آموزش طراحی بسته بندی در فتوشاپ

آموزش طراحی بسته بندی در فتوشاپ

در دنیای تجارت ظاهر بسته بندی محصول به قدری اهمیت پیدا میکند که اگر حتی محصولی با کیفیت بسیار عالی بوده و ظاهر و بسته بندی مناسبی نداشته باشد، به هیچ وجه نمیتواند عملکرد مناسبی در فروش و جلب توجه مشتریان داشته باشد. شما میتوانید در این دوره ی آموزش فتوشاپ در حین اینکه اصول طراحی بسته بندی را در طی دوره آموزش طراحی بسته بندی یاد میگیرید، با استفاده از فایل های تمرینی همراه با استاد به صورت تعاملی کار کنید و با سفارشی کردن فایل های تمرینی و قرار دادن در پورتفولیوی خود میتوانید بعد از این دوره آموزشی با دست پر وارد بازار کار شوید.

افزودن به سبد خرید
توضیحات

آنچه در صفحه دوره طراحی بسته بندی خواهید دید

معرفی طراحی بسته بندی

قبل از پرداختن به آموزش طراحی بسته بندی یا آموزش بسته بندی در فتوشاپ به اینکه خود بسته بندی چیست و چه اهمیتی دارد میپردازیم.

معرفی طراحی بسته بندی برای آموزش طراحی بسته بندی

تمام کالاها و محصولاتی که در بازار ارائه میشوند یک بسته بندی منحصر به خود دارند که بنا به نوع محصول میتواند جنس و شکل متفاوتی داشته باشد. ظاهر و کیفیت بصری بسته بندی در دنیای تجارت به قدری حائز اهمیت است که اگر کیفیت محصولی بسیارعالی باشد ولی به ظاهر آن توجه نشده باشد، در فروش محصول و جلب توجه مشتریان موفق نخواهد بود. این موضوع تا جایی اهمیت پیدا کرده است که بسیاری از کشورها صرفا به صنعت بسته بندی پرداخته و محصولاتی که تولید کشورهای دیگر است را در کشور خود با بسته بندی های بسیار حرفه ای با نام خود عرضه میکنند و این خود حرکت بزرگی در اقتصاد آن کشور به شمار میرود. مانند زعفران که از ایران به صورت خام خارج شده و در اسپانیا با بسته بندی های حرفه ای به نام خود اسپانیا به فروش میرسد. همانطور که میدانید صنعت بسته بندی و آموزش بسته بندی در فتوشاپ بسیار گسترده و مهم است. از همین رو ما به آموزش بسته بندی در فتوشاپ پرداختیم. تلاش کردیم تا در آموزش طراحی پک بسته بندی به آموزش طراحی بسته بندی مقدماتی و آموزش تخصصی طراحی بسته بندی محصول پرداختیم.

 

بازار کار طراحی بسته بندی

آموزش طراحی بسته بندی مکتب تی وی

 

شما میتوانید در حین اینکه اصول طراحی بسته بندی را در طی دوره آموزش طراحی بسته بندی و آموزش تخصصی طراحی بسته بندی محصول یاد میگیرید، با استفاده از فایل های تمرینی در آموزش تخصصی طراحی بسته بندی محصول همراه با استاد به صورت تعاملی کار کنید و به نوعی با سفارشی کردن فایل های تمرینی آموزش طراحی پک بسته بندی و قرار دادن در پورتفولیوی خود میتوانید به شرط تمرین و تکرار بعد از این دوره آموزش تخصصی طراحی بسته بندی محصول با دست پر وارد بازار کار شوید. برای گرفتن پروژه شما میتوانید برای چند محصول مبتدی طراحی اولیه ای با ذکر مفاهیم را به آدرس ایمیل آن شرکت ارسال نموده و پیشنهادات خوبی را برای بسته بندی محصولات آن شرکت دریافت نمایید. lynda به شما در ایده گرفتن برای شروع طراحی کمک می کند. همچنین شرکت های تبلیغاتی و چاپ هم میتوانند گزینه مناسبی برای استخدام شما با تخصص طراحی بسته بندی باشند. ما آموزش طراحی پک بسته بندی را بصورت آموزش تخصصی طراحی بسته بندی محصول و آموزش طراحی بسته بندی مقدماتی آماده کردیم تا همه علاقه مندان به طراحی بسته بندی از آموزش طراحی بسته بندی مقدماتی و مراحل طراحی بسته بندی استفاده کنند. ضمنا ما در آموزش طراحی پک بسته بندی به اصول طراحی بسته بندی نیز پرداختیم که در دوره آموزش طراحی پک بسته بندی مورد بسیار مهمی است.

بسته بندی  به فرآیند طراحی، ارزیابی و ساخت بسته ها اشاره دارد. بسته بندی را می توان به عنوان یک سیستم هماهنگ برای آماده سازی کالا برای حمل و نقل، ذخیره سازی، تدارکات، فروش و استفاده نهایی توصیف کرد. بسته بندی حاوی، محافظت، نگهداری، هدایت، اطلاع رسانی و فروش است. همانطور که خواندید بسته بندی محصولات کار پیچیده است. به همین دلیل ما در آموزش ساخت بسته بندی در فتوشاپ به آموزش طراحی بسته بندی مقدماتی و آموزش طراحی بسته بندی جدید نیز پرداختیم. آموزش ساخت بسته بندی در فتوشاپ شامل اصول طراحی بسته بندی و مراحل طراحی بسته بندی نیز می شود.

بسته بندی یک محصول باعث می شود حمل و نقل آن از لحاظ فنی پیچیده نباشد و استفاده از آن آسان باشد، اما علاوه بر این، ارزش افزوده ای به عناصر هنری و زیبایی شناختی آن می افزاید تا آن را در بین سایر محصولات مشابه به تماشایی تبدیل کند. این اولین چیزی است که توجه مصرف کنندگان را به خود جلب می کند و بعداً علاقه آنها را به محصول برای مدت طولانی حفظ می کند. بسته بندی در حفظ و ایجاد علاقه فرد به محصول و خرید آن تاثیر به سزایی دارد لذا در آموزش ساخت بسته بندی در فتوشاپ و آموزش طراحی بسته بندی مقدماتی اصول طراحی بسته بندی را بیان کردیم تا مراحل طراحی بسته بندی  را بر اساس اصول آن طی کنید. با آموزش  طراحی بسته بندی در فتوشاپ شما در واقع آموزش طراحی بسته بندی جدید را نیز می آموزید.

جایگاه بسته محصول:

بسته بندی جذاب مشتریان را جذب می کند:

ایده اصلی در پس جذابیت یک محصول، جلب توجه مشتریان است. همانطور که قبلا گفته شد، بسته بندی یک محصول اولین چیزی است که آن را برجسته و شایسته توجه مصرف کنندگان می کند. و برای رسیدن به این امر محصول باید بسته بندی جذابی داشته باشد. بسته بندی خلاقانه ترکیبی از رنگ ها، تصاویر، تایپوگرافی، سبک های چاپ و سایر جنبه هایی از این دست است که محصولات را از نظر بصری جذاب می کند. هنگامی که مشتری بسته بندی محصولی را جذاب می یابد، آن را از قفسه خارج می کند تا در مورد آن بیشتر بداند و در اینجا اولین هدف از بسته بندی محقق می شود، زیرا اکنون مشتری از وجود این محصول و برند آن آگاه است. بازار طراحی خوب بسته‌بندی محصول، مصرف‌کنندگان را تحریک می‌کند تا درباره محصول/برند بیشتر بدانند و این تنش را ایجاد می‌کند که چگونه و چرا قبلاً در مورد آن نمی‌دانستند.

اولین برداشت را ایجاد می کند:

همانطور که استیو جابز به درستی گفت و نقل کرد، “بسته بندی می تواند تئاتر باشد، می تواند یک داستان ایجاد کند.” این واقعیت را نمی توان انکار کرد که اولین برداشت قطعاً، اغلب اوقات، آخرین است. وقتی صحبت از تصویر محصول برای رقابت در بازار می شود، طراحان بسته بندی سعی می کنند بسته بندی محصول را به گونه ای طراحی کنند که بسته بندی باکیفیت آن گویای نوع محصول داخل آن باشد. از آنجایی که بسته بندی محصول اولین چیزی است که مشتریان می بینند، روایتی با کیفیت ایجاد می کند و انتظارات بالایی ایجاد می کند.

موقعیت برند را ایجاد می کند:

بسته بندی یک محصول بر نحوه نگرش مردم به برند آن به عنوان یک کل تأثیر می گذارد. بسته بندی با کیفیت عالی و طرح های منحصر به فرد از عوامل مهمی هستند که به جایگاه این برند در بازار کمک می کنند. رنگ های چشم نواز، خطوط تگ شوخ و مناسب، لوگو، شکل و اندازه بسته بندی مشتریان را جذب می کند و به آنها کمک می کند تا برند شما را به صورت جداگانه شناسایی کنند. برندهای پیشرو همیشه برای ایجاد بسته بندی برند استاندارد برای برآورده کردن انتظارات مشتریان در سراسر جهان هزینه بیشتری را صرف می کنند.
نیازهای مشتری را برآورده می کند: زمانی که بسته بندی محصول منحصر به فرد است و در عین حال می تواند کاربردهای زیادی داشته باشد، مردم به خرید چنین محصولاتی تمایل پیدا می کنند. مانند یک بسته بندی جعبه کالا با نقاشی های دیواری زیبا یا حتی، یک بسته بندی برچسب معروف و بسیار مورد توجه را می توان برای اهداف متعدد مانند یک نمایشگاه یا آویز دیواری استفاده کرد. به همین ترتیب، اگر برچسب روی بسته بندی به احساس درست برخورد کند، یک وابستگی عاطفی و عاطفی به محصول متصل می شود و مردم در نهایت آن را خریداری می کنند.

به آرامی شامل تمام اطلاعات است:

تمام اطلاعات لازم مربوط به محصول که مصرف کننده باید بداند روی بسته بندی آن نوشته شده است. ذکر همه چیز از مواد تشکیل دهنده تا تاریخ انقضا ضروری است، و داشتن خلاقانه همه اینها یک کار است. بهترین طرح‌های بسته‌بندی آن‌هایی هستند که تمام اطلاعات را به‌طور بسیار ظریف و بدون حجیم کردن در بر دارند. مصرف کنندگان برندهای اخلاقی را دوست دارند و بسته بندی قوی ارزش بیشتری برای ایجاد روابط بهتر با مشتری و جلب اعتماد آنها می افزاید.
خلاصه
بسته بندی جزء جدایی ناپذیر است و به هیچ وجه نباید به خطر بیفتد. هر چه بسته بندی یک محصول جذاب، آموزنده، قابل درک و سازگارتر باشد، شانس آن محصول در بازار بیشتر خواهد بود. این هنری است که با هر تغییر در بازار نیاز به ارتقاء دقیق دارد. با بسته بندی خود صادق باشید و این به رشد و موفقیت برند شما کمک می کند. ما در این دوره به آموزش طراحی بسته بندی جدید و هر آنچه که نیاز است را اموزش می دهیم. آموزش طراحی بسته بندی جدید میتواند به شما ایدهه های متفاوتی برای طراحی بسته بندی هم بدهد.

آموزش طراحی بسته بندی رسانه آموزشی مکتب تی وی

در دوره آموزش طراحی بسته بندی که در مکتب تی وی ضبط کرده یکی از کامل ترین دوره های اموزش بسته بندی را گنجانده ایم که تاکنون کامل تر از آموزش ساخت بسته بندی در فتوشاپ را در زبان فارسی مشاهده نکرده ایم. و دلیل آن هم اهمیت روزافزونی است که بسته بندی پیدا کرده و برای جلوگیری از خام فروشی در ایران رو به رواج است. این دوره آموزشی طراحی بسته بندی و اموزش بسته بندی نیز مانند سایر دوره های مکتب تی وی دارای استانداردها و مزایایی می باشد که آن را از سایر معدود دوره های موجود در این زمینه نیز متمایز میکند. ضمنا ما تلاش کردیم تا در دوره آموزش ساخت بسته بندی در فتوشاپ به آموزش طراحی بسته بندی جدید یپردازیم. اموزش بسته بندی ما شامل آموزش طراحی بسته بندی مقدماتی، اصول طراحی بسته بندی و مراحل طراحی بسته بندی نیز هست. امیدواریم با گذراندن آموزش ساخت بسته بندی در فتوشاپ به یک طراح بسته بندی عالی تبدیل شوید.

آموزش طراحی بسته بندی در فتوشاپ 3

 

معرفی قسمت های دوره جامع طراحی بسته بندی

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت از آموزش طراحی بسته بندی با فتوشاپ روی آن کلیک نمایید.

فصل اول : معرفی

1.معرفی این دوره ی آموزشی

در اولین قسمت از این دوره ی آموزش طراحی بسته بندی محصولات با فتوشاپ معرفی خواهیم داشت بر این دوره طراحی بسته بندی و آموزش طراحی بسته بندی با فتوشاپ  و اهداف آن. در این قسمت از آموزش تخصصی طراحی بسته بندی محصول اطلاعات قبلی لازم برای ورود به این دوره ی آموزش طراحی بسته بندی در فتوشاپ و همچنین مواردی که در این دوره به آن می پردازیم عنوان می شود.در ادامه خواهید دید که در طول این دوره ی آموزش طراحی بسته بندی در فتوشاپ چه مهارت هایی را خواهید آموخت و در انتها قادر به انجام چه کار هایی خواهید بود.

2.معرفی طراحی بسته بندی

در این قسمت از دوره طراحی بسته بندی و آموزش طراحی بسته بندی در فتوشاپ شروعی خواهیم داشت بر طراحی بسته بندی و چرایی و چگونگی طراحی بسته بندی برای محصولات مختلف را بررسی خواهیم کرد. همچنین در این قسمت از آموزش طراحی بسته بندی در فتوشاپ با انواع بسته بندی های مختلف و موارد استفاده ی آن ها آشنا خواهیم شد و روش طراحی آن ها را تا حدودی خواهیم آموخت. این اطلاعات اولیه به ما در روشن شدن ادامه ی مسیر طراحی بسته بندی کمک شایانی خواهد کرد

فصل دوم : اطلاعات تئوری در زمینه ی طراحی بسته بندی

3.مراحل طراحی یک بسته بندی

در این قسمت از دوره طراحی بسته بندی ابتدا تمام مراحل طراحی یک بسته بندی، از لیبلی گرفته تا حجمی تشریح می شود و در مورد هر کدام توضیحاتی ارائه می شود تا برای اولین بار در طول این دوره، درک نسبی از تمام مراحل کار طراحی بسته بندی حاصل شود. در این قسمت از آموزش طراحی بسته بندی با فتوشاپ، مراحل طراحی بسته بندی، به صورت تئوری و بدون پیچیدگی های آن مرور خواهد شد تا اضطراب سختی مراحل بعدی کار و آموزش طراحی بسته بندی محصولات در فتوشاپ را نیز از دوش فراگیران بر دارد.

4.واحد های اندازه گیری و وضوح در طراحی بسته بندی

در این قسمت از آموزش طراحی بسته بندی محصولات در فتوشاپ  یکی از مبانی تئوری بسیار مهم در طراحی بسته بندی عنوان می شود و آن چیزی نیست جز مبحث اندازه گیری. به قطع یقین در طراحی بسته بندی هر محصول، یکی از مهم ترین و ابتدایی ترین مراحل کار، انجام اندازه گیری های است که بسته بندی های ما بر پایه ی آن طراحی خواهند شد. در این دوره ی آموزش طراحی بسته بندی محصولات با فتوشاپ سعی شده تا به جای انجام پروژه های معمول و تلاش برای کسب تجارب غیر علمی، در ابتدا تمام مفاهیم تئوری لازم برای طراحی بسته بندی بررسی شده و آموزش داده شوند تا فراگیران، اطلاعات موثق و علمی را نیز در مورد زمینه ی کاری خود بیاموزند.

5.مود های رنگی مختلف و مود رنگی مناسب در طراحی بسته بندی

در ادامه ی قسمت قبلی از آموزش طراحی بسته بندی محصولات با فتوشاپ، این بار به مفاهیم لازم دیگری در زمینه ی طراحی بسته بندی بپردازیم و این بار وارد دنیای رنگ ها و نور شویم. در این قسمت از آموزش طراحی بسته بندی محصولات در فتوشاپ، ابتدا انواع مود های رنگی مورد استفاده در طراحی های گرافیکی مورد بررسی قرار می گیرند و سپس با دلایل علمی به این می پردازیم که چرا و چگونه باید مود رنگی مناسب برای کار طراحی بسته بندی را در پروژه های خود به کار ببندیم. بدیهی است، عدم اطلاع علمی از چنین مفهومی، باعث خطا یا به کار گیری بدون دلیل آن در پروژه ها می شود.

6.اطلاعات مورد استفاده در طراحی بسته بندی

در این قسمت از آموزش طراحی بسته بندی ، به این موضوع می پردازیم که در طراحی هر بسته بندی، چه اطلاعات و تصاویری به کار بسته می شوند و هر طراحی بسته بندی، از چه قسمت هایی تشکیل شده است. در جریان این قسمت از آموزش طراحی بسته بندی محصولات در فتوشاپ، تمام اطلاعات روی هر بسته بندی به صورت دسته بندی شده بررسی می شوند و در هر دسته، نمونه هایی برای آشنایی با هر قسمت از اطلاعات روی بسته بندی بررسی می شوند. در انتهای این قسمت از اموزش طراحی بسته بندی محصول، شما بیشترین اطلاعات را در مورد بسته بندی ها خواهید داشت و خواهید دانست که چه اطلاعاتی، چرا، چگونه و روی چه بسته بندی هایی استفاده می شوند.

فصل سوم : طراحی نقشه ی بسته بندی

7.نقشه ی بسته بندی چیست؟

در این قسمت از دوره طراحی بسته بندی و اموزش طراحی بسته بندی محصول با مرحله ی ابتدایی طراحی هر بسته بندی آشنا خواهید شد و آن، طراحی نقشه ی بسته بندی است، بنابراین در ابتدا طبیعی است که مرحله ی طراحی نقشه ی بسته بندی ها را بررسی کنیم و در ابتدا لزوم وجود نقشه برای بسته بندی ها را خواهیم دانست؛ سپس با کمک نمونه هایی که با هم بررسی خواهیم کرد، با انواع نقشه ها و نحوه ی به کار گیری آن ها برای طراحی های دقیق تر در اموزش طراحی بسته بندی محصول آشنا خواهیم شد.

8.طراحی نقشه برای بسته بندی های لیبلی با شکل منظم

در این قسمت از اموزش بسته بندی ، به عنوان یک پروژه ی عملی، به طراحی یک نقشه ی بسته بندی برای بسته بندی های لیبلی خواهیم پرداخت و برای داشتن تجربه ی اولی روان تر، نقشه کشی برای بسته بندی های لیبلی با اشکال منظم را خواهیم آموخت تا نحوه ی شروع به کار اموزش طراحی بسته بندی محصول و طراحی بسته بندی در نرم افزار فوتوشاپ را یاد گرفته باشیم. در این تجربه، اطلاعات قبلی آموزش طراحی پک بسته بندی که به صورت تئوری آموخته ایم، به مقدار زیادی به کمک ما خواهند آمد و دست به دست هم خواهند داد تا فعالیت خود را به صورت بسیار اصولی تر شروع کنیم.

9.طراحی نقشه برای بسته بندی های لیبلی با شکل نامنظم

پس از تجربه ی اول در زمینه ی طراحی نقشه ی بسته بندی برای بسته بندی های لیبلی با اشکال منظم، این بار به سراغ بسته بندی های لیبلی با اشکال نامنظم خواهیم رفت که چالش های مخصوص خود را برای ما خواهند داشت. با این حال با راهنمایی ها و روش هایی که در این قسمت از آموزش بسته بندی در فتوشاپ بررسی می شوند، خواهید آموخت تا به راحتی، نقشه ی بسته بندی را برای لیبل های نامنظم نیز آماده کنید. از آن جا که این نوع از لیبل ها، سهم بسیار زیادی از پروژه های بازار کار طراحی بسته بندی را به خود اختصاص می دهند، در این قسمت از اموزش طراحی بسته بندی محصول مطمئن خواهیم شد که نکات آموخته شده، به شما این اطمینان را خواهند داد که در آینده در این قسمت از اموزش طراحی بسته بندی محصول نیز موفق عمل کنید.

10.طراحی نقشه برای بسته بندی های حجمی

هیچ دوره ی آموزش بسته بندی در فتوشاپ و اموزش طراحی بسته بندی حرفه ای بدون دوره طراحی بسته بندی های حجمی کامل نیست، بنابراین، حال که طراحی نقشه برای بسته بندی های لیبلی را به خوبی آموخته ایم، می توانیم از تجارب خود در این زمینه برای طراحی نقشه ی بسته بندی های حجمی نیز بهره ببریم. با این که نقشه ی بسته بندی های حجمی از پیچیدگی های خاص خود برخوردار است، اما طراحی آن بسیار شیرین تر چیزی است که بنظر می رسد و برای اثبات آن کافیست تا در این قسمت از اموزش طراحی بسته بندی حرفه ای نیز با ما همراه باشید.

فصل چهارم : طراحی بسته بندی های لیبلی

11.اولین پروژه ی طراحی بسته بندی لیبلی – لیبل با شکل منظم

در این قسمت از اموزش بسته بندی میخواییم به اولین پروژه ی طراحی بسته بندی لیبلی بپردازیم. حال که آموخته اید چگونه می توان نقشه ی بسته بندی ها را طراحی کرد، تنها مانعی که بر سر طراحی اولین بسته بندی هایتان مانده نیز برطرف شده است. حال که تا این جای راه را آمده اید، کافیست این قسمت از آموزش طراحی بسته بندی محصولات را تماشا کنید تا قادر باشید به عنوان اولین طراحی بسته بندی خود، یک لیبل زیبا با شکل منظم را طراحی کنید. فراموش نکنید، فایل های تمرینی این قسمت از آموزش طراحی بسته بندی محصولات نیز در پوشه ی مربوطه در آموزش بسته بندی در فتوشاپ قرار داده شده اند تا به شما کمک کنند همراه با مدرس این دوره، اولین پروژه ی خود را به خوبی پیش ببرید. پس با تمام دقت این قسمت از آموزش طراحی بسته بندی محصولات را نیز تماشا کنید و هم زمان، یا پس از تماشای این قسمت از اموزش طراحی بسته بندی محصول، تمرین خود از اموزش طراحی بسته بندی حرفه ای را پیش ببرید و در انتهای کار، از دیدن اولین پروژه ی طراحی خود لذت ببرید.

12.دومین پروژه ی طراحی بسته بندی لیبلی – لیبل با شکل نامنظم

از پروژه ی طراحی خود در قسمت قبل از آموزش طراحی بسته بندی محصولات راضی هستید؟ حال وقت آن است که از مهارت ها و نکاتی که آموخته اید، استفاده کنید تا یک لیبل دیگر را طراحی کنید و این بار، به سراغ لیبل هایی با شکل های نامنظم می رویم تا چالش های آن را نیز به راحتی و شیرینی تمام پشت سر بگذاریم. در انتهای این قسمت از اموزش طراحی بسته بندی حرفه ای، این حس را خواهید داشت که نیمی از راه را پشت سر نهاده اید و شاید حتی اطلاعاتی که تا به حال و خصوصا در این قسمت از دوره طراحی بسته بندی آموخته اید، کار شما را در طراحی بسته بندی های دلخواهتان راه انداخته است! اما فراموش نکنید، هنوز بسته بندی هایی هستند که به آن نپرداخته ایم. در قسمت های بعدی از اموزش طراحی بسته بندی حرفه ای به انها نیز می پردازیم. پس بعد از اینکه لیبل های خود را به بهترین شکل طراحی کردید، کمی نفس تازه کنید و برای مطالب مهم و بعدی از آموزش طراحی بسته بندی محصولات نیز آماده شوید کنیم.

13.سومین پروژه ی طراحی بسته بندی لیبلی – بسته بندی های فویلی

شاید تا به حال فکرش را نمی کردید اما بسته بندی های فویلی هم زیرمجموعه ای از بسته بندی های لیبلی محسوب می شوند. پس چرا حال که ما مهارت های لازم برای طراحی لیبل ها را داریم، پیش از پشت سر گذاشتن این فصل از دوره آموزشی طراحی بسته بندی و اصول طراحی بسته بندی ، یک نمونه از بسته بندی های لیبلی فویلی را طراحی نکنیم.؟! هیچ چیز مانع این نمی شود که کمی خلاقیت به خرج دهیم و یک بسته بندی خوش مزه را طراحی کنیم. پس از این طراحی با خود فکر خواهید کرد که چقدر طراحی بسته بندی شیرین و آسان است.

فصل پنجم : طراحی بسته بندی های حجمی

14.اولین پروژه ی طراحی بسته بندی حجمی –شکل های مرسوم تر

حال که طراحی بسته بندی های لیبلی را تقریبا به طور کامل پشت سر گذاشته ایم، وقت این است که در این قسمت از آموزش طراحی بسته بندی محصولات  وارد فصل بسته بندی های حجمی شویم که فصلی نسبتا طولانی اما دوست داشتنی، به یک طراحی رنگارنگ برای بسته بندی یک پودر کیک خوشمزه بپردازیم. مطمئن باشید آن قدر در جریان طراحی این بسته بندی زیبا غرق خواهید شد که گذر زمان را حس نخواهید کرد. با این حال فراموش نکنید، زمانی حس رضایت شما بیشتر خواهد شد که یادگیری و آموزش طراحی بسته بندی محصولات شما همراه با تمرین برای تثبیت بیشتر مطالب آموخته شده باشد.

15.دومین پروژه ی طراحی بسته بندی حجمی –شکل های غیر مرسوم تر

در این قسمت از آموزش طراحی بسته بندی و آموزش طراحی بسته بندی کاربردی قصد داریم کمی حرفه ای تر شویم و برای یک شرکت بسیار بزرگ، یک سفارش طراحی را انجام دهیم. در جریان این طراحی، یکی از محصولات این شرکت را انتخاب خواهیم کرد و بسته بندی ای را طراحی خواهیم کرد که به قطع یقین زیباترین بسته بندی ای خواهد بود که تا به حال طراحی کرده اید. پس در این قسمت از آموزش طراحی بسته بندی کاربردی هم با ما همراه باشید و از فایل های تمرینی اموزش طراحی بسته بندی حرفه ای که در پوشه ی مربوط به این قسمت از آموزش طراحی بسته بندی کاربردی قرار گرفته اند استفاده کنید و یک طرح خلاقانه و زیبا را به وجود بیاورید! ما لحظه به لحظه ی این راه را با شما همراه هستیم؛ تا نمونه کار حرفه ای!

فصل ششم : پیش نمایش طراحی روی مدل فرضی

16.ماک آپ ها، نحوه ی استفاده و ساخت آن ها

خب! حال که نمونه کار هایی یکی زیبا تر از دیگری خلق کرده ایم، تنها چیزی که مانده است، دیدن نتیجه ی کارمان روی بسته بندی هایی واقعیست. نگران نباشید، نیازی نیست تا هزینه ی چاپ این طرح ها را متحمل شوید. کافیست در این قسمت از دوره طراحی بسته بندی یا آموزش طراحی بسته بندی کاربردی با ما همراه باشید تا شما را با ماک آپ ها آشنا کنیم که دقیقا به وجود آمده اند تا نمونه کار های ما را بدون هزینه ی خاصی، به تصویر بکشند و نتیجه ی نهایی کار را به ما و صد البته کارفرما هایمان در این شغل نشان دهند. حتی قدم را از این نیز پیش تر خواهیم نهاد و خواهیم آموخت که ماک آپ ها چگونه ساخته خواهند شد. مطمئنا این قسمت، تصور شما را از بسیاری از طرح های مختلفی که در فضای مجازی دیده اید عوض خواهد کرد.

17.طراحی اولیه ی بسته بندی های لیبلی روی کاغذ

کمی بیشتر تا پایان آموزش طراحی بسته بندی کاربردی باقی نمانده است. با این حال نکات بسیار مهمی هستند که هنوز به آن ها نپرداخته ایم. اما نگران نباشید. ما شما را در نیمه ی راه رها نمی کنیم. درصد کمی از راه طراحی بسته بندی ها مانده است که در این قسمت از اموزش طراحی بسته بندی حرفه ای و قسمت بعدی از آموزش طراحی بسته بندی کاربردی به آن می پردازیم. در این قسمت از اموزش بسته بندی خواهید آموخت که چطور میتوان یک بسته بندی مناسب را برای یک محصول در نظر گرفت و به طراحی آن از نقطه ی صفر پرداخت. تا اینجای راه، طراحی های لیبلی و حجمی را آموخته اید اما شکل بسته بندی، مبحثی است مجزا که در این قسمت از آموزش طراحی بسته بندی کاربردی برای بسته بندی های لیبلی به آن خواهیم پرداخت.

فصل هفتم : طراحی اولیه ی بسته بندی ها روی کاغذ

17.طراحی اولیه ی بسته بندی های لیبلی روی کاغذ

کمی بیشتر تا پایان آموزش بسته بندی محصولات باقی نمانده است. با این حال نکات بسیار مهمی هستند که هنوز به آن ها نپرداخته ایم. اما نگران نباشید. ما شما را در نیمه ی راه رها نمی کنیم. درصد کمی از راه طراحی بسته بندی ها مانده است که در این قسمت از آموزش بسته بندی محصولات و قسمت بعدی آموزش ساخت بسته بندی در فتوشاپ به آن می پردازیم. در این قسمت ازآموزش بسته بندی محصولات خواهید آموخت که چطور میتوان یک بسته بندی مناسب را برای یک محصول در نظر گرفت و به طراحی آن از نقطه ی صفر پرداخت. تا اینجای راه، طراحی های لیبلی و حجمی را آموخته اید اما شکل بسته بندی، مبحثی است مجزا که در این قسمت از آموزش بسته بندی محصولات برای بسته بندی های لیبلی به آن خواهیم پرداخت.

18.طراحی اولیه ی بسته بندی های حجمی روی کاغذ

فرض کنید محصولی را داریم و میخواهیم برای آن یک بسته بندی را در نظر بگیریم و روی آن را طراحی کنیم. تا اینجای کار، طراحی روی بسته بندی را آموخته ایم، اما برای کامل شدن دانسته هایمان لازم است بدانیم چگونه می توان بهترین شکل از بسته بندی را برای هر محصول انتخاب کرد و توسعه داد. در مسیر این قسمت از آموزش بسته بندی محصولات، خواهید دید که بسته بندی هر محصول از روی چه معیار هایی انتخاب می شود و از روی چه معیار هایی تغییر شکل می یابد تا به شکل نهایی برسد و آماده ی طراحی بسته بندی شود.

فصل هشتم: ورود به بازار کار طراحی بسته بندی

19.بازار کار طراحی بسته بندی و راه های ورود به آن

حال که تمام مسیر یادگیری طراحی بسته بندی و آموزش بسته بندی محصولات را با موفقیت پشت سر گذاشته اید، حتما دلیلی برای این کار دارید. یا سعی دارید برای شغل خود آماده تر و ماهر تر شوید و یا اینکه قصد دارید تازه وارد بازار کار طراحی بسته بندی شوید و در این زمینه به فعالیت بپردازید. اگر جزو دسته ی دوم هستید، در آخرین قسمت از این دوره ی آموزشی، چند راه و روش برتر را برای ورود به بازار کار طراحی بسته بندی پیش روی شما قرار می دهیم تا مسیر روان تری را برای شروع به کار در شغل طراحی بسته بندی تجربه کنید.

با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای شما در این راه!

سرفصل ها

۸ فصل 19 جلسه ۱۳:۴۰:47 ساعت

فصل اول : معرفی

۲ قسمت 00:51:28

1. معرفی این دوره ی آموزشی

رایگان (پخش زنده)
00:21:57

2. معرفی بر طراحی بسته بندی

00:29:30

فصل دوم : اطلاعات تئوری در زمینه ی طراحی بسته بندی

۴ قسمت 2:03:01

3. مراحل طراحی یک بسته بندی

00:19:53

4. واحد های اندازه گیری و وضوح در طراحی بسته بندی

00:37:20

5. مود های رنگی مختلف و مود رنگی مناسب در طراحی بسته بندی

00:28:30

6. اطلاعات مورد استفاده در طراحی بسته بندی

00:37:17

فصل سوم : طراحی نقشه ی بسته بندی

۴ قسمت 2:16:52

7. نقشه ی بسته بندی چیست؟

00:18:47

8. طراحی نقشه برای بسته بندی های لیبلی با شکل منظم

00:37:53

9. طراحی نقشه برای بسته بندی های لیبلی با شکل نامنظم

00:22:09

10. طراحی نقشه برای بسته بندی های حجمی

00:58:02

فصل چهارم : طراحی بسته بندی های لیبلی

۳ قسمت 3:01:41

11. اولین پروژه ی طراحی بسته بندی لیبلی – لیبل با شکل منظم

01:43:41

12. دومین پروژه ی طراحی بسته بندی لیبلی – لیبل با شکل نامنظم

01:09:06

13. سومین پروژه ی طراحی بسته بندی لیبلی – بسته بندی های فویلی

00:58:53

فصل پنجم : طراحی بسته بندی های حجمی

۲ قسمت 3:15:35

14. اولین پروژه ی طراحی بسته بندی حجمی –شکل های مرسوم تر

01:27:51

15. دومین پروژه ی طراحی بسته بندی حجمی –شکل های غیر مرسوم تر

01:47:43

فصل ششم : پیش نمایش طراحی روی مدل فرضی

۲ قسمت 00:38:37

16. ماک آپ ها، نحوه ی استفاده و ساخت آن ها

00:38:37

فصل هفتم : طراحی اولیه ی بسته بندی ها روی کاغذ

۲ قسمت 00:31:17

17. طراحی اولیه ی بسته بندی های لیبلی روی کاغذ

00:18:29

18. طراحی اولیه ی بسته بندی های حجمی روی کاغذ

00:12:47

فصل هشتم: ورود به بازار کار طراحی بسته بندی

۱ قسمت 00:12:13

19. بازار کار طراحی بسته بندی و راه های ورود به آن

00:12:13

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

۱. میخواهم طراحی بسته بندی را شروع بکنم از کجا باید شروع بکنم؟

برای یادگیری طراحی بسته بندی باید نرم افزار ایلوستریتور را بلد باشید تا حدی بتوانید با ابزار های آن کار کنید. بنابراین نکته قابل توجه این است که در ابتدا با تمام ابزارها و تکنیک هایی که در هر حالتی نیاز دارید و اصطلاحا پایه ی نرم افزار ایلوستریتور می باشد را یاد بگیرید و پس از آن میتوانید در این زمینه کارتان را پیش ببرید.

۲. این دوره طراحی بسته بندی تئوری است یا عملی؟

تمام مطالب این دوره آموزش بسته بندی بر اساس این است که شما درک خوبی از مطالب طراحی بسته بندی داشته باشید.

بنابراین در طی پروژه های واقعی این موارد باید برای شما تفهیم شوند

پس آموزش علی رغم اینکه نرم افزاری است کاملا عملی بوده

و شما میتوانید به راحتی با فوتیج های دلخواهتان همراه با استاد تمرین کنید.

۳. مدرس دوره طراحی بسته بندی چرا فرد مناسبی برای این دوره است؟

برای یادگیری طراحی بسته بندی همانطور که ذکر شد باید فردی را به عنوان مدرس در نظر گرفت که به طراحی بسته بندی مسلط بوده و در پایه گرافیک متخصص باشه .

به این صورت شما برای مطالب تخصصی تر برای طراحی بسته بندی هیچ مشکلی نخواهید داشت

و می توانید همه ی مطالب را به خوبی فرا بگیرید.

۴. چگونه از محتوای دوره آموزشی طراحی بسته بندی اطمینان پیدا کنم؟

در فهرست عناوین دوره آموزشی طراحی بسته بندی تمام قسمت ها همراه با توضیحات آن ها آورده شده است

و شما پس از پایان این دوره چیزی باقی نمی ماند که از طراحی بسته بندی بلد نباشید.

برای اطمینان از محتوا میتوانید با سایر دوره های طراحی بسته بندی در سطح اینترنت را  با هم مقایسه نمایید.

خودتان قطعا متوجه کامل بودن این دوره آموزش خواهید شد.

ابوالفضل احمدی

مدرس دوره: ابوالفضل احمدی

آقای ابوالفضل احمدی که یک گرافیست و مدرس خبره هستند با تحقیقات مناسبی که در زمینه طراحی بسته بندی داشته و با استفاده از استانداردهای رسانه آموزشی مکتب تی وی توانستند دوره بسیار جامع و کاملی را در زمینه طراحی بسته بندی ایجاد کرده که میتواند هر فردی را از صفر تا صد در این زمینه برساند.

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

guest

قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
mohammad_ss
mohammad_ss
1 سال قبل

سلام ممنون میشم توضیح بدید که پیش نیاز های مربوط به این دوره چی هست و بیشتر مخصوص چه افرادیه؟

پریسا ذاکری
پریسا ذاکری
1 سال قبل

سلام این دوره بعدا آپدیت هم داره یا خیر؟

پورسینا
پورسینا
1 سال قبل

سلام در این دوره برای آموزش طراحی بسته بندی از چه نرم افزاری استفاده شده؟

arash.k
arash.k
1 سال قبل

سلام
این آموزش تمام مباحث لازم رو بررسی میکنه؟ طوریکه بشه طراحی بسته بندی محصولات کسب و کار خودم رو کامل انجام بدم؟

نیما سعادتی
نیما سعادتی
1 سال قبل

سلام
برای آموزش طراحی بسته بندی باید فتوشاپ رو بلد باشیم؟

نیما سعادتی
نیما سعادتی
پاسخ به  پشتیبانی مکتب تی وی
1 سال قبل

ممنون . خودتون برای فتوشاپ پکیجی دارین که آمادگی لازم برای این دوره رو فراهم کنه؟

بهزادفر
بهزادفر
1 سال قبل

سلام وقت بخیر. برای رفع مشکلات امکان ارتباط با مدرس دوره هم وجود داره؟

narimani
narimani
1 سال قبل

سلام نمونه ها و تمریناتی که در دوره مطرح میشه و روش کار میشه هم قابل دانلوده؟

soltani.f
soltani.f
1 سال قبل

سلام ممنون میشم راهنمایی کنید پشتیبانی این دوره به چه صورته؟

yasaman_sol
yasaman_sol
6 ماه قبل

درود بر شما
انقدر مطالب خوب بیان شده بود که باعث شد من از سایت مکتب تی وی خرید های بیشتری داشته باشم.
البته می توانست مطالب کاملتر باشد برای مثال اگر طراحی هم جعبه ی خارجی کالا و هم جعبه ی داخلی را نیز پوشش می داد. (جعبه فیکس کننده کالای داخل جعبه ). بنده امید دارم که مطالب به روز شده و این مورد نیز اضافه گردد.

phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
0
    0
    لیست خرید شما
    سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه