0
09151637530

چگونه در سیستم عامل ویندوز فایلی در فتوشاپ باز کنیم

در این آموزش فتوشاپ به شما یاد می‌دهیم که چگونه تنها با دوبار کلیک کردن بر روی فایلی آن را در فتوشاپ باز کنید. اگر شما با mac کار می‌کنید در قسمت بعد به شما نشان خواهیم داد که چگونه فایلی را در فتوشاپ با استفاده از Macintosh Finder باز کنید.

به مطالب پوشه open-01 توجه کنید که دران تصاویر را به‌عنوان ریز عکس‌ها مشاهده می‌شود. اگر این‌طور نیست می‌توانید با کلیک کردن بر روی نماد کوچکی که در گوشه پایین سمت راست صفحه است این فایل‌ها را به ریز عکس‌ها تبدیل کنید.

تبدیل کردن از لیست به ریز عکسها

چگونه می‌توان چهار فایل به نام مشابه داشته باشیم؟ آن‌ها دارای پسوندهای مختلف هستند. برای مشاهدهٔ پسوند نام فایل در بالای صفحه روی view کلیک کرده و در صورت لزوم روی آیکون show/hide کلیک کنید و سپس گزینه extensions name file را روشن کنید. حال به ما افزونه‌هایی نشان خواهد داد:DNG,PSD,PNG,JPG,TIF که ۵ نوع فایل اصلی هستند و شما هنگام کار با فتوشاپ از آن‌ها استفاده می‌کنید.

نشان دادن فرمت های عکس ها

فایل‌های TIF در حال حاضر با فتوشاپ در ارتباط است، بنابراین اگر روی این فایل دو بار کلیک کنیم در داخل فتوشاپ باز می‌شود. می‌توان PS را در گوشه بالا سمت راست پنجره برنامه مشاهده کرد، همچنین یک نوار منو در بالای صفحه‌نمایش قابل‌مشاهده است که یک نوار تنظیمات حساس در زیر آن وجود دارد، یک جعبه‌ابزار عمودی در سمت چپ و یک دسته از پانل‌ها را در سمت راست وجود دارد و به این معنی است که ما اکنون می‌توانیم از قابلیت‌های ویرایش عکس فتوشاپ در این تصویر استفاده کنیم.

نشان دادن فضای داخلی فتوشاپ

با کلیک بر روی فایل JPG آن را در برنامه مایکروسافت بازمی‌بینیم. بر روی فایل JPG راست کلیک کنید و Open whit را انتخاب کنید و با انتخاب فتوشاپ از منو زیر می‌توانید فایل JPG را در فتوشاپ بازکنید؛ اما فایل JPG بعدی بار دیگر در مایکروسافت عکس‌ها باز می‌شود پس پیش بروید و دستور choose another app را از منوی زیر انتخاب کنید.

فایل JPG همیشه در فتوشاپ باز شود

اگر شما می‌خواهید همیشه عکس‌ها با فتوشاپ بازشوند می‌توانید تیک این مربع را بزنید.

همیشه در فتوشاپ باز بشود یا نه

خب اکنون می‌خواهیم فایل PNG را بازکنیم؛ بنابراین توجه داشته باشید اگر روی آن دو بار کلیک کنید این بار ویندوز نمی‌داند چه برنامه‌ای را برای باز کردن فایل می‌خواهیم استفاده کنیم و فتوشاپ حتی به‌عنوان یک گزینه ذکر نشده است.

ممکن است بر روی سیستم شما متفاوت باشد اما اگر این اتفاق افتاده باشد با کلیک بر روی more apps  جدیدترین نسخه فتوشاپ را پیداکرده آن را انتخاب کنید. این کادر را روشن کرده و روی OK کلیک کنید تا فایل PNG را در فتوشاپ باز کند.

همیشه در فتوشاپ باز بشود یا نه

خب اکنون نوبت فایل PSD است. PSD مخفف فرمت سند فتوشاپ است و فرمت متنوعی است که می‌توانید با آن کارکنید زیرا موجب صرفه‌جویی در لایه‌ها و سایر ویژگی‌های دیگر می‌شود که می‌توانید در فتوشاپ ایجاد کنید.

بنابراین فقط برای اطمینان از اینکه همه‌چیز به همان شیوه‌ای که باید انجام شود، انجام می‌شود بر روی آن فایل کلیک راست کرده و Open whit را انتخاب کرده و سپس آخرین فرمان را انتخاب کنید. به نظر می‌رسد فایل در آخرین نسخه فتوشاپ CC باز است و روی آخرین و بزرگ‌ترین فتوشاپ را تأیید کنید، جعبه چک را خاموش کرده و سپس روی OK کلیک کنید.

برای اطمینان که فایل PSD در فتوشاپ باز میشود

احتمالاً شما این هشدار فونت‌های گم‌شده را مشاهده خواهید کرد در حال حاضر در داخل یک برنامه دیگر شما نیاز به حل این اختلافات فونت دارید زیرا نیاز کلی به فونت‌های نصب‌شده در سیستم شما است که شما در داخل یک سند استفاده کنید؛ بنابراین قصد داریم بر روی دکمه Resolve کلیک کنیم تا پیام هشدار را رد کند.

سپس ابزار زوم را که در انتهای جعبه‌ابزار در سمت چپ صفحه نمایش واقع است را می بینید، آن را انتخاب کنید.

انتخاب ابزار زوم

چند بار در وسط تصویر کلیک میکنیم تا زمانی که به ۱۰۰% برسد که در بالای صفحه‌نمایش داده می‌شود.

نشان دادن مقدار زوم

حال پانل لایه‌های را مشاهده می‌کنید اگر این لیست را به این لایهٔ یک‌دریک راست پیمایش کنیم این هشدار زرد دارد و اگر روی آن سرپوش بگذاریم به ما می‌گوید که این فونت در سیستم وجود دارد که نیاز به جایگزینی دارد، اگر این برنامه دیگری باشد باید فونت را جایگزین کرد.

همان‌طور که در پنجره تصویر می‌بینید متن به زیبایی دیده می‌شود حتی اگر این فونت گم‌شده باشد. به این دلیل است که فتوشاپ بسیار مفید، شامل پیش‌نمایش سطح پیکسل از هر لایه متن که ایجاد کنید بنابراین تا زمانی که شما نمی‌خواهید متن را ویرایش کنید بررسی کارها را درست انجام می‌دهید و سند نیز به‌درستی صادر و چاپ می‌شود و این همان چیزی است که شما تنظیم می‌کنید تا بتوانید پَروَنجاهای تصویری خود را در داخل فتوشاپ با دو بار کلیک کردن بر روی آیکون‌های آن‌ها در desktop windows بازکنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *