مدت زمان
9 ساعت ویدیو
آموزش تعاملی
با فایل های تمرینی
ضبط اختصاصی
به زبان فارسی

چه چیزهایی در این دوره یاد میگیرم؟

 • نصب نرم افزار در آخرین ورژن روز
 • تشریح مفهوم بردار و نرم افزارهای برداری
 • معرفی صفحه استارت و شروع کار با نرم افزار ایلوستریتور
 • معرفی بخش های مختلف نرم افزار ایلوستریتور
 • تشریح پنل آرت بورد ایلوستریتور
 • آشنایی با منوهای مختلف نرم افزار و و تشریح کارکرد تمام گزینه های آنها
 • معرفی و کار عملی با تمام ابزارهای نرم افزار ایلوستریتور
 • کار با لایه ها در نرم افزار ایلوستریتور
 • شیپ ها در نرم افزار ایلوستریتور
 • آشنایی با تمام پنل های کاربردی نرم افزار ایلوستریتور

30 روز ضمانت بازگشت وجه

پشتیبانی آنلاین

ضبط در استودیو

 • حجم فایل‌ها
  1.6 گیگابایت
 • زبان
  زبان: فارسی
 • قیمت دوره
  58,000 تومان
 • توضیحات

 • سرفصل ها

 • نظرات (6)

 • سوالات متداول

ورود به بازار کار پردرآمد طراحی با آموزش ایلوستریتور


ایلوستریتور چیست؟

قبل از پرداختن به آموزش ایلوستریتور به معرفی آن می پردازیم یکی دیگر از نرم افزارهای کمپانی بزرگ ادوبی نرم افزار ایلاستریتور ( illustrator ) می باشد که در اصطلاح آن را تصویرگر می نامند. نرم افزاری برداری که مورد استفاده ی نقاشان و طراحان گرافیکی بوده و برای کار کردن با تصاویر وکتوری از آن استفاده می گردد. و در کارکرد با این نوع تصاویر قدرتمندترین عملکرد را داشته است. و همانطور که از اسم آن مشخص است به معنی تصویرگر است و نرم افزاری برای خلق تصاویر و به تصویر کشیدن و ترسیم است و هدف دوره  آموزش ایلوستریور هم همینطور کاربرد اصلی نرم افزار است یعنی ایده ای که در سر دارید را از صفر تا صد اجرا نمایید.

چه کسانی از آموزش ایلوستریتور استفاده می کنند؟

و در جواب میتوان باید گفت که آمار نشان می دهد حدود 90 درصد افرادی که لقب (طراح گرافیک) به خود داده اند از این نرم افزار برای پروژه های خود استفاده نموده اند به طوری که اکثر مدیران شرکت های تبلیغاتی و طراحی گرافیک که اقدام به جذب نیروی گرافیست می نمایند بودن این نرم افزار را در رزومه فرد عاملی تعیین کننده قلمداد می کنند و بسیاری از پروژه های طراحی درخواستی کارفرمایان با استفاده از ایلوستریتور پیاده سازی می شوند و این ها خود گویای اهمیت این نرم افزار در طراحی می باشد و متخصصین این نرم افزار جزو دسته ی حرفه ای ها خطاب می شوند. و این خود نشان دهنده ی اهمیت آموزش ایلوستریتور خواهد بود.

نرم افزار ایلوستریتور به واسطه تفاوت مطرح شده ای که با فتوشاپ داشت پیچیدگی بیشتری را دارد و همین امر باعث شده است که افراد با طی کردن یک برنامه آموزشی ناقص احساس نامطلوبی نسبت به این نرم افزار داشته باشد. پس شایان ذکر است که آموزش ایلوستریتور نیاز به برنامه کاملی برای تبدیل شدن به متخصص یاد شده را دارد.

اساسا ساختار تصاویر دنیای گرافیک به دو قسمت وکتوری و پیکسلی تقسیم می گردد و همانطور که گفته شد ایلوستریتور برای کار کردن با تصاویر وکتوری مورد استفاده قرار می گیرد و برخلاف فتوشاپ که از قواعد و چارچوب تصاویر پیکسلی پیروی می کند، ساختار کاری ایلوستریتور بر حسب معادلات و روابط ریاضی بنا شده است که این امر موجب شده است که زوم کردن و تغییر اندازه در پروژه کار شده در نرم افزار تاثیری بر کاهش کیفیت تصاویر نداشته باشد و به طور کلی یک گرافیک برداری از مفهوم رزولیشن مستقل باشد. برای مثال یک تایر دوچرخه در یک طراحی با استفاده از گرافیک برداری با استفاده از یک معادله ریاضی برحسب یک دایره با شعاع خاص تعریف شده است که در یک مکان خاص و با یک رنگ خاص درون آن پر شده است و شما می توانید اندازه، یا رنگ تایر را تغییر داده بدون آن که افت کیفیتی را شاهد باشید، زیرا در ساختار معادلات پایه برای این تغییرات شما اقداماتی در راستای جبران خواهد داشت.

متخصص ایلوستریتور وارد چه دسته ای از مشاغل می شود؟

 1. طراحی گرافیک: افرادی که در حوزه های مختلف طراحی کار میکنند بهتر است از روز اولی که آموزش ایلوستریتور را به پایان می رسانند و کار خود را آغاز میکنند این نرم افزار را ابزار اصلی کاری خود قرار دهند.
 2. تصویرگری: افرادی که تصویرسازی کتاب و نشریات و مجلات را انجام می دهند مانند تصویر سازی کودک که کاربرد زیادی دارد و برای تصویرگرانی که علاقه به تصویرسازی دیجیتالی به جای دستی و فیزیکی دارند مورد بسیار مناسبی خواهد بود.
 3. طراحی پارچه و لباس: افرادی که اصطلاحا پترن دیزاینر نامیده می شوند و می خواهند طراحی خود را به یک نساجی و یا کارخانه تولید پوشاک برای تولید پوشاک مد نظر تحویل نمایند. همچنین افرادی که طراح مد و لباس هستند برای اینکه ایده های ذهنی خود را به اجرا برسانند و یا یک پیش نمایش از آن داشته باشند می توانند این کار را با ایلوستریتور به انجام برسانند.
 4. طراحی کاراکتر و انیمیشن: این افراد می توانند در این نرم افزار از صفر کاراکتر مدنظر خود را در حالت های مختلف طراحی نموده و با کمک انیماتور ها آن ها را متحرک سازی نمایند.
 5. نقاشی: دیگر زمان آن رسیده است که نقاشان قلمو و رنگ روغن را کنار گذاشته و رو به نقاشی دیجیتال آورند و نقاشانی که برای مثال به نقاشی دیواری مشغولند برای ساخت یک پیش نمایش از کار خود برای نشان دادن به کارفرما می توانند آن را در ایلاستریتور پیاده نمایند.
 6. طراحان وب: با اضافه کردن امکاناتی بر حول محور وب و همینطور پشتیبانی از فرمت SVG در ورژن های جدید ایلوستریتور، این نرم افزار مورد استفاده ی بسیاری از طراحان وب برای انجام پروژه های مدنظر در گرافیک پروژه های خود شده است.

چرا آموزش ایلوستریتور رسانه ی آموزشی مکتب تی وی:

پس از بررسی جامعه افرادی که قصد یادگیری این نرم افزار را داشته اند خواسته هایی که به چشم خورد این بود که:

 • برنامه مدون آموزشی کامل که تمام مطالب مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک متخصص را در بر داشته باشد.
 • در عین کامل بودن به واسطه ی پیچیدگی نسبی نرم افزار نسبت به فتوشاپ، به صورت عملی تمرینات لازم را در حین تدریس انجام دهد.
 • شرایطی را فراهم سازد که به راحتی هنرجو به تمرین و ممارست بپردازد.

برای این امر 2 راه حل موجود بود:

 1. کلاس های حضوری آموزشگاه ها
 2. آموزش آنلاین ( ویدیوی آموزشی)

در مورد اول یعنی کلاس های حضوری آموزشی در صورتی که به آموزشگاه معتبری مراجعه گردد، سطح آموزشی بالا و کاملی را تجربه خواهد کرد و در پایان، دانشجویان از رفع اشکال کلاس ها هم می توانند بهره مند شوند. طبق بررسی به عمل آمده از آموزشگاه های سطح کشور و در تهران هزینه ی آموزشگاه های ذکر شده 700 هزار تومان الی 2 میلیون تومان شهریه ی آموزش باید پرداخت گردد علاوه بر این بعد مسافت و همینطور زمان در نظر گرفته شده برای رفت و آمد برای کلاس ها باعث شده تا دسترسی لازم و زمان بردن پروسه ی آموزش این مورد را از گزینه های مدنظر بسیاری از هنرجویان حذف نمایند.

مورد دوم آموزش آنلاین می باشد یعنی پکیج های آموزش ویدیویی که از لحاظ هزینه، مقدار مناسب تری را به هنرجو تحمیل می نماید همینطور مشکلات مربوط به دسترسی به استاد مناسب و زمان لازم برای پروسه ی آموزشی را نیز حل کرده است.

اما در حال حاضر که این متن را مطالعه می کنید پکیج های آموزشی که این سطح و جامعیت لازم برای تبدیل شدن به یک متخصص را داشته باشند  تعداد انگشت شماری هستند و آن هم هزینه ی لازم برای تهیه آن ها حدود 500-700 هزارتومان خواهد بود. و در حال حاضر این مبلغ نصف حقوق یک کارمند معمولی طبق قوانین وزارت کار می باشد!

تمام ویژگی های پکیج های آموزشی ایلوستریتور کافی نیست چرا که در بین همین مجموعه های انگشت شماری که ذکر شد موردی که مشاهده شد این بود که صرفا با نگاه کردن به مانیتور در حین پخش فیلم ها از کاربر  توقع دارند ایلوستریتور که قطعا حالا می دانید کمی پیچیدگی نسبی دارد، را فرا بگیرد و بعد از یادگیری ابزارها و تکنیک ها و…. بتواند خودش آن ها را به انجام برساند.

پکیجی که پیش رو دارید در حدود 9 ساعت آموزش بدون زیاد و کم تمام آنچه که برای تبدیل شدن به یک ایلوستریتور کار حرفه ای نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهد و خیال هنرجو بابت کامل بودن دوره آموزشی راحت خواهد بود. همینطور تمام مزایای یک کلاس آموزش حضوری یعنی سطح بالای آموزشی استاد و فراهم آمدن شرایط برای تمرین هنرجو را فراهم می آورد. همچنین برای رفع اشکال هنرجو می تواند از شبکه های اجتماعی که متخصصین زیادی آماده پاسخگویی به سوالات علاقه مندان هستند، به راحتی در هر زمانی استفاده نمایند.

وجود فایل های تمرینی در قسمت هایی از آموزش که به تمرین نیاز داشته باشند موجب شده است که کاربر تنها به صفحه مانیتور خیره نگردد! و مطالب بیان شده در آموزش را به صورت عینی خودش تجربه نماید و آنگاه به ادامه پروسه ی آموزشی بپردازد همچنین با توجه به فرمت های مختلفی که در آموزش مورد استفاده قرار می گیرند کاربر نیازی به مهیا کردن آن ها نداشته و به راحتی صرفا به تمرین و ممارست در انجام تمرینات خواهد پرداخت.

 

قیمتی که برای پکیج با توجه به تمام این موارد در نظر گرفته شده است 279 هزار تومان بوده که می توان با قیمت پکیج های انگشت شمار ذکر شده قیمت مقایسه گردد که مبلغ ناچیزی به شمار می رود و امکان دیدن آموزش در این سطح را برای هر فردی میسر می سازد.


آخرین ورژن مورد آموزش
در این نرم افزار که در حال حاضر 2019 می باشد باعث شده تا کاربر با آخرین امکانات جدید نرم افزار آموزش دیده و تمام موارد جدید را نیز از دست ندهد.

برخی کاربردهای نرم افزار ایلوستریتور:

 • لوگو:
  در واقع ایلوستریتور همان نرم افزاری است که برای طراحی لوگو باید مورد استفاده قرار گیرد. شما نه تنها با یک نام تجاری لوگویی کاملا سفارشی و مختص همان برند تجاری با قابلیت های منعطف موجود در نرم افزار، قادر خواهید بود بسازید بلکه ایلوستریتور این امکان را برای شما فراهم می آورد که به صورت وکتوری لوگوها را طراحی نموده تا بدون تغییری در کیفیت لوگوها آن ها را در ابعاد کوچک و یا بزرگتر به کار ببرید.
 • کارت های ویزیت:
  از آن جایی که نرم افزار ایلوستریتور برای چاپ، نرم افزار مناسب و ایده آلی محسوب میشود چرا که در هر سایز و ابعادی میتوان پیاده سازی لازم را انجام داد .پس بنابراین برای طراحی کارت های ویزیت هم اولین گزینه ی طراحان حرفه ای ایلوستریتور خواهد بود.
 • گرافیک شبکه های اجتماعی:
  ایلوستریتور علاوه بر ایده آل بودن برای گرافیک مورد استفاده در چاپ از آنجا که در هر ابعادی به خوبی می توان از آن بهره گرفت برای استفاده از طرح های گرافیکی در پلتفرم های مختلف که شبکه های اجتماعی مختلف در آن ها اجرا می شوند بسیار مناسب خواهد بود.
 • طراحی پوسترها و بروشورهای تبلیغاتی:
  کسب و کارهای محلی برای رویدادها و تبلیغات سطح شهر و اطلاع رسانی های خود از پوستر استفاده میکنند که طراحی آن در ایلوستریتور به راحتی ممکن است. همینطور با این نرم افزار امکان طراحی بروشورهای خاص و متفاوت را می توان فراهم آورد.
 • اینفوگرافیک:
  مردم عکس ها را دوست دارند! چرا که مغز اطلاعات بصری را سریعتر و راحتتر دریافت می نماید. این دلیلی است که اینفوگرافیک در برندهای مختلف و در جهت موضوعات مختلف استفاده فراوانی خواهد داشت و به لطف ایلوستریتور ما شاهد اینفوگرافیک های خیره کننده و پرباری در جاهای مختلف هستیم.
 • آیکون های نام های تجاری ، دکمه ها ، صفحه تشکر :
  در قسمت های مختلف سایت ها آیکون های سفارشی برای دیده شدن بیشتر آن ها اهمیت فراوانی دارد و به نوعی به این قسمت ها شخصیت می بخشد. برای ساخت دکمه ای در سایت که یعنی طراحی انجام شده در ایلوستریتور با فشردن توسط کاربر به آدرس مشخصی ارجاع داده شود می توان از ایلوستریتور بهره جست. اگر در وبسایت خود بخواهید مشتریان شما را به خاطر بسپارند و در ذهن آن ها ماندگار شوید ایلوستریتور گزینه ی خوبی برای تخیلات شما در جهت ابراز این حس به مشتری خواهد بود. طراحی بنر خبرنامه ها و امضای ایمیل برای لیست ایمیل ها هم از جمله مواردی است که در ایلوستریتور میشه بهش پرداخت.
 • کارت دعوت:
  اگر برای رویدادی قصد دعوت کردن را داشته باشید با ایلوستریتور در هر اندازه و شکلی قادر خواهید بود تصورات ذهنی خود را بدون محدودیت پیاده نمایید .

برای مشاهده تمام توضیحات نرم افزار ایلوستریتور در داخل یک کتابچه می توانید به این مطلب از وبلاگ رسانه ی آموزشی مکتب تی وی و همینطور برای دانلود رایگان فیلم های آموزش ایلوستریتور به زبان انگلیسی از کمپانی لیندا به این مطلب مراجعه فرمایید.

5/5 ( 1 نظر )
مرجان حیدری

مدرس

مرجان حیدری

گرافیست و مدرس ایلوستریتور

فصل اول

آشنایی با فضای کاری نرم افزار و قسمت های مختلف آن

 

1. معرفی دوره و مدرس و نرم افزار

قسمت اول | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

آموزش ایلوستریتور

2. مفهوم بردار و نرم افزار برداری

قسمت دوم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت با مفهوم بردار و نرم افزار برداری و اینکه این نرم افزار ها چه تفاوتی با نرم افزار های پیکسلی مثل فتوشاپ داره ، اشنا میشیم .همچنین در مورد ساختار تصویر توی نرم افزار های برداری و تفاوت اون با تصاویر رستری و مفهوم رزولیشن یاد می گیریم .

آموزش ایلوستریتور

3. معرفی صفحه استارت

قسمت سوم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این ویدئو با قسمت های مختلف صفحه ی استارت (start page ) آشنا می شیم و یاد می گیریم چطور یک سند جدید ایجاد کنیم . از طریق new document به صفحه ی تنظیمات سند وارد میشیم و با گزینه های مختلف اون مثل سایز ها ی آماده و کاربرد های مختلف اونها در طراحی ، نحوه ی استفاده از bleed ، مود رنگی و سایر موارد آشنا میشیم. همچین یاد می گیریم که چطور تصاویر رو رو در نرم افزار باز کنیم یا اونها رو به داکیومنتی که ساختیم وارد کنیم .

آموزش ایلوستریتور

4. آشنایی با قسمت های مختلف نرم افزار

قسمت چهارم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو در مورد قسمت های مختلف نرم افزار مثل menu bar , control bar , tool box statuse bar, و انواع پنل ها آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور فضای کاری یا work space رو بر اساس نیاز کار خودمون بچینیم .

آموزش ایلوستریتور

5. تب ها در ایلاستریتور

قسمت پنجم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با تب ها آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور بین تب ها حرکت کنیم یا چینش اونها رو عوض کنیم ، یاد می گیریم که چطوراز طریق گزینه ی arrange در منوی window تب ها رو به حالت زبانه ای یا شناور در صفحه در بیاریم و اون ها رو بر اساس نیاز خودمون در کنار هم بچینیم.

آموزش ایلوستریتور

6. منوی فایل

قسمت ششم| دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از آموزش به منوی فایل می پردازیم و تمام گزینه های آن را به صورت عملی مورد بررسی قرار می دهیم.

7. پنل آرت بورد

قسمت هفتم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با مفهوم آرت بورد ، و نحوه ی کار با ابزار آرت بورد آشنا میشیم و یاد می گیریم که چطور تعداد آرتبورد ها رو کم یا زیاد کنیم ، اونها رو جابه کنیم ، اندازه ی اون ها رو تغییر بدیم یا با امکانات دیگه ای که در کنترل بار برای این ابزار وجود داره کار کنیم .

آموزش ایلوستریتور

8. منوی view

قسمت هشتم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با بعضی از امکانا ت و گزینه های موجود توی منوی view آشنا می شیم و در مورد screen mood و گزینه هایی که برای ویوی صفحه نمایش وجود داره یاد می گیریم و همچنین با نحوه ی کار کردن با گزینه ی outline و actual size آشنا می شیم .

آموزش ایلوستریتور

فصل دوم

آشنایی با دستورات ابتدایی نرم افزار و شرتکات های آنها

9. ابزارهای zoom tool و hand tool

قسمت نهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با zoom tool و hand tool که ابزار های بزرگنمایی و حرکت در صفحه هستن آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور به وسیله ی این ابزار ها در قسمت های خاصی از صفحه زوم کنیم همچنین با پنل navigator آشنا میشیم که به وسیله ی اون می تونیم زوم کردن و حرکت و جابجایی در صفحه رو کنترل کنیم.

آموزش ایلوستریتور

10. ابزارهای undo و redo

قسمت دهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با بعضی از امکانات منوی ادیت ، دستوراتی مثل undo و redo ، copy ، cut،past وهمچنین شرتکات های این دستورات آشنا می شیم .

آموزش ایلوستریتور

11. خطوط راهنمای خط کش

قسمت یازدهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو در مورد خطوط راهنمای خط کش rulers ، guide lines ، gride، و نحوه ی ظاهر کردن و مخفی کردن اونها و همچنین شرتکات های این دستورات و خیلی موارد دیگه توی منوی view یاد خواهیم گرفت .

آموزش ایلوستریتور

12. ابزار selection

قسمت دوازدهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با سلکشن تول آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور هر آبجکتی که به داکیومنت وارد می کنیم یا اون رو ترسیم می کنیم رو به حالت انتخاب در بیاریم. همچنین یاد می گیریم که چطور به وسیله ی گزینه های مختلف منوی سلکت به صورت گروهی آبجت ها رو انتخاب کنیم . همچنین با lasso tool که یکی دیگه از ابزار های سلکت هست آشنا میشیم .

آموزش ایلوستریتور

13. transformation

قسمت سیزدهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با ترنسفورمیشن ها یعنی ابزار هایی که برای اعمال تغیراتی مثل جابه جایی ، تغییر اندازه تغییر زاویه و قرینه سازی و … از اونها استفاده می شه آشنا می شیم . همچنین یاد می گیریم که چطور از مسیر های مختلفی به این ابزار ها دسترسی پیدا کنیم.

آموزش ایلوستریتور

14. Arrange و Group

قسمت چهاردهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با مفهوم arrange و group کردن آبجکت ها آشنا می شیم ، شرتکات های موجود برای این دستورات رو یاد می گیریم ، به وسیله گروپ کردن آبجکت ها با هم اون هارو دسته بندی می کنیم و در نهایت چطور در صورت نیاز گروپ ها رو isolate کنیم .

آموزش ایلوستریتور

15. لایه ها

قسمت پانزدهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با مفهوم لایه ها آشنا می شیم، یاد می گیریم که لایه ها چی هستن و چطور از طریق پنل لایه ها می تونیم اونها رو مدیریت کنیم. قفل کردن لایه ها ، پنهان کردن اونها ، پاک کردن و موارد دیگه رو توی پنل لایه ها یاد می گیریم.

آموزش ایلوستریتور

فصل سوم

آشنایی قدم به قدم با ابزار های ترسیمی و شروع انجام ترسیمات ساده و تصویرسازی

16. Segment path

قسمت شانزدهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو اولین قدم رو برای ترسیم اشکال خیلی ساده در نرم افزار ایلاستریتور برمی داریم ،با سیگمنت پت ها یا همون پاره خط ها آشنا می شیم . یاد می گیریم که چطور با ابزار هایی که برای ترسیم خطوط آماده وجود داره . پاره خط های مستقیم یا منحنی رو رسم کنیم ، به وسیله ی ابزار sicsors اونها رو تکه تکه کنیم و با join tool نقاط پاره خط ها رو به هم متصل کنیم و با اونها پترن های ساده و جذاب رو بسازیم

آموزش ایلوستریتور

17. Shape

قسمت هفدهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئوها با شیپ های (shape) آماده آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور اشکال ساده ی هندسی رسم کنیم . و به وسیله چرخاندن ، کپی کردن ، روتیت کردن (و به طور کلی هرچیزی که تا به اینجا و توی ویدئو های قبل یاد گرفتیم ) شکل های پیچیده تری بسازیم . همچنین با پنجره ی تنظیمات این ابزار ها آشنا می شیم همچنین با ابزار direct selection tool و انکر پوینت ها (anchor point) آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور به وسیله ی این ابزار انکر پوینت ها رو به صورت تکی یا گروهی سلکت کنیم و از طریق کار با بازو های دو طرف هر انکر پوینت مسیر ها رو تغییر بدیم

آموزش ایلوستریتور

18. fill و strock

قسمت هجدهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با مفهوم fill و strock و ابزارهایی که برای رنگ دهی به آبجکت ها استفاده می شن آشنا می شیم .، کار با پنجره ی color picker رو یاد میگیریم و با مود های رنگی مختلف و کاربرد های اونها آشنا می شیم . همچنین از panel swatch ها استفاده می کنیم و با swatch library پالت های رنگی مختلفی که در اون وجود داره آشنا می شیم .

آموزش ایلوستریتور

19. eye droper و opacity

قسمت نوزدهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با مفهوم opacity یا همون میزان شفافیت آبجکت ها آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور از control bar مقدار اون رو تغیر بدیم همچنین با ابزار eyedropper toolو کارکرد اون آشنا می شیم .یاد می گیریم که چطور به وسیله این ابزار از رنگ های مختلفی که توی داکیومنت وجود داره نمونه گیری کنیم و از اونها توی ترسیمات جدید خودمون استفاده کنیم . یا حتی از رنگ های یک تصویر که به داکیومنت وارد می کنیم نمونه گیری کنیم و پالت رنگی جدیدی بسازیم.

آموزش ایلوستریتور

20. magic wand

قسمت بیستم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با ابزار مجیک وند آشنا می شیم ، و یاد می گیریم چظور از طریق این ابزار می تونیم به راحتی آبجکت ها رو بر اساس شباهت هاشون سلکت کنیم . همچنین از طریق منوی مجیک وند می تونید به تنظیمات مختلف این ابزار دست پیدا کنید .

آموزش ایلوستریتور

21. ابزار pen

قسمت بیست و یکم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با پرکاربرد ترین ابزار ترسیمی ایلاستریتور یعنی ابزار pen آشنا می شیم ، اما قبل از اون در مورد انواع انکرپوینت ها مثل نقطه گوشه ها و نقطه منحنی ها و نحوه ی تبدیل کردن اونها به هم رو یاد می گیریم . و بعد از یاد گرفتن اونها به راحتی می تونیم با ابزار pen کار کنیم و اشکال پیچیده ای مثل پرتره ی خودمون رو ترسیم کنیم

آموزش ایلوستریتور

22. ابزار pencil

قسمت بیست و دوم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با ابزار pencile و ابزار های زیر مجموعه ی اون مثل shaper tool، smooth tool ، path ereaser tool آشنا می شیم و نحوه ی ترسیم خطوط و اشکال رو به صورت خیلی دست ازاد و راحت یاد می گیریم .همینطور وارد پنجره ی تنظیمات این ابزار می شیم و تنظیمات مختلفی برای ترسیماتمون در نظر می گیریم.

آموزش ایلوستریتور

23. Eraser Tool و Paint brush

قسمت بیست و سوم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با ابزار paintbrush و تفاوت اون با ابزار pencil و pen آشنا می شیم . یاد می گیریم که چطور با براش های مختلف ویژگی های مختلفی رو به خطوط و مسیر ها بدیم و چطور از طریق پنجره ی تنظیمات براش ها کیفیت اونها رو تغییر بدیم. همچنین با امکانات مختلف پنل brush آشنا می شیم.

آموزش ایلوستریتور

24. ابزار blob brush tool

قسمت بیست و چهارم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با ابزار blube brush tool کار می کنیم و یاد می گیریم که چطور به وسیله این ابزار سطوح مختلف رو خیلی آزادانه و راحت ترسیم کنیم.

آموزش ایلوستریتور

25. Carvature Tool

قسمت بیست و پنجم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو یاد می گیریم که چطور قسمتی از آبجکت ها رو پاک کنیم ، با دو تا ابزار برای این کار آشنا می شیم ، ereaser tool و path ereaser tool ، همچنین در مورد نحوه ی عملکرد این ابزار ها و تفاوتشون با هم یاد خواهیم گرفت.

آموزش ایلوستریتور

26. پنل strock

قسمت بیست و ششم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با ابزار carvatur tool آشنا می شیم ، یاد می گیریم که چطور به وسیله ی این ابزار منحنی های کااملا متقارن رسم کنیم ، همچنین توی این ویدئو یاد می گیریم که چطور کاراکتر های پرپیچ و خم رو ترسیم کنیم.

آموزش ایلوستریتور

27. ابزار width tool

قسمت بیست و هفتم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با مفهوم استروک strock بیشتر آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور با پنل استروک کار کنیم . توی این پنل با نحوه ایجاد خط چین ها و تنظیمات مختلف اون و نحوه ی استفاده از profil های مختلف آشنا می شیم.

آموزش ایلوستریتور

28. ابزار alignment

قسمت بیست و هشتم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با ابزار width tool و کارکرد اون آشنا می شیم . به وسیله ی این ابزار می تونیم توی قسمت های مختلف یک پاره خط ضخامت های مختلفی رو به وجود بیاریم. و همچنین می تونیم از طریق پنل استروک اون رو به یک پروفایل جدید تبدیل کنیم و توی تمام پروژه هامون از اون استفاده کنیم.

آموزش ایلوستریتور

29. pathfinder و compond path

قسمت بیست و نهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو یاد می گیریم که چطور آبجکت هایی که ترسیم کردیم رو به وسیله ابزارهایی مثل puppet warp و shear تغییر شکل بدیم و یا اون ها رو دفورمه کنیم.

آموزش ایلوستریتور

30. ابزار shape builder

قسمت سی ام | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با همراستازی آبجکت ها و امکاناتی که توی پنل alignment برای این کار وجود داره آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور ابجکت ها رو با از جهات مختلف align یا همراستا کنیم.

آموزش ایلوستریتور

31. ابزار knife

قسمت سی و یکم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با مسیر های ترکیبی آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور از منوی objectیک compound path بسازیم ، بعد از اون با پنل pathfinder آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور از طریق این پنل مسیر های ترکیبی متفاوت ترو اشکال پیچیده تری رو بسازیم . و در نهایت هم به وسیله ی امکانات این پنل با هم یک شکل هندسی از کاشیکاریهای قدیمی رو بسازیم .

آموزش ایلوستریتور

32. ابزار puppetwarp و free transform

قسمت سی و دوم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با ابزار knife که از اون برای بریدن و چند تکه کردن آبجکت ها استفاده می کنیم یاد خواهیم گرفت

آموزش ایلوستریتور

33. live paint bucket

قسمت سی و سوم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با ابزار shape builderو کارکرد اون آشنا می شیم . به وسیله این ابزار می تونیم از دل مجموعه ای از خطوط یا اشکال در هم آبجکت ها و شکل های جدیدی بیرون بکشیم . و البته توی این ویدئو یاد می گیریم که چطور به صورت هدفمند از این ابزار برای ترسیم ایده های خودمون استفاده کنیم .

آموزش ایلوستریتور

فصل چهارم

معرفی و آشنایی با سیستم رنگی ( ابزار ها و امکانات موجود برای رنگ گذاری)

34. ابزار gradient

قسمت سی و چهارم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با ابزار live paint booketو نحوه ی رنگ دهی به آبجکت ها به صورت خیییلی سریع و راحت آشنا می شیم . به وسیله ی این ابزار آبجکت های مختلف رو با هم ترکیب می کنیم و به راحتی به قسمت های مختلف ترکیب رنگ می دیم بدون اینکه نیاز باشه اون قسمت ها رو از هم جدا کنیم .

آموزش ایلوستریتور

35. blend mood

قسمت سی و پنجم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو کار با blend mood رو یاد می گیریم و با دو مسیر برای استفاده از امکانات blending mood آشنا میشیم . به وسیله ی این این ابزار میتونیم طیف های رنگی مختلفی رو ایجاد کنیم و تعداد پله های رنگی موجود بین دو آبجکت رو از طریق پنجره ی تنظیمات این ابزار بر اساس انتخاب و نیاز خودمون مشخص کنیم.

آموزش ایلوستریتور

36. mesh tool

قسمت سی و ششم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این ویدئو با ابزار mesh tool آشنا میشیم . به کمک این ابزار میتونیم سایه روشن های متنوعی در یک آبجکت ایجاد کنیم و از جهات مختلفی نور و سایه ایجاد کنیم.

آموزش ایلوستریتور

فصل پنجم

آشنایی با متن در ایلاستریتور و آموزش تایپو گرافی به وسیله این ابزار ها

37. ابزار تایپ در ایلوستریتور

قسمت سی و هفتم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با type tool و نحوه ی وارد کردن متون به نرم افزار ایلاستریتور آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور با تنظیمات مختلف پنل های paragraph و character کار کنیم .
می فهمیم که چطور بین حروف و سطر های نوشته فاصله ی بیشتری بزاریم و اون ها رو به صورت چپ چین یا راست چین در بیاریم و در مورد خیلی قابلیت های دیگه ی این ابزار یاد خواهیم گرفت.

آموزش ایلوستریتور

38. type on path و type on area

قسمت سی و هشتم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو یاد می گیریم که چطور روی یک خط تایپ کنیم . یا اون رو توی یک محدوده ای که قبلا ترسیم کردیم جاگذاری کنیم.

آموزش ایلوستریتور

39. create outline

قسمت سی و نهم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو یاد می گیریم که چطورمتن هارو از حالت text خارج و به منحنی تبدیل کنیم و به طور کلی با نحوه ی تایپوگرافی توی این نرم افزار آشنا می شیم.همچنین کار با گزینه ی expand رو یاد می گیریم.

آموزش ایلوستریتور

40. ماسک در ایلوستریتور

قسمت چهلم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با ماسک کردن آبجکت ها آشنا میشیم و یاد میگیریم که برای چه کارهایی میتونیم از این قابلیت نرم افزار استفاده کنیم .

آموزش ایلوستریتور

41. پنل symbol

قسمت چهل و یکم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با پنل symbol و ابزاری که می تونیم به وسیله ی اون از symbol ها استفاده کنیم یاد خواهیم گرفت .و همینطور یاد می گیریم که چطور از symbol هایی که می سازیم توی پروزه های مختلف استفاده کنیم .

آموزش ایلوستریتور

42. global edit

قسمت چهل و دوم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدئو با یکی از فیچر های جدید نرم افزار ایلاستریتور در ورژن 2019 آشنا می شی و یاد می گیریم که چطور به وسیله ی یک فیچر یک آبجکت رو انتخاب کنیم و همزمان هر تغییری که روی اون اعمال می کنیم رو ی آبجکت های مشابه اون هم اعمال بشه.

آموزش ایلوستریتور

43. منوی effect

قسمت چهل و سوم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدنو با بعضی از امکانات موجود توی منوی افکت آشنا میشیم . یاد میگیریم چطور زیر آبجکت ها سایه قرار بدیم . چطور اون هارو دفرمه کنیم یا چطور اونها رو محو کنیم.

آموزش ایلوستریتور

فصل ششم

جمع بندی و کنترل سند چاپی

44. پنل Info و پنل Attribute

در این قسمت از آموزش پنل Info و پنل Attribute به صورت کامل تشریح میگردند.

45. پنل link

قسمت چهل و پنجم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

توی این ویدنو با پنل link و مفهوم لینک بودن تصاویر در نرم افزار ایلاستریتور یاد خواهیم گرفت.

آموزش ایلوستریتور

46. پنل export

قسمت چهل و ششم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور

آشنایی با پنل export و شیوه های مختلف خروجی گرفتن در نرم افزار ایلاستریتور

آموزش ایلوستریتور

chat_bubble_outlineنظرات

 • behzadtmj_2

  من برای اولین بار با این سایت برخورد کردم و غافلگیر شدم. خیلی جامع و عالی هستن مطالب و ویدیوهای آموزشی. برای دوستان گرافیست پیشنهاد میکنم حتما دوره هارو خرید کنید

  • حسین بافنده(مدیریت)

   سپاس از شما جناب تجلی باعث افتخار ما هستش تموم تلاش ما برای ساخت محتوای با کیفیت طبق استاندارد آموزشی خودمون هستش و بعد از اون هم پشتیبانی سریع و بی عیب و نقص برای شما عزیزان

 • im.namjuyan( دانشجوی دوره )

  سلام
  واقعا نیازه به همچین دوره ای وجود دارد.
  دوره بسیار کامل و نحوه تدریس بسیار مناسب است.

  • حسین بافنده(مدیریت)

   خواهش میکنم نظر لطف شماست جناب نامجویان

 • نیما عزیزی( دانشجوی دوره )

  تنها دوره ای بود که به صورت جامع به کل این نرم افزار در ورژن 2019 میپرداخت عرض خسته نباشید دارم

  • حسین بافنده(مدیریت)

   سپاس از شما هدف همین تهیه دوره به همین صورت بوده. سوالی بود از راه های پشتیبانی در خدمتیم

قوانین ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص دانشجویان دوره می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *