دوره نرم افزار ایلوستریتور از صفر تا صد

دوره نرم افزار ایلوستریتور از صفر تا صد

برنامه ایلوستریتور که تقریبا می توان از آن به دلیل وکتور بودن به عنوان محبوب ترین برنامه طراحی گرافیک نام برد، امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از این برنامه به منظور طراحی لوگو ، کارت ویزیت، اینفو گرافیک آموزش نقاشی دیجیتال و دیگر طراحی های گرافیکی می توان استفاده کرد. خلق تصاویر در ایلوستریتور علاوه بر یادگیری نرم افزار و آموزش ایلوستریتور به خلاقیت و جاه طلبی در طراحی نیز نیاز دارد. ذهن خود را آزاد بگذارید و سعی کنید آنچه را تجسم می کنید در نرم افزار به اجرا در آورید. نگران پیاده سازی آن نباشید زیرا این نرم افزار دارای ابزار های حرفه ای می باشد که قادر به پیاده سازی هر طرحی که از ذهن می گذرد خواهد بود.

توضیحات

آنچه در صفحه دوره آموزش نرم افزار ایلوستریتور خواهید دید

معرفی نرم افزار ایلوستریتور

نرم افزار Adobe Illustrator به علت پیچیدگی نسبی نرم افزار ایلاستریتور نسبت به فتوشاپ بایستی به صورت کامل در ابتدا تمام ابزارها و تکنیک های داخل نرم افزار ایلوستریتور را فراگرفته تا کاربر پس از آن بتواند مهارت هایی مانند طراحی لوگو و اینفوگرافیک و کاراکتر و… را در دوره هایی مجزا فرا بگیرد تا فقط برای چیزی که نیاز دارد هزینه و زمان صرف کرده باشد. و این دوره آموزش ایلوستریتور فضایی ایده آل برای یادگیری نرم افزار ایلاستریتور را فراهم می آورد.

ایلوستریتور یا ایلاستریتور رو در اصطلاح (تصویرگر) می نامند. نرم افزاری برداری و ساخته کمپانی ادوبی که مورد استفاده ی نقاشان و طراحان گرافیکی بوده و برای کار کردن با تصاویر وکتوری با قدرتمندترین عملکرد، از آن استفاده می گردد.

و همانطور که از اسم آن مشخص است نرم افزاری برای خلق تصاویر و به تصویر کشیدن و ترسیم است و هدف دوره آموزش نرم افزار ایلوستریتور هم همینطور کاربرد اصلی نرم افزار است یعنی ایده ای که در سر دارید را از صفر تا صد اجرا نمایید.

اساسا ساختار تصاویر دنیای گرافیک به دو قسمت وکتوری و پیکسلی تقسیم می گردد و همانطور که گفته شد ایلوستریتور برای کار کردن با تصاویر وکتوری مورد استفاده قرار می گیرد.

برخلاف فتوشاپ که از قواعد و چارچوب تصاویر پیکسلی پیروی می کند، ساختار کاری ایلوستریتور بر حسب معادلات و روابط ریاضی بنا شده است که این امر موجب شده است که زوم کردن و تغییر اندازه در پروژه کار شده در نرم افزار تاثیری بر کاهش کیفیت تصاویر نداشته باشد و به طور کلی یک گرافیک برداری از مفهوم رزولوشن مستقل باشد.

برای مثال یک تایر دوچرخه در یک طراحی با استفاده از گرافیک برداری با استفاده از یک معادله ریاضی بر حسب یک دایره با شعاع خاص تعریف شده است که در یک مکان خاص و با یک رنگ خاص درون آن پر شده است و شما می‌توانید اندازه، یا رنگ تایر را تغییر داده بدون آن که افت کیفیتی را شاهد باشید، زیرا در ساختار معادلات پایه برای این تغییرات شما اقداماتی در راستای جبران خواهد داشت.

از جمله مواردی که با استفاده از این نرم افزار بعد از آموزش نرم افزار ایلوستریتور میتوان طراحی کرد به کارت های ویزیت، لوگو، گرافیک شبکه های اجتماعی، اینفوگرافیک، کارت دعوت و… اشاره نمود.

 آمار نشان می دهد حدود ۹۰ درصد افرادی که لقب (طراح گرافیک حرفه ای ) به خود داده اند از این نرم افزار برای پروژه های خود استفاده نموده اند به طوری که اکثر مدیران شرکت های تبلیغاتی و طراحی گرافیک که اقدام به جذب نیروی گرافیست می نمایند بودن این نرم افزار را در رزومه فرد عاملی تعیین کننده قلمداد می کنند.

 و بسیاری از پروژه های طراحی درخواستی کارفرمایان با استفاده از ایلوستریتور پیاده سازی می شوند و این ها خود گویای اهمیت این نرم افزار در طراحی می باشد و متخصصین این نرم افزار جزو دسته ی حرفه ای ها خطاب می شوند. و این خود نشان دهنده ی اهمیت آموزش نرم افزار ایلوستریتور خواهد بود.

بازار کار نرم افزار ایلوستریتور

بازار کار ایلوستریتور پس از آموزش ایلوستریتور

پس از گذراندن دوره آموزشی ایلوستریتور در یکی از عناوین شغلی زیر می توانید مشغول به کار شوید:

 1. طراحی گرافیک: افرادی که در حوزه های مختلف طراحی کار میکنند بهتر است از روز اولی که آموزش نرم افزار ایلوستریتور را به پایان می رسانند و کار خود را آغاز میکنند این نرم افزار را ابزار اصلی کاری خود قرار دهند.
 2. تصویرگری: افرادی که تصویرسازی کتاب و نشریات و مجلات را انجام می دهند مانند تصویر سازی کودک که کاربرد زیادی دارد و برای تصویرگرانی که علاقه به تصویرسازی دیجیتالی به جای دستی و فیزیکی دارند مورد بسیار مناسبی خواهد بود.
 3. طراحی پارچه و لباس: افرادی که اصطلاحا پترن دیزاینر نامیده می شوند و می خواهند طراحی خود را به یک نساجی و یا کارخانه تولید پوشاک برای تولید پوشاک مد نظر تحویل نمایند. همچنین افرادی که طراح مد و لباس هستند برای اینکه ایده های ذهنی خود را به اجرا برسانند و یا یک پیش نمایش از آن داشته باشند می توانند این کار را با ایلوستریتور به انجام برسانند.
 4. طراحی کاراکتر و انیمیشن: این افراد می توانند در این نرم افزار از صفر کاراکتر مدنظر خود را در حالت های مختلف طراحی نموده و با کمک انیماتور ها آن ها را متحرک سازی نمایند.
 5. نقاشی: دیگر زمان آن رسیده است که نقاشان قلمو و رنگ روغن را کنار گذاشته و رو به نقاشی دیجیتال آورند و نقاشانی که برای مثال به نقاشی دیواری مشغول اند برای ساخت یک پیش نمایش از کار خود برای نشان دادن به کارفرما می توانند آن را در ایلاستریتور پیاده نمایند.
 6. طراحی وب: با اضافه کردن امکاناتی بر حول محور وب و همینطور پشتیبانی از فرمت SVG در ورژن های جدید ایلوستریتور، این نرم افزار مورد استفاده ی بسیاری از طراحان وب برای انجام پروژه های مدنظر در گرافیک پروژه های خود شده است.

مشاهده عینی پروژه و استخدام متخصص ایلوستریتور

از آنجایی که شنیدن کی بود مانند دیدن، شما میتوانید پروژه هایی که پس از گذراندن این دوره آموزش نرم افزار ایلوستریتور در انتظار شماست را با سرچ عبارت ( لیست پروژه های ادوبی ایلاستریتر – پونیشا ) و همینطور استخدام متخصصین این نرم افزار را با ( فرصت های شغلی illustrator جابینجا ) و اولین نتیجه جستجو را ببینید.

0
تا دلیل که باید به ایلوستریتور مسلط بشیم

 • ابزار دست حرفه ای ها!

  این روزها طبق آمار ۹۰ درصد طراحان گرافیک حرفه ای از ایلوستریتور به عنوان ابزار اصلی کار خود در طراحی وکتوری و حوزه هایی مانند تصویرسازی و طراحی لوگو و… استفاده میکنند. همچنین تمام شرکت های مرتبط برای استخدام طراح این ابزار را در بین ابزارهای تحت تسلط فرد قرار میدهند. پس تسلط نداشتن روی ایلوستریتور کمی ترسناک به نظر میرسه

 • ساخت آثاری خیره کننده

  با یادگیری این نرم افزار در آموزش نرم افزار ایلوستریتور آثار خیره کننده ای رو میشه خلق کرد که نمونه هایی از آثار متخصصین این افراد رو در شبکه اجتماعی dribbble.com رو میتوان دید، پس با یادگیری آن و رفتن جزو معدود طراحان گرافیک حرفه ای جلب توجه زیادی رو در بازار کار برای شما به همراه خواهد داشت.

 • لذت پیاده سازی ایده ها

  خلق ایده های ذهنی لذت بخش است و قطعا با یادگیری ایلوستریتور به صورت یکجا تمام ابزارهای ایلوستریتور در کمترین زمان ممکن به شیوه کاملا عملی و خلق ایده های ذهنی، باید لذت زیادی رو با خود به همراه داشته باشد.

 • درآمد زا و صرفه جو!

یادگیری این نرم افزار میتونه برای استخدام و گرفتن پروژه های خوبی مثل لوگو و… کمک باشه و درآمد خوبی رو به همراه داشته باشه.
همینطور میتونه برای مسائل طراحی کسب و کار فعلی مفید باشه و صرفه جویی زیادی رو در حوزه برون سپاری طراحی به همراه داشته باشه و باعث بشه که خیلی از طراحی های حرفه ای رو خودتون به انجام برسونید.

 • شکست غول آرزوها !

یادگیری این نرم افزار با وجود تمام حالات حرفه ای آن قاعدتا در برابر نرم افزاری مثل فتوشاپ، باید پیچیده به نظر برسه به طوری که یادگیریش تبدیل به یک رویا شده باشه اما رسیدن به مهارت های لازم در این نرم افزار دیگه یک آرزو نیست و همه میتونن با کمترین هزینه با آموزش نرم افزار ایلوستریتور  بهش برسند.

آموزش نرم افزار ایلوستریتور رسانه آموزشی مکتب تی وی

در این دوره آموزشی ایلوستریتور، شما در یک فضای تعاملی همراه با استاد به تمرین می پردازید و تمام شرایط برای تمرین هرچه راحت تر برای شما فراهم شده است. این دوره آموزشی یکی از کامل ترین سرفصل های آموزشی برای ایلوستریتور را دارد که در قسمت سرفصل ها مشخص شده و در کمترین زمان ممکن یعنی ۹ ساعت تمام این دوره آموزشی در محیط استودیو و با کیفیت سمعی و بصری مناسب ضبط گردیده است.

این دوره آموزشی ایلوستریتور دارای راحت ترین حالت استفاده بوده و برای استفاده از آن به فایل های خام ویدیویی با کیفیت HD و فایل های تمرینی در کنار آن، دسترسی دارید. استاد این دوره آموزشی هم یکی فارغ التحصیل یکی از بهترین دانشگاه های ایران در کارشناسی ارشد گرافیک و همینطور یکی از متخصصین مطرح بازار کار با رزومه بسیار خوب بوده و مفاهیم پایه گرافیکی و کاربردی را در طی آموزش به خوبی تفهیم می نماید.

آموزش ایلوستریتور

 • آموزش ایلو ستریتور به صورت تعاملی

  آموزش تعاملی در دوره آموزشی ایلوستریتور به این معنی بوده که یک سناریو آموزشی از پیش تعیین شده است و فایل های تمرینی نیز در کنار ویدیوهای آموزشی ای که میگیرید قرار میگیرد و این فایل های دقیقا مواردی است که استاد در طی آموزش در حال کار کردن بررروی آن است!  شما در طی آموزش از این طریق با استاد تعامل دارید که شما را در طی آموزش به تمرین با فایل های تمرینی ارجاع داده و پس از آن به مرحله بعدی آموزش خواهید رفت.

 • سرفصل های آموزشی ایلوستریتور به صورت استاندارد

ایلوستریتور نرم افزار پیچیده ای است علی رغم تمام قابلیت هایی که دارد، این پیچیدگی باعث شده تا نیازمند سرفصل کامل و جامع باشد. در طی این دوره آموزشی ایلوستریتور هیچ راز مگویی از خود نرم افزار ایلوستریتور برای شما باقی نمی ماند! این مباحث تمام نیاز شماست برای متخصص شدن در نرم افزار ایلوستریتور و غیر از آن برای یادگیری کامل نرم افزار چیز دیگری نیاز نخواهید داشت.

نرم افزار ایلوستریتور به واسطه تفاوت مطرح شده ای که با فتوشاپ داشت پیچیدگی بیشتری را دارد و همین امر باعث شده است که افراد با طی کردن یک برنامه آموزشی ناقص احساس نامطلوبی نسبت به این نرم افزار داشته باشد. پس شایان ذکر است که آموزش ایلوستریتور نیاز به برنامه کاملی برای تبدیل شدن به متخصص یاد شده را دارد.

ایلوستریتور کاربردهای زیادی دارد برای مثال طراحی لوگو و طراحی کاراکتر و… طبق استانداردهای ما شما احتمالا به تعدادی از کاربردهای این نرم افزار نیاز دارید و به تعدادی هم نه . پس هزینه و وقت شما در صورتی که یک دوره که همه چیز اعم از طراحی لوگو و کاراکتر و… را در بر داشته باشد هدر خواهد رفت. پس در بهترین حالت برای هر کاربردی این است که تمام نرم افزار را در این مجموعه آموزش ببینید و پس از آن برای هر کدام از مهارت های زیر به آموزش های پروژه محور مکتب تی وی مراجعه نمایید:

آموزش طراحی لوگو

آموزش طراحی کاراکتر

آموزش طراحی اینفوگرافیک

آموزش طراحی تصاویر ایزومتریک

آموزش طراحی سایت در ایلوستریتور

 • حداقل زمان ممکن برای آموزش نرم افزار ایلوستریتور

  تاحالا شده آموزشی رو بگیرید و آرشیو کنید و هنوز که هنوزه بخش هایی ازش دست نخورده باقی مونده باشه؟!
  بله احتمالا براتون پیش اومده و دلیلش هم طولانی بودن غیرضروری و استاندارد نبودن سرفصل های دوره آموزشی می باشد. ولی ما در این دوره آموزش ایلوستریتور پیشرفته در عین رعایت نکات سمعی و بصری که به آن اشاره خواهد شد، کمترین زمان ممکن برای آموزش را انتخاب کردیم تا بدون اتلاف وقت دانشجو را به تخصص لازم برساند.

 • دسترسی دائمی و راحت به فایل های آموزشی ایلوستریتور با کیفیت HD

  پس از زدن دکمه (دانلود کامل دوره) و طی ۲ مرحله شما لینک دانلود این دوره آموزشی ایلوستریتور رو دریافت می کنید  و چیزی که دریافت میکنید یک پکیج شامل قسمت های آموزش به تفکیک و شامل فایل های ویدیویی با کیفیت HD و فایل های تمرینی در کنار آن در هر قسمت می باشد. این برای استفاده راحت در هر دستگاهی مانند موبایل و تبلت و تلویزیون و… می باشد.

 • ضبط در محیط استودیو و چند مرحله تدوین آموزش ایلو ستریتور

این دوره آموزشی ایلوستریتور صرفا ضبط شده در محیط اسکرین کپچر سیستم کامپیوتر نیست و در طی سناریو آموزشی آن از محیط استودیو استفاده شده و در مرحله اول کلیه بخش های اضافه فیلم حذف شده تا چیزی غیر از نیاز کاربر در آن نباشد و در مرحله بعد مواردی مانند موشن گرافیک و صداگذاری و پلاتو و… برای افزایش کیفیت سمعی و بصری دوره استفاده شده تا خسته کننده نبوده و کاربر بدون احساس خستگی آموزش را ادامه دهد.

 • مدرس با تجربه و متمرکز روی آموزش نرم افزار ایلوستریتور

  شما باید مباحث تئوری را تلفیق شده با تجربه مدرس دوره وارد ذهن خود کنید تا بتوانید از آن ها در پروژه های خود در مدت زمان کوتاه تری بهره برده و به نقطه مناسب خود برسید. پس تجربه مدرس هم اهمیت زیادی دارد که در این دوره آموزش ایلوستریتور استاد تجربه خوبی در بازار کار داشته و از فارغ التحصیلان دانشگاه تهران در کارشناسی گرافیک بوده و میتواند به راحتی خواسته های شما را در متخصص شدن ایلوستریتور برآورده کند. استاد همه کاره و هیچ کاره نباید در هیچ دوره آموزشی مصداق پیدا کند و استاد این دوره هم در تمام طول کاری خود متمرکز روی ایلوستریتور بوده و به راحتی تمام زوایای پنهان آن را نیز کشف کرده است.

 • بی نیاز کردن دانشجو از کلاس های حضوری آموزشی ایلوستریتور

  پکیج آموزش ایلوستریتور که پیش رو دارید در حدود ۹ ساعت آموزش بدون زیاد و کم تمام آنچه که برای تبدیل شدن به یک ایلوستریتور کار حرفه ای نیاز دارید را در اختیارتان قرار می دهد و خیال هنرجو بابت کامل بودن دوره آموزشی راحت خواهد بود. همینطور تمام مزایای یک کلاس آموزش حضوری یعنی سطح بالای آموزشی استاد و فراهم آمدن شرایط برای تمرین هنرجو را فراهم می آورد. همچنین برای رفع اشکال هنرجو می تواند از شبکه های اجتماعی که متخصصین زیادی آماده پاسخگویی به سوالات علاقه مندان هستند، به راحتی در هر زمانی استفاده نمایند.

  وجود فایل های تمرینی در قسمت هایی از آموزش که به تمرین نیاز داشته باشند موجب شده است که کاربر تنها به صفحه مانیتور خیره نگردد! و مطالب بیان شده در آموزش را به صورت عینی خودش تجربه نماید و آنگاه به ادامه پروسه ی آموزشی بپردازد همچنین با توجه به فرمت های مختلفی که در آموزش مورد استفاده قرار می گیرند کاربر نیازی به مهیا کردن آن ها نداشته و به راحتی صرفا به تمرین و ممارست در انجام تمرینات خواهد پرداخت.

آیا این دوره آموزشی ایلوستریتور توجیه خرید برای من دارد؟

 1. قیمتی که برای پکیج با توجه به تمام این موارد در نظر گرفته شده است ۵۸ هزار تومان بوده که می توان با قیمت پکیج های انگشت شمار ذکر شده قیمت مقایسه گردد که مبلغ ناچیزی به شمار می رود و امکان دیدن آموزش در این سطح را برای هر فردی میسر می سازد.
 2. ولی با این مبلغ شما به خیل عظیمی از پروژه های طراحی و همینطور استخدامی هایی که راه مشاهده مستقیم آن ها را نیز معرفی کردیم، خواهید رسید. و قطعا پس از اولین پروژه یا اولین ماه حقوق خود این مبلغ به شما برگشت داده خواهد شد.
 3. در صورتی که قصد استفاده از این نرم افزار در امور مربوط به کار خود را دارید نیز از هزینه های برون سپاری امور گرافیکی خود خلاص خواهید شد و قطعا با قیمت گرفتن از چند طراح گرافیکی این مورد را تایید میکنید که یک بار برای همیشه هزینه کردن بهتر است.

در صورتی که شما این دوره آموزش نرم افزار ایلوستریتور را ….

داشته باشید
نداشته باشید
داشته باشید

در کمترین زمان ممکن یعنی در کمتر از 9 ساعت به صورت کامل فارغ از هرنوع کاربرد نرم افزار به صورت عملی به نرم افزار مسلط میشوید و آماده ورود به دنیای تخصصی لوگو و کاراکتر و… هستید.

نداشته باشید

یک فرصت استثنایی برای یادگیری نرم افزار ایلوستریتور را از دست داده و باید هزینه های زیادی برای یادگیری نرم افزار چه از لحاظ زمانی و چه از لحاظ مبلغی پرداخت نمایید. و احتمالا در مراجعه بعدی خود به این دوره آموزشی هم با افزایش قیمت مواجه خواهید شد.

معرفی قسمت های دوره جامع آموزش نرم افزار ایلوستریتور

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

قسمت اول | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در اولین قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور به معرفی این دوره آموزشی و همینطور مدرس دوره یعنی خانم مرجان حیدری می پردازیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت دوم | دوره جامع آموزش نرم افزار ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با مفهوم بردار و نرم افزار برداری و اینکه این نرم افزار ها چه تفاوتی با نرم افزار های پیکسلی مثل فتوشاپ داره ، اشنا میشیم .همچنین در مورد ساختار تصویر توی نرم افزار های برداری و تفاوت اون با تصاویر رستری و مفهوم رزولیشن یاد می گیریم .

مفهوم بردار و نرم افزار برداری در آموزش ایلوستریتور

قسمت سوم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این بحث از دوره آموزشی ایلوستریتور با قسمت های مختلف صفحه ی استارت (start page) آشنا میشویم و یاد میگیریم چطور یک سند جدید ایجاد کنیم . از طریق new document به صفحه ی تنظیمات سند وارد میشویم و با گزینه های مختلف اون مثل سایز ها ی آماده و کاربرد های مختلف اونها در طراحی ، نحوه ی استفاده از bleed ، مود رنگی و سایر موارد آشنا میشویم. همچین یاد می گیریم که چطور تصاویر رو رو در نرم افزار باز کنیم یا اونها رو به داکیومنتی که ساختیم وارد کنیم .

آموزش ایلوستریتور

قسمت چهارم | دوره جامع آموزش نرم افزار ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور در مورد قسمت های مختلف نرم افزار مثل menu bar , control bar , tool box status bar, و انواع پنل ها آشنا میشیم و یاد می گیریم که چطور فضای کاری یا work space رو بر اساس نیاز کار خودمون بچینیم .

آموزش ایلوستریتور

قسمت پنجم | دوره جامع آموزش مقدماتی تا پیشرفته ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با تب ها آشنا میشویم و یاد می گیریم که چطور بین تب ها حرکت کنیم یا چینش اونها رو عوض کنیم ، یاد می گیریم که چطور از طریق گزینه ی arrange در منوی window تب ها رو به حالت زبانه ای یا شناور در صفحه در بیاوریم و اونها رو بر اساس نیاز خودمون در کنار هم بچینیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت ششم| دوره جامع آموزش ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور به منوی فایل می پردازیم و تمام گزینه های آن را به صورت عملی مورد بررسی قرار می دهیم.

6 6

قسمت هفتم | دوره جامع آموزش نرم افزار ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با مفهوم آرت بورد ، و نحوه ی کار با ابزار آرت بورد آشنا میشیم و یاد می گیریم که چطور تعداد آرتبورد ها رو کم یا زیاد کنیم ، اونها رو جابه کنیم ، اندازه ی اون ها رو تغییر بدیم یا با امکانات دیگه ای که در کنترل بار برای این ابزار وجود داره کار کنیم .

آموزش ایلوستریتور

قسمت هشتم | دوره جامع آموزش ایلوستریتور پیشرفته

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور  با بعضی از امکانات و گزینه های موجود توی منوی view آشنا میشویم و در مورد screen mode و گزینه هایی که برای ویوی صفحه نمایش وجود داره یاد می گیریم و همچنین با نحوه ی کار کردن با گزینه ی outline و actual size آشنا میشویم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت نهم | دوره جامع آموزش نرم افزار ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با zoom tool و hand tool که ابزار های بزرگنمایی و حرکت در صفحه هستن آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور به وسیله ی این ابزار ها در قسمت های خاصی از صفحه زوم کنیم همچنین با پنل navigator آشنا میشیم که به وسیله ی اون می تونیم زوم کردن و حرکت و جابجایی در صفحه رو کنترل کنیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت دهم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با بعضی از امکانات منوی ادیت ، دستوراتی مثل undo و redo ، copy ، cut،past وهمچنین شرتکات های این دستورات آشنا می شیم .

آموزش ایلوستریتور

قسمت یازدهم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور در مورد خطوط راهنمای خط کش rulers ، guide lines ، gride، و نحوه ی ظاهر کردن و مخفی کردن اونها و همچنین شرتکات های این دستورات و خیلی موارد دیگه توی منوی view یاد خواهیم گرفت .

آموزش ایلوستریتور

قسمت دوازدهم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با سلکشن تول آشنا میشویم و یاد می گیریم که چطور هر آبجکتی که به داکیومنت وارد می کنیم یا اون رو ترسیم می کنیم رو به حالت انتخاب در بیاریم. همچنین یاد می گیریم که چطور به وسیله ی گزینه های مختلف منوی سلکت به صورت گروهی آبجکت ها رو انتخاب کنیم . همچنین با lasso tool که یکی دیگه از ابزار های سلکت هست آشنا میشویم .

آموزش ایلوستریتور

قسمت سیزدهم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با ترنسفورمیشن ها یعنی ابزار هایی که برای اعمال تغییراتی مثل جابجایی ، تغییر اندازه تغییر زاویه و قرینه سازی و … از اونها استفاده میشه آشنا میشیم . همچنین یاد می گیریم که چطور از مسیر های مختلفی به این ابزار ها دسترسی پیدا کنیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت چهاردهم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با مفهوم arrange و group کردن آبجکت ها آشنا میشیم ، شرتکات های موجود برای این دستورات رو یاد می گیریم ، به وسیله گروپ کردن آبجکت ها با هم اون هارو دسته بندی می کنیم و در نهایت چطور در صورت نیاز گروپ ها رو isolate کنیم .

آموزش ایلوستریتور

قسمت پانزدهم | دوره جامع آموزش نرم افزار ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با مفهوم لایه ها آشنا میشیم، یاد می گیریم که لایه ها چی هستند و چطور از طریق پنل لایه ها میتونیم اونها رو مدیریت کنیم. قفل کردن لایه ها ، پنهان کردن اونها ، پاک کردن و موارد دیگه رو توی پنل لایه ها یاد می گیریم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت شانزدهم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور اولین قدم رو برای ترسیم اشکال خیلی ساده در نرم افزار ایلاستریتور برمی داریم ،با سگمنت پت ها یا همون پاره خط ها آشنا میشیم . یاد می گیریم که چطور با ابزار هایی که برای ترسیم خطوط آماده وجود داره. پاره خط های مستقیم یا منحنی رو رسم کنیم، به وسیله ی ابزار Scissors اونها رو تکه تکه کنیم و با join tool نقاط پاره خط ها رو به هم متصل کنیم و با اونها پترن های ساده و جذاب رو بسازیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت هفدهم | دوره آموزشی ایلوستریتور

توی این ویدئوها با شیپ های (shape) آماده آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور اشکال ساده ی هندسی رسم کنیم. و به وسیله چرخاندن ، کپی کردن ، روتیت کردن (و به طور کلی هر چیزی که تا به اینجا و توی ویدئو های قبل یاد گرفتیم ) شکل های پیچیده تری بسازیم .

همچنین با پنجره ی تنظیمات این ابزار ها آشنا میشویم همچنین با ابزار direct selection tool و انکر پوینت ها (anchor point) آشنا میشویم و یاد می گیریم که چطور به وسیله ی این ابزار انکر پوینت ها رو به صورت تکی یا گروهی سلکت کنیم و از طریق کار با بازو های دو طرف هر انکر پوینت مسیر ها رو تغییر بدیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت هجدهم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با مفهوم fill و strock و ابزارهایی که برای رنگ دهی به آبجکت ها استفاده میشوند آشنا میشیم، کار با پنجره ی color picker رو یاد میگیریم و با مدهای رنگی مختلف و کاربرد های اونها آشنا میشیم . همچنین از panel swatch ها استفاده می کنیم و با swatch library پالت های رنگی مختلفی که در اون وجود داره آشنا میشیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت نوزدهم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

توی این ویدئو با مفهوم opacity یا همون میزان شفافیت آبجکت ها آشنا میشیم و یاد میگیریم که چطور از control bar مقدار اون رو تغییر بدیم همچنین با ابزار eyedropper tool و کارکرد اون آشنا میشیم .یاد می گیریم که چطور به وسیله این ابزار از رنگ های مختلفی که توی داکیومنت وجود داره نمونه گیری کنیم و از اونها توی ترسیمات جدید خودمون استفاده کنیم . یا حتی از رنگ های یک تصویر که به داکیومنت وارد می کنیم نمونه گیری کنیم و پالت رنگی جدیدی بسازیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت بیستم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

توی این ویدئو با ابزار مجیک وند آشنا میشیم، و یاد میگیریم چطور از طریق این ابزار میتونیم به راحتی آبجکت ها رو بر اساس شباهت هاشون سلکت کنیم . همچنین از طریق منوی مجیک وند می تونید به تنظیمات مختلف این ابزار دست پیدا کنید .

آموزش ایلوستریتور

قسمت بیست و یکم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

توی این ویدئو با پرکاربرد ترین ابزار ترسیمی ایلاستریتور یعنی ابزار pen آشنا میشیم ، اما قبل از اون در مورد انواع انکرپوینت ها مثل نقطه گوشه ها و نقطه منحنی ها و نحوه ی تبدیل کردن اونها به هم رو یاد می گیریم . و بعد از یاد گرفتن اونها به راحتی می تونیم با ابزار pen کار کنیم و اشکال پیچیده ای مثل پرتره ی خودمون رو ترسیم کنیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت بیست و دوم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش نرم افزار ایلوستریتور با ابزار pencil و ابزار های زیر مجموعه ی اون مثل shaper tool، smooth tool ، path eraser tool آشنا میشویم و نحوه ی ترسیم خطوط و اشکال رو به صورت خیلی دست ازاد و راحت یاد میگیریم .همینطور وارد پنجره ی تنظیمات این ابزار میشویم و تنظیمات مختلفی برای ترسیمات در نظر می گیریم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت بیست و سوم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با ابزار paintbrush و تفاوت اون با ابزار pencil و pen آشنا میشویم . یاد می گیریم که چطور با براش های مختلف ویژگی های مختلفی رو به خطوط و مسیر ها بدیم و چطور از طریق پنجره ی تنظیمات براش ها کیفیت اونها رو تغییر بدیم. همچنین با امکانات مختلف پنل brush آشنا میشویم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت بیست و چهارم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با ابزار blob brush tool کار می کنیم و یاد می گیریم که چطور به وسیله این ابزار سطوح مختلف رو خیلی آزادانه و راحت ترسیم کنیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت بیست و پنجم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش نرم افزار ایلوستریتور یاد می گیریم که چطور قسمتی از آبجکت ها رو پاک کنیم ، با دو تا ابزار برای این کار آشنا می شیم ، eraser tool و path eraser tool ، همچنین در مورد نحوه ی عملکرد این ابزار ها و تفاوتشون با هم یاد خواهیم گرفت.

آموزش ایلوستریتور

قسمت بیست و ششم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش نرم افزار ایلوستریتور با ابزار curvatur tool آشنا می شیم ، یاد می گیریم که چطور به وسیله ی این ابزار منحنی های کاملا متقارن رسم کنیم ، همچنین توی این ویدئو یاد می گیریم که چطور کاراکتر های پرپیچ و خم رو ترسیم کنیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت بیست و هفتم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش نرم افزار ایلوستریتور با مفهوم استروک (strock) بیشتر آشنا میشیم و یاد می گیریم که چطور با پنل استروک کار کنیم . توی این پنل با نحوه ایجاد خط چین ها و تنظیمات مختلف اون و نحوه ی استفاده از profil های مختلف آشنا میشیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت بیست و هشتم | دوره جامع آموزش نرم افزار ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با ابزار width tool و کارکرد آن آشنا میشیم . به وسیله ی این ابزار میتونیم توی قسمت های مختلف یک پاره خط ضخامت های مختلفی رو به وجود بیاریم. و همچنین میتونیم از طریق پنل استروک اون رو به یک پروفایل جدید تبدیل کنیم و توی تمام پروژه هامون از اون استفاده کنیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت بیست و نهم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با مسیر های ترکیبی آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور از منوی object یک compound path بسازیم.

بعد از اون با پنل pathfinder آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور از طریق این پنل مسیر های ترکیبی متفاوت ترو اشکال پیچیده تری رو بسازیم . و در نهایت هم به وسیله ی امکانات این پنل با هم یک شکل هندسی از کاشیکاریهای قدیمی رو بسازیم .

آموزش ایلوستریتور

قسمت سی ام | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با همراستازی آبجکت ها و امکاناتی که توی پنل alignment برای این کار وجود داره آشنا میشیم و یاد میگیریم که چطور ابجکت ها رو با از جهات مختلف align یا همراستا کنیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت سی و یکم | دوره جامع آموزش نرم افزار ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با ابزار knife که از اون برای بریدن و چند تکه کردن آبجکت ها استفاده می کنیم یاد خواهیم گرفت.
آموزش ایلوستریتور

قسمت سی و دوم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور یاد می گیریم که چطور آبجکت هایی که ترسیم کردیم رو به وسیله ابزارهایی مثل puppet warp و shear تغییر شکل بدیم و یا اون ها رو دفرمه کنیم.
آموزش ایلوستریتور

قسمت سی و سوم | دوره جامع آموزش نرم افزار ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با ابزار shape builder و کارکرد اون آشنا میشویم . به وسیله این ابزار میتونیم از دل مجموعه ای از خطوط یا اشکال در هم آبجکت ها و شکل های جدیدی بیرون بکشیم . و البته توی این ویدئو یاد می گیریم که چطور به صورت هدفمند از این ابزار برای ترسیم ایده های خودمون استفاده کنیم .

آموزش ایلوستریتور

قسمت سی و چهارم | دوره جامع آموزش نرم افزار ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با ابزار live paint bucket و نحوه ی رنگدهی به آبجکت ها به صورت خیلی سریع و راحت آشنا میشویم. به وسیله ی این ابزار آبجکت های مختلف رو با هم ترکیب می کنیم و به راحتی به قسمت های مختلف ترکیب رنگ میدیم بدون اینکه نیاز باشه اون قسمت ها رو از هم جدا کنیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت سی و پنجم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور کار با blend mood رو یاد می گیریم و با دو مسیر برای استفاده از امکانات blending mode آشنا میشیم.

به وسیله ی این این ابزار میتونیم طیف های رنگی مختلفی رو ایجاد کنیم و تعداد پله های رنگی موجود بین دو آبجکت رو از طریق پنجره ی تنظیمات این ابزار بر اساس انتخاب و نیاز خودمون مشخص کنیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت سی و ششم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش نرم افزار ایلوستریتور با ابزار mesh tool آشنا میشیم . به کمک این ابزار میتونیم سایه روشن های متنوعی در یک آبجکت ایجاد کنیم و از جهات مختلفی نور و سایه ایجاد کنیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت سی و هفتم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش نرم افزار ایلوستریتور با type tool و نحوه ی وارد کردن متون به نرم افزار ایلوستریتور آشنا می شیم و یاد می گیریم که چطور با تنظیمات مختلف پنل های paragraph و character کار کنیم .
می فهمیم که چطور بین حروف و سطر های نوشته فاصله ی بیشتری بزاریم و اون ها رو به صورت چپ چین یا راست چین در بیاریم و در مورد خیلی قابلیت های دیگه ی این ابزار یاد خواهیم گرفت.

آموزش ایلوستریتور

قسمت سی و هشتم | دوره جامع آموزش نرم افزار ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور یاد می گیریم که چطور روی یک خط تایپ کنیم . یا اون رو توی یک محدوده ای که قبلا ترسیم کردیم جاگذاری کنیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت سی و نهم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش نرم افزار ایلوستریتور یاد میگیریم که چطور متن هارو از حالت text خارج و به منحنی تبدیل کنیم.

به طور کلی با نحوه ی تایپوگرافی توی این نرم افزار آشنا میشیم. همچنین کار با گزینه ی expand رو یاد می گیریم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت چهلم | دوره جامع آموزش نرم افزار ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با ماسک کردن آبجکت ها آشنا میشیم و یاد میگیریم که برای چه کارهایی میتونیم از این قابلیت نرم افزار استفاده کنیم .

آموزش ایلوستریتور

قسمت چهل و یکم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با پنل symbol و ابزاری که می تونیم به وسیله ی اون از symbol ها استفاده کنیم یاد خواهیم گرفت .و همینطور یاد می گیریم که چطور از symbol هایی که می سازیم توی پروزه های مختلف استفاده کنیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت چهل و دوم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش نرم افزار ایلوستریتور با یکی از فیچر های جدید نرم افزار ایلاستریتور در ورژن ۲۰۱۹ آشنا می شی و یاد می گیریم که چطور به وسیله ی یک فیچر یک آبجکت رو انتخاب کنیم و همزمان هر تغییری که روی اون اعمال می کنیم رو ی آبجکت های مشابه اون هم اعمال بشه.

آموزش ایلوستریتور

قسمت چهل و سوم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزش نرم افزار ایلوستریتور با بعضی از امکانات موجود توی منوی افکت آشنا میشیم . یاد میگیریم چطور زیر آبجکت ها سایه قرار بدیم . چطور اون هارو دفرمه کنیم یا چطور اونها رو محو کنیم.

آموزش ایلوستریتور

قسمت چهل و چهارم| دوره جامع آموزش نرم افزار ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور، پنل Info و پنل Attribute به صورت کامل تشریح میگردند.

پنل Info و پنل Attribute

قسمت چهل و پنجم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور با پنل link و مفهوم لینک بودن تصاویر در نرم افزار ایلاستریتور یاد خواهیم گرفت.

آموزش ایلوستریتور

قسمت چهل و ششم | دوره جامع آموزشی ایلوستریتور

در این قسمت از دوره آموزشی ایلوستریتور به آشنایی با پنل export و شیوه های مختلف خروجی گرفتن در نرم افزار ایلاستریتور خواهیم پرداخت.

آموزش ایلوستریتور

سوالات متدوال دوره جامع آموزش نرم افزار ایلوستریتور

تمام سوالاتی که احتمالا درباره دوره آموزش ایلوستریتور داشته باشید

نرم افزار ایلوستریتور به تنهایی مطالب زیادی برای گفتن دارد. مخاطبین این دوره آموزشی خواستار مهارت های زیادی هستند. برای مثال یکی علاقه مند به طراحی کاراکتر بوده و فرد دیگر علاقه مند به طراحی لوگو میباشد.

از این رو و برای صرفه جویی در زمان و هزینه ی افراد به جای دوره ای که به تمام این موارد یکجا در یک دوره ۱۰۰۰ ساعته!! و به صورت کاملا سطحی پرداخته باشد، شما باید ابتدا خود نرم افزار را در این دوره آموزش ایلوستریتور آموزش ببینید و پس از آن هر موردی مثل آموزش طراحی لوگو را در دوره آموزشی مخصوص به خود آموزش ببینید.

مدرس این دوره آموزشی پس از بررسی رزومه و مهم ترین نکته این که در بازار کار سابقه کار عملی و اجرایی در سطح حرفه ای داشته است، انتخاب شده است.

پس از آن استانداردهای بیانی که برای مثال صدا و لحن مناسب تدریس باشد انتخاب شده است. و علی رغم بسیاری از سایت های آموزش آنلاین که پذیرنده ی مدرس و جذب هر مدرسی که مراجعه کرد میباشند تیم ما کاملا بر رویه ی ضبط دوره آموزشی نظارت کامل دارد.

کمپانی ادوبی هرساله ویژگی های جدیدی را به نرم افزارهای خود اضافه می نماید. حال ویژگی ها تاکنون وجود نداشته است و به تازگی در ورژن جدید اضافه شده است و یا ویژگیهای که همان ابزارها و تکنیک های قدیمی را به شیوه بهتری اجرا می نماید.

پس قطعا توصیه میشود در آخرین ورژن یک نرم افزار آموزش ببینید تا هیچ موردی را از دست نداده باشید و به روز باشید.

این دوره آموزشی پاسخگوی تمام نیازهای شما است. شما فقط باید تلاش مضاعفی را بگذارید و تمام تمرینات را پابه پای استاد انجام داده و تا به آن مسلط نشده اید به قسمت بعدی آموزش نروید.

برای پشتیبانی هم از طریق لایو چت در پایین سمت راست سایت جوابگوی شما هستیم و هم میتوانید به صورت تلفنی و همینطور اکانت تلگرام ما با آی دی @maktabtv_support پاسخگوی شما باشیم.

برای رفع مشکلات فنی و ابهامات و همینطور بررسی روند پیشرفت شما میتوانید با ما در تماس باشید تا در گروه هایی در تلگرام عضویت یابید که پاسخگوی شما عزیزان باشند.

پس از بررسی دوره های آموزشی ایلوستریتور رایگان باید بگوییم شما به اندازه کافی پس از دوره آموزش ایلوستریتور میتوانید از مواردی مثل لوگو و طراحی های گرافیک دیگر آنقدر پول در بیاورید که نیازی به آموزش ایلوستریتور رایگان نداشته باشید.

شما در معنا در حال سرمایه گذاری هستید با سود چند هزار درصدی! آموزش ایلوستریتور رایگان اگر ویژگی مناسبی داشت که رایگان نبود. این دوره های آموزش ایلوستریتور رایگان یا ناقصند و یا مطالب را آنقدر پیچ میدهند که یادگیری آن ها واقعا سخت میشود.

بنابراین آموزش ایلوستریتور رایگان ارزشی برای گذاشتن وقت ندارد و زمان شما مهم ترین گزینه است که باید آن را در یک دوره آموزش ایلوستریتور رایگان به هدر ندهید!

نرم افزار ایلوستریتور به خودی خود نرم افزار سنگینی میباشد و برای یادگیری حتما باید از آموزش ایلوستریتور به زبان فارسی استفاده نمایید.

چرا که مثلا در زبان انگلیسی یادگیری لغات خودش چالش جدیدی برای شما خواهد شد در صورتیکه در آموزش ایلوستریتور به زبان فارسی شما همچین چیزی نخواهید داشت. در آموزش ایلوستریتور به زبان فارسی به راحتی میتوانید مطالب را در سادگی هرچه تمام فراگرفته و به پیش بروید.

انتظار شما را از یک آموزش ایلوستریتور پیشرفته مشخص کنیم. در یک آموزش ایلوستریتور پیشرفته شما باید با مهارت های خود نرم افزار شامل ابزار و تکنیک های عمومی و محیط کلی و منوهای نرم افزار کاملا آشنا کنیم. به طوری که پس از دوره آموزش ایلوستریتور پیشرفته شما مورد نرم افزاری در ایلوستریتور نباید داشته باشید.

در یک آموزش ایلوستریتور پیشرفته برای شما آموزش طراحی لوگو نباید اهمیتی داشته باشد چرا که باقی مخاطبین آموزش ایلوستریتور پیشرفته شاید مخاطب این مورد نبوده و آن موقع فراگیر بودن آن زیر سوال برود. بنابراین هزینه خود را صرف آموزش ایلوستریتور پیشرفته کرده اید و پس از آن بنا به نیاز خود میتوانید سراغ هرمورد دیگری بروید.

آموزش adobe illustrator برای شما بهترین گزینه در زمینه نرم افزار ایلوستریتور است پس اگر به ابهامات خود در زمینه آموزش adobe illustrator رسیده اید وقت آن است که دوره آموزش adobe illustrator را از طریق دکمه دانلود کامل دوره دریافت نمایید.

حیدری آموزش ایلوستریتور

مدرس این دوره : مرجان حیدری

سرکار خانم مرجان حیدری کارشناسی ارشد گرافیک و یکی از متخصصین نرم افزار ایلوستریتور هستند که بیشتر زمان فعالیت حرفه ای خود را با نرم افزار ایلوستریتور گذرانده اند و فعالیت های تخصصی خود ایشان در زمینه طراحی گرافیک نیز در حیطه همین ایلوستریتور بوده است.

با خیالی راحت خرید کنید

ضمانت نامه 30 روزه دوره های آموزشی

نشان های اعتبار ما

سرفصل ها

1 فصل 46 جلسه 8:50 ساعت

دوره جامع آموزش نرم افزار ایلوستریتور

46 قسمت 8:50:00

1. معرفی دوره و مدرس

رایگان

2. مفهوم بردار و نرم افزار برداری

3. معرفی صفحه استارت

4. آشنایی با قسمت های مختلف نرم افزار ایلوستریتور

5. تب ها در ایلوستریتور

6. منوی File

7. پنل آرت بورد

8. منوی View

9. ابزارهای Zoom Tool و Hand Tool

10. ابزارهای Undo و Redo

11. خطوط راهنمای خط کش

12. ابزار Selection

13. Transformation

14. Arrange & Group

15. لایه ها

16. Segment Path

17. Shape

18. Fill & Strock

19. Eye Droper & Opacity

20. Magic Wand

21. ابزار Pen

22. ابزار Pencil

23. Eraser Tool & Paintbrush

24. ابزار blob brush tool

25. Curvature tool

26. Strock Panel

27. ابزار Width Tool

28. ابزار Alignment

29. Pathfinder & compound path

30. ابزار Shape Builder

31. ابزار Knife

32. Puppet Warp Tool & Free Transform

33. Live Paint Bucket

34. Gradient Tool

35. blending mood

36. Mesh Tool

37. ابزار تایپ در ایلوستریتور

38. Type On Path & Type On Area

39. create outline

40. ماسک در ایلوستریتور

41. پنل Symbol

42. Global Edit

43. Effect Menu

44. پنل Info و پنل Attribute

45. پنل Link

46. خروجی در ایلوستریتور

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

1. پیش نیازهای این دوره آموزش نرم افزار ایلوستریتور چیست؟

2. چرا در این دوره آموزشی مباحث تخصصی مثل طراحی لوگو و… آورده نشده است؟

نرم افزار ایلوستریتور به تنهایی مطالب زیادی برای گفتن دارد. مخاطبین این دوره آموزشی خواستار مهارت های زیادی هستند. برای مثال یکی علاقه مند به طراحی کاراکتر بوده و فرد دیگر علاقه مند به طراحی لوگو میباشد.

از این رو و برای صرفه جویی در زمان و هزینه ی افراد به جای دوره ای که به تمام این موارد یکجا در یک دوره ۱۰۰۰ ساعته!! و به صورت کاملا سطحی پرداخته باشد، شما باید ابتدا خود نرم افزار را در این دوره آموزش ایلوستریتور آموزش ببینید و پس از آن هر موردی مثل آموزش طراحی لوگو را در دوره آموزشی مخصوص به خود آموزش ببینید.

۳. مدرس دوره آموزشی ایلوستریتور چگونه انتخاب شده است؟

مدرس این دوره آموزشی پس از بررسی رزومه و مهم ترین نکته این که در بازار کار سابقه کار عملی و اجرایی در سطح حرفه ای داشته است، انتخاب شده است.

پس از آن استانداردهای بیانی که برای مثال صدا و لحن مناسب تدریس باشد انتخاب شده است. و علی رغم بسیاری از سایت های آموزش آنلاین که پذیرنده ی مدرس و جذب هر مدرسی که مراجعه کرد میباشند تیم ما کاملا بر رویه ی ضبط دوره آموزشی نظارت کامل دارد.

۴. آیا مهم است که آخرین ورژن نرم افزار را آموزش ببینیم؟

کمپانی ادوبی هرساله ویژگی های جدیدی را به نرم افزارهای خود اضافه می نماید. حال ویژگی ها تاکنون وجود نداشته است و به تازگی در ورژن جدید اضافه شده است و یا ویژگیهای که همان ابزارها و تکنیک های قدیمی را به شیوه بهتری اجرا می نماید.

پس قطعا توصیه میشود در آخرین ورژن یک نرم افزار آموزش ببینید تا هیچ موردی را از دست نداده باشید و به روز باشید.

۵. خیلی حرفه ای قصد پیشرفت در آموزش نرم افزار ایلوستریتور را دارم باید چه کنم؟

این دوره آموزشی پاسخگوی تمام نیازهای شما است. شما فقط باید تلاش مضاعفی را بگذارید و تمام تمرینات را پابه پای استاد انجام داده و تا به آن مسلط نشده اید به قسمت بعدی آموزش نروید.

۶. نحوه پشتیبانی و رفع اشکال دوره آموزش ایلوستریتور به چه صورت است؟

برای پشتیبانی هم از طریق لایو چت در پایین سمت راست سایت جوابگوی شما هستیم و هم میتوانید به صورت تلفنی و همینطور اکانت تلگرام ما با آی دی @maktabtv_support پاسخگوی شما باشیم.

برای رفع مشکلات فنی و ابهامات و همینطور بررسی روند پیشرفت شما میتوانید با ما در تماس باشید تا در گروه هایی در تلگرام عضویت یابید که پاسخگوی شما عزیزان باشند.

۷. چرا از آموزش ایلوستریتور بصورت رایگان استفاده نکنیم؟

پس از بررسی دوره های آموزشی ایلوستریتور رایگان باید بگوییم شما به اندازه کافی پس از دوره آموزش ایلوستریتور میتوانید از مواردی مثل لوگو و طراحی های گرافیک دیگر آنقدر پول در بیاورید که نیازی به آموزش ایلوستریتور رایگان نداشته باشید.

شما در معنا در حال سرمایه گذاری هستید با سود چند هزار درصدی! آموزش ایلوستریتور رایگان اگر ویژگی مناسبی داشت که رایگان نبود. این دوره های آموزش ایلوستریتور رایگان یا ناقصند و یا مطالب را آنقدر پیچ میدهند که یادگیری آن ها واقعا سخت میشود.

بنابراین آموزش ایلوستریتور رایگان ارزشی برای گذاشتن وقت ندارد و زمان شما مهم ترین گزینه است که باید آن را در یک دوره آموزش ایلوستریتور رایگان به هدر ندهید!

۸. آیا مهم است که از آموزش های ایلوستریتور به زبان فارسی را استفاده کنم؟

نرم افزار ایلوستریتور به خودی خود نرم افزار سنگینی میباشد و برای یادگیری حتما باید از آموزش ایلوستریتور به زبان فارسی استفاده نمایید.

چرا که مثلا در زبان انگلیسی یادگیری لغات خودش چالش جدیدی برای شما خواهد شد در صورتیکه در آموزش ایلوستریتور به زبان فارسی شما همچین چیزی نخواهید داشت. در آموزش ایلوستریتور به زبان فارسی به راحتی میتوانید مطالب را در سادگی هرچه تمام فراگرفته و به پیش بروید.

۹. تا چه حد دوره های آموزشی ایلوستریتور پیشرفته نیازهای حرفه ای من را برآورده میکند؟

انتظار شما را از یک آموزش ایلوستریتور پیشرفته مشخص کنیم. در یک آموزش ایلوستریتور پیشرفته شما باید با مهارت های خود نرم افزار شامل ابزار و تکنیک های عمومی و محیط کلی و منوهای نرم افزار کاملا آشنا کنیم. به طوری که پس از دوره آموزش ایلوستریتور پیشرفته شما مورد نرم افزاری در ایلوستریتور نباید داشته باشید.

در یک آموزش ایلوستریتور پیشرفته برای شما آموزش طراحی لوگو نباید اهمیتی داشته باشد چرا که باقی مخاطبین آموزش ایلوستریتور پیشرفته شاید مخاطب این مورد نبوده و آن موقع فراگیر بودن آن زیر سوال برود. بنابراین هزینه خود را صرف آموزش ایلوستریتور پیشرفته کرده اید و پس از آن بنا به نیاز خود میتوانید سراغ هرمورد دیگری بروید.

۱۰. آموزش adobe illustrator را در سایت مکتب تی وی چطور آغاز کنم؟

آموزش adobe illustrator برای شما بهترین گزینه در زمینه نرم افزار ایلوستریتور است پس اگر به ابهامات خود در زمینه آموزش adobe illustrator رسیده اید وقت آن است که دوره آموزش adobe illustrator را از طریق دکمه دانلود کامل دوره دریافت نمایید.

مرجان حیدری

مدرس دوره: مرجان حیدری

سرکار خانم مرجان حیدری کارشناسی ارشد گرافیک و یکی از متخصصین نرم افزار ایلوستریتور هستند که بیشتر زمان فعالیت حرفه ای خود را با نرم افزار ایلوستریتور گذرانده اند و فعالیت های تخصصی خود ایشان در زمینه طراحی گرافیک نیز در حیطه همین ایلوستریتور بوده است.

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

10 دیدگاه برای دوره نرم افزار ایلوستریتور از صفر تا صد

 1. behzadtmj_2

  من برای اولین بار با این سایت برخورد کردم و غافلگیر شدم. خیلی جامع و عالی هستن مطالب و ویدیوهای آموزشی. برای دوستان گرافیست پیشنهاد میکنم حتما دوره هارو خرید کنید

  • حسین بافنده

   سپاس از شما جناب تجلی باعث افتخار ما هستش تموم تلاش ما برای ساخت محتوای با کیفیت طبق استاندارد آموزشی خودمون هستش و بعد از اون هم پشتیبانی سریع و بی عیب و نقص برای شما عزیزان

 2. im.namjuyan (مالک تایید شده)

  سلام
  واقعا نیازه به همچین دوره ای وجود دارد.
  دوره بسیار کامل و نحوه تدریس بسیار مناسب است.

  • حسین بافنده

   خواهش میکنم نظر لطف شماست جناب نامجویان

 3. نیما عزیزی (مالک تایید شده)

  تنها دوره ای بود که به صورت جامع به کل این نرم افزار در ورژن ۲۰۱۹ میپرداخت عرض خسته نباشید دارم

  • حسین بافنده

   سپاس از شما هدف همین تهیه دوره به همین صورت بوده. سوالی بود از راه های پشتیبانی در خدمتیم

 4. محمدی (مالک تایید شده)

  سلام. دوره ای بسیار کاربردی با مدرس خبره که حاصل آن یک دوره ی آموزشی عالی برای کسانی است که هیچ آشنایی با ایلاستریتور ندارند. به این سایت تبریک میگم و درخواستم این هست که از اساتید باتجربه و تخصصی مثل این دوره همچنان استفاده کنند. باتشکر

  • حسین بافنده (مالک تایید شده)

   ممنون خانم محمدی خوشحالم که نظرتون رو جلب کرده سایر دوره هایی که زیرمجموعه ایلوستریتور هستند مثل لوگو و کاراکتر و اینفوگرافیک و …. در حال ضبط هستند و مواردی که ضبط آن ها تمام شده و مراحل تدوین رو پشت سر گذاشتند هم در منوی دسته بندی دوره آموزشی سایت قابل دسترسی هستند.

 5. b.marzban88 (مالک تایید شده)

  با سلام
  دوره شما به قدری کامل و جامع بود که مشتاقانه تمام آموزش ها رو نگاه میکردم و با اینکه خیلی خیلی ابتدایی کار با ایلوستریتور رو بلد بودم ولی الان احساس میکنم خیلی راحت میتونم تصویرسازی انجام بدم.در ضمن نحوه تدریستون هم عالی بود و نشان از تجربه و پختگی شما در این راه داشت.
  ممنون از شما.موفق باشید.

  • حسین بافنده (مالک تایید شده)

   سلام و ممنون از حسن نظر شما دانشجوی عزیز ما همواره سعی میکنیم از اینی که هست هم بهتر بشیم

 6. atnouri.98 (مالک تایید شده)

  با سلام
  من دانشجوی این دوره هستم اما هیچ کدوم از فیلم ها برای من باز نمیشن و علاوه بر اون دانلود هم نمیشن فیلم ها.
  الان باید چیکار کنم؟:(

  • حسین بافنده (مالک تایید شده)

   باسلام بعد از پرداخت صفحه دانلود برای شما باز میشود و میتونین تمام قسمت ها رو برای دانلود ببینید.
   بعد از دانلود هم به راحتی با نرم افزار km player باز میشه!

  • حسین بافنده (مالک تایید شده)

   میتونین الان به حساب کاربری خودتون وارد بشین و بعد به این آدرس برین و فیلمهاتون رو در حساب کاربری خودتون برای دانلود مشاهده میکنین
   https://maktabtv.com/my-account/downloads/

 7. سید محمد حسینی (مالک تایید شده)

  سلام من الان به قسمت ۱۶ رسیدم و تمام نرم افزار ضبت نشده و تصویر کاملی نداره

  • حسین بافنده (مالک تایید شده)

   سلام تمام قسمت ها تدوین و بررسی میشه باز هم جهت بررسی بیشتر مشکلتون رو در لایوت مطرح بفرمایید

 8. mohammad_piyvand (مالک تایید شده)

  با سلام شما چرا در سایت تون برای دانلود هر قسمت یه لینکی گذاشتین یه لینک برای همشون بزارین

  • حسین بافنده (مالک تایید شده)

   درود بر شما در ابتدا به این صورت بود ولی چون بعضاً حجم بالا بود و امکان دانلود سخت بود تصمیم بر این شد که به صورت جداجدا گذاشته شود

 9. mahdifloyd (مالک تایید شده)

  سلام. دوره ای کاملا جامع و مدرس که تمام ابزار ها رو یاد داده و نحوه ی استفادشون رو توضیح داده.ممنون از شما

  • حسین بافنده (مالک تایید شده)

   درود بر شما کاربر عزیز جناب اسدی خوشحالیم که دوره آموزش ایلوستریتور تونسته نظر شما رو جلب کنه

 10. r1274061369 (مالک تایید شده)

  بیان شیوای مدرس این دوره بسیار در یادگیری بنده تاثیر داشت.
  👏👏👏

  • پشتیبانی مکتب تی وی (مالک تایید شده)

   درود خوشحالیم که دوره آموزش نرم افزار ایلوستریتور مورد توجهتون واقع شده

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

دوره‌های مرتبط

شروع مسیر آموزشی شما با آموزش نرم افزارها

phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
پشتیبانی مکتب تی وی

پشتیبانی ما در هر ساعتی پاسخ گوی شما میباشد

 • شما میتوانید با یکی از همکاران ما در پشتیبانی در تماس بوده و به این ترتیب در زمینه ای که علاقه مند باشید به صورت کامل راهنمایی شوید.
 • شما میتوانید از طریق صفحه سوالات متداول سایت به نشانی https://maktabtv.com/faq مراجعه نمایید.
SocialSocial
0
  0
  لیست خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه