

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

3 دیدگاه برای آموزش Adobe XD و مباحث Ui Ux از صفر تا صد

 1. zahra sadat

  سلام بابت دوره ی خوبتون ممنونم.آیا بعد از این دوره ی آموزش Adobe XD و مباحث Ui Ux میشه وارد بازار کار شد؟

  • پشتیبانی مکتب تی وی

   سلام کاربر عزیز این دوره آموزش Adobe XD و همینطور مباحث Ui Ux رو به صورت کامل خدمتتون ارائه میکنه و این بستگی به خود شما داره که چقدر تمرین داشته باشین و همراه استاد پیش برین

 2. محمد

  سلام مدت زمان دوره چقدره؟

  • پشتیبانی مکتب تی وی

   باسلام مشخصات دوره شامل همین زمان دوره و… رو میتونین در قسمت اطلاعات دوره مشاهده بفرمایید

 3. الیاس

  سلام وقت بخیر مدت زمان دوره جایی ننوشته

  • پشتیبانی مکتب تی وی

   درود کاربر عزیز در قسمت مشخصات دوره نوشته شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

دوره‌های مرتبط

شروع مسیر آموزشی شما با آموزش نرم افزارها

phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
پشتیبانی مکتب تی وی

پشتیبانی ما در هر ساعتی پاسخ گوی شما میباشد

 • شما میتوانید با یکی از همکاران ما در پشتیبانی در تماس بوده و به این ترتیب در زمینه ای که علاقه مند باشید به صورت کامل راهنمایی شوید.
 • شما میتوانید از طریق صفحه سوالات متداول سایت به نشانی https://maktabtv.com/faq مراجعه نمایید.
SocialSocial
0
  0
  لیست خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه