0
09151637530

ساخت شیب رنگ یا gradient در ایلوستریتور

در این قسمت از آموزش ایلوستریتور قصد داریم روش دیگر برای رنگ آمیزی موضوعات یا خط دور موضوعات شیب رنگ یا gradient میباشد علاوه بر شیب رنگ های پیش ساخته نرم افزار میتوانید از پنل gradient و به کارگیری دو یا چندین رنگ دلخواه با درصد شفافیت های متفاوت شیب رنگ های مورد نیازتان را بسازید این شیب رنگ ها میتوانند به صورت شعاعی یا radial یا خطی یا liner ساخته شوند.

هم چنین میتوانید شیب رنگ های ساخته شده را برای استفاده های بعدی به نمونه های موجود در swatches خودتان اضافه کنید برای اینکه از شیب رنگ های پیش فرض برای کارتان استفاده کنید میتوانید به پانل swatches مراجعه کنید و وارد بخش کتابخانه ها شوید و از قسمت gradient بسته به نوع کارتان یکی از آنها را انتخاب کنید.

باز کردن شیب رنگ های پیش فرض در swatches کتابخانه و قسمت gradient در ایلوستریتور اگر بخواهید این شیب رنگ ها را ویرایش کنید میتوانید به پانل gradient مراجعه کنید.

پانل gradient برای ویرایش شیب رن ها در ایلوستریتوردرآن میتوانید الگوی شیب رنگ خودتان را انتخاب کنید.

انتخاب الگو شیب رنگ در ایلوستریتور اگر از شیب رنگ های داخل کتابخانه رنگ استفاده نکرده باشید میتوانید ابتدا این الگوها را فعال کنید سپس الگوی رنگی خودتان را ویرایش کنید.

ویرایش الگوی شیب رنگ در پانل گرادینت در ایلوستریتوردر صورتی که الگویی حالت شطرنجی داشته باشد نشان دهنده ی شفافیت الگو است یعنی اگر آن را برای کاری استفاده کنید و زیر آن قسمت یک لایه یا یک آبجکت دیگر وجود داشته باشد به دلیل اینکه در آن قسمت شطرنجی کمی شفافیت وجود دارد میتوانید شکل زیری را از داخل آن مشاهده کنید.

الگویی حالت شطرنجی باعث ایجاد حالت شفافیت می شود در ایلوستریتوردر رابطه با خط دور سه آیکون وجود دارد.

سه آیکون برای خط دور شیب رنگ در ایلوستریتوراولین گزینه که در حال حاضر فعال است شیب رنگ را به درون خط دور موضوعتان اعمال میکند با دومین گزینه شیب رنگ در طول خط دور موضوع اعمال میشود و سومین گزینه اعمال شیب رنگ در عرض خط دور موضوعات است هم چنین بسته به اینکه چه زاویه ای را برای شیب رنگتان نیاز داشته باشید میتوانید از آن را از کادر زیر تنظیم کنید.

تنظیم زاویه شیب رنگ در ایلوستریتورهنگامی که نوع شیب رنگتان را از نوع شعاعی انتخاب میکنید فیلدی برای شما فعال میشود که با استفاده از آن میتوانید مشخص کنید که نسبت طول و عرض دایره چقدر باشد.

شیب رنگ شعاعی و تنظیم طول و عرض شیب رنگ در ایلوستریتورنکته دیگر اینکه اگر نشانگر موس را در کنار هر کدام از اسلایدرها ببرید مشاهده میکنید که یک علامت مثبت در کنار آن وجود دارد که اگر یک کلیک انجام دهید یک اسلایدر دیگر را میتوانید اضافه کنید.

اضافه کردن یک اسلایدر دیگر در شیب رنگ در ایلوستریتور برای حذف هر اسلایدر میتوانید روی آن کلیک کنید و آیکون سطل آشغال را انتخاب کنید و یا روش دیگر اینکه اسلایدر را با کلیک سمت چپ موس به بیرون drag کنید. با ابزار gradient میتوانید به تنظیمات شیب رنگ دسترسی پیدا کنید با انتخاب موضوع مورد نظر و فعال کردن آن نواری ظاهر میشود که شیب های رنگی شما در آن فعال است و میتوانید روی هرکدام از آنها دو بار کلیک چپ کنید و آن را ویرایش کنید و هم چنین میتوانید نوار را جا به جا کنید و یا بچرخانید.

تنظیمات شیب رنگ با انتخاب موضوع مورد نظر و تغییر آن در ایلوستریتورهم چنین در صورتی که ابزار gradient فعال باشد میتوانید خودتان هم با drag کردن میتوانید شیب رنگ را ترسیم کنید.

ترسیم شیب رنگ با drag کردن در ایلوستریتور

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *