0
09151637530

روش های ذخیره کردن تصاویر در نرم افزار فتوشاپ

فرمان Save برای ذخیره‌سازی و نگهداری فایل‌ها بعد از تغییرات ایجادشده در آموزش فتوشاپ بر روی فایل اولیه با همان نام یا همان پسوند می‌تواند استفاده شود. ابتدا در محیط کاری نرم‌افزار که هیچ تصویری را باز نکرده‌ایم دو بار کلیک چپ می‌کنیم تا کادر محاوره‌ای Open باز شود .یک تصویر انتخاب می‌کنیم و بر روی دکمه Open کلیک می‌کنیم تا تصویر موردنظر در نرم‌افزار باز شود. بر روی منوی File کلیک می‌کنیم مشاهده می‌کنیم که فرمان Save در وضعیت غیرفعال قرار دارد.زیرا هنوز هیچ تغییری در این تصویر ایجاد نشده است.

غیر فعال بودن فرمان save در سربرگ file با استفاده از ابزار Crop که در ادامه توضیحات بیشتری برای آن داده می‌شود تصویر باز شده را برش می‌زنیم. و بر روی تیک تأیید در نوار آپشن کلیک می‌کنیم.

ابزار Crop در فتوشاپ روش دوم برای ذخیره تصویر استفاده کلیدهای کنترلی Cntrl+S است.

ذخیره کردن تصاویر با فرمان Save as در نرم‌افزار فتوشاپ:

با استفاده از فرمان as Save می‌توانیم فایل جاری را با یک نام و آدرس مشخص در یک محل دیگر ذخیره کنیم.بدون اینکه در فایل اصلی تغییری رخ بدهد ، ابتدا در محیط کاری نرم‌افزار که هیچ تصویری را باز نکرده‌ایم دو بار کلیک چپ می‌کنیم تا کادر محاوره‌ای Open باز شود .یک تصویر انتخاب می‌کنیم و بر روی دکمه Open کلیک می‌کنیم تا تصویر موردنظر در نرم‌افزار باز شود. می‌خواهیم این تصویر را با یک نام دیگر و در یک محل دیگر ذخیره کنیم . درصورتی‌که بخواهیم پسوند این فایل رو هم عوض کنیم می‌توانیم از فرمان as Save استفاده کنیم. برای دسترسی به فرمان as Save اشاره‌گر موس را بر روی منوی File قرار می‌دهیم و کلیک چپ می‌کنیم .در منوی آبشاری باز شده فرمان as Save وجود دارد ، با استفاده از کلیدهای ترکیبی shift+Ctrl+S هم می‌توانیم فرمان as Save را انجام دهیم.و به کادر محاوره‌ای آن دسترسی پیدا کنیم.برای این کار ابتدا کلید Shift از صفحه‌کلید را باید پایین نگه‌داریم و هم‌زمان کلید کنترل و S را هم پایین نگه می‌داریم تا به کادر محاوره‌ای as Save برسیم.

کادر محاوره‌ای as Save در نرم افزار فتوشاپ در این کادر ابتدا می‌توانیم مسیر مورد نظر را انتخاب نماییم. و در قسمت File Name می‌توانیم نام عکس را عوض کنیم و در قسمت Save as Type می‌توانیم فرمت این تصویر را تغییر دهیم. اگر بر روی مثلث Drop Down کلیک کنیم فهرستی از فرمت‌های مربوط به فتوشاپ ظاهر می‌شود.

فرمت‌های مربوط به فتوشاپ برای ذخیره فایل ها فرمت های فتوشاپ:

فرمت JPEG که شامل فرمت‌های JPG ، JPEG و JPE است ، فرمت Photoshop که شامل فرمت‌های PSD ، PSDT و PDD است.فرمت PSD فرمت پیش‌فرض فتوشاپ است که لایه‌ها، کانال‌ها،یادداشت‌ها و پروفایل‌های رنگی را ذخیره می‌کند ، فرمت ( PSB ( Large Document Format؛ از این فرمت برای ذخیره‌سازی سندهایی با بیش از 300 هزار پیکسل استفاده می‌شود ، فرمت BMP یک فرمت استاندارد برای ویندوز است که شامل فرمت‌های BMP، RLE و DIB است. فرمت GIF یکی از سه قالب سازگار برای انتشار در وب می‌باشد. یکی از فرمت‌های پرکاربرد در نرم‌افزار فتوشاپ فرمت PDF است. گاهی اوقات لازم است تصاویر نرم‌افزار فتوشاپ یا تصاویری که عملیات ویرایش یا تصحیح رنگ را در آن انجام داده‌ایم با فرمت PDF ذخیره کنیم این فرمت برای نرم‌افزار اکربات ریدر محصول شرکت ادوبی است. برای تصویرهایی مناسب است که بتوانیم آن‌ها را در کامپیوترهای مختلف یا دیوایس های مختلف باز و اجرا کنیم. یکی دیگر از فرمت‌های پرکاربرد در نرم‌افزار فتوشاپ فرمت PNG است این فرمت جدیدترین استاندارد انتشار تصاویر در محیط وب است. و از 16 میلیون رنگ و 256 سطح شفافیت پشتیبانی می‌کند ، فرمت TIFF راداریم به‌عنوان آخرین پسوند در این لیست باز شوی Save as Type . از فرمت TIFF برای چاپ و ذخیره کردن تصاویر بدون از دست دادن کوچک‌ترین کیفیت از آن‌ها استفاده می‌کنیم. عکس را با فرمت PDF و نام دلخواه و در محلی دلخواه از کامپیوتر ذخیره می‌کنیم. . بر روی دکمه Save کلیک می‌کنیم.کادر محاوره‌ای Adobe Photoshop CC ظاهر می‌شود که پیامی را دربر دارد. که به ما می‌گویید تغییراتی را که بر روی تصویر انجام داده‌ایم اعمال می‌شود.

کادر محاوره‌ای Adobe Photoshop CC در فتوشاپ بر روی گزینه don’t show again کلیک می‌کنیم که دوباره این پیغام نمایش داده نشود و OK می‌کنیم. کادر محاوره‌ای Save Adobe PDF ظاهر می‌شود. بر روی دکمه Save PDF کلیک چپ می‌کنیم. و برای پیغامی که نمایش داده می‌شود کلید OK را کلیک می‌کنیم ، اگر به محلی که تصویر در آنجا ذخیره‌شده است برویم مشاهده می‌کنیم که تصویر ما بانامی انتخاب کرده‌ایم و فرمت PDF ذخیره‌شده است. تنظیمات ناحیه Save Option در کادر محاوره‌ای Save as : کلید shift از صفحه‌کلید را پایین نگه می‌داریم سپس کلید Ctrl و سپس کلید S از صفحه‌کلید را می‌فشاریم تا به کادر محاوره‌ای Save as برسیم. در قسمت پایین کادر تنظیمات Save Option وجود دارد که به آن می‌پردازیم.

تنظیمات Save Option در نرم افزار فتوشاپ درصورتی‌که از گزینه اول یعنی as a copy استفاده کنیم می‌توانیم یک کپی از فایل جاری ذخیره کنیم بدون اینکه فایل جاری باز بماند ، با استفاده از گزینه Notes اطلاعات مربوط به یادداشت‌ها در فایل ذخیره می‌شود.

با فعال کردن گزینه Alpha Channel اطلاعات مربوط به کانال‌ها به همراه فایل ذخیره می‌شوند. و با غیرفعال کردن این گزینه باعث می‌شود که اطلاعات مربوط به کانال‌ها از فایل ذخیره‌شده حذف شوند ، با استفاده از گزینه Spot Colors می‌توانیم اطلاعات موجود در کانال Spot را ذخیره کنیم ، با فعال کردن گزینه Layers اطلاعات مربوط به لایه‌ها در فایل ذخیره می‌شوند و در صورت غیرفعال بودن تصویر به‌صورت تک لایه ادغام‌شده ذخیره می‌شود.

مشاهده تمام دوره های فتوشاپ

آموزش طراحی بنر

54.000 تومان
13

آموزش طراحی تقویم

49.000 تومان
2

آموزش طراحی پوستر

25.000 تومان
33

آموزش طراحی تراکت

79.000 تومان
1

آموزش طراحی آلبوم

54.000 تومان
5
8

آموزش ترکیب تصاویر

47.000 تومان
5
5

آموزش تایپوگرافی

68.000 تومان
34

آموزش روتوش

65.000 تومان
5
7

آموزش طراحی لباس

78.000 تومان
3

آموزش لایت روم

52.000 تومان
2

آموزش فتوشاپ

88.000 تومان
5
33
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *