0
09151637530

ساخت الگوی رنگی خاص

در این قسمت از آموزش ایلوستریتور می خواهیم در مورد ایجاد الگوی رنگی خاص صبحت کنیم که میتوانیم  این رنگ ها را که به صورت اختصاص  در برخی کارها استفاده میکنیم میتوانیم در پانل swatches به صورت spot color ذخیره کنیم بدین ترتیب که بعد از اینکه کد رنی را وارد میکنیم و رنگ مورد نظر را در کادر fill مشاهده کنیم مشابه آموزش قبل روی پانل swatches کلیک میکنیم و بر روی گزینه new swatch کلیک میکنیم تا کادر تنظیمات باز شود ، یک نام را به آن اختصاص میدهیم و در قسمت color type گزینه spot color انتخاب میکنیم و چون spot color یک رنگ global است گزینه global غیر فعال میشود .

قسمت  color type گزینه spot colorبعد از اینکه تنظیمات را ok کنید  ملاحظه میکنید که رنگ شما در پانل swatches ذخیره میشود و در کنار آن یک مثلت سفید  رنگ به همراه یک نقطه  سیاه رنگ که در داخل آن ظاهر میشود قرار میگیرد.

ذخیره شدن رنگ در پانل swatches در کنار شکل مثلث رنگ در ایلوستریتوردقت داشته باشید زمانی که فایلی که برای آن رنگ اختصاص میدهید را موقت میبندید swatch اجرای مجدد همان فایل در نرم افزار گزینه هایی که به صورت  spot color یا global color ذخیره کردید دو باره برایتان  فعال میشود.

چنانچه بخواهیم این رنگ ها را در کار های دیگر هم به عنوان swatch استفاده کنید باید آنها را ذخیره کنید . برای این کار میتوانید وارد بخش منوی swatches و گزینه save swatch library as AI را کلیک می کنیم تا فایل به صورت فایل ایلوستریتوری ذخیره شود.

ذخیره رنگ ها د رکار های دیگر در بخش منوی swatches و گزینه save swatch library as AI در ایلوستریتوردر صورتی که بخواهیم این swatch ذخیره شده را برای فایل های دیگر استفاده کنید میتوانید مجددا بر روی منوی پانل کلیک کنید و از قسمت open swatch library زیرمجموعه other library را کلیک کنید و فایلی که ذخیره کرده بودید را open کنید.

swatch ذخیره شده استفاده شود از قسمت open swatch library زیرمجموعه other library را کلیک کنید در ایلوستریتوربخش دیگری که میتوانید از طریق آن swatch را فراخوانی یا ذخیره کنید قسمت library یا کتابخانه پانل است که از قسمت other library میتوانید swatch ذخیره شده را فراخوانی کنید و همینطور برای ذخیره یک swatch میتوانید از گزینه save swatches استفاده کنید.

ذخیره swatch از گزینه save swatches در ایلوستریتور

بخش دیگر پانل  گزینه show list view میباشد که  با آن میتوانید رنگ ها را به صورت لیست شده  مشاهده کنید.

رنگ های لیست شده از پانل گزینه show list view در ایلوستریتورو اگر گزینه show thumbnail view را بزنید میتوانید رنگ ها را به صورت thumbnail مشاهده کنید.

گزینه show thumbnail view را بزنید میتوانید رنگ ها را به صورت thumbnail ببینید در ایلوستریتوردر صورتی که بخواهید رنگی را حذف کنید میتوانید بعد از انتخاب آن روی دکمه delete swatch کلیک کنید.

حذف رنگ ایجاد شده با delete swatch در ایلوستریتورگاهی نیاز داریم که  یک گروه  رنگ  را بسازیم به این ترتیب که از طریق گزینه new color group گروه را میسازیم  و رنگهایی که نمونه گیری کردیم را در آن گروه قرار میدهیم تا بهتر بتوانیم آنها را سازماندهی کنیم.

ساخت گروه رنگی با گزینه new color group در ایلوستریتورگزینه بعد swatch options است که با کلیک روی آن دوباره وارد swatch options میشوید و در صورتی که یک pattern را انتخاب کرده باشیم و روی این دکمه کلیک کنیم وارد بخش pattern options میشویم که در آموزش های بعدی راجع به ویرایش و ایجاد پترن ها توضیحاتی خواهیم داد.

بخش pattern options در ایلو ستریتوربخش بعدی show swatch kinds menu هست که شما میتوانید انواع حالت هایی که میتوانید swatch خودتان را نمایش دهید انتخاب کنید.

نمایش swatch در حالت های مختلف با show swatch kinds menu در ایلوستریتوردو گزینه دیگر گزینه هایی هستند که در صورتی که نرم افزار شما یک نرم افزار اورجینال باشد که سایت adobe از معتبر بودن آن اطمینان حاصل کند برای شما library هایی را که در سایتش قرار داده است را باز میکند و شما میتوانید از آن امکانات استفاده کنید.

library هایی مخصوص سایت adobe در نرم افزار ایلوستریتور

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *