آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۸ پشتیبانی مکتب تی وی 3k بازدید

آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت

در این آموزش از سری مقالات آموزش افتر افکت میخواهیم با تکنیک بسیار جذاب و پر طرفداری آشنا شویم این تکنیک آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت هست که مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است. با اکولایزر دایره ای سفید و اکولایزر خطی سفید آشنا شوید و به طور کلی آموزش ساخت اکولایزر در افترافکت را فرا گیرید. در ادامه با آموزش ساخت اکولایزر آهنگ با افترافکت همراه ما باشید.

آموزش ساخت اکولایزر خطی در افترافکت

حال برای شروع کار آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت ابتدا یک Composition ایجاد میکنیم و زمان آن را برای آنکه کار سنگین نباشد با 4 ثانیه تنظیم میکنیم حال از قسمت مربوط به Import فایل ها مواردی را که لازم داریم مثل موزیک یک تصویر از خواننده و یک تصویر برای پس زمینه ی کار انتخاب و وارد محیط برنامه میکنیم.

سپس تصویری را که به عنوان پس زمینه میخواهیم استفاده کنیم در Timeline قرار میدهیم حال برای ساخت اکولایزر برای موزیک از پلاگینی که در محیط برنامه وجود دارد استفاده میکنیم برای استفاده از آن ابتدا در قسمت Timeline کلیک راست میکنیم و از قسمت New یک Solid ایجاد میکنیم و نام آن را equalizer قرار میدهیم حال آن را انتخاب میکنیم و برای استفاده از این پلاگین از سربرگ Effect  از قسمت Generate پلاگین Audio Spectrum را انتخاب کنیم.

انتخاب تصویر پس زمینه برای آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت

حال در این بخش از آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت، برای آن که حرکتی را هماهنگ با ضرب موزیک در کار ایجاد کنیم ابتدا موزیک مدنظر را وارد قسمت timeline می کنیم و آن قسمت از آهنگ که مد نظرمان است را در محدوده ی خط زمان تنظیم میکنیم  و در قسمت مربوط به تنظیمات افکت از قسمت Audio Layer موزیک را انتخاب میکنیم حال اگر کار را اجرا کنیم این پلاگین در وسط صفحه با ضرب آهنگ حرکت میکند.

انتخاب موزیک برای آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت

طبق آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت ، در پنجره ی مربوط به افکت تنظیمات مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانیم تغییرات و تنظیماتی را برای کار مشخص کنیم به طور مثال نقطه ی شروع و پایان این پلاگین را میتوانیم با استفاده از گزینه های Start Point و End point مشخص کنیم و از قسمت Path میتوانیم Mask برای کار تعیین کنیم و همچنین با استفاده از گزینه های مربوط به Frequency میتوانیم مقدار و تعداد بند های موجود را در کار تنظیم کنیم.

به طور مثال مقدار Frequency band را افزایش میدهیم همچنین از قسمت Maximum Height مقدار ارتفاع این خطوط را افزایش میدهیم تا واضح تر نمایش داده شوند.

تنظیمات پلاگین Audio Spectrum برای آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت

آموزش اکولایزر دایره ای در افتر افکت

در این قسمت از آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت قصد داریم این پلاگین را طوری تنظیم کنیم تا به صورت دایره ای باشد برای این کار از ابزار Ellipse Tool استفاده میکنیم میتوانیم از هر شکل دلخواه دیگری نیز استفاده کنیم حال دکمه ی Shift را از صفحه کلید نگه میداریم و با استفاده از Ellipse Tool در مرکز صفحه نمایش یک Mask به صورت دایره ای ایجاد میکنیم.

نوع آن را با حالت none تنظیم میکنیم حال در تنظیمات افکت از قسمت Path گزینه ی Mask را انتخاب میکنیم در این صورت مشاهده میکنید این افکت در اطراف Mask ایجاد میشود برای نمایش بهتر این افکت دکمه ی Toggle Mask and Shape Path Visibility را که پایین مانیتور قرار دارد غیر فعال میکنیم.

ساخت دایره با استفاده از ابزار Ellipse Tool برای آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت

اگر بخواهیم این پلاگین فقط در یک جهت اعمال شود به طور مثال خارج یا داخل Mask ایجاد شود باید از قسمت Side Option یکی از حالت ها را انتخاب کنیم و اگر بخواهیم در هر دو جهت داخل و خارج Mask ایجاد شود حالت A&B را انتخاب میکنیم ما در این قسمت حالت B را انتخاب میکنیم تا افکت به سمت خارج Mask اعمال شود و تعداد Band ها و ارتفاع آن ها را نیز افزایش میدهیم و از قسمت مربوط به Color میتوانیم رنگ مد نظرمان را برای کار انتخاب کنیم.

در این قسمت از مقاله آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت می توانیم دو رنگ بیرونی و درونی را با هم ترکیب کنیم همچنین برای آن که ضخامت بند ها افزایش پیدا کند میتوانیم مقدار عددی مربوط به گزینه ی Thickness را افزایش دهیم. به ادامه مقاله آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت توجه کنید.

تنظیمات پلاکین audio spectrum در آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت

اکنون در آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت نوبت این است که تصویر خواننده را وارد این کار کنیم ابتدا آن را در قسمت Timeline قرار میدهیم و میخواهیم این تصویر به صورت دایره ای در قسمتی که مشخص کردیم قرار گیرد برای این کار Mask ایجاد شده برای لایه ی Solid را انتخاب میکنیم و از سربرگ  Edit گزینه ی copy را انتخاب میکنیم سپس لایه ی مربوط به تصویر را انتخاب و از سربرگ Edit گزینه ی paste  را انتخاب میکنیم.

  حال نوع آن را برای این لایه Add انتخاب میکنیم در این صورت تصویر در قاب یک دایره برای ما نمایش داده میشود و برای آن که تصویر با اکولایزر برخورد نداشته باشد بر روی Mask مربوط به آن در مانیتور دوبار کلیک می کنیم تا در حالت انتخاب شده قرار گیرد توجه داشته باشید درصورت غیر فعال بودن دکمه ی Toggle Mask and Shape Path Visibility باید آن را فعال کنیم  و سپس با استفاده از نگه داشتن دکمه ی  Shift اندازه ی آن را کمتر میکنیم تا داخل بند های مربوط به اکولایزر قرار گیرد.

وارد کردن تصویر خواننده برای ساخت اکولایزر در افترافکت

در اطراف عکس طبق آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت یک حاشیه ایجاد کنیم برای این کار باید از پلاگین stroke  استفاده کنیم، این پلاگین در صورتی قابل استفاده است که در محیط کار یک Mask داشته باشیم حال Mask که برای تصویر ایجاد کردیم را در حالت انتخاب شده قرار میدهیم و در قسمت Effect & Preset پلاگین stroke را جست و جو میکنیم و آن را بر روی لایه ی mask اعمال میکنیم در این صورت تنظیمات مربوط به آن در سمت چپ صفحه نمایش داده میشود که با استفاده از گزینه های موجود اندازه ی و رنگ Stroke را تنظیم میکنیم.

آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت

در قسمت پایین این دایره یک قسمت تیره رنگ ایجاد کنیم تا اطلاعات مربوط به آهنگ یا خواننده را در آن تایپ کنیم برای این کار ابتدا یک Solid ایجاد میکنیم و برای آن که یک برش مشابه حالت های قبل داشته باشیم Mask مربوط به تصویر را بر روی لایه ی مربوط به Solid کپی میکنیم حال point بالایی این شکل را طبق مقاله آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت انتخاب میکنیم و دکمه ی delete را میزنیم تا حذف شود.

آن قسمت را طوری تنظیم کنیم که به صورت یک خط راست ایجاد شود برای این کار باید point های اطراف را انتخاب کنیم و با نگه داشتن دکمه ی Ctrl  یکی از دسته های مربوط به point را تنظیم کنیم.

ایجاد ناحیه تیره در پایین عکس خواننده برای ساخت اکولایزر در افترافکت

در این حالت از آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت می توانیم اندازه ی تصویر مربوط به خواننده را کاهش دهیم تا به صورت کامل نمایش داده شود برای این کار لایه ی تصویر را انتخاب میکنیم و دکمه ی S را میزنیم سپس مقدار Scale را کاهش میدهیم اما در اینصورت اندازهی  Mask نیز کاهش پیدا میکند که برا حل این مشکل دو بار بر روی mask کلیک میکنیم تا در حالت انتخاب شده قرار گیرد حال می توانیم با گرفتن دکمه های Ctrl و Shift  اندازه ی آن را افزایش دهیم و مکان لایه ی تصویر را دوباره به گونه ای که وسط اکولایزر قرار گیرد تنظیم میکنیم.

آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت

اکنون برای آن که اصلاعات را در این قسمت از آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت تایپ کنیم ابتدا ابزار text را فعال میکنیم و به طور مثال نام خواننده را تایپ میکنیم و آن را در قسمت موردنظر قرار میدهیم حال برای آنکه جذابیت بیشتری داشته باشد برای فایل متنی Animate ایجاد میکنیم.

به طور مثال در لیست بازشوی فایل متنی از قسمت Animate گزینه ی opacity را انتخاب میکنیم و از قسمت Range selector برای آن کیفریم ایجاد میکنیم، به این منظور ابتدا مقدار opacity را صفر میکنیم وCTI  را در زمانی که میخواهیم نام خواننده نوشته شود تنظیم میکنیم سپس با مقدار صفر برای گزینه ی Start  یک کیفریم ایجاد میکنیم و در چند بازه جلو تر مقدار آن را صد میکنیم تا کیفریم دیگری ایجاد شود در این صورت اگر از کار اجرا بگیریم مشاهده میکنید که متن با به مرور زمان نمایش داده میشود و کامل میشود.

آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت

همچنین برای آنکه در طول بازه ی پخش ویدئو متن ثابت نباشد می توانیم طبق آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت برای آن یک animate برای Scale نیز ایجاد کنیم و مقدار آن را کمی افزایش می دهیم سپس CTI را بعد از کیفریم های قبلی قرار می دهیم از قسمت تنظیمات مربوط به Range selector برای گزینه ی offset با مقدار منفی صد کیفریم ایجاد میکنیم و در چند بازه جلوتر مقدار آن را صد تنظیم میکنیم تا کیفریم دیگری ایجاد شود مقدار Start عدد صفر و مقدار End را با عدد 10 تنظیم میکنیم.

آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت

در این بخش از آموزش ساخت اکولایزر افتر افکت نوبت به ایجاد بخش Time و گذاشتن اکولایزر اهنگ روی عکس است که مشخص کند چه مقدار از موزیک پخش شده و چه مقدار از آن باقی مانده است برای این کار ابزار pen را فعال میکنیم و در قسمتی که میخواهیم time قرار داشته باشد دو point را به صورت یک خط مستقیم ایجاد میکنیم و رنگ stroke آن را به طور مثال سفید تنظیم میکنیم و میخواهیم زمانی که کار اجرا می شود این نوار به طور مثال قرمز رنگ شود پس یک کپی ار آن در قسمت Timeline ایجاد میکنیم و رنگ این کپی را قرمز مشخص میکنیم.

آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت

حال در تنظیمات لایه ی دوم از قسمت Content بر روی Add کلیک میکنیم و گزینه ی Trim path را انتخاب میکنیم و در تنظیمات آن زمانی که CTI را در انتهای خط زمان تنظیم کردیم برای گزینه ی End با مقدار صد یک کیفریم ایجاد میکنیم و در ابتدای خط زمان مقدار آن را صفر میکنیم.

13 3

برای آنکه ابتدا و انتهای این خط مستقیم را طبق آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت مشخص کنیم میتوانیم با استفاده از ابزار Ellipse در ابتدای این خط یک دایره کوچک ایجاد میکنیم ، برای دقیق تر شدن کار میتوانید صفحه را Zoom کنید، حال در تنظیمات Ellipse در قسمت Transform برای گزینه ی position در ابتدای خط زمان کیفریم ایجاد میکنیم و در پایان خط زمان دایره را در قسمت آخر خط تنظیم میکنیم و کیفریم دیگری ایجاد میکنیم حال اگر کار را اجرا کنیم مشاهده میکنید حرکت time به خوبی نمایش داده میشود.

آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت

حال برای آنکه زمان نیز در این آهنگ نمایش داده شود و دقیق تر مشخص کنیم چه مقدار از آهنگ پخش شده است ابتدا یک Text ایجاد میکنیم ولی در آن متنی را تایپ نمیکنیم سپس میتوانیم از preset مربوط به ساعت یعنی clockWorks  که باید به صورت جداگانه آن را دانلود کنید استفاده میکنیم و آن را بر روی فایل متن اعمال کنیم و آن را طوری تنظیم کنیم که صدم ثانیه و ثانیه را نمایش دهد.

آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت

حال اکولایزر افترافکت ساخته شده است و میخواهیم جزئیات آن را تکمیل کنیم، برای آنکه حالت درخشان تری را داشته باشد از لایهی Solid مربوط به  equalizer یک کپی ایجاد میکنیم  و از قسمت مربوط به Effect & preset ها پلاگین CC Light Burst را سرچ میکنیم و آن را بر روی equalizer دومی اعمال میکنیم.

در این صورت بند های مربوط اکولایزر افترافکت حالت جذابی را خواهند داشت که میتوانیم مقدار آن را از قسمت مربوط به تنظیمات آن کنترل کنیم، سپس پلاگین Glow را سرچ میکنیم و آن را بر روی equalizer  اول اعمال می کنیم همچنین برای آنکه رنگ بهتری داشته باشیم از پلاگین 4Color Gradient استفاده میکنیم و بعد از آنکه تنظیمات آن را انجام دادیم این رنگ ها را بر روی equalizer  دوم نیز کپی میکنیم.

16 2

این اکولایزر افترافکت را میتوانیم وسط تصویر نیز قرار دهیم برای این کار از لایه ی equalizer یک کپی میگیریم و در timeline  آن را در لایه ی بالا قرار میدهیم سپس از قسمت تنظیمات برای گزینه ی path حالت none را انتخاب میکنیم تا به صورت دایره ای نباشد سپس نقطه ی ابتدا و انتهای آن را در قسمتی که میخواهیم تنظیم میکنیم و مقدار ها ی آن را نیز میتوانیم به دلخواه تنظیم کنیم. در بخش انتهایی آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت همراه ما باشید.

آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت

میخواهیم حالتی را طبق اموزش اکولایزر در افترافکت خطی و دایره ای در افترافکت ایجاد کنیم که متن آهنگ برای ما نمایش داده شود برای این کار ابتدا تمام لایه های موجود در Timeline را به غیر از لایهی مربوط به تصویر پس زمینه انتخاب میکنیم و آن ها را pre-compose قرار میدهیم.

حال میخواهیم طبق آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت، متن آهنگ را تایپ کنیم ابتدا یک قسمت از آن را تایپ میکنیم و برای هر قسمت از متن که تایپ میکنیم بازه ی آن را با توجه به زمانی که آهنگ آن قسمت را پخش میکند تنظیم میکنیم و برای آن که این نوشته حالت جذاب تری داشته باشد میتوانیم برای آن از Animate های متفاوتی استفاده کنیم و یا یکی از حالت های preset مربوط به متن که در بخش  Animation  در پنجره مربوط به Effect & preset قرار دارد را انتخاب کنیم  و بر روی فایل متنی اعمال کنیم.

آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت

به همین ترتیب میتوانیم متن بخش های موزیک را به ترتیب نمایش دهیم. به این صورت توانستیم یم اکولایزر برای موزیک ایجاد کنیم که  طراحی و تنظیمات آن را به گونه ای که بخواهید میتوانید ایجاد کنید. نحوه خروجی گرفتن اکولایزر در افترافکت مانند سایر فایل ها در این نرم افزار می باشد.

آموزش ساخت موزیک اکولایزر audio spectrum در افتر افکت

همچنین برای مشاهده پروژه اکولایزر افترافکت و دانلود پروژه آماده های اکولایزر در افترافکت از طریق لینک زیر اقدام کنید.

https://www.timecode.ir/tag/equalizer-backgrounds/

مفتخریم که تا انتهای آموزش ساخت اکولایزر خطی و دایره ای در افترافکت همراه ما بودید. امید است برای شما آموزش ساخت اکولایزر آهنگ با افترافکت مفید واقع شده باشد.

1/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه کاربران

بدون دیدگاه

پشتیبانی مکتب تی وی

پشتیبانی ما در هر ساعتی پاسخ گوی شما میباشد

  • شما میتوانید با یکی از همکاران ما در پشتیبانی در تماس بوده و به این ترتیب در زمینه ای که علاقه مند باشید به صورت کامل راهنمایی شوید.
  • شما میتوانید از طریق صفحه سوالات متداول سایت به نشانی https://maktabtv.com/faq مراجعه نمایید.
SocialSocial
0
    0
    لیست خرید شما
    سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه