0
09151637530

اعمال و تنظیمات Effect و Transitionsبر روی تصاویر در برنامه پریمیر

در این بخش از آموزش پریمیر می خواهیم در مورد اعمال Transitions بر روی تصاویر توضیحاتی ارائه دهیم ابتدا لازم است تصاویری که مورد نظرمان است را وارد محیط برنامه می کنیم همه تصاویر را انتخاب کرده و آن را وارد بخش تایم لاین می کنیم. تصاویر به صورت پشت سرهم در یک Track قرار می گیرند برای اینکه تصاویر را به ابتدای خط زمان بچسبانیم در قسمت خالی کلیک راست می کنیم و Ripple Delete را انتخاب می کنیم.

آوردن تصاویر به تایم لاین و چسباندن تصاویر به ابتدای خط زمان با کلیک راست و انتخاب Ripple Delete در پریمیر با این کار تصاویر به ابتدای خط زمان منتقل می شوند. مشاهده می کنید که هر تصویر تقریبا بازه ۵ ثانیه ای را شامل می شود با کلیک بر روی بخش Effect  می توانیم یکی از Transitions یا Effect ها را بر روی تصویر اعمال کنیم به طور مثال در قسمت Effect زیر منوی Video Effect  در قسمت Channel افکت Blend را اعمال می کنیم.

قسمت Effect زیر منوی Video Effect  در قسمت Channel افکت Blend برای اعمال به تصویر در پریمیر کلیه تصاویر را انتخاب می کنیم و بر روی یکی از تصاویر کلیک راست کرده و گزینه Scale to Frame Size  را انتخاب می کنیم تا تصاویر اندازه Frame Size   قرار بگیرند می توانیم حتی هر یک از افکت ها را بر روی تصویر اعمال کنیم وقتی که افکت را روی تصویر اعمال می کنیم تنظیمات آن در قسمت Effect Control قابل تغییر است در صورتی که آن افکت را نخواهیم روی آن کلیک راست کرده و Clear را انتخاب می کنیم تا افکت حذف شود.

گزینه clear برای پاک کردن افکت با کلیک راست روی آن در پریمیر برای بین تصاویر از Transitions ها استفاده می کنیم از افکت ها ،Presets  ها برای روی تصویر استفاده می شود اما Transitions ها فرقی نمی کند که در کدام قسمت استفاده شود Transitions ها بین تصاویر قرار می گیرند که تغییر از تصویر به تصویر دیگر انجام می شود حتی می توانیم روی تصاویر یک صوتی قرار دهیم که تصویر همزمان با صوت حرکت کند.

در قسمت  Effect Control می توانیم تنظیمات مربوط به افکتی که انتخاب می کنیم Transitions که برروی تصویر اعمال می کنیم ببینیم اگر روی هرکدام از Transitions ها یکبار کلیک کنیم تنظیمات آن در قسمت  Effect Control  قابل مشاهده است می بینیم که مشخص است برروی کدام یک از تصاویر Transitions اعمال کردیم و بر روی کدام تصاویر اعمال نشده حتی می توانیم طول تصاویر راهم با قرار دادن اشارگر موس در هر قسمت زیاد و یا کم کنیم که این ها همه سلیقه است در حالت عادی تقریبا هر تصویر بازه ۵ ثانیه ای را شامل شده است.

تنظیمات مربوط به افکت در Effect Control در پریمیر چند Transitions اعمال می کنیم و یک صوت هم روی تصاویر قرار می دهیم و به پخش صوت می پردازیم تا زیبایی کار بهتر نشان داده شود. از Transitions های صدا هم استفاده می کنیم علامتی نشان داده می شود این نشان دهنده این است که ممنوع است یعنی این  Transitions برای تصویر ممنوع است Transitions های قسمت ویدئو را که انتخاب می کنیم به راحتی می توانیم بر روی تصاویر اعمال کنیم افکت ها را اعمال می کنیم به قسمت  Project برمی گردیم و یک صوت را انتخاب می کنیم و آن را وارد محیط برنامه می کنیم قسمتی از صوت که اضافه است را در صورتی که نیاز نداشته باشیم با استفاده از ابزار Razor Tool  برش می زنیم خط زمان را به ابتدا برگردانده و Play را می زنیم.

اعمال Transitions های قسمت ویدئو بر روی تصاویر در پریمیر و افزودن صوت بر تصاویر در پریمیر در  بعضی از افکت ها که روی آن کادر قرمز رنگ نشان داده می شود روی آن تصاویر خوانده نشده است و حتی اگر روی آن افکت کلیک کنیم و در قسمت Effect Control تغییری روی آن اعمال کنیم آن افکت باید حذف شود در صورتی که همه تصاویر به اندازه صفحه کادر ما نبودند می توانیم Ctrl+A  را بزنیم و روی تصویر کلیک راست کرده و Scale to Frame Size را انتخاب می کنیم تا تصاویر در اندازه کادر صفحه قرار بگیرند و نیازی نیست روی تک تک تصاویر به تنهایی کلیک  کنیم.

در صورتی که بخواهیم روی هر کدام از افکت های که روی تصاویر قرار دارد تغییراتی اعمال کنیم با کلیک بر روی آن افکت و از قسمت Effect Control می توانیم تغییرات روی آن اعمال کنیم، در صورتی هم که بخواهیم طول آن افکت را زیاد کنیم اگر Zoom  کنیم آن افکت برای ما دیده می شود با قرار دادن اشارگر موس  در ابتدای آن در انتهای افکت می توانیم طول آن را زیاد کنیم با زیاد کردن طول آن افکت از طرف چپ و راست به یک اندازه افزایش پیدا می کند.

کادر قرمز رنگ نشان دهنده تصویر خوانده نشده و افزایش پیدا کردن طول افکت در پریمیر می بینیم که تمام بازه زمانی که مختص به آن تصویر قرار داده شده به صرف گذراندن آن Transitions که بر روی آن اعمال کردیم در حال گذراندن است.

اگر بر روی سربرگ Edit قسمت Preferences کلیک کنیم و بخش Time Line را انتخاب کنیم.

سربرگ Edit در قسمت Preferences و انتخاب Time Line در پریمیر در قسمت Still Image Default Duration می توانیم مشخص کنیم در هنگام ورود تصاویر هر تصویر چه بازه ای را شامل شود در این قسمت می توانیم بازه را کمتر و بیشتر کنیم یا اینکه مشخص کنیم هر تصویر چه بازه زمانی را شامل شود با تغییر بازه و کلیک بر روی دکمه Ok موجب می شود اگر تصویر را وارد محیط برنامه پریمیر کردیم آن بازه ای را شامل شود که ما در آن قسمت وارد کردیم.

قسمت Still Image Default Duration برای مشخص کردن بازه زمانی هر تصویر در پریمیر

مشاهده تمام دوره های پریمیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *