در اینجا میتوانید دوره های آموزش فتوشاپ رو مشاهده کنید که شامل آموزش خود نرم افزار فتوشاپ و همینطور آموزش تمام مهارت های مرتبط با نرم افزار فتوشاپ میباشد.

معرفی فتوشاپ یا فتوشاپ چیست در آموزش فتوشاپ

معرفی فتوشاپ:

نرم افزار فتوشاپ معروف ترین نرم افزار کمپانی Adobe و همینطور معروف ترین نرم افزار گرافیکی دنیاست. این روزها کمتر کسی عبارت فتوشاپ کردن را نشنیده و با افراد متخصص این حوزه دست و پنجه نرم نکرده است! اما به صورت کلی کاربرد اصلی این نرم افزار ادیت عکس بوده و تمام امکانات آن منعطف در این حوزه می باشد. فتوشاپ یک نرم افزار حرفه ای در زمینه ی طراحی لوگو، کارت ویزیت، پوستر های تبلیغاتی، ویرایش رنگ و نور و … تصاویر، طراحی رابط کاربری و … می باشد. 

بازار کار فتوشاپ:

فتوشاپ از جمله نرم افزارهایی است که با آن کارهای زیادی میتوان انجام داد از کارهای چاپی و تبلیغاتی و هویت بصری مانند طراحی بسته بندی گرفته تا نقاشی دیجیتال و تایپوگرافی و ادیت و روتوش عکس. ما چیزی با نام آموزش فتوشاپ مقدماتی و آموزش فتوشاپ پیشرفته به صورت منطقی نداریم.

از این رو که شما اول باید هدف خود را از یادگیری فتوشاپ مشخص کرده و بعد با یادگیری نرم افزار فتوشاپ خود را آماده ورود به هریک از مهارت های مورد نظر خود نمایید. در حین دوره آموزشی خود سعی بر ساخت رزومه و پورتفولیو داشته باشید تا در پایان دوره هم تمرین خوبی داشته باشید و هم بتوانید با ارائه نمونه کارهای خود استخدام شده و یا پروژه بگیرید.

برخی از حوزه های کاری که پس از یادگیری فتوشاپ می توانید وارد آنها بشوید:

 • طراحی گرافیک
 • کار در شرکت های تبلیغاتی
 • کار در چاپخانه ها
 • طراحی سایت
 • طراحی رابط کاربری
 • عکاسی و ادیت عکس
 • طراحی نرم افزار
 • حوزه ی انیمشین و انیماتوری
 • کارهای مربوط به نشر و طراحی کتاب ها

و حوزه های بسیار زیاد دیگری که با آموختن این نرم افزار کاربردی می توانید وارد آن ها بشوید.

برخی کاربردهای فتوشاپ:

نرم افزار فتوشاپ به دلیل کاربردی بودن و نیاز روز افزون بازار به آن، همیشه در حال آپدیت شدن است. این نرم افزار در کارهایی مانند:

 1. ادیت و ویرایش عکس ها مانند عکس های حرفه ای یا عکس پرسنلی و …
 2. کارت ویزیت
 3. پوستر های نمایشگاه ها و …
 4. ساخت بنر ها در هر ابعادی
 5. سربرگ ها
 6. ساخت تیتراژ فیلم ها و سریال ها
 7. کار در محیط های گرافیکی
 8. جلد نشریات و مجله ها و …

و همینطور حرفه های دیگر، کاربرد دارد.

مزایای یادگیری فتوشاپ:

 1. استفاده ی چند باره از تصاویر
 2. ورود به بازار رسانه های اجتماعی و سوشال مدیا ها
 3. محیط کاربری کاربر پسند
 4. کارکرد راحت و آسان
 5. چند پلتفرمی بودن
 6. ابزار های ویرایش حرفه ای
 7. کسب اعتبار با یادگیری فتوشاپ حرفه ای
 8. بی نیاز شدن از استخدام گرافیست های دیگر

و مزایای بسیار زیاد دیگر.

تفاوت فتوشاپ و لایت روم:

همواره سوال اکثر کاربران تازه کار این است که برای ویرایش عکس ها و تصاویر از کدام نرم افزار استفاده کنیم؟ فتوشاپ بهتر است یا لایت روم؟ همانطور که می دانید نرم افزارهای فتوشاپ و لایت روم شباهت های زیادی با هم دارند ولی در برخی کارکرد ها با هم تفاوت هایی دارند که یکی را بر دیگری ارجح میسازد.

هر دوی این نرم افزارها از فرمت های مختلفی مانند raw, png, jpeg, tiff پشتیبانی می کنند. این نرم افزار ها برای پردازش تصاویری با فرمت raw از نرم افزار adobe camera raw استفاده می کنند. به همین دلیل برای ایجاد ادیت های مختلف و جلوه های خاص روی تصاویر عملکرد این دو نرم افزار مانند همدیگر است.

اما فتوشاپ و لایت روم در برخی ویژگی ها با هم تفاوت هایی دارند:

 1. محیط کاربری

فتوشاپ و لایت روم هر دو در زمینه ی کاربری نرم افزار های بسیار عالی ای هستند. در لایت روم شما می توانید تصاویر را به صورت جمعی و کلی ادیت و ویرایش کنید. در فتوشاپ با استفاده از   adobe bridge می توانید تصاویر را دسته بندی و ویرایش جمعی کنید.

 1. مدیریت و ذخیره ی فایل ها

در نرم افزار قتوشاپ برای ذخیره سازی فایل ها کار بسیار راحتی در پیش داریم. اگر بخواهید یک فایل را به صورت غیر دائم ذخیره سازی کنید کافی است یک کپی از آن را با فرمت psd ذخیره کنید. در نرم افزار لایت روم برای ذخیره کردن فایل، خود نرم افزار بر روی نسخه ی اصلی تغییرات را انجام نمیدهد و فایل ویرایش شده را در جای دیگری در سیستم ذخیره می کند و یک کاتالوگ همراه با اطلاعات ویرایش در اختیار شما قرار می دهد.

 1. ابزار های ویرایش

همه می دانند که نرم افزار فتوشاپ برای ویرایش تصاویر بسیار حرفه ای تر از هر نرم افزار دیگری مانند لایت روم یا … عمل می کند. یکی از مهم ترین تفاوت های فتوشاپ و لایت روم در نحوه ی مدیریت لایه بندی ها است که فتوشاپ بسیار حرفه ای تر عمل می کند.

به طور کلی نرم افزار فتوشاپ بهترین انتخاب برای کسانی است که میخواهند وارد بازار کار شوند و تبدیل به یک گرافیست یا ادیتور حرفه ای بشوند.

سوالات متداول آموزش فتوشاپ:

 

برای یادگیری نرم افزار فتوشاپ باید در نظر بگیرید که دامنه ی کاربردهای این نرم افزار بسیار گسترده است که قبلا در این رابطه توضیحاتی ارائه شده است. بنابراین نکته قابل توجه تفکیک است. در ابتدا با تمام ابزارها و تکنیک هایی که در هر حالتی نیاز دارید و اصطلاحا پایه ی نرم افزار فتوشاپ شما را می چیند را یاد بگیرید و پس از آن در هر زمینه ای که میخواهید دوره را با استاد مخصوص به خودش آغاز نمایید.

در فهرست عناوین تمام دوره های آموزش فتوشاپ تمام قسمت ها همراه با توضیحات آن ها آورده شده است و شما پس از پایان این دوره چیزی باقی نمی ماند که از فتوشاپ بلد نباشید. برای اطمینان از محتوا میتوانید با سایر دوره های مرتبط در سطح اینترنت را مقایسه نمایید. خودتان قطعا متوجه کامل بودن دوره ها و همینطور کیفیت سمعی بصری دوره ها خواهید شد.

دوره ها همان طور که بیان شد در محیط استودیو ضبط شده است و از لحاظ ضبط صدا و تصویر دقت زیادی در آن به خرج داده شده است. این مورد را می توانید در پیش نمایش قسمت هایی که جهت نمونه قرار داده شده است را متوجه شوید.