0
09151637530

مدیریت صفحات در فتوشاپ

ایجاد یک صفحه جدید در نرم افزار:

بر روی منوی File کلیک می کنیم و از زیر منوی باز شده با استفاده از دستور New یا کلید میانبر Ctrl+N یک صفحه ی جدید ایجاد کنیم. که کادر محاوره ای New Document باز می شود.

کادر New Document برای ایجاد صفحه جدید در فتوشاپ

با استفاده از کادر محاوره ای New Document می توانیم یک سند جدید یا یک صفحه جدید ایجاد کنیم. در کادر محاوره ای New Document سربرگ Recent در وضعیت فعال قرار دارد. در این کادر محاوره ای سند هایی که اخیرا ایجاد شده را هم میتوانیم ببینیم. در سمت راست کادر هم میتوانیم جزییات مربوط به یک سند را ایجاد کنیم. که در قسمت اول آن اسم صفحه یا سند را می نویسیم. در کادر متنی Width می توانیم عرض صفحه و در کادر متنی Height هم می توانیم ارتفاع صفحه را مشخص کنیم. و با استفاده از کادر جلوی Width مشخص می کنیم که واحد اندازه گیری Width  و  Height چه چیزی باشد. همچنین با استفاده از Orientation مشخص می کنیم که صفحه در حالت افقی یا عمودی قرار داشته باشد.

در کادر عددی Resolution  به معنای درجه وضوح تصویر می توانیم عدد ۷۲ را برای کار های مانیتوری و عدد ۳۰۰ را برای کار های چاپ تایپ کنیم و با استفاده از لیست بازشوی مقابل آن می توانیم واحد اندازه گیری را تعیین کنیم.

تعیین ابعاد و کیفیت سند در حال ایجاد در بخش تنظیمات مربوط به صفحه New Document در فتوشاپ

در ناحیه Color mode تنظیمات مربوط به رنگ را اعمال می کنیم. برای انتخاب رنگ پس زمینه هم می توانیم از گزینه های موجود استفاده کنیم و یا هم می توانیم روی مربع جلوی آن کلیک کنیم و رنگ دلخواه را انتخاب و تایید  کنیم.

انتخاب رنگ دلخواه برای پیش زمینه سند در حال ایجاد در فتوشاپ

در آخر هم روی کلید Create  کلیک می کنیم تا صفحه ی جدید در محیط کار باز شود.

ذخیره سازی یک صفحه به عنوان preset در نرم افزار :

بر روی منوی File کلیک می کنیم و از زیر منوی باز شده گزینه ی New را انتخاب می کنیم تا کادر New Document  باز شود. در ناحیه Preset Details اشاره گر موس را بر روی فلش سمت راست قرار میدهیم و کلیک می کنیم. مشاهده می کنیم که کادر تغییر پیدا کرد و می توانیم Save Document Preset  را انجام دهیم. در قسمت پایین هم می توانیم تنظیمات مربوط به عرض ، ارتفاع ، درجه وضوح تصویر و رنگ پس زمینه را انجام دهیم.

ذخیره تنظیمات به عنوان پریست در نرم افزار فتوشاپ

نام سند را Untitled-1 ذخیره می کنیم و عرض آن را ۱۶۰۰ و ارتفاع آن را هم ۹۰۰ قرار می دهیم. سپس بر روی دکمه Preset  Save کلیک می کنیم. در سربرگ Save مشاهده می کنیم که یک الگو با عرض ۱۶۰۰ و عرض  ۹۰۰ مشاهده می کنیم.

مدیریت صفحات در فتوشاپ 1

بر روی دکمه Create  کلیک می کنیم تا سند ایجاد شود. مجددا بر روی سربرگ File کلیک می کنیم و گزینه New را انتخاب می کنیم در کادر محاوره ای باز شده اگر بر روی گزینه Save کلیک کنیم مشاهده می کنیم که یک الگوی از پیش تعریف شده وجود دارد. برای حذف سند از پیش تعیین شده هم کافیست با اشاره گر موس بر روی سطل زباله کلیک کنیم.

مشاهده تمام دوره های فتوشاپ

آموزش طراحی بنر

54.000 تومان
13

آموزش طراحی تقویم

49.000 تومان
2

آموزش طراحی پوستر

25.000 تومان
33

آموزش طراحی تراکت

79.000 تومان
1

آموزش طراحی آلبوم

54.000 تومان
5
8

آموزش ترکیب تصاویر

47.000 تومان
5
5

آموزش تایپوگرافی

68.000 تومان
34

آموزش روتوش

65.000 تومان
5
7

آموزش طراحی لباس

78.000 تومان
3

آموزش لایت روم

52.000 تومان
2

آموزش فتوشاپ

88.000 تومان
5
33
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *