معرفی سه بعدی (3D) در فتوشاپ قابلیت های سه بعدی نرم افزار فتوشاپ در ورژن Cs4 به این نرم افزار اضافه شد. انتظار می رفت که از آن استقبالی در […]

افزودن به سبد خرید
توضیحات

معرفی سه بعدی (3D) در فتوشاپ

قابلیت های سه بعدی نرم افزار فتوشاپ در ورژن Cs4 به این نرم افزار اضافه شد. انتظار می رفت که از آن استقبالی در سطح نرم افزار های مطرح سه بعدی مانند سینمافوردی، شود، ولی اینگونه پیش نرفت. از این رو اصلاحاتی در نسخه های بعدی شکل گرفت و ویژگی های اعجاب انگیزی به آن اضافه شد. امروزه در سطح اینترنت نیز می توانید طرح های گرافیکی پیاده شده با این قابلیت نرم افزار را ببینید.

آموزش سه بعدی در فتوشاپ 5

از قابلیت های سه بعدی فتوشاپ می توان در چرخش، کارکرد روی شبکه، تولید کردن بافت، تعیین نمودن مقیاس، ایجاد نور و بسیاری از امکانات دیگر نام برد. همچنین به طور مثال میتوانید با استفاده از این امکانات متن خود را سه بعدی کرده و در لوگو و آگهی تبلیغاتی و وبسایت خود از آن استفاده کنید. بنابراین برای آشنایی با قابلیت های 3d در فتوشاپ و آموزش ابزار سه بعدی در فتوشاپ به صورت گام به گام نیاز به گذراندن دوره آموزش سه بعدی در فتوشاپ و دانلود فیلم آموزش سه بعدی سازی در فتوشاپ دارید.

فتوشاپ فایل‌های سه بعدی را از طریق لایه‌های سه‌بعدی کنترل می‌کند، لایه‌هایی که درست مانند اشیاء هوشمند کار می‌کنند. هر لایه سه بعدی شامل یک صحنه سه بعدی منحصر به فرد است که می تواند به پنج روش مختلف ایجاد شود: از یک فایل سه بعدی، از لایه ای که به عنوان کارت پستال کار می کند (Plane)، از لایه ای که آن را به یک شی سه بعدی اصلی تبدیل می کند، از یک لایه خاکستری و به صورت حجم ترکیبی از دو یا چند لایه. برای شناخت هر کدام از این روش ها می توانید در دوره های آموزش ابزار سه بعدی در فتوشاپ photoshop شرکت کنید. همچنین برای آشنایی با قابلیت های 3d در فتوشاپ می توانید نسبت به دانلود آموزش سه بعدی سازی در فتوشاپ و خرید پکیج آموزش جامع فتوشاپ سه بعدی اقدام نمایید.

در ادامه آموزش طراحی سه بعدی فتوشاپ به بررسی مزایای مدلسازی سه بعدی می پردازیم.

مزایا مدلسازی سه بعدی

در این بخش از آموزش جامع فتوشاپ سه بعدی مزایای ساخت سه بعدی در فتوشاپ در فتوشاپ را بیان می کنیم.

 • چرخه های طراحی محصول کارآمد
 • فرآیند طراحی در دسترس
 • بهبود ارتباطات بین تیم های داخلی و خارجی
 • مدیریت داده موثرتر
 • و…

در این قسمت از آموزش سه بعدی کردن در فتوشاپ با برخی از مزایای ساخت سه بعدی در فتوشاپ آشنا شدید. برای شناخت بیشتر می توانید دوره های آموزش طراحی سه بعدی فتوشاپ را گذارنده یا نسبت به دانلود آموزش سه بعدی سازی در فتوشاپ اقدام نمایید.

در بخش بعد آموزش عکس سه بعدی در فتوشاپ کاربردهای مدلسازی سه بعدی را بیان می کنیم.

کاربرد مدلسازی سه بعدی

در این قسمت از آموزش سه بعدی سازی عکس در فتوشاپ کاربردهای ساخت سه بعدی در فتوشاپ را نام می بریم.

 • توسعه بازی
 • پرینت سه بعدی
 • معماری
 • انیمیشن
 • طراحی محصول
 • و…

در این بخش از آموزش دستور سه بعدی در فتوشاپ از صفر تا صد برخی از کاربردهای ساخت سه بعدی در فتوشاپ در فتوشاپ را بیان کردیم. شما می توانید برای شناخت بیشتر کاربردهای ساخت سه بعدی در فتوشاپ نسبت به دانلود آموزش سه بعدی در فتوشاپ یا خرید پکیج آموزش تصویر سه بعدی در فتوشاپ اقدام کنید.

در قسمت بعد آموزش سه بعدی فتوشاپ به بررسی قابلیت های سه بعدی در فتوشاپ می پردازیم.

آشنایی با قابلیت های 3d در فتوشاپ

در این بخش از آموزش ساخت تصاویر سه بعدی در فتوشاپ آشنایی با قابلیت های 3d در فتوشاپ می پردازیم. این قابلیت ها عبارتند از:

 • چرخش
 • کشیدن
 • لغزش
 • تعیین مقیاس
 • ایجاد نور
 • ایجاد بافت
 • و…

در این بخش از آموزش ساخت تصاویر 3 بعدی در فتوشاپ به بررسی قابلیت های 3d در فتوشاپ پرداختیم. برای آشنایی با قابلیت های 3d در فتوشاپ به صورت کامل می توانید در دوره آموزش سه بعدی در فتوشاپ شرکت کنید یا فیلم آموزش مدل سازی سه بعدی در فتوشاپ را دانلود کنید.

در قسمت بعد آموزش طراحی سه بعدی فتوشاپ با مراحل آموزش جامع فتوشاپ سه بعدی آشنا می شوید.

آموزش ابزار سه بعدی در فتوشاپ photoshop

در این قسمت از آموزش ساخت تصاویر 3 بعدی در فتوشاپ گردش کار سه بعدی را شرح می دهیم که به چند مرحله تقسیم می شود.

 • مدلسازی: اولین مرحله برای سه بعدی سازی در آموزش عکس سه بعدی در فتوشاپ مدلسازی است. مدل سه بعدی را ایجاد یا وارد کنید که مش یا هندسه نیز نامیده می شود.
 • بافت: مرحله بعدی در سه بعدی کردن در آموزش ساخت تصویر سه بعدی در فتوشاپ بافت است. اینجا جایی است که رنگ، بافت و ویژگی‌های سطحی مانند شفافیت، بازتاب‌پذیری و غیره را اضافه می‌کنید.
 • نورپردازی: نورپردازی گام بعدی در آموزش طراحی سه بعدی فتوشاپ است که نباید نادیده گرفته شود. افزودن نورپردازی واقع گرایانه می تواند یک صحنه سه بعدی را ایجاد یا خراب کند.
 • انیمیشن: مرحله بعدی در آموزش مدل سازی سه بعدی در فتوشاپ انیمیشن است. این یک مرحله اختیاری می باشد. در این مرحله صحنه، اشیاء یا قسمت هایی از اشیاء را جابجا می کنید. این کار در فتوشاپ نیز قابل انجام است. بدیهی است که هر پروژه سه بعدی شامل انیمیشن نخواهد بود.
 • رندرینگ: رندرینگ آخرین گام در آموزش ساخت عکس سه بعدی در فتوشاپ است. در این گام کامپیوتر فریم‌های تصویر با کیفیت بالا را می‌سازد و بازتاب‌ها و غیره را اضافه می‌کند.

در این قسمت از آموزش دستور سه بعدی در فتوشاپ از صفر تا صد مراحل سه بعدی در فتوشاپ را به طور خلاصه بیان کردیم. برای آشنایی بیشتر با هر کدام از این مراحل می توانید در دوره آموزش سه بعدی در فتوشاپ شرکت کنید یا نسبت به دانلود فیلم آموزش سه بعدی سازی در فتوشاپ و خرید پکیج آموزش ساخت تصویر سه بعدی در فتوشاپ اقدام نمایید.

آموزش سه بعدی در فتوشاپ 7

آموزش سه بعدی در فتوشاپ رسانه آموزشی مکتب تی وی

در این دوره آموزش ابزار سه بعدی در نرم افزار فتوشاپ تمامی قابلیت ها و امکانات سه بعدی این نرم افزار را ارائه کرده ایم، میتوانید با مشاهده فهرست مطالب دوره که در ادامه آورده شده است، جزئیات و لیست تمام این امکانات سه بعدی در نرم افزار فتوشاپ را مشاهده نمایید. همچنین این دوره آموزش سه بعدی در فتوشاپ نسبت به سایر دوره های مشابه در زمینه امکانات سه بعدی فتوشاپ مزیت هایی نیز دارد.

این دوره آموزش طراحی سه بعدی فتوشاپ به صورت تعاملی با استاد بوده و شما می توانید در کمترین زمان ممکن آموزش دستور سه بعدی در فتوشاپ از صفر تا صد را فرابگیرید. در این دوره آموزش سه بعدی در فتوشاپ به صورت کامل با ابزارها و تکنیک های سه بعدی سازی در فتوشاپ آشنا می شوید. پیش نیاز این دوره آموزش ابزار سه بعدی در فتوشاپ photoshop نیز آموزش نرم افزار فتوشاپ است. مخاطبان این دوره آموزش سه بعدی سازی عکس در فتوشاپ طراحان گرافیک و افراد علاقه مند به فراگیری آموزش سه بعدی فتوشاپ هستند. هدف این دوره آموزش سه بعدی در فتوشاپ نیز تسلط بر ابزارها و تکنیک های سه بعدی در فتوشاپ و ساخت اجسام سع بعدی در این نرم افزار است. علاقه مندان می توانند با گذراندن این دوره آموزش سه بعدی کردن در فتوشاپ و دانلود فیلم آموزش سه بعدی سازی در فتوشاپ برای ورود به بازار کار  و کسب درآمد در این حوزه آماده شوند.

شما می توانید جهت فراگیری آموزش ابزار سه بعدی در فتوشاپ به صورت گام به گام و آشنایی با قابلیت های 3d در فتوشاپ در دوره آموزش سه بعدی در فتوشاپ شرکت کرده یا نسبت به دانلود فیلم آموزش سه بعدی سازی در فتوشاپ از طریق همین صفحه اقدام نمایید.


معرفی قسمت های دوره جامع آموزش سه بعدی فتوشاپ

فصل اول | آشنایی اولیه و آماده سازی فتوشاپ

1. پیش گفتار آموزش ابزار سه بعدی در فتوشاپ photoshop

در این قسمت از آموزش مدل سازی سه بعدی در فتوشاپ پیش نیاز ها و موارد کلیدی در طراحی سه بعدی در فتوشاپ را به شما خواهیم گفت.

2. تنظیمات فتوشاپ آموزش طراحی سه بعدی فتوشاپ

در این قسمت از آموزش سه بعدی سازی عکس در فتوشاپ به شما خواهیم گفت که چگونه تنظیمات فتوشاپ خود را بررسی کرده و مطابق با فضای کار سه بعدی موارد مورد نیاز را تنظیم کنید.

3. واژه شناسی سه بعدی آموزش ابزار سه بعدی در فتوشاپ به صورت گام به گام

در این قسمت از آموزش ساخت عکس سه بعدی در فتوشاپ واژه ها و اصطلاحات مورد استفاده در بخش سه بعدی فتوشاپ را به شما خواهیم گفت تا در ادامه آموزش کلمات و اصطلاحات استفاده شده را به خوبی بشناسید و درک صحیحی از آنها داشته باشید.

4. ساخت گوی آموزش سه بعدی سازی عکس در فتوشاپ

در این قسمت از آموزش ابزار سه بعدی در فتوشاپ photoshop نحوه ساخت گوی و نورپردازی آن را به شما خواهیم گفت.

5. افزودن شکل به صحنه آموزش مدل سازی سه بعدی در فتوشاپ

در این قسمت از آموزش دستور سه بعدی در فتوشاپ از صفر تا صد نحوه ساخت رینگ و افزودن آن به گوی طراحی شده در قسمت قبل را به شما خواهیم گفت.

6. رنگ دهی، نور و تریک ها آموزش سه بعدی کردن در فتوشاپ

در این قسمت از آموزش ساخت تصاویر سه بعدی در فتوشاپ رینگ و گوی طراحی شده در آموزش های قبلی را رنگ آمیزی خواهیم کرد تا جلوه بهتر و نهایی تری داشته باشند.

فصل دوم | تایپوگرافی سه بعدی

7.تنظیمات دوربین آموزش مدل سازی سه بعدی در فتوشاپ

در این قسمت از آموزش سه بعدی سازی تصاویر در فتوشاپ نحوه حرکت دادن دوربین در صحنه را در انواع مختلف آن به شما خواهیم گفت.

8.سه بعدی سازی نوشته آموزش جامع فتوشاپ سه بعدی

در این قسمت از آموزش ساخت تصاویر 3 بعدی در فتوشاپ سه بعدی سازی اولیه نوشتار را به شما خواهیم گفت.

9. رنگ دهی و تفاوت های تایپو فارسی و انگلیسی آموزش سه بعدی کردن در فتوشاپ

در این قسمت از آموزش گزینه 3d در فتوشاپ نحوه بهبود خوانایی نوشتار سه بعدی و تفاوت های نوشتار سه بعدی فارسی و انگلیسی را به شما خواهیم گفت.

10. نواردهی و برجسته سازی نوشته آموزش دستور سه بعدی در فتوشاپ از صفر تا صد

در این قسمت از آموزش تصویر سه بعدی در فتوشاپ برجسته سازی و نواردهی به نوشتار در راستای بهبود خوانایی و جذابیت کار را به شما خواهیم گفت.

11. تغییرات نوشتاری بر روی نوشته سه بعدی آموزش ابزار سه بعدی در فتوشاپ به صورت گام به گام

در قسمت پایانی فصل دوم از آموزش ساخت تصویر سه بعدی در فتوشاپ تغییرات و اصلاحات نهایی بر روی نوشتار را به شما خواهیم گفت.

فصل 3 | اشکال سه بعدی آماده در اینترنت

12. ایمپورت کردن لایه های آماده آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ

در این قسمت از آموزش سه بعدی سازی عکس در فتوشاپ پیدا کردن طرح ها و ایمپورت کردن آنها به فتوشاپ را به شما خواهیم گفت.

13. آموزش فوکوس دوربین و خروجی گرفتن آموزش سه بعدی فتوشاپ

در این قسمت از آموزش سه بعدی سازی تصاویر در فتوشاپ نحوه تنظیم دوربین و فوکوس آن به همراه خروجی گرفتن تصویر را به شما خواهیم گفت.

فصل 4 | تولید اشکال سه بعدی

14. طراحی المان سه بعدی آموزش مدل سازی سه بعدی در فتوشاپ

در این قسمت از آموزش تبدیل عکس به سه بعدی در فتوشاپ نحوه ساخت المان اختصاصی و سه بعدی سازی آن را به شما خواهیم گفت.

15. اضافه کردن جزئیات به طرح آموزش سه بعدی کردن در فتوشاپ

در این قسمت از آموزش ساخت عکس سه بعدی در فتوشاپ جزئیات مورد نظر را به المان طراحی شده اضافه و جا نگاری خواهیم کرد.

16. رنگ دهی و پوسته سازی سه بعدی آموزش ابزار سه بعدی در فتوشاپ به صورت گام به گام

در این قسمت از آموزش ساخت تصاویر سه بعدی در فتوشاپ نحوه کار پوسته در سه بعدی و رنگ دهی به طرح ایجاد شده را خواهیم گفت.

فصل 5 | نوردهی و انعکاس

17. نوردهی و انواع نور آموزش جامع فتوشاپ سه بعدی

در قسمت پایانی آموزش سه بعدی در فتوشاپ نوردهی و رفلکشن روی اجسام سه بعدی را به شما خواهیم گفت و بعد از این آموزش شما آماده ورود به بازار کار طراحی سه بعدی با فتوشاپ خواهید بود.

سرفصل ها

۵ فصل ۱۷ جلسه ۲:۳۹:۰۱ ساعت

فصل اول: آشنایی اولیه و آماده سازی فتوشاپ

۶ قسمت ۰۰:۴۲:۱۹

1. پیش گفتار آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ

رایگان (پخش زنده)
۰۰:۰۵:۲۱

2. تنظیمات فتوشاپ آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ

۰۰:۰۵:۲۶

3. واژه شناسی سه بعدی آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ

۰۰:۰۴:۵۷

4. ساخت گوی آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ

۰۰:۰۶:۵۵

5. افزودن شکل به صحنه آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ

۰۰:۰۸:۱۲

6. رنگ دهی، نور و تریک ها آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ

۰۰:۱۱:۲۶

فصل دوم: تایپوگرافی سه بعدی

۵ قسمت ۰۰:۳۲:۵۶

1. تنظیمات دوربین آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ

۰۰:۰۴:۱۲

2. سه بعدی سازی نوشته آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ

۰۰:۰۶:۲۳

3. رنگ دهی و تفاوت های تایپو فارسی و انگلیسی آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ

۰۰:۱۱:۰۷

4. نواردهی و برجسته سازی نوشته آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ

۰۰:۰۶:۲۸

5. تغییرات نوشتاری بر روی نوشته سه بعدی آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ

۰۰:۰۴:۴۴

فصل سوم: اشکال سه بعدی آماده در اینترنت

۲ قسمت ۰۰:۱۹:۲۲

1. ایمپورت کردن لایه های آماده آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ

۰۰:۰۸:۱۸

2. آموزش فوکوس دوربین و خروجی گرفتن آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ

۰۰:۱۱:۰۴

فصل چهارم: تولید اشکال سه بعدی

۳ قسمت ۰۰:۴۲:۰۵

1. طراحی المان سه بعدی آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ

۰۰:۱۳:۱۱

2. اضافه کردن جزئیات به طرح آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ

۰۰:۱۶:۰۰

3. رنگ دهی و پوسته سازی سه بعدی آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ

۰۰:۱۲:۵۳

فصل پنجم: نوردهی و انعکاس

۱ قسمت ۰۰:۲۲:۱۸

1. نوردهی و انواع نور آموزش جامع سه بعدی در فتوشاپ

۰۰:۲۲:۱۸

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

۱. چطور میتونم در دوره آموزش سه بعدی فتوشاپ ثبت نام کنم؟

شما طبق راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی در قسمت سوالات متداول عمل کرده و به راحتی به فایل های دوره آموزش سه بعدی فتوشاپ دسترسی پیدا کنید.

۲. آیا در حین دوره آموزش سه بعدی فتوشاپ از پروژه های واقعی استفاده میشود؟

در طی این آموزش سه بعدی فتوشاپ شما به صورت تعاملی آموزش میبینید. یعنی پروژه های کاملا واقعی برای معرفی ابزارها و تکنیک ها به کار گرفته شده و همان فایل ها هم در اختیار شما هستند تا بدون به زحمت افتادن برای پیدا کردن فایل های دوره آموزشی شما بتوانید همراه با استاد تمرین کنید.

۳. نحوه پشتیبانی و رفع اشکال در دوره آموزش سه بعدی فتوشاپ به چه صورت است؟

شما میتوانید با استفاده از اکانت تلگرام مکتب تی وی با آی دی @maktabtv_support با ما در ارتباط باشید و همینطور تلفن های تماس و همینطور لایو چت در سمت راست پایین آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران عزیز است. همینطور در صورتی که در طی دوره مشکلات فنی را تجربه کردید و یا خواستین درباره سطح پیشرفت شما پیشنهاداتی ارائه شود، میتوانید با تماس با پشتیبانی مکتب تی وی در گروه هایی در تلگرام عضویت یابید که برای همیشه متخصصین این حوزه پاسخگوی شما در این زمینه ها خواهند بود.

۴. مدرس دوره جامع آموزش سه بعدی فتوشاپ به چه صورت با ما تمرین میکنه؟

مدرس دوره آموزشی سه بعدی فتوشاپ که صرفا یک کاربر نیست و بلکه سالها در این زمینه کار کرده، فایل های تمرینی در حین ضبط ویدیو را در اختیار شما قرار گرفته و شما همراه با استاد در حین ویدیوهای آموزشی و پس از پایان هر قسمت از دوره آموزش سه بعدی فتوشاپ میتوانید تمرینات لازم را انجام دهید و پس از آن به قسمت بعدی دوره آموزش سه بعدی فتوشاپ سینما فوردی مراجعه نمایید.

و این یعنی راحت ترین راهی که میتوانید با استفاده از ویدیوهای خام که به تفکیک هر قسمت در اختیار شما قرار گرفته و استاد با همان ها کار میکند بتوانید تمرین کنید و در پایان دوره آموزش سه بعدی فتوشاپ حتی نمونه کارهای مخصوص به خودتان را بسازید.

۵. چطور از کیفیت و فن بیان مدرس دوره آموزش سه بعدی فتوشاپ اطمینان پیدا کنم؟

شما با مشاهده سرفصل های دوره آموزش سه بعدی فتوشاپ متوجه میشوید که تمام چیزی که برای تسلط به این دوره نیاز دارید در این دوره آموزش سه بعدی فتوشاپ ویژه گنجانده شده است و برای مشاهده کیفیت سمعی و بصری دوره آموزشی و کارهایی از قبیل ضبط در استودیو و چند مرحله تدوین نیز میتوانید پیش نمایش دوره آموزشی سه بعدی فتوشاپ و همینطور قسمت هایی که جهت نمونه به صورت پیش نمایش قرارداده شده اند را مشاهده بفرمایید.

جلال الدین صحاف رضوی

مدرس دوره: جلال الدین صحاف رضوی

گرافیست و متخصص نرم افزار فتوشاپ

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

guest

قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محبوبه
محبوبه
1 سال قبل

سلام وقت بخیر چه دوره هایی در کنار آموزش سه بعدی در فتوشاپ برای رسیدن به کسب درآمد از این نرم افزار نیاز است؟

پشتیبانی مکتب تی وی
پشتیبانی مکتب تی وی
مدیر
پاسخ به  محبوبه
1 سال قبل

درود بر شما میتونین دوره های آموزش فتوشاپ رو در دسته بندی مخصوص به آن مشاهده نموده و بر حسب نیاز خود از آن مهارت انتخاب نمایید.

phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
0
  0
  لیست خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه