آموزش روتوش

Retouching Tutorial

معرفی روتوش

آموزش روتوش 1

 

 

قطعا شما هم زیاد دیده اید افرادی را که در آینه بسیار زیبا به نظر میرسند اما با دوربین گوشی خود و در داخل دوربین های دیگر نواقص زیادی را دارند! همه ی انسان ها به نوعی نقصی را در درون صورت خود دارند و داشتن صورت و پوست بی نقص اجتناب ناپذیر است.

 

به واسطه جامعه نوین و صنعتی امروز برای استفاده از عکس های پرتره در تبلیغات، آلبوم و …. بایستی عکس به زیبایی در حد خود رسیده که با استفاده از روتوش که در لغت به معنی دستکاری عکس می باشد میسر است . روتوش با استفاده از ابزارهای موجود که اساس آن بر پایه فتوشاپ بنا نهاده شده است، پیاده سازی می شود و امروز امکانات فتوشاپ در حدی بوده که به خیلی از چهره ها نمی‌توان اعتماد کرد! چرا که با فتوشاپ تقریبا هر چیزی را به هر چیزی تا حد ممکن می توان تبدیل نمود. و شما هم پس از پایان دوره آموزش روتوش به یکی از همین افراد جادوگر میتوانید تبدیل شوید!

 

بازار کار پیش روی شما پس از آموزش روتوش

آموزش روتوش 2

 

 

بازار کار اصلی روتوش در آتلیه های عکاسی بوده ولی شرکت های تبلیغاتی هم در رتبه دوم خود این افراد را استخدام میکنند. استخدام بهترین راه حل در بازار کار این مهارت بوده چرا که انجام پروژه به صورت فریلنسری به علت خصوصی بودن عکس های مورد استفاده در پروژه ها و عدم خروج از محیط کاری، رونق چندانی ندارد. ضمنا عکاسانی که به صورت فریلنسری برای پروژه های مختلف می توانند برای مقاصد مختلفی مانند اینستاگرام و … برای بقیه پروژه ای به انجام برسانند نیز درآمد خوبی را میتوانند داشته باشند که از طریق یک پیج اینستاگرامی میتوانند به این هدف خود دست یابند.

 

نقشه راه شما برای رسیدن به بازار کار پس از این دوره آموزش روتوش میتواند این باشد که در حین دوره جامع آموزش روتوش با استفاده از فایل های تمرینی و همینطور از فایل های شخصی خود که مثلا از دوستانتان قبلا عکاسی کرده اید استفاده کنید و نمونه کارهای روتوش خیلی حرفه ای پس از پایان این دوره آموزشی فراهم کنید. پس از پایان آموزش روتوش خود هم میتوانید با دست پر به سراغ آتلیه ها و شرکت های تبلیغاتی رفته و مطمئن باشید که اصطلاحا روتوش کار خوب روی زمین نمی ماند!

از آنجاییکه که شنیدن کی بود مانند دیدن، شما میتوانید با سرچ عبارت ( استخدام روتوش کار ) و کلیک روی اولین لینک در سایت ایران استخدام خیل عظیمی از آتلیه های عکاسی و شرکت های تبلیغاتی که اقدام به جذب روتوش کار میکنند را مشاهده کنید! پس سریعا با ثبت نام در این دوره آموزش روتوش در فتوشاپ این مهارت را آموخته و خود را برای یکی از این استخدام ها واجد شرایط نمایید.

0
تا دلیل که باید به روتوش مسلط بشیم

آموزش روتوش رسانه آموزش مکتب تی وی

در دوره آموزش روتوش رسانه آموزشی مکتب تی وی شما در ۴ ساعت تمام تکنیک ها و ابزارهای روتوش را یکجا می آموزید. در یک دوره آموزش روتوش به صورت تعاملی با استاد به راحتی تمرین کرده و در سرفصل استاندارد با کیفیت صوتی و تصویری مناسب می توانید به راحتی دوره خود را به پایان ببرید.

آموزش روتوش 3

 

آیا هزینه این دوره آموزش روتوش توجیه پذیر است؟

به صورت کلی یادگیری روتوش کردن و یا نحوه روتوش عکس از جمله مواردی هستند که همواره برای آن ها در جاهای مختلفی که در بخش بازار کار بعد از آموزش روتوش اشاره شد فرصت های بسیاری وجود دارد. از همین رو شما با پرداخت این هزینه که در برابر آن فرصت های کاری ناچیز به حساب می آید یکی از مطمئن ترین سرمایه گذاری های طول عمر خود را انجام خواهید داد.

 

اینکه شما بخواهید روتوش حرفه ای را برای مثال روتوش مو در فتوشاپ و یا روتوش صورت با فتوشاپ را یاد بگیرید به ممارست و تمرین خود شما بستگی دارد و در این دوره آموزش روتوش تمام شرایط برای شما محیا شده است. این مورد به حدی در دنیا حائز اهمیت شده است که حتی در بسیاری از سایت های خارجی مانند وبسایت آکادمی روتوش به صورت جداگانه برای مهارت روتوش یک آکادمی تخصصی افتتاح شده است.

در صورتی که شما این دوره آموزش روتوش را ....

شما این شانس را دارید که در 5 ساعت بدون نیاز به هیچ جای دیگر به صورت کامل به مهارت پولساز و مهم روتوش در تمام ابعاد مختلف عکس مسلط شوید و با سعی و تلاش پورتفولیو خود را با استفاده از تصاویر موجود در اینترنت کامل کرده و آماده ورود به دنیای تخصصی روتوش شوید.

یک فرصت استثنایی برای یادگیری آموزش روتوش را از دست خواهید داد و باید مبلغ های زیادی برای این آموزش در جاهای مختلف بپردازید و مطمئن باشید که منبعی که تمام نیاز های شما را پوشش دهد پیدا نخواهید کرد. و احتمالا بعد از مراجعه مجدد خود به این دوره آموزشی با افزایش قیمت مواجه خواهید شد.

معرفی قسمت های دوره جامع آموزش روتوش

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

فصل اول : حذف کردن قسمت های مزاحم از بک گراند

در این قسمت از آموزش روتوش با استفاده از ابزار spot healing brush  اقدام به حذف کردن قسمت های مزاحم و اضافی از تصویر میکنیم و نحوه کار با این ابزار را یاد میگیریم.

در این قسمت از آموزش روتوش با استفاده از ابزار  clone stamp نواحی مزاحم و اضافه را از تصویر پاک میکنیم و نحوه کار با این ابزار را یاد میگیریم.

در این قسمت از آموزش روتوش با استفاده از گزینه ی fill  در منوی edit نواحی مزاحم و اضافه را از تصویر پاک میکنیم.

در این قسمت از آموزش روتوش نواحی مزاحم را با استفاده از brush مخفی کردیم و برای روشن تر کردن رنگ تصویر و طبیعی تر کردن آن از پنل curves استفاده کردیم.

 

در این قسمت آموزش روتوش با استفاده از تکنیک content aware fill  به پاک کردن نواحی اضافی میپردازیم و با استفاده از گزینه content aware cropping ابعاد تصویر را گسترش میدهیم.

 

در این قسمت از  آموزش روتوش کار پاک کردن موارد مزاحم ،روشن کردن و طبیعی کردن عکس را در چهار لایه انجام میدهیم.

در این قسمت از آموزش روتوش با ابزار جدیدی به اسم patch آشنا میشویم و با استفاده از آن موارد اضافی از تصویر را حذف میکنیم.

در قسمت هشتم از آموزش روتوش یک تمرین آماده کردیم که با همه ابزار هایی که تا کنون یاد گرفتیم ناحیه هایی از تصویر را پاک کنیم.

فصل دوم : حذف کردن لوگو بدون آسیب رساندن به بافت تصویر

در این قسمت از آموزش روتوش با استفاده از دو ابزار patch  و clone stamp لوگو روی پیراهن را بدون اینکه بافت آن از بین برود ادیت میکنیم و در روش را با هم مقایسه میکنیم.

در این قسمت از آموزش روتوش آموزش میدهیم چگونه از content aware fill  به صورت حرفه ای استفاده کنیم و با استفاده از آن اشیا ناخواسته را ازبین ببریم.

در این قسمت از آموزش روتوش با استفاده از ابزار patch لوگو را از روی اجسام مختلف حذف میکنیم و آموزش میدهیم چگونه به بافت جدیدی برسیم و تاثیر ابزار free transform  را یادآوری میکنیم.

در این بخش از آموزش روتوش  آموزش میدهیم چگونه زیور آلات را درون تصویر از بین ببریم.

در این قسمت از آموزش روتوش آموزش میدهیم چگونه با استفاده از فیلتر ها پرز های روی لباس را از بین ببریم.

فصل سوم: کار با فیلتر liquefy

در این قسمت از آموزش روتوش نحوه کار با فیلتر liquefy را آموزش میدهیم و  انحنا های تصویر که بر اثر استفاده از فیلتر liquify  به جود آمده را برطرف میکنیم.

در این قسمت از آموزش روتوش نحوه استفاده از ابزار push left که درون فیلتر liquefy وجود دارد را آموزش میدهیم .

در این قسمت از آموزش روتوش آموزش میدهیم چگونه با استفاده از فیلتر liquefy موها را ویرایش کنیم و ایرادات را ازبین ببریم.

در این قسمت از آموزش روتوش روی یک تصویر که با لنز واید گرفته شده و حالت جمع شده دارد کار میکنیم. از ابزار free transform استفاده میکنیم و تصویر را کشیده میکنیم و بعد از آن برای اصلاح حالت بدن سوژه از فیلتر liquify استفاده میکنیم

در این قسمت از آموزش روتوش نحوه استفاده از ماسک ها در فیلتر liquify  را اموزش میدهیم و نحوه ترمیم بکگرانه که در اثر استفاده از ابزار forward Warp  ایجاد شده است را یاد میگیریم.

در این قسمت از آموزش روتوش از  face tool درون فیلتر liquify  استفاده میکنیم و به شما آموزش میدهیم چگونه با استفاده از این ابزار ماهیت چهره خود را تغییر دهید.

فصل چهارم : روتوش صورت و تغییر رنگ پوست و رفع ایرادات پوستی

در قسمت بیستم از آموزش روتوش علاوه بر روتوش پوست آموزش میدهیم چگونه رنگ یک ناحیه از پوست را با استفاده از curves  تغییر دهیم.

در این قسمت از آموزش روتوش به طور کامل  نحوه تغییر رنگ پوست را آموزش میدهیم.

در این قسمت از آموزش روتوش نحوه کار با تصاویر raw و نحوه روتوش کردن آنها درون camera raw  را آموزش میدهیم.

در این قسمت از آموزش روتوش یکی دیگر از ابزار های روتوش به اسم healing brush که دقت زیادی دارد وهماهنگی بین دو تصویر را آموزش میدهیم.

در این قسمت از آموزش روتوش  آموزش میدهیم چگونه نواحی روشن که برا اثر روشنایی زیاد به وجود آمده اند را ازبین ببریم.

در این قسمت از آموزش روتوش آموزش میدهیم چگونه با استفاده از فیلتر ها سطح پوست را هموار تر  و نرم تر کنیم.

فصل پنجم : حذف چین و چروک ها از صورت

در این قسمت از آموزش روتوش حذف چروک ها و تیرگی زیر پوست را آموزش میدهیم.

در این قسمت از آموزش روتوش به شما حذف چروک ها و تیرگی ها را با یک ابزار حرفه ی آموزش میدهیم.

در این قسمت از آموزش روتوش با ابزار healing ,brush ,patch  آموزش میدهیم چگونه چین و چروک ها و تیرگی های صورت را از بین ببریم.

در این قسمت از آموزش روتوش نحوه کار با ابزار cloning  و mod  های آن را آموزش میدهیم.

در این قسمت از آموزش روتوش با ابزار clone stamp  روی صورت سوژه کار میکنیم.

در این قسمت از آموزش روتوش نحوه کار با ابزار dodge   را آموزش میدهیم.

در این قسمت از آموزش روتوش با ابزار dodge  روی صورت سوژه کار میکنیم.

فصل ششم : کار روی چشم ها

در این قسمت از آموزش روتوش درخشندگی رنگ چشم ها را با استفاده از فیلتر ها افزایش میدهیم.

در این قسمت از آموزش روتوش تغییر دادن رنگ چشم ها و روشن تر کردن آنها را آموزش میدهیم.

در این قسمت از آموزش روتوش اموزش میدهیم چگونه با استفاده از cerves  رنگ چشم ها را تغییر دهیم.

در این قسمت از آموزش روتوش آموزش میدهیم چگونه چشم های بسته ی یک سوژه را اصلاح کنیم.

در این قسمت از آموزش روتوش آموزش میدهیم چگونه قرمزی چشم ها را از بین ببرید و سفیدی چشمها را روشن تر کنید.

در این قسمت از آموزش روتوش نحوه ادیت کردن پرتره فرد عینکی را آموزش میدهیم.

فصل هفتم : برطرف کردن مشکلات دندان، میکاپ و تغییر رنگ مو

در این قسمت از آموزش روتوش برطرف کردن زردی دندان ها را آموزش میدهیم.

 کار ادیت روی دندان را فقط در یک ناحیه خاص آموزش میدهیم که در این قسمت از آموزش روتوش به آن می پردازیم.

در این قسمت از آموزش روتوش آموزش میدهیم چگونه صورت سوژه ی خود را میکاپ کنید.

در این قسمت از آموزش روتوش نحوه تغییر دادن رنگ موی سوژه را با استفاده از پنل adjustment  آموزش میدهیم.

در این قسمت از آموزش روتوش آموزش میدهیم چگونه موهای پریشان شده در بکگراند و صورت را با استفاده از ابزار های مختلف از بین ببریم.

فصل هشتم : تراز کردن چند فریم از تصاویر و حذف کردن بک گراند

در این قسمت از آموزش روتوش آموزش میدهیم چگونه با استفاده از چند فریم تصویر خودمان را تراز کنیم و ایرادات یک فریم را با استفاده از فریم دیگر از بین ببریم.

در این قسمت از آموزش روتوش نحوه تراز کردن دو فریم به صورت دستی با استفاده از modها و ادیت کردن آنها را آموزش میدهیم.

در این قسمت از آموزش روتوش آموزش میدهیم چگونه بک گراند تصویر را حذف کنید و از بکگراند دلخواه برای تصویرتان استفاده کنید.

سوالات متدوال دوره جامع آموزش روتوش

تمام سوالاتی که احتمالا درباره دوره آموزش روتوش در فتوشاپ داشته باشید

شما طبق راهنمای ثبت نام دوره های زیر همین سوالات متداول عمل کرده و به راحتی به فایل های دوره آموزش روتوش دسترسی پیدا کنید.

در طی آموزش روتوش شما به صورت تعاملی آموزش میبینید. یعنی پروژه های کاملا واقعی برای معرفی ابزارها و تکنیک ها به کار گرفته شده و همان فایل ها هم در اختیار شما هستند تا بدون به زحمت افتادن برای پیدا کردن فایل های دوره آموزشی شما بتوانید همراه با استاد تمرین کنید.

شما میتوانید با استفاده از اکانت تلگرام مکتب تی وی با آی دی @maktabtv_support با ما در ارتباط باشید و همینطور تلفن های تماس و همینطور لایو چت در سمت راست پایین آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران عزیز است. همینطور در صورتی که در طی دوره مشکلات فنی را تجربه کردید و یا خواستین درباره سطح پیشرفت شما پیشنهاداتی ارائه شود، میتوانید با تماس با پشتیبانی مکتب تی وی در گروه هایی در تلگرام عضویت یابید که برای همیشه متخصصین این حوزه پاسخگوی شما در این زمینه ها خواهند بود.

مدرس دوره آموزشی روتوش که صرفا یک کاربر نیست و بلکه سالها در این زمینه کار کرده، فایل های تمرینی در حین ضبط ویدیو را در اختیار شما قرار گرفته و شما همراه با استاد در حین ویدیوهای آموزشی و پس از پایان هر قسمت از دوره آموزش روتوش میتوانید تمرینات لازم را انجام دهید و پس از آن به قسمت بعدی این  دوره آموزشی  مراجعه نمایید.

و این یعنی راحت ترین راهی که میتوانید با استفاده از ویدیوهای خام که به تفکیک هر قسمت در اختیار شما قرار گرفته و استاد با همان ها کار میکند بتوانید تمرین کنید و در پایان دوره آموزش روتوش حتی نمونه کارهای مخصوص به خودتان را بسازید.

شما  می توانید با مشاهده سرفصل های دوره آموزش روتوش متوجه این شوید. و برای مشاهده کیفیت سمعی و بصری دوره آموزشی و کارهایی از قبیل ضبط در استودیو و چند مرحله تدوین نیز میتوانید پیش نمایش دوره آموزش روتوش و همینطور قسمت هایی که جهت نمونه به صورت پیش نمایش قرارداده شده اند را مشاهده بفرمایید.

حساسیتی که برای مدرس دوره آموزش روتوش وجود دارد این است که مدرس روتوش باید در زمینه روتوش تخصص لازم رو داشته باشد تا با استفاده از تجربیات خود بتواند به خوبی مطالب را به دانشجویی این دوره  منتقل نماید.

آموزش روتوش 4

مدرس دوره آموزش روتوش : سارا رجایی

در بحث روتوش به صورت کلی در تمام زوایا و سبک های مختلف عکس ها باید دوره جامعی تهیه میشد و از این با استفاده از تجربیات متعدد خانم رجایی در زمینه ادیت عکس و روتوش سعی شد که دوره تخصصی در این زمینه ترتیب داده شده بطوریکه کاربر را یک بار برای همیشه به سطحی که در روتوش میخواهد برساند. که با استانداردهای آموزشی مکتب تی وی و تدریس روان خانم رجایی و همینطور سرفصل های کامل در این زمینه موفق به انجام آن شدیم.

با خیالی راحت خرید کنید

ضمانت نامه 30 روزه دوره های آموزشی

نشان های اعتبار ما

آموزش روتوش 5

معرفی دورهنمایش رایگان

1.حذف کردن قسمت های مزاحم در بکگراند با spot healing brushنمایش رایگان

2.حذف کردن قسمت های مزاحم در بکگراند باclone stamp

3.حذف کردن قسمت های مزاحم در بکگراند با fill

4.حذف کردن قسمت های مزاحم در بکگراند با content aware fill

5.مخفی کردن قسمت های مزاحم در بکگراند با brush

6.جمع بندی بکگراند و تغییر نور

7.مخفی کردن قسمت های مزاحم در بکگراند با patch

8.تمرین

9.حذف لوگو با patch و clone

10.حذف اشیا ناخواسته با content aware

11.حذف لوگو با patch و استفاده از ابزار free transform

12.حذف زیورآلات

13.حذف موارد ریز از روی اجسام با استفاده از فیلتر ها

14.کار با فیلتر liquefy

15.کار با ابزار push left درون فیلتر liquefy

16.ویرایش موها با فیلتر liquefy

17.ویرایش تصاویری که با لنز واید گرفته شده اند

18.نحوه استفاده از ماسک ها در فیلتر liquify

19.تغییر ماهیت صورت با face tool

20.روتوش و تغییر رنگ پوست با curves

21.تغییر رنگ پوست

22.نحوه کار با تصاویر raw

23.نحوه کار با ابزار healing brush

24.تصحیح نور

25.نحوه نرم کردن پوست صورت

26.حذف چروک ها و تیرگی زیر پوست

27.حذف چروک ها و تیرگی ها

28.حذف چروک ها و تیرگی ها با healing ,brush ,patch

29.نحوه کار با ابزار cloning و mod ها

30.از بین بردن چین و چروک ها با ابزار clone stamp

31.نحوه کار با ابزار dodge

32.از بین بردن چین و چروک ها با ابزار dodge

33.افزایش درخشندگی چشم ها

34.تغییر دادن رنگ چشم ها و روشن تر کردن آنها

35.تغییر دادن رنگ چشم با cerves

36.اصلاح چشم های بسته ی یک سوژه

37.اصلاح سفیدی چشم ها

38.ادیت پرتره فرد عینکی

39.برطرف کردن زردی دندان

40.برطرف کردن زردی یک دندان

41.میکاپ

42.تغییر رنگ مو

43.اصلاح مو پریشان شده در بکگراند

44.تراز کردن چند فریم و رفع ایرادات آن

45.تراز کردن دو فریم به صورت دستی ئ کار باmod ها

46.حذف کردن بکگراند

3 دیدگاه برای آموزش روتوش

 1. Alp1979

  در تاریخ

  دانشجو
  پاسخ

  با عرض سلام و ادب و ضمن از مدیریت و مدرسان رسانه آموزشی مکتب تی این دوره بسیار عالی و مفید بود و مدرس دوره ضمن داشتن تسلط کامل و بیان شیوا به ساده ترین و دقیق ترین شکل ممکن مطالب آموزش را بیان کرده و تمامی جزییات را هم مطرح کردند

  • حسین بافنده

   در تاریخ

   پاسخ

   باسلام سپاس از شما کاربر عزیز خوشحالیم که زحماتمون برای شما به بار نشسته

 2. سانا اقائی

  در تاریخ

  دانشجو
  در مورد خرید این دوره مطمئن نیستم
  پاسخ

  سلام خسته نباشید.
  من این دوره رو تهیه کردم . تو توضیحات نوشته شده که فایل عکس ها برای تمرین گذاشته شده است ولی من هر چی نگاه می کنم فایل عکسی نیست. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • حسین بافنده

   در تاریخ

   پاسخ

   باسلام شما میتونین در این سایت آکادمی روتوش فایل های مورد نظر خود را پیدا کنید و بر حسب سلیقه خود به تمرین بپردازید.

 3. moeeni25118

  در تاریخ

  پاسخ

  سلام وقت شما بخیر.
  میشه بفرمایید آیا با تهیه ی این دوره بنده قادر خواهم بود پس از اتمام این آموزش، روی پروژه های واقعی روتوش کار کنم و مهارت کافی برای کسب درآمد ایجاد میکنه؟

  • حسین بافنده

   در تاریخ

   پاسخ

   درود بر شما بله به شرط تمرین با استفاده از فایل های خام عکس ها و پیاده سازی تمام تکنیک های آموزش داده شده توسط استاد دوره آموزش روتوش، خودتون به صورت کامل در زمینه روتوش فعالیت و کسب و درآمد کنید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت دوره

65.000 تومان

امتیاز 4.7 از 3 رای
سطح آموزش پیشرفته
زمان دوره:

5 ساعت و 10 دقیقه

حجم دوره:

1.22 گیگابایت

پیش نیاز:

آموزش فتوشاپ

نرم افزار:

Adobe Photoshop

فرمت ویدیو:

MP4

تعداد قسمت :

46 قسمت

روش دریافت:

دانلود آنی بلافاصله بعد از پرداخت

روش پشتیبانی:

چت آنلاین، تلگرام، تلفنی

سطح دوره:

مقدماتی تا پیشرفته

زبان:

فارسی

چرا مکتب تی وی؟

               

 • آموزش تعاملی
 • سرفصل های آموزشی استاندارد
 • آموزش در حداقل زمان ممکن
 • دسترسی آسان به فایل های آموزش با کیفیت HD
 • ضبط در استودیو و چند مرحله تدوین
 • مدرس متخصص و با تجربه
 • آموزش آخرین نسخه نرم افزار
 • بی نیاز کردن از دوره های آموزشی گران قیمت
مدرس

سارا رجایی

مدرس فتوشاپ و ادیت عکس
قیمت دوره

65.000 تومان