0
09151637530

طبیعی سازی مهر

در این قسمت قصد داریم مهر موجود بر روی تمبر را به حالت اصلی در کارت‌پستال تبدیل کنیم. اکنون کلید T را برای فعال کردن ابزار Type فشار می‌دهیم. اگر به مکان‌نما توجه کنید می‌بینید که نماد I مانندی در درون یک مربع نقطه‌چین در بالای تمبر قرار دارد اگر ما آن را تا داخل دایره جابجا کنیم این مربع دیگر برای ما قابل‌رؤیت نیست این نشان می‌دهد که ما می‌خواهیم متن موجود در این دایره را ویرایش کنیم؛ بنابراین اگر بر روی آن کلیک کنیم مکان‌نما در متن به‌صورت چشمک‌زن ظاهر می‌شود؛ بنابراین اگر ما در وسط متن عدد یا حروفی را اضافه کنیم متن فشرده و نامناسب می‌شود خب این خواسته ما نیست برای حل این مشکل کلید Backspace را کلیک می‌کنیم تا این بی‌نظمی از بین برود.

راه‌حل دیگر برای این کار این است که بر روی کلید Ctrl +Z و یا CMD +Z در Mac کلیک کنید تا این عملکرد لغو شود. برای ایجاد یک‌لایه جدید ابتدا کلید Shift را گرفته و نگه می‌داریم سپس در داخل دایره کلیک می‌کنیم در این صورت مکان‌نما به‌صورت چشمک‌زن در داخل دایره نشان داده خواهد شد و لایه جدید در پانل لایه‌ها ایجاد می‌شود.

اکنون متن موردنظر خود را که همان ۲۰۳۶ است را تایپ کنید در این هنگام بر روی کلید escape کلیک می‌کنیم تا این تغییر را بپذیریم برای چرخاندن متن دور دایره می‌توانیم کلید Ctrl و یا CMD در Mac را کلیک و نگهدارید سپس متن را تا مکانی دلخواه می‌کشیم توجه داشته باشید که با گرفتن این کلیدها می‌توانیم تصویر ماهی و یا هر متن و تصویر دیگری را نیز جابجا کنیم. خب این تغییر موردنظر ما نیست بنابراین این تغییر را لغو می‌کنیم. با فشردن کلید V می‌توانیم ابزار جابجایی را فعال کنیم. پس از انتخاب این ابزار توجه کنید که کلید چک Auto-Select خاموش باشد در غیر این صورت آن را خاموش‌کنید. اکنون بر روی لایه ۲۰۳۶ کلیک می‌کنیم تا تغییرات ما بر روی این لایه اعمال شود. عدد ۲۰۳۶ را به وسط دایره می‌کشیم تا در نقطه دلخواه ما قرار بگیرد.

عدد 2036 را به وسط دایره میبریم

خب آلان می‌خواهیم از برخی تنظیمات موجود در ابزار Type استفاده کنیم بنابراین ابتدا بر روی این ابزار کلیک می‌کنیم پس کلیک کردن بر روی این ابزار تنظیمات قالب‌بندی برای ما در نوار گزینه‌ها ظاهر می‌شود. در حال حاضر می‌توانیم حالت Bold را تغییر دهیم همچنین اندازه آن را تا ۳۲% افزایش می‌دهیم. پس از اعمال این تغییرات بر روی نماد لیست در نوار گزینه‌ها کلیک می‌کنیم.

تنظیم متن

تا پانل تنظیمات برای ما باز شود. در این پانل هر یک از گزینه‌های تنظیم را می‌توانیم به‌طور دلخواه تغییر دهیم و سپس بر روی نماد دوبل فلش کلیک می‌کنیم تا این پانل پنهان شود.

تنظیم پانل

اکنون با گرفتن و نگه‌داشتن کلید Ctrl و یا CMD در Mac مکان نمای خود را بر روی لایه Circle قرار می‌دهیم ظاهر مکان نمای ما با صورت انگشت اشاره که در کنار آن‌یک مربع نقطه‌چین قرار دارد تبدیل می‌شود. با کلیک کردن بر روی این لایه دایره‌های موجود به‌عنوان طرح انتخابی ما تعیین می‌شوند. حالا بر روی ابزار جابجایی کلیک می‌کنیم تا گزینه‌های هماهنگ‌سازی در نوار گزینه‌ها برای ما قابل رؤیت شوند. اکنون می‌توان بر روی هرکدام از این گزینه‌ها کلیک کرد تا تغییر آن را بر روی طرح خود ببینیم.

هماهنگ کردن متن در وسط دایره

خب این چیزی نیست که ما می‌خواهیم بنابراین با فشردن کلید Ctrl +d و یا CMD +d در Mac این انتخاب را لغو می‌کنیم. با فشردن و نگه‌داشتن کلید Shift می‌توانیم دولایه ۲۰۳۶ و Circle را و همچنین دولایه بین آن‌ها را نیز با یکدیگر فعال کنیم. سپس به منوی پرواز موجود در پانل لایه در سمت راست صفحه می‌رویم.

آیکون در بالای پانل لایه ها

در این منوی دستور New Group from layers را انتخاب می‌کنیم.

انتخاب دستور New Group from layers

سپس در جعبه گفتگوی ایجادشده بر روی صفحه نام Cancel را برای این لایه تعیین می‌کنیم و بر روی OK کلیک می‌کنیم. اکنون می‌خواهیم تغییراتی را در این لایه ایجاد کنیم مثلاً کمی این عدد را بچرخانیم بنابراین به منوی Edit رفته و دستور Free transform را انتخاب می‌کنیم این دستور دارای میانبر صفحه‌کلید Ctrl +t و یا CMD +t در Mac هست.

انتخاب دستور free transform

مکان نمای خود را به خارج از دایره مهر می‌بریم در این حالت برای ما نماد چرخش در اطراف آن ایجاد می‌شود که با کلیک کردن و کشیدن آن به هر جهتی که می‌خواهیم می‌توانیم این دایره را بچرخانیم پس از انجام این فرایند بر روی کلید Enter و یا Return در Mac کلیک می‌کنیم تا این تغییر را بپذیریم.

جا به جابب مهر

پس از انجام این کارها قصد داریم که حالتی سیاه‌وسفید در مهر ایجاد کنیم برای این کار باید ابتدا لایه texture را در پانل لایه‌ها روشن کنیم. پس از روشن کردن این لایه می‌بینیم که از تعداد زیادی پیکسل سیاه‌وسفید تشکیل‌شده است بنابراین برای اینکه این لایه را به لایه پایین آن‌که لایه Cancel است متصل کنیم می‌توانیم بر روی کلید Alt و یا OPT در Mac کلیک کرده و آن را نگهداریم سپس بر روی مرز بین لایه Cancel و texture کلیک می‌کنیم توجه کنید که این حالت سیاه‌وسفیدی بر روی مهر ما ایجاد می‌شود.

ایجاد حالت سیاه و سفید بر روی مهر

ولی برای آنکه مهر حالتی طبیعی‌تر به خود بگیرد می‌توانیم در بالای پانل لایه بر روی منوی حالت زمینه کلیک کرده و گزینه Multiply را انتخاب کنیم.

انتخاب multiply

در این هنگام رنگ‌های سفید موجود در مهر به رنگ پس‌زمینه‌ای که در آن قرار دارد تبدیل می‌شود اکنون بر روی کلید Escape کلیک می‌کنیم تا این تغییر را بپذیریم. با فشردن کلید Shift +f می‌توانیم تصویر را به حال تمام صفحه تبدیل کنیم و تصویر کارت‌پستالی را که درست کرده‌ایم را بهتر ببینیم.

مشاهده تمام دوره های فتوشاپ

آموزش طراحی بنر

54.000 تومان
13

آموزش طراحی تقویم

49.000 تومان
3

آموزش طراحی پوستر

25.000 تومان
44

آموزش طراحی تراکت

79.000 تومان
1

آموزش طراحی آلبوم

54.000 تومان
5
8

آموزش ترکیب تصاویر

47.000 تومان
5
6

آموزش تایپوگرافی

68.000 تومان
40

آموزش روتوش

65.000 تومان
4.7
9

آموزش طراحی لباس

78.000 تومان
4

آموزش لایت روم

52.000 تومان
2

آموزش فتوشاپ

88.000 تومان
5
36
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *