0
09151637530

آموزش ایلوستریتور pdf

در این مقاله از رسانه‌ی آموزشی مکتب تی وی به کتاب آموزش ایلوستریتور pdf پرداخته‌ایم تا همه‌ی عزیزان بتوانند به این نرم‌افزار وکتوری دسترسی داشته باشند. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت هنرجویان آموزش ایلوستریتور در نرم‌افزار Illustrator کتاب حال حاضر را بر اساس استاندارد  کاربر کاردانش به رشتهٔ تحریر درآمده است. نکته مثبت این است که شاخه کاردانش و به‌طورکلی نیاز کشور عزیزمان ایران، در جهت اشتغال فعال و کارآمد، تأکید بر مهارت‌آموزی است، بهترین روش در جهت دستیابی به این هدف در هنرستان‌ها، تدریس به سبک پروژه محوری است، و بنابراین کتاب حاضر نیز بر اساس همین ویژگی‌ها چیده شده است.

کتاب آموزش ایلوستریتور

در این روش تدریس در آموزش ایلوستریتور pdf ، کافی است پس از تدریس مباحث آموزشی هر فصل، در ادامه کار برای افزایش توان مهارتی هنرجویان، جمع‌بندی مطالب درس با یک پروژه توسط هنرآموز مربوطه انجام‌شده که اقدام به ساخت آن نماید، هنرجویان نیز می‌توانند به مشاهده مراحل انجام کار پرداخته و درنهایت به‌صورت انفرادی یا گروهی اقدام به بازسازی پروژه مورد نظر نمایند.

امید است این سبک به کار رفته در آموزش ایلوستریتور pdf از نظر آموزش بتواند قدرت ابتکار، خلاقیت و درعین‌حال مهارت‌آموزی حرفه‌ای هنرجویان را تقویت نماید.هرچند که به هنرجویان عزیز پیشنهاد می‌شود، علاوه بر  مطالب کتاب و پروژه‌های ارائه‌شده در آن، از تمرینات مشابه و کاربردی بیشتری، فراتر از محتویات کتاب نیز، در جهت افزایش سواد عملی خود بهره گرفته و آن‌ها را هرچه بیشتر با پروژه‌های حرفه‌ای بازار کار آشنا نمایند.
در توضیحات مقدماتی این نرم‌افزار هرچند که در پست مربوط به معرفی و دانلود ایلوستریتور از رسانه‌ی آموزشی مکتب تی وی ارائه شد اما به‌طورکلی Illustrator به معنی تصویرگر، یک نرم‌افزار گرافیکی برای طراحی و تصویرسازی است که با ابزارهای مختلف موجود در برنامه می‌توان اقدام به خلق آثار برداری و جلوه‌های گرافیکی بسیار جذابی کرد. از این نرم‌افزاربرای طراحی نشان‌واره، کشیدن نقشه‌های راهنما، کشیدن عکس و تصویربرداری، کشیدن طرح‌های اطلاع‌رسانی یا Infographics و طراحی گرافیکی اوراق اداری، بروشور، تقویم، صفحات وب، چندرسانه‌ای و فهرست‌های تبلیغاتی می‌توان استفاده کرد.
این نرم‌افزار محصول شرکت ادوبی است بنابراین با نرم‌افزار Photoshop و سایر محصولات این شرکت سازگاری کامل دارد. نسخه‌ای که در این کتاب مورد بررسی قرار خواهد گرفت، نسخه Illustrator CC یا همان Creative Cloud است که دارای قابلیت سازگاری با فناوری روز دنیا و اضافه شدن ذخیره‌سازی ابری است.با رشد بسیار سریع اینترنت در سراسر جهان و استفاده بسیار زیاد از انواع دستگاه‌های الکترونیکی مانند:انواع رایانه‌ها، تلفن‌های همراه هوشمند، گجت‌ها و… این ایده به وجود آمد که برای استفاده هم‌زمان کاربران از چند دستگاه و قابلیت سریع دسترسی به اطلاعات درهرلحظه، نرم‌افزارهای طراحی‌شده جدید دارای قابلیت رایانش ابری ۲ باشند به‌طوری‌که کاربران بتوانند اطلاعات خود را در یک فضای اختصاصی و مختص به خود قبلاً آپلود کرده و در هر لحظه و با هر دستگاهی که به اینترنت متصل است به اطلاعات خود دسترسی داشته و نیازی به کپی کردن نباشد.ما در این کتاب علاوه بر آشنایی با محیط برنامه و کاربرد ابزارها و دستورات موجود در نرم‌افزار Illustrator CC به‌صورت عملی نیز، شما را با کاربردهای حرفه‌ای آن آشنا خواهیم کرد.

ویژگی‌ها و قابلیت‌های نرم‌افزار نسخه Adobe Illustrator CC :

 • طراحی آثار برداری مختلف
 • اجرای سریع‌تر و آسان‌تر ایده‌های طراحی در محیطی با ابزارهای متنوع
 • آماده‌سازی گرافیک برداری برای سایر نرم‌افزارها
 • پنل کنترل رنگ بسیار پیشرفته
 • امکان کار کردن سریع و راحت با نقاط موجود در یک مسیر برداری
 • قابلیت ویژه نرم‌افزار در انجام عمل ،Cropبرای ایجاد برش‌های محدودهای برای گرفتن خروجی
 • قابلیت گروه‌بندی عناصر و اشیاء طراحی، جهت ویرایش سریع و راحت آن‌ها
 • امکان تایپ متن سریع به خاطر وجود امکانات متنی کاراکتری و پاراگرافی
 • امکان گرفتن خروجی استاندارد برای وب
 • قابلیت ایجاد خروجی‌های pdf
 • امکان تولید گرافیک‌های متحرک و جلوه‌های ویژه بصری
 • قابلیت ساخت نمادهای گرافیکی برای سایر نرم‌افزارها مانند Flash
 • پشتیبانی از زبان فارسی

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *