آموزش طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ

آموزش طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ

با افزایش رقابت بین سایت ها در دنیای امروزه و بالا رفتن انتظارات از ویژگی های یک سایت خوب میتوان به اهمیت نقش طراحی رابط کاربری پی برد. جلب نظر کاربران و مخاطبان به سایت مستلزم ui اصولی است؛ فتوشاپ نرم افزاری است که دست شما را در طراحی های خلاقانه و خیره کننده باز می گذارد. درواقع یادگیری و آموزش فتوشاپ به آموزش Ui کمک پر رنگی خواهد کرد. همه این ها منحر به هویت بخشیدن به سایت خواهد شد. به عبارت دیگر می توان گفت هویت رابط کاربری هر سایت به آن هویت می بخشد پس بسیار حائز اهمیت خواهد بود که به نحو احسن طراحی شود و در دنیای اینترنت محبوب واقع شود.

افزودن به سبد خرید
توضیحات

معرفی طراحی رابط کاربری سایت

آموزش طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ 1

هویت وبسایت در گرو رابط کاربری آن خواهد بود. طراحی رابط کاربری ابزارهایی دارد که در این دوره آموزش جامع طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ در فتوشاپ مورد استفاده قرار میگیرد و همینطور تکنیک ها و اصول و استانداردهایی دارد که در این دوره آموزشی طراحی ui سایت به صورت عملی به آن پرداخته میشود. مفهوم رابط کاربری یک سایت صرفا به معنی رنگ آمیزی و ظاهر یک سایت نیست بلکه به معنی سادگی و قابل فهم بودن اجزای مختلف سایت برای رفع نیازهای کاربر میباشد. و طراحی اولیه تمام موارد مدنظر در محیطی مثل فتوشاپ بسیار بهتر از توسعه و سعی و خطا میباشد.

با توجه به گسترش استارتاپ ها و کسب و کارهای آنلاین، مخاطبین سایت ها یعنی مردم عادی هم با رابط های کاربری بسیار زیبایی روبرو هستند و به نوعی چشم مردم به کار های سطح بالا بسیار آشناست. از این رو وظیفه رابط کاربری سایت سنگین تر شده و به آموزش طراحی رابط کاربری از صفر تا صد نیاز است.

در ادامه آموزش طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ به معرفی اصول طراحی رابط کاربری سایت می پردازیم.

اصول طراحی رابط کاربری سایت

در این قسمت از آموزش جامع طراحی رابط کاربری وب با فتوشاپ با اصول طراحی رابط کاربری سایت آشنا می شوید.

سادگی طراحی

اولین اصلی که در آموزش طراحی رابط کاربری وب سایت در فتوشاپ به آن اشاره شده است، سادگی در طراحی رابط کاربری است. قرار دادن بیش از حد عناصر ممکن است باعث انحراف ذهن مخاطبان می شود. سادگی یک اصل موثر در طراحی یک صفحه سایت است.

استفاده از رنگ و تصاویر مناسب

اصل دیگری که در این آموزش طراحی ui سایت در فتوشاپ به آن پرداخته شده است و باید به آن توجه شود، استفاده از رنگ ها و تصاویر مناسب در طراحی است. ترکیب رنگ مناسب می تواند باعث جلب توجه کاربران شود و فضای دلپذیری را برای آنها ایجاد کند. استفاده بیش از حد از رنگ ها باعث تاثیر منفی بر مخاطب می شود. درباره استفاده از تصاویر نیز همین موضوع صدق می کند.

رعایت ساختار

رعایت ساختار یکی دیگر از اصول طراحی ui سایت است که در آموزش جامع طراحی رابط کاربری وب با فتوشاپ به آن اشاره شده است. هدف از رعایت ساختار تعیین سمت و سو و معنا برای محصول است. محصول باید ساختار و نظم مناسب داشته باشد تا کاربر به راحتی آن را درک کند.استفاده از عناصر نامتناسب باعث سردرگمی مخاطب می شود.

طراحی کاربر محور

یکی دیگر از اصول طراحی رابط کاربری سایت که در آموزش صفر تا صد طراحی ux و ui برای وب سایت ها معرفی شده است، طراحی کاربر محور سایت است. قبل از طراحی ui سایت باید مخاطب هدف خود را شناخته و درباره نیازها و خواسته های آنها اطلاعات کسب کنید. 

سازگاری با موبایل

سازگاری با موبایل اصل دیگری در طراحی ui سایت است که در آموزش جامع طراحی رابط کاربری وب با فتوشاپ به آن پرداخته شده است. طراحی وب سایت باید به گونه ای باشد که با تمامی نمایشگرها سازگار بوده و همه اندازه های صفحه پشتیبانی کند.

انعطاف پذیری

یکی دیگر از اصول طراحی رابط کاربری وب سایت که در آموزش طراحی ui سایت در فتوشاپ به آن اشاره شده است، انعطاف پذیری است. طراحی ui سایت باید به گونه ای باشد که برای همه شرایط مناسب باشد. همچنین طراحی رابط کاربری وب سایت باید در برابر خطا و اشتباه کاربر مقاوم باشد.

در این بخش از آموزش جامع طراحی رابط کاربری وب با فتوشاپ با برخی از اصول طراحی رابط کاربری سایت آشنا شدید. برای آشنایی بیشتر با این اصول و یادگیری طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ می توانید در دوره های آموزش صفر تا صد طراحی ux و ui برای وب سایت ها شرکت کرده یا نسبت به دانلود آموزش طراحی ui سایت در فتوشاپ اقدام نمایید.

در قسمت بعد از آموزش طراحی رابط کاربری از صفر تا صد مراحل طراحی رابط کاربری را بررسی می کنیم.

مراحل طراحی رابط کاربری

در این بخش از آموزش طراحی ui سایت در فتوشاپ مراحل طراحی رابط کاربری را شرح می دهیم.

۱. نیازسنجی

نیازسنجی یکی از مهمترین مراحل طراحی ui است که در آموزش طراحی رابط کاربری از صفر تا صد به آن اشاره شده است. یک طراح حرفه ای سایت باید در گام اول اهداف و ویژگی ها و نیازهای مخاطبان را بشناسد و آنها را دسته بندی کند. هر چه شناخت نسبت به مخاطبان بیشتر باشد، طرح نهایی بهتر است.

۲. طرح اولیه

یکی دیگر از مراحل طراحی رابط کاربری در آموزش طراحی ui سایت در فتوشاپ، ایجاد طرح اولیه است. پس از اینکه نیازسنجی انجام شد و داده ها تحلیل شدند، می توانید طراحی خود را شروع کنید.در این مرحله از مراحل طراحی ui به اجرای جزئیات نیازی نیست و ابزار مورد استفاده قلم و کاغذ است.

۳. ارائه اولیه

ارائه اولیه یکی دیگر از مراحل طراحی ui است که آموزش طراحی رابط کاربری از صفر تا صد به آن پرداخته شده است. در این مرحله طرح اولیه به کارفرما ارائه می شود و تغییرات لازم در طرح اولیه انجام می شود.

۴. وایرفریم

یکی دیگر از مراحل طراحی رابط کاربری وایرفریم ها هستند. پس از اعمال تغییرات، طرح اولیه وارد مرحله اجرا می شود. در این مرحله از مراحل طراحی ui ارتباط بین صفحات مشخص شده و دکمه ها و اجزای هر بخش نیز تعیین می گردد.

۵. اجرای نهایی

آخرین مرحله از مراحل طراحی رابط کاربری که در آموزش صفر تا صد طراحی ux و ui برای وب سایت ها به آن پرداخته شده است، اجرای نهایی طرح است. در این مرحله رنگ بندی ها انتخاب شده و کارهای گرافیکی انجام می شوند. در مرحله اجرای نهایی طراحی به صورت کامل اجرا شده و به کارفرما ارايه می شود.

در این قسمت از آموزش جامع طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ مراحل طراحی ui را شرح دادیم. برای شناخت بیشتر این مراحل می توانید نسبت به دانلود آموزش طراحی ui سایت اقدام کنید تا به صورت کامل آموزش طراحی رابط کاربری وب سایت در فتوشاپ را فرابگیرید.

بازار کار طراحی رابط کاربری سایت

آموزش طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ 3

همانطور که گفته رابط کاربری سایت هویت آن است و در دنیای رقابتی امروز در بین وبسایت ها رابط کاربری اهمیت زیادی را پیدا کرده است. از این رو تعداد پروژه مناسبی در این تخصص وجود دارد که خود شما هم تایید خواهید کرد. شما باید در طول دوره آموزش طراحی رابط کاربری سایت، پروژه یک سایت را صفر تا صد خودتان طراحی نمایید و بعد با دست پر با این نمونه کار برای گرفتن پروژه و یا ورود به شرکت ها برای استخدام اقدام نمایید.

برای بازاریابی علاوه بر شبکه های اجتماعی مرسوم مانند اینستاگرام میتوانید از شبکه های اجتماعی مخصوص طراحان مانند dribbble استفاده نمایید. برای مشاهده پروژه هایی که پس از این دوره آموزش طراحی رابط کاربری سایت در انتظار شماست می توانید عبارت ( لیست پروژه های رابط کاربری پونیشا ) را جستجو کرده و در نتایج اولیه در سایت پونیشا پروژه های حاضر را ببینید. همینطور در سایت های ( جابینجا و ایران استخدام ) با جستجوی عباراتی مانند ( طراح رابط کاربری ) میتوانید به آگهی های استخدامی که با داشتن این مهارت میتوانید به آنها دست یابید مراجعه نمایید.

آموزش طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ رسانه آموزشی مکتب تی وی

دوره آموزش طراحی رابط کاربری وب سایت در فتوشاپ مکتب تی وی از سری دوره های آموزش Ui با استفاده از نرم افزار فتوشاپ آموزش داده شده است و در این آموزش شما تمام مهارت های لازم برای ورود به بازار کار طراحی رابط کاربری سایت را خواهید آموخت. این دوره آموزشی با ضبط در محیط استودیو و تعریف سناریو آموزشی برای آموزش تعاملی به راحتی شما را قادر می سازد تا این مهارت را در کمترین زمان ممکن بیاموزید و وارد بازار کار شوید.

در این دوره آموزش جامع طراحی رابط کاربری وب با فتوشاپ به صورت کامل با نحوه طراحی رابط کاربری وب سایت و اصول آن آشنا می شوید. پیش نیاز این دوره آموزش طراحی رابط کاربری وب سایت در فتوشاپ آشنایی مقدماتی با نرم افزار فتوشاپ است. این دوره طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ برای افراد علاقه مند در این زمینه مناسب است.

علاقه مندان به حوزه طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ می توانند دوره آموزش صفر تا صد طراحی ux و ui برای وب سایت ها را گذرانده یا نسبت به دانلود آموزش طراحی ui سایت از طریق همین صفحه آموزش طراحی رابط کاربری وب سایت در فتوشاپ اقدام کنند.

آموزش طراحی رابط کاربری سایت

آیا هزینه این دوره آموزشی توجیه پذیر است؟

شما با پرداخت هزینه بسیار کمی میتوانید به پروژه هایی دست پیدا کنید که در قسمت قبل مشاهده کردید چند برابر این هزینه را به شما بازگشت خواهند داد و البته موضوع مورد توجه این است که این سرمایه گذاری تا آخر عمر برای شما باقی خواهد ماند.

معرفی قسمت های دوره جامع آموزش طراحی رابط کاربری سایت

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

1. تعریف واکنشگرا یا responsive

در این قسمت از دوره آموزش طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ به تعریف و توضیح رابط کاربری واکنشگرا می پردازیم

2. نقاط شکست یا breack points

در این قسمت از دوره آموزش طراحی رابط کاربری وب سایت در فتوشاپ تعریف نقاط شکست بیان می شود.

3. تعریف پیکسل و …

در این قسمت از دوره آموزش جامع طراحی رابط کاربری وب با فتوشاپ به تعریف پیکسل ،تراکم پیکسل و رزولوشن می پردازیم.

4. Image format

در این قسمت از دوره آموزش طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ انواع فرمت تصاویر معرفی و مناسب ترین بخش برای استفاده از هر فرمت بیان می شود.

5. Srgb color

در این قسمت از دوره آموزش آموزش طراحی ui سایت در فتوشاپ به تعریف رنگ ها ی Srgb   می پردازیم.

6. workspace

در این قسمت از آموزش طراحی رابط کاربری از صفر تا صد یک فضای کاری مناسب برای طراحان رابط کاربری ایجاد می کنیم .

7. artboard

در این قسمت از آموزش صفر تا صد طراحی ux و ui برای وب سایت ها به توضیح خاصیت و نحوه ی ایجاد و استفاده از artboard ها می پردازیم .

8. Guide layout

در این قسمت آموزش جامع طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ چگونگی استفاده از خطوط راهنما و یا guide layout ها را یاد می گیرید.

9. photoshop

در این قسمت آموزش طراحی رابط کاربری از صفر تا صد برخی از قابلیت های فتوشاپ مثل انتخاب آبجکت ها در لایه های مختلف با استفاده از کلید کنترل و نحوه استفاده از اسنپ شات یاد داده می شود .

10. Layer comps

در این قسمت از آموزش جامع طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ به نحوه عملکرد و استفاده ی layer comps  می پردازیم .

11. note

در این قسمت از آموزش صفر تا صد طراحی ux و ui برای وب سایت ها یاد می گیرید با استفااده از ابزار note در قسمت های مختلف فتوشاپ یادداشت گزاری کنید.

12. Smart object

در این قسمت از آموزش جامع طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ به نحوه ی ایجاد smart object  و وارد کردن یک سند به عنوان smart object  به علاوه ی خصوصیات و تفاوت های smart object  با سایر روش های واردکردن سند می پردازیم .

13. style

در این قسمت از دوره آموزش طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ نحوه ی اعمال و ذخیره style  به همراه نحوه استفاده از پنل استایل برای ساخت استایل جدید آموزش داده می شود.

14. background

در این قسمت از دوره آموزش طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ به نحوه ی ایجاد یک پس زمینه با گرافیک مناسب به وسیله ی عکس می پردازیم.

15. Quick export

این قسمت از دوره آموزش طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ به نحوه ی خروجی گرفتن با استفاده از quick export اختصاص دارد.

16. Export as

در این قسمت از دوره آموزش طراحی رابط کاربری وب سایت در فتوشاپ به نحوه ی خروجی گرفتن از آرت بوردها به وسیله س export as می پردازیم.

17. Export for web

در این قسمت از دوره آموزش طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ به نحوه ی خروجی گرفتن از طریق export web  و مقایسه ی فرمت های مختلف تصویر به این روش می پردازیم.

18. Template1

در این قسمت از دوره آموزش طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ به معرفی و توضیح یک template  آماده و نحوه ی کلی کار با آن می پردازیم.

19. Template 2

در این قسمت از آموزش جامع طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ سعی می کنیم بخشهایی برای template آماده ایجاد کرده و کم کم وارد فاز ساخت template  می شویم.

20. Mood boards

در این قسمت از دوره آموزش طراحی رابط کاربری وب سایت در فتوشاپ و توضیح و نحوه ی کار با mood boards می پردازیم.

21. Make template 1

در این قسمت از دوره آموزش طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ اساس ساخت یک template  برای صفحه نمایش های بزرگ یا دسکتاپ ها آموزش داده می شود .

22. Make template 2

در این قسمت از دوره آموزش طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ در ادامه ی جلسه ی قبل به ساخت template  برای مبایل های هوشمند و تبلت ها می پردازیم .

23. Template design

در این قسمت نحوه ی استفاده و ورود اجزای مختلف رابط کاربری به template آموزش داده می شود .

24. guide

در این قسمت با نحوه ی ایجاد راهنما و یا guid  برای رابط کاربری آشنا می شوید .

 

سرفصل ها

۱ فصل ۲۴ جلسه ۲:۴۱:42 ساعت

دوره جامع آموزش طراحی رابط کاربری سایت با فتوشاپ

۲۴ قسمت ۲:۴۱:42

1. تعریف واکنشگرا یا responsive

رایگان (پخش زنده)
00:04:43

2. نقاط شکست یا breackpoints

00:03:56

3. تعریف پیکسل و ...

00:02:07

4. Image format

00:03:58

5. Srgb color

00:06:12

6. workspace

00:10:26

7. artboard

00:07:51

8. Guid layout

00:04:50

9. photoshop

00:06:54

10. Layer comps

00:07:08

11. note

00:02:48

12. Smart object

00:10:48

13. style

00:05:42

14. background

00:09:38

15. Quick export

00:02:56

16. Export as

00:03:09

17. Export for web

00:03:45

18. Template1

00:06:28

19. Template 2

00:13:35

20. Mood boards

00:04:35

21. Make template 1

00:17:16

22. Make template 2

00:15:07

23. Template desin

00:03:57

24. guide

00:03:40

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

۱. میخواهم مهارت طراحی رابط کاربری سایت را شروع کنم، از کجا باید آغاز کنم؟

۲. آموزش های دوره آموزش طراحی رابط کاربری سایت به صورت عملی است یا تئوری؟

این دوره آموزش طراحی رابط کاربری سایت به صورت تعاملی ضبط شده است. یعنی تمام فایل هایی استاد دوره در حال کار بر روی آنهاست در اختیار شما نیز قرار میگیرد و شما هم همراه با استاد به تمرین در طی دوره آموزشی خواهید پرداخت . که مسیر ورود به این بازار طراحی رابط کاربری سایت  برای شما شرح داده شده است.

۳. چگونه از کیفیت محتوای این دوره آموزشی در این زمان اطمینان پیدا کنم؟

همانطور که در توضیحات این دوره آموزشی ذکر شد این دوره در محیط استودیو ضبط شده است و صرفا اسکرین کپچر نیست. همینطور برای ضبط قسمت های اسکرین کپچر و برای ضبط صدا و تصویر باکیفیت مخصوصا صدا از لوازم حرفه ای استفاده شده است. بنابراین از بابت کیفیت سمعی و بصری دوره یک سرو گردن بالاتر از دوره هایی که تاکنون دیده اید را انتظار داشته باشید. و برای اطمینان هم میتوانید پیش نمایش هایی در فهرست عناوین را مشاهده کنید.

حسین همتی

مدرس دوره: حسین همتی

در دوره طراحی رابط کاربری سایت صرفا به طراحی رابط کاربری محیط وبسایت با نرم افزار فتوشاپ پرداخته شد و با کمک مدرس دوره دوره آموزشی خوبی در این زمینه ایجاد گردید.

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

guest

قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سجاد
سجاد
2 سال قبل

سلام لطفا سرفصل های آموزشی رو ذکر کنید

پشتیبانی مکتب تی وی
پشتیبانی مکتب تی وی
مدیر
پاسخ به  سجاد
2 سال قبل

باسلام کاربر عزیز این دوره آموزشی در حال ضبط هستش و کاربران میتونن با قیمت مناسبتر پیش ثبت نام رو انجام بدن به محض انتشار سرفصل ها هم ذکر خواهد شد

phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
0
    0
    لیست خرید شما
    سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه