دوره آموزش کروماکی برای تمام نرم افزارها

دوره آموزش کروماکی برای تمام نرم افزارها

هر رنگی یک دامنه و فرکانس مشخص داشته که در نرم افزارهای گرافیکی میتوان آن را جدا نموده و برای مثال حذف کرده و با تصویر دلخواه جایگزین نمود. کروماکی به این شیوه گفته میشود. رنگ های اصلی یعنی سبز و قرمز و آبی میباشند که چون معمولا فرآیند کروماکی برای انسان ها و اشخاص انجام میشود از این رو رنگ بدن انسان مورد توجه و اهمیت میشود که چون رنگ پوست بدن انسان به قرمز و آبی و طیف های رنگی نزدیک به آن ها نزدیک میباشد رنگ سبز بهترین انتخاب برای فرآیند کروماکی خواهد بود. از پیش نیاز های دوره آموزشی کروماکی یا اصلاح پرده سبز به  آموزش پریمیر و یا آموزش افتر افکت  می توان اشاره کرد. شما میتوانید با نرم افزارهای گوناگون مانند پریمیر و فاینال کات و افترافکت و فتوشاپ و آموزش تدوین این موارد را در فیلم و عکس به صورت کامل فرا بگیرید.

افزودن به سبد خرید
توضیحات

معرفی آموزش کروماکی پرده سبز

امروز برای ساخت فیلم های سینمایی و همینطور دوره های آموزشی ( مانند ما در رسانه آموزشی مکتب تی وی ! ) کروماکی به ابزار مهمی تبدیل شده است که میتواند جلوه های خارق العاده ای به پروژه ها اضافه نموده و باعث افزایش کیفیت آن ها گردد. برای کسانی که هنوز نمی دانند کروماکی زدن و یا استفاده از پرده سبز ( Green Screen ) چیست، به جدا کردن یک رنگ با دامنه و فرکانس مشخص کروماکی گفته میشود که با حذف آن رنگ میتوان هرچیز دلخواهی را جایگزین آن نمود.

دوره آموزش کروماکی برای تمام نرم افزارها 1

به طور کلی طبیعت از سه رنگ آبی و قرمز و سبز ( Red – Green – Blue ) تشکیل شده است و سایر رنگ از ترکیب این رنگ ها به وجود آمده است. تقریبا هر رنگی را میتوان برای کروماکی به کار برد اما معمولا به علت اینکه در پروژه های کروماکی معمولا از بدن انسان و رنگ پوست انسان استفاده میشود، بایستی برای حذف آن رنگ، رنگی را انتخاب نمود که طیف رنگی آن به کمترین میزان لازم در بدن موجود باشد و آن رنگ سبز میباشد.

چرا که در بدن ما انسان ها کمترین میزان از طیف این رنگ وجود داشته و باعث بهینه بودن شرایط کاری حین حذف پرده سبز میباشد که کمترین نویزی را بعد از حذف پرده سبز میتوانید در پروژه های خود مشاهده نمایید.

در ادامه این آموزش کروماکی بصورت گام به گام مزایای استفاده از پرده سبز را بیان می کنیم.

مزایای استفاده از پرده سبز

در این قسمت از آموزش کار با پرده سبز مزایای استفاده از پرده سبز را آموزش می دهیم.

یکی از مزیت های پرده کروماکی که در این آموزش استفاده از پرده سبز به آن اشاره شده است، این است که با استفاده از این پرده می توان صحنه های هیجان انگیز و غیر ممکن را تولید کرد. از دیگر مزایای استفاده از پرده سبز در این آموزش ساخت کروماکی، می توان با استفاده از پرده سبز بازیگران را در استودیو نگه داشت و از مکان های خطرناک دور کرد. یکی دیگر از مزایای استفاده از پرده سبز که در آموزش نحوه کار با پرده سبز به آن پرداخته شده است، این موضوع است که با استفاده از این پرده می توان صحنه هایی از فیلم که جداگانه فیلمبرداری شده اند را در کنار یکدیگر ظاهر کرد.

در این بخش از آموزش استفاده از پرده سبز با برخی از مزایای پرده سبز آشنا شدید. برای آشنایی بیشتر با نحوه استفاده از پرده سبز می توانید در دوره آموزش حرفه ای کروماکی شرکت کنید یا فیلم آموزش ساخت کروماکی را دانلود نمایید.

در قسمت بعد از اموزش ساخت پرده سبز نکات ساخت پرده سبز را شرح می دهیم.

نکات ساخت کروماکی

در این بخش از آموزش ساخت کروماکی نکاتی درباره ساخت پرده سبز را بیان می کنیم.

اولین نکته ای که باید به آن توجه شود این است که در فیلم های پیش زمینه و پس زمینه نورپردازی ها باید ثابت باشد. نکته دیگر این است که نورپردازی باید ملایم و یکنواخت باشد. فاصله دوربین نیز مورد دیگری است که باید به آن توجه شود. استفاده از لباس مناسب برای بازیگران نکته دیگری است که باید در استفاده از پرده سبز به آن دقت شود.

در ادامه این آموزش نحوه کار با پرده سبز کاربردهای پرده کروماکی را بیان می کنیم.

کاربرد پرده کروماکی

در این قسمت از آموزش حرفه ای کروماکی برخی از کاربردهای پرده سبز را معرفی می کنیم.

 • ساختن موزیک ویدیو
 • عکاسی خلاقانه
 • تعریف داستان حرفه ای
 • نمایش قدرت و خلاقیت
 • و…

در این بخش از اموزش ساخت پرده سبز برخی از کاربردهای این پرده را بیان کردیم. برای شناخت بیشتر این کاربردها می توانید دوره های آموزش کروماکی در پریمیر و آموزش کروماکی در افتر افکت را گذرانده یا نسبت به خرید پکیج آموزش نحوه استفاده از پرده سبز اقدام نمایید.

در بخش بعد آموزش نحوه کار با پرده سبز به آموزش کروماکی حرفه ای در پریمیر پرداخته و امکانات افکت پرده سبز پریمیر را معرفی می کنیم. در ادامه نیز به آموزش حذف پرده کروماکی در پریمیر می پردازیم.

آموزش کروماکی حرفه ای در پریمیر

در این بخش از اموزش ساخت پرده سبز به آموزش کروماکی حرفه ای در پریمیر می پردازیم و امکانات افکت پرده سبز پریمیر و نحوه حذف پرده سبز در نرم افزار پریمیر را شرح می دهیم.

امکانات افکت پرده سبز پریمیر

در این قسمت از آموزش کروماکی با پریمیر با برخی از امکانات افکت پرده سبز پریمیر آشنا می شوید.

 • تنظیم رنگ و نور و هماهنگ کرده رنگ پیش زمینه و پس زمینه
 • حذف اشیا اضافه
 • انتخاب زمینه مناسب برای کار کروماکی
 • کار بر روی لبه ها

برای آشنایی بیشتر این امکانات می توانید دوره آموزش کروماکی حرفه ای در پریمیر را بگذرانید یا نسبت به دانلود فیلم آموزش کروماکی پریمیر اقدام کنید.

در بخش بعد آموزش کروماکی پریمیر، آموزش حذف پرده کروماکی در پریمیر را فرامیگیرید.

آموزش حذف پرده کروماکی در پریمیر

نرم افزار پریمیر یک نرم افزار قدرتمند برای حذف پرده کروماکی و اجرای آن در فیلم است. در این قسمت از آموزش کروماکی در پریمیر به آموزش حذف پرده کروماکی در پریمیر می پردازیم. برای حذف افکت پرده سبز پریمیر باید به بخش Keying بروید. برای یادگیری کامل آموزش حذف پرده کروماکی در پریمیر می توانید در دوره آموزش کروماکی با پریمیر شرکت کنید یا فیلم آموزش کروماکی حرفه ای در پریمیر را دانلود کنید.

نرم افزار پریمیر یکی از نرم افزارهایی است که به ویرایش پرده سبز نیز کمک می کند. مجموعه ابزارهای مورد نیاز برای ویرایش، در تب Effects موجود است. برای یادگیری آموزش کروماکی پریمیر و نحوه استفاده از پرده سبز و ویرایش آن نیز می توانید پکیج آموزش کروماکی با پریمیر را خریداری نمایید.

در بخش بعد این اموزش ساخت پرده سبز به آموزش کروماکی در افتر افکت می پردازیم.

آموزش کروماکی در افتر افکت

در این قسمت از آموزش نحوه کار با پرده سبز، به آموزش کروماکی در افتر افکت و نحوه حذف پرده کروماکی در افترافکت می پردازیم.

برای حذف پرده کروماکی در افتر افکت می توان از سه روش استفاده کرد:

 • استفاده از پلاگین key light
 • استفاده از ماسک
 • استفاده از ماسک Using Garbage Mask در افترافکت

شما می توانید جهت فراگیری آموزش کروماکی در افتر افکت در دوره آموزش نحوه کار با پرده سبز شرکت کنید.

در قسمت بعد این آموزش حرفه ای کروماکی با بازار کار کار با پرده سبز آشنا می شوید.

بازار کار کار با پرده سبز

معمولا به تنهایی با این مهارت نمیتوان به بازار کار ورود کرد و همانطور که میدانید اغلب تدوین گران و افرادی که در حوزه جلوه های ویژه فعالیت دارند، نیاز به افزایش مهارت خود در این زمینه خواهند داشت و بایستی با تمرین در فوتیج های مختلف در این زمینه به مهارت خود دامن بزنند.

بازار کار کروماکی

شما با استفاده از پرده های سبز عملا مواردی که در حالت عادی به آن دسترسی ندارید تا برای مثال به عنوان بک گراند در پروژه خود استفاده نمایید را میتوانید به صورت رایگان با استفاده از پرده سبز استفاده نمایید و به داخل فضای کاری خود بیاورید. پس در قدم اول صرفه جویی مناسبی را در پروژه های شما خواهد داشت. از این رو میتوانید پروژه های کیفیت بالایی را با حداقل هزینه در کار خود داشته باشید.

فقط در حین دوره آموزش کروماکی بصورت گام به گام همراه با استاد با استفاده از فایل های تمرینی که استاد در حال کار روی آنها میباشد و در اختیار شما نیز قرار گرفته است حتما کار کنید تا در انتهای دوره آموزش کروماکی بتوانید خروجی کار خود را برای ارائه به کارفرما در اختیار داشته باشید.

آموزش کروماکی

آموزش کار با پرده سبز رسانه آموزشی مکتب تی وی

در این دوره آموزش کروماکی بصورت گام به گام از سایت آموزشی مکتب تی وی به صورت کلی هرچیزی که در ویدیو و عکس برای حذف پرده سبز در پروژه های خود نیاز دارید را یاد خواهید گرفت و میتوانید از بخش فهرست عناوین دوره آموزش کروماکی جزئیات مطرح شده در این دوره آموزش حرفه ای کروماکی را مشاهده نمایید.

پیشنهاد میشود که به نرم افزارهای مورد نیاز برای کروماکی اول به صورت نرم افزاری مسلط شوید. مانند نرم افزار پریمیر که میتوانید در آموزش پریمیر آن را مشاهده فرمایید.

در این دوره آموزش کار با پرده سبز مهارت ها و تکنیک های لازم برای کار با پرده سبز و نحوه استفاده از پرده سبز آموزش داده می شود. پیش نیاز این دوره آموزش استفاده از پرده سبز نیز آموزش نرم افزارهای فتوشاپ، پریمیر و افتر افکت است. مخاطبان این دوره آموزش کروماکی بصورت گام به گام تدوینگران و افراد فعال در زمینه ساخت جلوه های ویژه هستند. همچنین علاقه مندان به یادگیری نحوه استفاده از پرده سبز نیز می توانند در این دوره آموزش ساخت کروماکی شرکت کنند.

شما می توانید جهت فراگیری آموزش کار با پرده سبز و آموزش کروماکی در پریمیر و آموزش کروماکی در افتر افکت دوره آموزش حرفه ای کروماکی را گذرانده یا فیلم آموزش استفاده از پرده سبز را از طریق همین صفحه دانلود کنید.

معرفی قسمت های دوره جامع آموزش کروماکی

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

۱. مقدمه

در این قسمت از آموزش کروماکی بصورت گام به گام میخوایم ببینیم که قراره چه کار هایی انجام بدیم

۲. آماده سازی پرده سبز

در این قسمت از آموزش حرفه ای کروماکی، آماده سازی پرده سبز و نکات مهم کار با پرده سبز رو میگیم

۳. آماده سازی بک گراند

در این قسمت آموزش استفاده از پرده سبز تنظیمات مربوط با عکس و نحوه صحیح انتخاب عکس رو یاد میگیرین

۴. کار با عکس

در این قسمت از آموزش ساخت کروماکی نکات تکمیلی تر برای کار با عکس ها رو میگیم

۵. کار با پریمیر (Adobe Premiere)

در این بخش از اموزش ساخت پرده سبز توضیحات کامل برای حذف پرده ی سبز را بیان می کنیم.

۶. کار با افتر افکت (Adobe After effect)

در این قسمت از آموزش کار با پرده سبز توضیحات کامل برای حذف پرده ی سبز را بیان می کنیم.

سرفصل ها

۱ فصل ۷ جلسه ۱:۴۴:۵۹ ساعت

دوره جامع آموزش کروماکی برای تمام نرم افزارها

۷ قسمت ۱:۴۴:۵۹

0. معرفی دوره

رایگان (پخش زنده)
۰۰:۰۶:۳۷

1. مقدمه

۰۰:۰۲:۳۸

2. آماده سازی پرده سبز

۰۰:۰۸:۵۳

3. آماده سازی بک گراند

۰۰:۲۸:۴۰

4. کار با عکس

۰۰:۲۹:۱۲

5. کار با پریمیر (Adobe Premiere)

۰۰:۱۴:۱۹

6. کار با افتر افکت (Adobe )

۰۰:۱۴:۳۶

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

1. میخواهم مهارت کروماکی را شروع کنم، از کجا باید آغاز کنم؟

برای این مورد شما نسبت به کاری که میخواهید انجام دهید که فتوشاپ یا پریمیر یا افترافکت باید این نرم افزارها را مسلط باشید و پیشنهاد میشود یکی از دوره های آموزش افتر افکت یا آموزش پریمیر و یا آموزش فتوشاپ را حتما مشاهده نمایید.

2. آموزش های دوره آموزش کروماکی به صورت عملی است یا تئوری؟

این دوره آموزش کروماکی به صورت تعاملی ضبط شده است. یعنی تمام فایل هایی استاد دوره در حال کار بر روی آنهاست در اختیار شما نیز قرار میگیرد و شما هم همراه با استاد به تمرین در طی دوره آموزشی خواهید پرداخت.

3. چگونه از کیفیت محتوای این دوره آموزشی در این زمان اطمینان پیدا کنم؟

همانطور که در توضیحات این دوره آموزشی ذکر شد این دوره در محیط استودیو ضبط شده است و صرفا اسکرین کپچر نیست. همینطور برای ضبط قسمت های اسکرین کپچر و برای ضبط صدا و تصویر باکیفیت مخصوصا صدا از لوازم حرفه ای استفاده شده است. بنابراین از بابت کیفیت سمعی و بصری دوره یک سرو گردن بالاتر از دوره هایی که تاکنون دیده اید را انتظار داشته باشید. و برای اطمینان هم میتوانید پیش نمایش هایی در فهرست عناوین را مشاهده کنید.

4. نحوه پشتیبانی و رفع اشکال در دوره آموزش کروماکی به چه صورت است؟

شما برای مشکلات و سوالات متداول خود میتوانید از سه طریق تماس تلفنی و لایوچت در پایین سمت راست و همینطور اکانت پشتیبانی ما در تلگرام به پاسخ سوالات خود برسید. همینطور برای رفع ایرادات و مشکلات فنی میتوانید با اعلام به پشتیبانی مکتب تی وی در گروه هایی در تلگرام عضو شوید که تا همیشه پاسخگوی سوالات شما و همینطور اعلام نظر درباره سطح پیشرفت شما باشند.

پوریا خوشبین

مدرس دوره: پوریا خوشبین

آقای پوریا خوشبین با تجربه خوبی که در نرم افزارهای گرافیکی و تدوین و جلوه های ویژه دارند و همینطور تجربه مناسب در مهارت حذف پرده سبز دوره آموزش کروماکی را تبدیل به یکی از تخصصی ترین دوره های آموزشی در این زمینه نمودند.

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

guest

قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
روژان
روژان
1 سال قبل

سلام مدت زمانی که طول میکشد بر سرفصل های دوره آموزش کروماکی تسلط پیدا کنیم چقدر است؟

پشتیبانی مکتب تی وی
پشتیبانی مکتب تی وی
مدیر
پاسخ به  روژان
1 سال قبل

درود بر شما این مورد کاملا شخصی هستش و به تمرین شما بستگی داره که با دوره آموزش کروماکی و یا هر دوره آموزشی دیگری چه مدت طول بکشه تا بتونین به مرحله اجرایی برسید

محمد امین اثنی عشری
محمد امین اثنی عشری
11 ماه قبل

کی منتشر میشه

پشتیبانی مکتب تی وی
پشتیبانی مکتب تی وی
مدیر
پاسخ به  محمد امین اثنی عشری
11 ماه قبل

متاسفانه مدرس دوره دچار مشکلی شده بودند به زودی منتشر میکنیم

yasaman_sol
yasaman_sol
6 ماه قبل

درود بر شما مدرس گرامی
اموزش بسیار مفیدی است که کاربرد فراوانی دارد
سپاس

phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
0
  0
  لیست خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه