آموزش ایلوستریتور

Adobe Illustrator Tutorial

آموزش ایلوستریتور به علت پیچیدگی نسبی نرم افزار ایلاستریتور نسبت به فتوشاپ بایستی به صورت کامل در ابتدا تمام ابزارها و تکنیک های داخل نرم افزار ایلوستریتور را فراگرفته تا کاربر پس از آن بتواند مهارت هایی مانند طراحی لوگو و اینفوگرافیک و کاراکتر و… را در دوره هایی مجزا فرا بگیرد تا فقط برای چیزی که نیاز دارد هزینه و زمان صرف کرده باشد. و این دوره آموزش ایلوستریتور فضایی ایده آل برای یادگیری نرم افزار ایلاستریتور را فراهم می آورد.

معرفی ایلوستریتور در آموزش ایلوستریتور

 

ایلوستریتور یا ایلاستریتور رو در اصطلاح (تصویرگر) می نامند. نرم افزاری برداری که مورد استفاده ی نقاشان و طراحان گرافیکی بوده و برای کار کردن با تصاویر وکتوری با قدرتمندترین عملکرد، از آن استفاده می گردد.

 

و همانطور که از اسم آن مشخص است نرم افزاری برای خلق تصاویر و به تصویر کشیدن و ترسیم است و هدف دوره  آموزش ایلوستریتور هم همینطور کاربرد اصلی نرم افزار است یعنی ایده ای که در سر دارید را از صفر تا صد اجرا نمایید.

 

اساسا ساختار تصاویر دنیای گرافیک به دو قسمت وکتوری و پیکسلی تقسیم می گردد و همانطور که گفته شد ایلوستریتور برای کار کردن با تصاویر وکتوری مورد استفاده قرار می گیرد.

 

برخلاف فتوشاپ که از قواعد و چارچوب تصاویر پیکسلی پیروی می کند، ساختار کاری ایلوستریتور بر حسب معادلات و روابط ریاضی بنا شده است که این امر موجب شده است که زوم کردن و تغییر اندازه در پروژه کار شده در نرم افزار تاثیری بر کاهش کیفیت تصاویر نداشته باشد و به طور کلی یک گرافیک برداری از مفهوم رزولوشن مستقل باشد.

 

برای مثال یک تایر دوچرخه در یک طراحی با استفاده از گرافیک برداری با استفاده از یک معادله ریاضی بر حسب یک دایره با شعاع خاص تعریف شده است که در یک مکان خاص و با یک رنگ خاص درون آن پر شده است و شما می‌توانید اندازه، یا رنگ تایر را تغییر داده بدون آن که افت کیفیتی را شاهد باشید، زیرا در ساختار معادلات پایه برای این تغییرات شما اقداماتی در راستای جبران خواهد داشت.

 

از جمله مواردی که با استفاده از این نرم افزار بعد از آموزش ایلوستریتور میتوان طراحی کرد به کارت های ویزیت، لوگو، گرافیک شبکه های اجتماعی، اینفوگرافیک، کارت دعوت و… اشاره نمود.

 

 آمار نشان می دهد حدود ۹۰ درصد افرادی که لقب (طراح گرافیک حرفه ای ) به خود داده اند از این نرم افزار برای پروژه های خود استفاده نموده اند به طوری که اکثر مدیران شرکت های تبلیغاتی و طراحی گرافیک که اقدام به جذب نیروی گرافیست می نمایند بودن این نرم افزار را در رزومه فرد عاملی تعیین کننده قلمداد می کنند و بسیاری از پروژه های طراحی درخواستی کارفرمایان با استفاده از ایلوستریتور پیاده سازی می شوند و این ها خود گویای اهمیت این نرم افزار در طراحی می باشد و متخصصین این نرم افزار جزو دسته ی حرفه ای ها خطاب می شوند. و این خود نشان دهنده ی اهمیت آموزش ایلوستریتور خواهد بود.

 

بازار کار ایلوستریتور پس از آموزش ایلوستریتور

 

پس از گذراندن دوره آموزش ایلوستریتور در یکی از عناوین شغلی زیر می توانید مشغول به کار شوید:

 1. طراحی گرافیک: افرادی که در حوزه های مختلف طراحی کار میکنند بهتر است از روز اولی که آموزش ایلوستریتور را به پایان می رسانند و کار خود را آغاز میکنند این نرم افزار را ابزار اصلی کاری خود قرار دهند.
 2.  
 3. تصویرگری: افرادی که تصویرسازی کتاب و نشریات و مجلات را انجام می دهند مانند تصویر سازی کودک که کاربرد زیادی دارد و برای تصویرگرانی که علاقه به تصویرسازی دیجیتالی به جای دستی و فیزیکی دارند مورد بسیار مناسبی خواهد بود.
 4.  
 5. طراحی پارچه و لباس: افرادی که اصطلاحا پترن دیزاینر نامیده می شوند و می خواهند طراحی خود را به یک نساجی و یا کارخانه تولید پوشاک برای تولید پوشاک مد نظر تحویل نمایند. همچنین افرادی که طراح مد و لباس هستند برای اینکه ایده های ذهنی خود را به اجرا برسانند و یا یک پیش نمایش از آن داشته باشند می توانند این کار را با ایلوستریتور به انجام برسانند.
 6.  
 7. طراحی کاراکتر و انیمیشن: این افراد می توانند در این نرم افزار از صفر کاراکتر مدنظر خود را در حالت های مختلف طراحی نموده و با کمک انیماتور ها آن ها را متحرک سازی نمایند.
 8.  
 9. نقاشی: دیگر زمان آن رسیده است که نقاشان قلمو و رنگ روغن را کنار گذاشته و رو به نقاشی دیجیتال آورند و نقاشانی که برای مثال به نقاشی دیواری مشغول اند برای ساخت یک پیش نمایش از کار خود برای نشان دادن به کارفرما می توانند آن را در ایلاستریتور پیاده نمایند.
 10.  
 11. طراحی وب: با اضافه کردن امکاناتی بر حول محور وب و همینطور پشتیبانی از فرمت SVG در ورژن های جدید ایلوستریتور، این نرم افزار مورد استفاده ی بسیاری از طراحان وب برای انجام پروژه های مدنظر در گرافیک پروژه های خود شده است.

 

مشاهده عینی پروژه و استخدام متخصص ایلوستریتور

از آنجایی که شنیدن کی بود مانند دیدن، شما میتوانید پروژه هایی که پس از گذراندن این دوره آموزش ایلوستریتور در انتظار شماست را با سرچ عبارت ( لیست پروژه های ادوبی ایلاستریتر – پونیشا ) و همینطور استخدام متخصصین این نرم افزار را با ( فرصت های شغلی illustrator جابینجا ) و اولین نتیجه جستجو را ببینید.

 

0
تا دلیل که باید به ایلوستریتور مسلط بشیم

آموزش ایلوستریتور رسانه آموزشی مکتب تی وی

در این دوره آموزش ایلوستریتور، شما در یک فضای تعاملی همراه با استاد به تمرین می پردازید و تمام شرایط برای تمرین هرچه راحت تر برای شما فراهم شده است. این دوره آموزشی یکیسری از کامل ترین سرفصل های آموزش ایلوستریتور را دارد که در قسمت سرفصل ها مشخص شده و در کمترین زمان ممکن یعنی ۹ ساعت تمام این دوره آموزشی در محیط استودیو و با کیفیت سمعی و بصری مناسب ضبط گردیده است.

این دوره آموزش ایلوستریتور دارای راحت ترین حالت استفاده بوده و برای استفاده از آن به فایل های خام ویدیویی با کیفیت HD و فایل های تمرینی در کنار آن، دسترسی دارید. استاد این دوره آموزشی هم یکی فارغ التحصیل یکی از بهترین دانشگاه های ایران در کارشناسی ارشد گرافیک و همینطور یکی از متخصصین مطرح بازار کار با رزومه بسیار خوب بوده و مفاهیم پایه گرافیکی و کاربردی را در طی آموزش به خوبی تفهیم می نماید.

 
 

آموزش ایلوستریتور

 

 

آیا این دوره آموزش ایلوستریتور توجیه خرید برای من دارد؟

 1. قیمتی که برای پکیج با توجه به تمام این موارد در نظر گرفته شده است ۵۸ هزار تومان بوده که می توان با قیمت پکیج های انگشت شمار ذکر شده قیمت مقایسه گردد که مبلغ ناچیزی به شمار می رود و امکان دیدن آموزش در این سطح را برای هر فردی میسر می سازد.
 2. ولی با این مبلغ شما به خیل عظیمی از پروژه های طراحی و همینطور استخدامی هایی که راه مشاهده مستقیم آن ها را نیز معرفی کردیم، خواهید رسید. و قطعا پس از اولین پروژه یا اولین ماه حقوق خود این مبلغ به شما برگشت داده خواهد شد.
 3. در صورتی که قصد استفاده از این نرم افزار در امور مربوط به کار خود را دارید نیز از هزینه های برون سپاری امور گرافیکی خود خلاص خواهید شد و قطعا با قیمت گرفتن از چند طراح گرافیکی این مورد را تایید میکنید که یک بار برای همیشه هزینه کردن بهتر است.

در صورتی که شما این دوره آموزش ایلوستریتور را ....

در کمترین زمان ممکن یعنی در کمتر از 9 ساعت به صورت کامل فارغ از هرنوع کاربرد نرم افزار به صورت عملی به نرم افزار مسلط میشوید و آماده ورود به دنیای تخصصی لوگو و کاراکتر و… هستید.

یک فرصت استثنایی برای یادگیری نرم افزار ایلوستریتور را از دست داده و باید هزینه های زیادی برای یادگیری نرم افزار چه از لحاظ زمانی و چه از لحاظ مبلغی پرداخت نمایید. و احتمالا در مراجعه بعدی خود به این دوره آموزشی هم با افزایش قیمت مواجه خواهید شد.

معرفی قسمت های دوره جامع آموزش ایلوستریتور

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

قسمت اول | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در اولین قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور به معرفی این دوره آموزشی و همینطور مدرس دوره یعنی خانم مرجان حیدری می پردازیم.

 

معرفی دوره و مدرس دوره آموزش ایلوستریتور

 

قسمت دوم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با مفهوم بردار و نرم افزار برداری و اینکه این نرم افزار ها چه تفاوتی با نرم افزار های پیکسلی مثل فتوشاپ داره ، اشنا میشیم .همچنین در مورد ساختار تصویر توی نرم افزار های برداری و تفاوت اون با تصاویر رستری و مفهوم رزولیشن یاد می گیریم .

مفهوم بردار و نرم افزار برداری در آموزش ایلوستریتور

 

قسمت سوم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این بحث از دوره آموزش ایلوستریتور با قسمت های مختلف صفحه ی استارت (start page) آشنا میشویم و یاد میگیریم چطور یک سند جدید ایجاد کنیم . از طریق new document به صفحه ی تنظیمات سند وارد میشویم و با گزینه های مختلف اون مثل سایز ها ی آماده و کاربرد های مختلف اونها در طراحی ، نحوه ی استفاده از bleed ، مود رنگی و سایر موارد آشنا میشویم. همچین یاد می گیریم که چطور تصاویر رو رو در نرم افزار باز کنیم یا اونها رو به داکیومنتی که ساختیم وارد کنیم .

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت چهارم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور در مورد قسمت های مختلف نرم افزار مثل menu bar , control bar , tool box status bar, و انواع پنل ها آشنا میشیم و یاد می گیریم که چطور فضای کاری یا work space رو بر اساس نیاز کار خودمون بچینیم .

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت پنجم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با تب ها آشنا میشویم و یاد می گیریم که چطور بین تب ها حرکت کنیم یا چینش اونها رو عوض کنیم ، یاد می گیریم که چطور از طریق گزینه ی arrange در منوی window تب ها رو به حالت زبانه ای یا شناور در صفحه در بیاوریم و اونها رو بر اساس نیاز خودمون در کنار هم بچینیم.

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت ششم| دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور به منوی فایل می پردازیم و تمام گزینه های آن را به صورت عملی مورد بررسی قرار می دهیم.

 

آموزش ایلوستریتور 1

 

قسمت هفتم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با مفهوم آرت بورد ، و نحوه ی کار با ابزار آرت بورد آشنا میشیم و یاد می گیریم که چطور تعداد آرتبورد ها رو کم یا زیاد کنیم ، اونها رو جابه کنیم ، اندازه ی اون ها رو تغییر بدیم یا با امکانات دیگه ای که در کنترل بار برای این ابزار وجود داره کار کنیم .

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت هشتم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور  با بعضی از امکانات و گزینه های موجود توی منوی view آشنا میشویم و در مورد screen mode و گزینه هایی که برای ویوی صفحه نمایش وجود داره یاد می گیریم و همچنین با نحوه ی کار کردن با گزینه ی outline و actual size آشنا میشویم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت نهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با zoom tool و hand tool که ابزار های بزرگنمایی و حرکت در صفحه هستن آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور به وسیله ی این ابزار ها در قسمت های خاصی از صفحه زوم کنیم همچنین با پنل navigator آشنا میشیم که به وسیله ی اون می تونیم زوم کردن و حرکت و جابجایی در صفحه رو کنترل کنیم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت دهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با بعضی از امکانات منوی ادیت ، دستوراتی مثل undo و redo ، copy ، cut،past وهمچنین شرتکات های این دستورات آشنا می شیم .

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت یازدهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور در مورد خطوط راهنمای خط کش rulers ، guide lines ، gride، و نحوه ی ظاهر کردن و مخفی کردن اونها و همچنین شرتکات های این دستورات و خیلی موارد دیگه توی منوی view یاد خواهیم گرفت .

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت دوازدهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با سلکشن تول آشنا میشویم و یاد می گیریم که چطور هر آبجکتی که به داکیومنت وارد می کنیم یا اون رو ترسیم می کنیم رو به حالت انتخاب در بیاریم. همچنین یاد می گیریم که چطور به وسیله ی گزینه های مختلف منوی سلکت به صورت گروهی آبجکت ها رو انتخاب کنیم . همچنین با lasso tool که یکی دیگه از ابزار های سلکت هست آشنا میشویم .

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت سیزدهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با ترنسفورمیشن ها یعنی ابزار هایی که برای اعمال تغییراتی مثل جابجایی ، تغییر اندازه تغییر زاویه و قرینه سازی و … از اونها استفاده میشه آشنا میشیم . همچنین یاد می گیریم که چطور از مسیر های مختلفی به این ابزار ها دسترسی پیدا کنیم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت چهاردهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با مفهوم arrange و group کردن آبجکت ها آشنا میشیم ، شرتکات های موجود برای این دستورات رو یاد می گیریم ، به وسیله گروپ کردن آبجکت ها با هم اون هارو دسته بندی می کنیم و در نهایت چطور در صورت نیاز گروپ ها رو isolate کنیم .

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت پانزدهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با مفهوم لایه ها آشنا میشیم، یاد می گیریم که لایه ها چی هستند و چطور از طریق پنل لایه ها میتونیم اونها رو مدیریت کنیم. قفل کردن لایه ها ، پنهان کردن اونها ، پاک کردن و موارد دیگه رو توی پنل لایه ها یاد می گیریم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت شانزدهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور اولین قدم رو برای ترسیم اشکال خیلی ساده در نرم افزار ایلاستریتور برمی داریم ،با سگمنت پت ها یا همون پاره خط ها آشنا میشیم . یاد می گیریم که چطور با ابزار هایی که برای ترسیم خطوط آماده وجود داره. پاره خط های مستقیم یا منحنی رو رسم کنیم، به وسیله ی ابزار Scissors اونها رو تکه تکه کنیم و با join tool نقاط پاره خط ها رو به هم متصل کنیم و با اونها پترن های ساده و جذاب رو بسازیم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت هفدهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئوها با شیپ های (shape) آماده آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور اشکال ساده ی هندسی رسم کنیم. و به وسیله چرخاندن ، کپی کردن ، روتیت کردن (و به طور کلی هر چیزی که تا به اینجا و توی ویدئو های قبل یاد گرفتیم ) شکل های پیچیده تری بسازیم . همچنین با پنجره ی تنظیمات این ابزار ها آشنا میشویم همچنین با ابزار direct selection tool و انکر پوینت ها (anchor point) آشنا میشویم و یاد می گیریم که چطور به وسیله ی این ابزار انکر پوینت ها رو به صورت تکی یا گروهی سلکت کنیم و از طریق کار با بازو های دو طرف هر انکر پوینت مسیر ها رو تغییر بدیم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت هجدهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با مفهوم fill و strock و ابزارهایی که برای رنگ دهی به آبجکت ها استفاده میشوند آشنا میشیم، کار با پنجره ی color picker رو یاد میگیریم و با مدهای رنگی مختلف و کاربرد های اونها آشنا میشیم . همچنین از panel swatch ها استفاده می کنیم و با swatch library پالت های رنگی مختلفی که در اون وجود داره آشنا میشیم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت نوزدهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با مفهوم opacity یا همون میزان شفافیت آبجکت ها آشنا میشیم و یاد میگیریم که چطور از control bar مقدار اون رو تغییر بدیم همچنین با ابزار eyedropper tool و کارکرد اون آشنا میشیم .یاد می گیریم که چطور به وسیله این ابزار از رنگ های مختلفی که توی داکیومنت وجود داره نمونه گیری کنیم و از اونها توی ترسیمات جدید خودمون استفاده کنیم . یا حتی از رنگ های یک تصویر که به داکیومنت وارد می کنیم نمونه گیری کنیم و پالت رنگی جدیدی بسازیم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت بیستم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با ابزار مجیک وند آشنا میشیم، و یاد میگیریم چطور از طریق این ابزار میتونیم به راحتی آبجکت ها رو بر اساس شباهت هاشون سلکت کنیم . همچنین از طریق منوی مجیک وند می تونید به تنظیمات مختلف این ابزار دست پیدا کنید .

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت بیست و یکم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با پرکاربرد ترین ابزار ترسیمی ایلاستریتور یعنی ابزار pen آشنا میشیم ، اما قبل از اون در مورد انواع انکرپوینت ها مثل نقطه گوشه ها و نقطه منحنی ها و نحوه ی تبدیل کردن اونها به هم رو یاد می گیریم . و بعد از یاد گرفتن اونها به راحتی می تونیم با ابزار pen کار کنیم و اشکال پیچیده ای مثل پرتره ی خودمون رو ترسیم کنیم.

 

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت بیست و دوم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با ابزار pencil و ابزار های زیر مجموعه ی اون مثل shaper tool، smooth tool ، path eraser tool آشنا میشویم و نحوه ی ترسیم خطوط و اشکال رو به صورت خیلی دست ازاد و راحت یاد میگیریم .همینطور وارد پنجره ی تنظیمات این ابزار میشویم و تنظیمات مختلفی برای ترسیمات در نظر می گیریم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت بیست و سوم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با ابزار paintbrush و تفاوت اون با ابزار pencil و pen آشنا میشویم . یاد می گیریم که چطور با براش های مختلف ویژگی های مختلفی رو به خطوط و مسیر ها بدیم و چطور از طریق پنجره ی تنظیمات براش ها کیفیت اونها رو تغییر بدیم. همچنین با امکانات مختلف پنل brush آشنا میشویم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت بیست و چهارم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با ابزار blob brush tool کار می کنیم و یاد می گیریم که چطور به وسیله این ابزار سطوح مختلف رو خیلی آزادانه و راحت ترسیم کنیم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت بیست و پنجم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور یاد می گیریم که چطور قسمتی از آبجکت ها رو پاک کنیم ، با دو تا ابزار برای این کار آشنا می شیم ، eraser tool و path eraser tool ، همچنین در مورد نحوه ی عملکرد این ابزار ها و تفاوتشون با هم یاد خواهیم گرفت.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت بیست و ششم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با ابزار curvatur tool آشنا می شیم ، یاد می گیریم که چطور به وسیله ی این ابزار منحنی های کاملا متقارن رسم کنیم ، همچنین توی این ویدئو یاد می گیریم که چطور کاراکتر های پرپیچ و خم رو ترسیم کنیم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت بیست و هفتم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با مفهوم استروک (strock) بیشتر آشنا میشیم و یاد می گیریم که چطور با پنل استروک کار کنیم . توی این پنل با نحوه ایجاد خط چین ها و تنظیمات مختلف اون و نحوه ی استفاده از profil های مختلف آشنا میشیم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت بیست و هشتم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با ابزار width tool و کارکرد آن آشنا میشیم . به وسیله ی این ابزار میتونیم توی قسمت های مختلف یک پاره خط ضخامت های مختلفی رو به وجود بیاریم. و همچنین میتونیم از طریق پنل استروک اون رو به یک پروفایل جدید تبدیل کنیم و توی تمام پروژه هامون از اون استفاده کنیم.

 

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت بیست و نهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با مسیر های ترکیبی آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور از منوی object یک compound path بسازیم.

بعد از اون با پنل pathfinder آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور از طریق این پنل مسیر های ترکیبی متفاوت ترو اشکال پیچیده تری رو بسازیم . و در نهایت هم به وسیله ی امکانات این پنل با هم یک شکل هندسی از کاشیکاریهای قدیمی رو بسازیم .

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت سی ام | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با همراستازی آبجکت ها و امکاناتی که توی پنل alignment برای این کار وجود داره آشنا میشیم و یاد میگیریم که چطور ابجکت ها رو با از جهات مختلف align یا همراستا کنیم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت سی و یکم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با ابزار knife که از اون برای بریدن و چند تکه کردن آبجکت ها استفاده می کنیم یاد خواهیم گرفت.

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت سی و دوم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور یاد می گیریم که چطور آبجکت هایی که ترسیم کردیم رو به وسیله ابزارهایی مثل puppet warp و shear تغییر شکل بدیم و یا اون ها رو دفرمه کنیم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت سی و سوم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با ابزار shape builder و کارکرد اون آشنا میشویم . به وسیله این ابزار میتونیم از دل مجموعه ای از خطوط یا اشکال در هم آبجکت ها و شکل های جدیدی بیرون بکشیم . و البته توی این ویدئو یاد می گیریم که چطور به صورت هدفمند از این ابزار برای ترسیم ایده های خودمون استفاده کنیم .

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت سی و چهارم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با ابزار live paint bucket و نحوه ی رنگدهی به آبجکت ها به صورت خیلی سریع و راحت آشنا میشویم. به وسیله ی این ابزار آبجکت های مختلف رو با هم ترکیب می کنیم و به راحتی به قسمت های مختلف ترکیب رنگ میدیم بدون اینکه نیاز باشه اون قسمت ها رو از هم جدا کنیم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت سی و پنجم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور کار با blend mood رو یاد می گیریم و با دو مسیر برای استفاده از امکانات blending mode آشنا میشیم.

به وسیله ی این این ابزار میتونیم طیف های رنگی مختلفی رو ایجاد کنیم و تعداد پله های رنگی موجود بین دو آبجکت رو از طریق پنجره ی تنظیمات این ابزار بر اساس انتخاب و نیاز خودمون مشخص کنیم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت سی و ششم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با ابزار mesh tool آشنا میشیم . به کمک این ابزار میتونیم سایه روشن های متنوعی در یک آبجکت ایجاد کنیم و از جهات مختلفی نور و سایه ایجاد کنیم.

 

آموزش ایلوستریتور

قسمت سی و هفتم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با type tool و نحوه ی وارد کردن متون به نرم افزار ایلوستریتور آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور با تنظیمات مختلف پنل های paragraph و character کار کنیم .
می فهمیم که چطور بین حروف و سطر های نوشته فاصله ی بیشتری بزاریم و اون ها رو به صورت چپ چین یا راست چین در بیاریم و در مورد خیلی قابلیت های دیگه ی این ابزار یاد خواهیم گرفت.

آموزش ایلوستریتور

قسمت سی و هشتم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور یاد می گیریم که چطور روی یک خط تایپ کنیم . یا اون رو توی یک محدوده ای که قبلا ترسیم کردیم جاگذاری کنیم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت سی و نهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور یاد میگیریم که چطور متن هارو از حالت text خارج و به منحنی تبدیل کنیم.

به طور کلی با نحوه ی تایپوگرافی توی این نرم افزار آشنا میشیم. همچنین کار با گزینه ی expand رو یاد می گیریم.

 

آموزش ایلوستریتور

 

قسمت چهلم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با ماسک کردن آبجکت ها آشنا میشیم و یاد میگیریم که برای چه کارهایی میتونیم از این قابلیت نرم افزار استفاده کنیم .

 

آموزش ایلوستریتور

قسمت چهل و یکم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با پنل symbol و ابزاری که می تونیم به وسیله ی اون از symbol ها استفاده کنیم یاد خواهیم گرفت .و همینطور یاد می گیریم که چطور از symbol هایی که می سازیم توی پروزه های مختلف استفاده کنیم.

 

آموزش ایلوستریتور

قسمت چهل و دوم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با یکی از فیچر های جدید نرم افزار ایلاستریتور در ورژن ۲۰۱۹ آشنا می شی و یاد می گیریم که چطور به وسیله ی یک فیچر یک آبجکت رو انتخاب کنیم و همزمان هر تغییری که روی اون اعمال می کنیم رو ی آبجکت های مشابه اون هم اعمال بشه.

 

آموزش ایلوستریتور

قسمت چهل و سوم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با بعضی از امکانات موجود توی منوی افکت آشنا میشیم . یاد میگیریم چطور زیر آبجکت ها سایه قرار بدیم . چطور اون هارو دفرمه کنیم یا چطور اونها رو محو کنیم.

 

آموزش ایلوستریتور

قسمت چهل و چهارم| دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور، پنل Info و پنل Attribute به صورت کامل تشریح میگردند.

 

آموزش ایلوستریتور 2

قسمت چهل و پنجم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور با پنل link و مفهوم لینک بودن تصاویر در نرم افزار ایلاستریتور یاد خواهیم گرفت.

آموزش ایلوستریتور

قسمت چهل و ششم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش ایلوستریتور به آشنایی با پنل export و شیوه های مختلف خروجی گرفتن در نرم افزار ایلاستریتور خواهیم پرداخت.

آموزش ایلوستریتور

سوالات متدوال دوره جامع آموزش ایلوستریتور

تمام سوالاتی که احتمالا درباره دوره آموزش ایلوستریتور داشته باشید

این دوره آموزش ایلوستریتور از قدم صفر یعنی نصب نرم افزار ایلوستریتور آغاز میکند و تا تمام ابزارها و تکنیک های ایلوستریتور شما را پیش میبرد. بنابراین این دوره آموزشی هیچ پیش نیازی ندارد.

نرم افزار ایلوستریتور به تنهایی مطالب زیادی برای گفتن دارد. مخاطبین این دوره آموزشی خواستار مهارت های زیادی هستند. برای مثال یکی علاقه مند به طراحی کاراکتر بوده و فرد دیگر علاقه مند به طراحی لوگو میباشد.

از این رو و برای صرفه جویی در زمان و هزینه ی افراد به جای دوره ای که به تمام این موارد یکجا در یک دوره ۱۰۰۰ ساعته!! و به صورت کاملا سطحی پرداخته باشد، شما باید ابتدا خود نرم افزار را در این دوره آموزش ایلوستریتور آموزش ببینید و پس از آن هر موردی مثل آموزش طراحی لوگو را در دوره آموزشی مخصوص به خود آموزش ببینید.

در یک دوره آموزش ایلوستریتور شما باید به عنوان کاربر این نرم افزار به تمام ابزارها تسلط نسبی داشته باشید تا بعد بسته به مهارتی که میخواهید در آن عمیق شوید بتوانید ورود کنید.

میتوانید تمام مزایای این دوره را در توضیحات مطالعه کنید. این دوره آموزشی یک دوره استاندارد را برای شما به ارمغان می آورد چرا که با محتوا و کیفیت سمعی بصری مناسب شما را تا یک متخصص ایلوستریتور همراهی میکند.

دوره آموزش ایلوستریتور رسانه آموزشی مکتب تی وی با مزایایی که ذکر شد منجر میشود دقیقا همان چیزی که نیاز دارید را با ویژگی هایی که در مزایای دوره ذکر شد فرا بگیرید.

یعنی در کمترین زمان ممکن میتوانید بر نرم افزار مسلط شوید که در هر حالتی به آن نیاز پیدا خواهید کرد. و پس از آن راه خود را برای ورود به هر مهارتی انتخاب نمایید.

شما برای یک دوره آموزشی در درجه ی اول باید محتوا را مدنظر قرار دهید. میتوانید سرفصل های این دوره آموزشی را مشاهده بفرمایید که تمام ابزار و تکنیک های لازم شما را آورده است.

پس از آن باید کیفیت سمعی و بصری دوره های آموزشی را مشاهده کنید که با پیش نمایش های فراوانی که برای شما قرار داده ایم میتوانید معنی ضبط در استودیو و چند مرحله تدوین و زحمتی که بابت این قضیه کشیده شده است را دریابید.

مدرس این دوره آموزشی پس از بررسی رزومه و مهم ترین نکته این که در بازار کار سابقه کار عملی و اجرایی در سطح حرفه ای داشته است، انتخاب شده است.

پس از آن استانداردهای بیانی که برای مثال صدا و لحن مناسب تدریس باشد انتخاب شده است. و علی رغم بسیاری از سایت های آموزش آنلاین که پذیرنده ی مدرس و جذب هر مدرسی که مراجعه کرد میباشند تیم ما کاملا بر رویه ی ضبط دوره آموزشی نظارت کامل دارد.

کمپانی ادوبی هرساله ویژگی های جدیدی را به نرم افزارهای خود اضافه می نماید. حال ویژگی ها تاکنون وجود نداشته است و به تازگی در ورژن جدید اضافه شده است و یا ویژگیهای که همان ابزارها و تکنیک های قدیمی را به شیوه بهتری اجرا می نماید.

پس قطعا توصیه میشود در آخرین ورژن یک نرم افزار آموزش ببینید تا هیچ موردی را از دست نداده باشید و به روز باشید.

این دوره آموزشی پاسخگوی تمام نیازهای شما است. شما فقط باید تلاش مضاعفی را بگذارید و تمام تمرینات را پابه پای استاد انجام داده و تا به آن مسلط نشده اید به قسمت بعدی آموزش نروید.

برای پشتیبانی هم از طریق لایو چت در پایین سمت راست سایت جوابگوی شما هستیم و هم میتوانید به صورت تلفنی و همینطور اکانت تلگرام ما با آی دی @maktabtv_support پاسخگوی شما باشیم.

برای رفع مشکلات فنی و ابهامات و همینطور بررسی روند پیشرفت شما میتوانید با ما در تماس باشید تا در گروه هایی در تلگرام عضویت یابید که پاسخگوی شما عزیزان باشند.

آموزش ایلوستریتور به صورت مقدماتی باید در مرحله اول به زبان ساده و مقدماتی تمام مطالب را بیان کرده باشد. یعنی همه فهم باشد و با در نظر گرفتن کاربر در سطح فهم پایین مطالب مقدماتی را به وی منتقل کند. آموزش ایلوستریتور مقدماتی باید از پایین ترین مرحله یعنی تفاوت نوع گرافیک پیکسلی و برداری آغاز کرده و به نصب نرم افزار ایلوستریتور بپردازد.

در این دوره آموزش ایلوستریتور شما به یک آموزش ایلوستریتور مقدماتی هم دسترسی دارید و تمام ویژگی های ذکر شده در آموزش ایلوستریتور مقدماتی را خواهید داشت.

پس از بررسی دوره های آموزش ایلوستریتور رایگان باید بگوییم شما به اندازه کافی پس از دوره آموزش ایلوستریتور میتوانید از مواردی مثل لوگو و طراحی های گرافیک دیگر آنقدر پول در بیاورید که نیازی به آموزش ایلوستریتور رایگان نداشته باشید.

شما در معنا در حال سرمایه گذاری هستید با سود چند هزار درصدی! آموزش ایلوستریتور رایگان اگر ویژگی مناسبی داشت که رایگان نبود. این دوره های آموزش ایلوستریتور رایگان یا ناقصند و یا مطالب را آنقدر پیچ میدهند که یادگیری آن ها واقعا سخت میشود.

بنابراین آموزش ایلوستریتور رایگان ارزشی برای گذاشتن وقت ندارد و زمان شما مهم ترین گزینه است که باید آن را در یک دوره آموزش ایلوستریتور رایگان به هدر ندهید!

نرم افزار ایلوستریتور به خودی خود نرم افزار سنگینی میباشد و برای یادگیری حتما باید از آموزش ایلوستریتور به زبان فارسی استفاده نمایید.

چرا که مثلا در زبان انگلیسی یادگیری لغات خودش چالش جدیدی برای شما خواهد شد در صورتیکه در آموزش ایلوستریتور به زبان فارسی شما همچین چیزی نخواهید داشت. در آموزش ایلوستریتور به زبان فارسی به راحتی میتوانید مطالب را در سادگی هرچه تمام فراگرفته و به پیش بروید.

انتظار شما را از یک آموزش ایلوستریتور پیشرفته مشخص کنیم. در یک آموزش ایلوستریتور پیشرفته شما باید با مهارت های خود نرم افزار شامل ابزار و تکنیک های عمومی و محیط کلی و منوهای نرم افزار کاملا آشنا کنیم. به طوری که پس از دوره آموزش ایلوستریتور پیشرفته شما مورد نرم افزاری در ایلوستریتور نباید داشته باشید.

در یک آموزش ایلوستریتور پیشرفته برای شما آموزش طراحی لوگو نباید اهمیتی داشته باشد چرا که باقی مخاطبین آموزش ایلوستریتور پیشرفته شاید مخاطب این مورد نبوده و آن موقع فراگیر بودن آن زیر سوال برود. بنابراین هزینه خود را صرف آموزش ایلوستریتور پیشرفته کرده اید و پس از آن بنا به نیاز خود میتوانید سراغ هرمورد دیگری بروید.

آموزش adobe illustrator برای شما بهترین گزینه در زمینه نرم افزار ایلوستریتور است پس اگر به ابهامات خود در زمینه آموزش adobe illustrator رسیده اید وقت آن است که دوره آموزش adobe illustrator را از طریق دکمه دانلود کامل دوره دریافت نمایید.

آموزش ایلوستریتور 3

مدرس این دوره : مرجان حیدری

سرکار خانم مرجان حیدری کارشناسی ارشد گرافیک و یکی از متخصصین نرم افزار ایلوستریتور هستند که بیشتر زمان فعالیت حرفه ای خود را با نرم افزار ایلوستریتور گذرانده اند و فعالیت های تخصصی خود ایشان در زمینه طراحی گرافیک نیز در حیطه همین ایلوستریتور بوده است.

داستان تولید دوره آموزش ایلوستریتور از زبان مدیر رسانه آموزشی مکتب تی وی​

با خیالی راحت خرید کنید

ضمانت نامه 30 روزه دوره های آموزشی

نشان های اعتبار ما

آموزش ایلوستریتور 4

معرفی دورهنمایش رایگان

1. معرفی دوره و مدرسنمایش رایگان

2. مفهوم بردار و نرم افزار بردارینمایش رایگان

3. معرفی صفحه استارت

4. آشنایی با قسمت های مختلف نرم افزار ایلوستریتور

5. تب ها در ایلوستریتور

6. منوی File

7. پنل آرت بورد

8. منوی View

9. ابزارهای Zoom Tool و Hand Tool

10. ابزارهای Undo و Redo

11. خطوط راهنمای خط کش

12. ابزار Selection

13. Transformation

14. Arrange & Group

15. لایه ها

16. Segment Path

17. Shape

18. Fill & Strock

19. Eye Droper & Opacity

20. Magic Wand

21. ابزار Pen

22. ابزار Pencil

23. Eraser Tool & Paintbrush

24. ابزار blob brush toolنمایش رایگان

25. Curvature tool

26. Strock Panel

27. ابزار Width Tool

28. ابزار Alignment

29. Pathfinder & compound path

30. ابزار Shape Builder

31. ابزار Knife

32. Puppet Warp Tool & Free Transform

33. Live Paint Bucket

34. Gradient Tool

35. blending mood

36. Mesh Tool

37. ابزار تایپ در ایلوستریتور

38. Type On Path & Type On Area

39. create outline

40. ماسک در ایلوستریتور

41. پنل Symbol

42. Global Edit

43. Effect Menu

44. پنل Info و پنل Attribute

45. پنل Link

46. خروجی در ایلوستریتور

فایل های تمرینی دوره جامع آموزش ایلوستریتور

8 دیدگاه برای آموزش ایلوستریتور

 1. behzadtmj_2

  در تاریخ

  پاسخ

  من برای اولین بار با این سایت برخورد کردم و غافلگیر شدم. خیلی جامع و عالی هستن مطالب و ویدیوهای آموزشی. برای دوستان گرافیست پیشنهاد میکنم حتما دوره هارو خرید کنید

  • حسین بافنده

   در تاریخ

   دانشجو
   پاسخ

   سپاس از شما جناب تجلی باعث افتخار ما هستش تموم تلاش ما برای ساخت محتوای با کیفیت طبق استاندارد آموزشی خودمون هستش و بعد از اون هم پشتیبانی سریع و بی عیب و نقص برای شما عزیزان

 2. im.namjuyan

  در تاریخ

  دانشجو
  پاسخ

  سلام
  واقعا نیازه به همچین دوره ای وجود دارد.
  دوره بسیار کامل و نحوه تدریس بسیار مناسب است.

  • حسین بافنده

   در تاریخ

   دانشجو
   پاسخ

   خواهش میکنم نظر لطف شماست جناب نامجویان

 3. نیما عزیزی

  در تاریخ

  دانشجو
  پاسخ

  تنها دوره ای بود که به صورت جامع به کل این نرم افزار در ورژن 2019 میپرداخت عرض خسته نباشید دارم

  • حسین بافنده

   در تاریخ

   دانشجو
   پاسخ

   سپاس از شما هدف همین تهیه دوره به همین صورت بوده. سوالی بود از راه های پشتیبانی در خدمتیم

 4. محمدی

  در تاریخ

  پاسخ

  سلام. دوره ای بسیار کاربردی با مدرس خبره که حاصل آن یک دوره ی آموزشی عالی برای کسانی است که هیچ آشنایی با ایلاستریتور ندارند. به این سایت تبریک میگم و درخواستم این هست که از اساتید باتجربه و تخصصی مثل این دوره همچنان استفاده کنند. باتشکر

  • حسین بافنده

   در تاریخ

   دانشجو
   پاسخ

   ممنون خانم محمدی خوشحالم که نظرتون رو جلب کرده سایر دوره هایی که زیرمجموعه ایلوستریتور هستند مثل لوگو و کاراکتر و اینفوگرافیک و …. در حال ضبط هستند و مواردی که ضبط آن ها تمام شده و مراحل تدوین رو پشت سر گذاشتند هم در منوی دسته بندی دوره آموزشی سایت قابل دسترسی هستند.

 5. b.marzban88

  در تاریخ

  دانشجو
  پاسخ

  با سلام
  دوره شما به قدری کامل و جامع بود که مشتاقانه تمام آموزش ها رو نگاه میکردم و با اینکه خیلی خیلی ابتدایی کار با ایلوستریتور رو بلد بودم ولی الان احساس میکنم خیلی راحت میتونم تصویرسازی انجام بدم.در ضمن نحوه تدریستون هم عالی بود و نشان از تجربه و پختگی شما در این راه داشت.
  ممنون از شما.موفق باشید.

  • حسین بافنده

   در تاریخ

   دانشجو
   پاسخ

   سلام و ممنون از حسن نظر شما دانشجوی عزیز ما همواره سعی میکنیم از اینی که هست هم بهتر بشیم

 6. atnouri.98

  در تاریخ

  دانشجو
  پاسخ

  با سلام
  من دانشجوی این دوره هستم اما هیچ کدوم از فیلم ها برای من باز نمیشن و علاوه بر اون دانلود هم نمیشن فیلم ها.
  الان باید چیکار کنم؟:(

  • حسین بافنده

   در تاریخ

   دانشجو
   پاسخ

   باسلام بعد از پرداخت صفحه دانلود برای شما باز میشود و میتونین تمام قسمت ها رو برای دانلود ببینید.
   بعد از دانلود هم به راحتی با نرم افزار km player باز میشه!

  • حسین بافنده

   در تاریخ

   دانشجو
   پاسخ

   میتونین الان به حساب کاربری خودتون وارد بشین و بعد به این آدرس برین و فیلمهاتون رو در حساب کاربری خودتون برای دانلود مشاهده میکنین
   https://maktabtv.com/my-account/downloads/

 7. سید محمد حسینی

  در تاریخ

  دانشجو
  پاسخ

  سلام من الان به قسمت ۱۶ رسیدم و تمام نرم افزار ضبت نشده و تصویر کاملی نداره

  • حسین بافنده

   در تاریخ

   دانشجو
   پاسخ

   سلام تمام قسمت ها تدوین و بررسی میشه باز هم جهت بررسی بیشتر مشکلتون رو در لایوت مطرح بفرمایید

 8. mohammad_piyvand

  در تاریخ

  دانشجو
  پاسخ

  با سلام شما چرا در سایت تون برای دانلود هر قسمت یه لینکی گذاشتین یه لینک برای همشون بزارین

  • حسین بافنده

   در تاریخ

   دانشجو
   پاسخ

   درود بر شما در ابتدا به این صورت بود ولی چون بعضاً حجم بالا بود و امکان دانلود سخت بود تصمیم بر این شد که به صورت جداجدا گذاشته شود

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت دوره

89.000 تومان

امتیاز 4.3 از 6 رای
زمان دوره:

8 ساعت و 50 دقیقه

حجم دوره:

1/72 گیگابایت

پیش نیاز:

ندارد

نرم افزار:

Adobe Illustrator

فرمت ویدیو:

Mp4

تعداد قسمت :

46 قسمت

روش دریافت:

دانلود آنی بعد پرداخت

روش پشتیبانی:

تلفنی، چت آنلاین، تلگرام

سطح دوره:

مقدماتی تا پیشرفته

زبان:

فارسی

چرا مکتب تی وی؟

               

 • آموزش تعاملی
 • سرفصل های آموزشی استاندارد
 • آموزش در حداقل زمان ممکن
 • دسترسی آسان به فایل های آموزش با کیفیت HD
 • ضبط در استودیو و چند مرحله تدوین
 • مدرس متخصص و با تجربه
 • آموزش آخرین نسخه نرم افزار
 • بی نیاز کردن از دوره های آموزشی گران قیمت
مدرس

مرجان حیدری

کارشناسی ارشد گرافیک و مدرس ایلوستریتور
قیمت دوره

89.000 تومان