آموزش اتوکد

تصویر شاخص

معرفی اتوکد

نرم افزار اتوکد و یا Autodesk AutoCAD  به معنی طراحی اتوماتیک به وسیله کامپیوتر ( CAD = Computer-Aided Drafting ) در لغت معنی میشود. تا قبل از سال ۱۹۸۲ میلادی که نسخه اصلی اتوکد ایجاد گردید، ترسیمات به صورت دستی و غیر اتوماتیک انجام میشد. هرکجا که اسم ترسیم نقشه و ترسیمات فنی باشد نقش نرم افزار اتوکد در آنجا پیدا میشود.

معرفی اتوکد در صفحه آموزش اتوکداتوکد به عنوان ابزاری در معماری، طراحی مهندسی، چاپ سه بعدی، حتی طراحی گرافیک و صنعت مد کاربرد دارد. این یعنی شما میتوانید با اتوکد یک نقشه ساختمانی را با محاسبه ی مقاومت مصالح آن قبل از شروع ساخت طراحی کرده و یا طراحی قطعات مکانیکی و تحلیل سیستم برق و لوله کشی را انجام داده و مشکلات مربوط به آن ها را حل نمایید. همچنین اتوکد با کمک نرم افزارهای دیگر مانند تری دی مکس و مایا میتواند در طراحی معماری های استفاده شده در این پروژه ها مثمر ثمر واقع شود و یا در صنعت مد نیز میتوان کارهای بسیاری را با استفاده از آن به انجام رساند. همچنین با پشتیبانی اتوکد از فرمت قابل استفاده در پرینترهای سه بعدی می توان طراحی های لازم را برای آن ها به انجام رساند.


بازار کار اتوکد

پس از پایان این دوره آموزشی شما صرفا آموزش ندیده اید. بلکه همانطور که ذکر شد یک پورتفولیو جامع نیز برای خود آماده کرده اید و الان آماده اید که در هر جایی به عنوان نمونه کار حرفه ای ارائه کنید. بازار کار اتوکد همانطور که گفتیم در زمینه های رشته های معماری، عمران و رشته های فنی برق و مکانیک و همینطور در زمینه چاپ سه بعدی و طراحی گرافیکی و مد خلاصه میشود.

بازار کار اتوکد

در قدم اول باید رشته تخصصی خود را انتخاب کنید. که احتمالا با توجه به قصدتان از شرکت در این دوره شما در یک رشته دانشگاهی مهندسی مرتبط تحصیل میکنید و تکلیفتان در این زمینه روشن است. پس از آن شما با داشتن نمونه کارهایتان در پایان دوره از بقیه همرده های خود یک قدم جلوتر هستید. می توانید با مراجعه به سایت های فریلنسری در نمونه فارسی آن پونیشا و یا در نمونه خارجی آن سایت های فریلنسر دات کام و یا فایور، پروژه هایی در زمینه نرم افزار بگیرید و حتی کسب درآمد دلاری کنید.

برای استخدام هم مقصد شما شرکت های عمرانی است. شما میتوانید یا خودتان با سرمایه شخصی پروژه هایی را استارت بزنید و یا با مراجعه به شرکتهای مربوطه به عنوان متخصص اتوکد استخدام شوید. برای مشاهده استخدامی های اتوکد کافیست ( استخدام متخصص اتوکد ) را در گوگل یا سایت ایران استخدام سرچ کنید. تعداد زیادی از فرصت های شغلی مانند شکل زیر در انتظار شماست.

استخدام متخصص اتوکد


چرا آموزش اتوکد ؟

ضروری به جهت برنامه ریزی در پروژه ها

تمام پروژه هایی که در حوزه های عمرانی و معماری به جهت اجرا شروع میشوند به معنی برنامه ریزی درست و اصولی و برآورد هزینه ها و تمام اتفاقات احتمالی در اتوکد قبل از شروع پروژه طراحی شده و گویی در این حوزه عدم مهارت داشتن در این نرم افزار به کلی برنامه ریزی های لازم برای انجام در هر شرکتی از کوچک تا بزرگ را تحت تاثیر قرار میدهد. پس برای کسانی که در اتوکد تسلط لازم را ندارند همواره این ترس وجود دارد که فرصت های کاری و پیشرفت زیادی را در حوزه مهندسی خود از دست میدهند. ولی شما با تسلط بر اتوکد در این دوره آموزش اتوکد از این بابت خود را تضمین میکنید.

خلق فرصت های نوین کاری

نرم افزار اتوکد در موارد جدیدی مانند پرینترهای سه بعدی نیز کاربرد دارد. پرینتر های سه بعدی هر چیزی که به ذهن شما میرسد را به واقعیت تبدیل میکنند! طراحانی که در این زمینه به نرم افزار تسلط لازم را داشته باشند نیز مورد توجه مشاغل و موقعیت های درخشانی قرار خواهند گرفت.

لذت خلق افکار

در اتوکد شما هر چیزی که قرار است به واقعیت تبدیل بشه از قطعات کوچکی که در یک دستگاه صنعتی قرار است استفاده شود تا بزرگترین پروژه های عمرانی و معماری نظیر ورزشگاه های بزرگ را پیش از موعد شروع آن میتوانید به صورت کامل ایجاد در نرم افزار طراحی کنید. قطعا شروع به خلق کردن و ساختن برای همه لذت خوبی را به همراه دارد و شما هم منتظر لذت های پس از پروژه های خود در اتوکد باشید.

فرصت های درآمدی

شما احتمالا در یکی از رشته های مهندسی معماری، عمران، برق و یا مکانیک مشغول به تحصیل هستید و در هر کدام از این رشته ها با تسلط به این نرم افزار فرصت بهتری برای استخدام در شرکت های مختلف را خواهید داشت که در بخش بازار کار اتوکد به صورت مفصل به آن خواهیم پرداخت. همچنین شما میتوانید پروژه های فریلنسری از سایت های فریلنسری و همینطور سایت های فریلنسری خارجی دریافت کرده و درآمد دلاری کسب کنید.
اگر هم خود شما مجری پروژه ای که قرار است در اتوکد پیاده سازی کنید هستید با تسلط بر این نرم افزار طرح های لازم را راحتتر در زمان کمتری پیاده سازی می کنید و در زمان و هزینه شما صرفه جویی قابل توجهی خواهد شد.

یک قدم جلوتر از هم رشته ای ها

حتما تایید میکنید که اگر در رشته های دانشگاهی معماری، عمران، برق و یا مکانیک نرم افزار اتوکد تحصیل می کنید و یا فارغ التحصیل هستید همه ی هم رشته ای های شما که اتوکد را بلدند از دیگران یک قدم جلوتر هستند. و کسانی که به این نرم افزار تسلط کافی ندارند از بقیه کمی عقب تر خواهند بود و قسمت ترسناک ماجرا هم همینجاست. که البته شما با مطالعه این صفحه جزو دسته اول هستید و دیگر نگرانی ای نیست.


آموزش اتوکد رسانه آموزشی مکتب تی وی

در دوره آموزش اتوکد رسانه آموزشی مکتب تی وی شما در یک محیط تعاملی این نرم افزار را در ورژن آخر فرا می گیرید. استفاده از این دوره آموزشی با توجه به قرار ندادن قفل بر روی آن بسیار آسان بوده و شما  و با توجه ضبط این دوره آموزشی در محیط استودیو، ضبط با کیفیت Full HD و چند مرحله تدوین شما به راحتی می توانید این دوره آموزش اتوکد را به پایان برده و هیچ مورد غیر کاربردی را متحمل نشوید.

آموزش اتوکدآموزش اتوکد به صورت تعاملی با دانشجو

در آموزش اتوکد شما باید ترسیمات فنی را به خوبی انجام دهید و خودتان تا دست به کار نشوید هزاران ساعت ویدیو دیدن هم فایده ای ندارد! در این دوره آموزش اتوکد شما به صورت تعاملی دوره را میگذرانید یعنی همان فایل هایی که استاد در آموزش در حال استفاده از آنهاست شما هم میتوانید از همان فایل ها برای تمرینات خود استفاده نمایید. نکته ای که در اینجا وجود دارد شما برای ورود به بازار کار در هر جایی به عنوان متخصص اتوکد باید نمونه کار داشته باشید. در این حالت به راحتی می توانید نمونه کارهای خود را با استفاده از همین فایل های تمرینی همراه با استاد تا انتهای دوره ایجاد کرده و به عنوان نمونه کار حرفه ای در هرجایی ارائه دهید.

سرفصل های آموزشی استاندارد برای اتوکد

در این دوره آموزش اتوکد با شروع از مبانی طراحی و نقشه کشی در اتوکد و پوشش کامل تمام ابزارها و تکنیک های داخل نرم افزار، و در نهایت پرداختن به مدلسازی معماری ۳ بعدی میتوان گفت که تقریبا همه موارد مورد نیاز شما پوشش داده شده و سعی شده هیچ موردی ویژه بازار کار از قلم نیفتد.

دسترسی آسان به فایل های آموزشی با کیفیت Full HD

این دوره آموزشی اتوکد بدون قفل در اختیار شما قرار گرفته است. یعنی شما به راحتی میتوانید از ویدیو های آموزشی با فرمت MP4 و کیفیت Full HD بهره مند شوید و علاوه بر استفاده ی راحت به صورت دائمی از دوره ی آموزشی در هر وسیله ی دیگری که باب میل شماست مانند موبایل و تبلت و تلویزیون و … بهره مند گردید.

ضبط دوره آموزش اتوکد در محیط استودیو و چند مرحله تدوین

این دوره ی آموزشی مانند سایر دوره های آموزش اتوکد، صرفا اسکرین کپچر نبوده و برای ضبط آن از محیط استودیو استفاده شده است. یعنی شما در این دوره آموزشی همانطور که پیش نمایش ها را مشاهده میکنید صرفا محیط خود نرم افزار را نمی بینید بلکه طبق سناریو آموزشی از محیط استودیو برای آن استفاده شده است و پس از آن در مرحله اول تدوین تمام قسمت های اضافی که بار آموزشی کاربردی را نداشته حذف شده و در مراحل بعدی تدوین هم موارد که منجر به افزایش کیفیت سمعی و بصری دوره آموزشی بوده لحاظ میگردد تا شما با لذت دوره آموزش اتوکد خود را به پایان ببرید!

آموزش آخرین نسخه اتوکد

این دوره آموزش اتوکد در آخرین نسخه فعلی آن یعنی ۲۰۲۰ بوده و شما در این حالت علاوه بر آموزش جامع نرم افزار با ویژگی های جدید آن نیز آشنا شده و از ویژگی های جدید نرم افزار نیز در زمینه های مختلف میتوانید نهایت استفاده را ببرید.

ضبط به زبان فارسی توسط متخصصین بومی بازار کار

بسیاری از اساتید اتوکد صرفا اوپراتور این نرم افزار بوده ولی در این دوره آموزشی از استادی که سابقه کار تراز اول در حوزه مهنذسی داشته، استفاده شده و همین امر موجب شده تا علاوه بر سناریو آموزشی از تجربیات و ترفندها طبق تجربه ی استاد نهایت استفاده برده شود.

0/5 (0 Reviews)

این محصول هیچ محتوایی جهت دریافت ندارد

دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 2
امتیاز کلی : 4.0
پیشنهاد شده توسط : 0 کاربر
بر اساس 2 فروش
0
1
0
0
0
 1. سارا پیله ور

  در تاریخ

  پاسخ

  سلام منتظر این دوره هستیم کماکان!

 2. سارا حسن نژاد

  در تاریخ

  پاسخ

  سلام من دوره رو پیش خرید کردم پس از انتشار دوره از کجا میتونم دانلود کنم؟

  • حسین بافنده

   در تاریخ

   پاسخ

   باسلام کاربر عزیز پس از انتشار آموزش در همین صفحه دوره قسمت فایل های این دوره آموزشی و همینطور در پنل حساب کاربری شما در تب دانلود ها قابل دستیابی خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت دوره

75.000 تومان

امتیاز 4 از 1 رای
چرا مکتب تی وی؟

               

 • آموزش تعاملی
 • سرفصل های آموزشی استاندارد
 • آموزش در حداقل زمان ممکن
 • دسترسی آسان به فایل های آموزش با کیفیت HD
 • ضبط در استودیو و چند مرحله تدوین
 • مدرس متخصص و با تجربه
 • آموزش آخرین نسخه نرم افزار
 • بی نیاز کردن از دوره های آموزشی گران قیمت
مدرس

حسین بافنده

قیمت دوره

75.000 تومان