آموزش اسکچاپ پروژه محور از صفر تا صد

آموزش اسکچاپ پروژه محور از صفر تا صد

نرم افزار مدل سازی سه بعدی اسکچاب به دلیل محیط کاربری آسان بین کاربران محبوبیت پیدا کرده است. این نرم افزار در عمران، معماری داخلی و حتی بازی سازی می تواند کاربرد داشته باشد. این نرم افزار با دو برنامه تردی مکس و اتوکد سازگار است و از دیگر قابلیت ها آن می توان به سرعت و قدرت رندر بالا اشاره کرد.

افزودن به سبد خرید
توضیحات

معرفی نرم افزار اسکچاپ

قبل از پرداختن به دوره آموزش اسکچاپ کمی درباره ی خود این نرم افزار صحبت میکنیم. نرم افزار اسکچ آپ که قبلا Google SketchUp نامیده میشده است، نرم افزار مدلسازی سه بعدی بوده که در معماری و عمران و مکانیک و طراحی داخلی حتی ساخت بازی های کامپیوتری کاربرد داشته و به واسطه ظاهر کاربرپسند و سادگی کار یکی از محبوب ترین نرم افزارهای مدل سازی نام گرفته است.

معرفی نرم افزار اسکچ آپ در صفحه دوره آموزش اسکچ آپ

در سال 2006 گوگل نرم افزار اسکچ آپ را خریداری نموده و اقدام به توسعه آن نمود و در سال 2012 نیز شرکت Trimble Navigation نرم افزار SketchUp را از گوگل خریداری نمود. در این دوره آموزش اسکچ آپ نیز با آخرین ورژن این نرم افزار طبق استانداردهای رسانه آموزشی مکتب تی وی کار خواهیم کرد.

در ادامه آموزش صفر تا صد اسکچاپ با کاربردهای این نرم افزار آشنا می شوید.

کاربردهای نرم افزار اسکچاپ

در این قسمت از آموزش کاربردی اسکچاپ به بررسی کاربردهای نرم افزار اسکچاپ می پردازیم.

 • مدلسازی سه بعدی
 • ساخت نقشه دو بعدی از مدل سه بعدی
 • طراحی داخلی و طراحی آشپزخانه و کابینت
 • ساخت انیمیشن های معماری
 • ماکت سازی

در این بخش از آموزش فارسی اسکچاپ با برخی از کاربردهای اسکچاپ آشنا شدید. برای آشنایی بیشتر با این کاربردها می توانید دوره های آموزش صفر تا صد اسکچاپ را گذرانده یا نسبت به خرید پکیج آموزش اسکچاپ یا دانلود فیلم آموزش حرفه ای اسکچاپ مختص بازار کار اقدام نمایید.

در بخش بعد این آموزش تخصصی اسکچاپ ویژگی ها و قابلیت های این نرم افزار را بیان می کنیم.

قابلیت های نرم افزار اسکچاپ

در این قسمت از آموزش صفر تا صد اسکچاپ برخی از قابلیت ها و ویژگی های نرم افزار اسکچاپ را معرفی می کنیم.

 • مدلسازی آسان و اصولی
 • دارای پلاگین های تخصصی
 • تولید خروجی با کیفیت
 • محیط کاربری آسان
 • امکان استفاده از آبجکت های آماده سه بعدی
 • یادگیری آسان
 • هماهنگی و سازگاری با نرم افزارهای دیگر

در اینجا برخی از ویژگی ها و قابلیت های نرم افزار اسکچاپ را معرفی کردیم. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با این قابلیتها دوره های آموزش کاربردی اسکچاپ را گذرانده یا پکیج آموزش حرفه ای اسکچاپ مختص بازار کار را خریداری نمایید. همچنین می توانید با تماشای فیلم آموزش حرفه ای اسکچاپ نیز اموزش تخصصی اسکچاپ را فراگرفته و با قابلیت های این نرم افزار بیشتر آشنا شوید.

رندرینگ در نرم افزار اسکچاپ

در این بخش از آموزش فارسی اسکچاپ دو مورد از پلاگین های رندرینگ در اسکچاپ را معرفی می کنیم.

 • موتور رندر VRay
 • موتور رندر Enscape

این موتورهای رندرگیری خروجی های قابل قبولی را ارائه می دهند. اما برای رندرگیری حرفه ای تر می توان مدل را در نرم افزار تری دی مکس وارد کرد.

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با این موتورهای رندرگیری در اسکچاپ در دوره آموزش نرم افزار اسکچاپ شرکت کرده یا نسبت به خرید پکیج آموزش اسکچاپ تصویری اقدام نمایید.

در بخش بعد آموزش صفر تا صد اسکچاپ به بررسی نسخه های نرم افزار اسکچاپ می پردازیم.

نسخه های نرم افزار اسکچاپ

در این بخش از آموزش فارسی اسکچاپ نسخه های این نرم افزار را معرفی می کنیم.

 • نسخه SketchUp Viewer: نسخه SketchUp Viewer فقط به شما امکان بررسی، مشاهده و حرکت در محیط نرم افزار را می دهد.
 • نسخه SketchUp Shop: این نسخه اسکچاپ برای طراحانی که می خواهند طرح خود را بسازند، مناسب است.
 • نسخه SketchUp Pro: نسخه SketchUp Pro نسخه اصلی نرم افزار اسکچاپ است که توسط معماران و طراحان استفاده می شود.
 • نسخه SketchUp Make: این نسخه اسکچاپ برای اهداف آموزشی و استفاده های شخصی استفاده می شد. این نسخه دیگر تولید نمیشود.

در این قسمت از آموزش طراحی با اسکچاپ نسخه های این نرم افزار معرفی شد. برای آشنایی با ویژگی ها و امکانات هر یک از اینها می توانید در آموزش اسکچاپ تصویریدوره آموزش نرم افزار اسکچاپ شرکت کرده یا نسبت به خرید پکیج آموزش اسکچاپ و دانلود فیلم آموزش فارسی اسکچاپ اقدام کنید.

در بخش بعد آموزش گام به گام اسکچاپ به رشته هایی که اسکچاپ در آنها استفاده می شود، اشاره می کنیم.

نرم افزار اسکچاپ در چه رشته هایی کاربرد دارد؟

در این بخش از آموزش طراحی با اسکچاپ رشته هایی که اسکچاپ در آن کاربرد دارد را نام می بریم.

 • رشته معماری
 • رشته طراحی داخلی
 • طراحی بازی های کامپیوتری
 • رشته مهندسی ساختمان
 • رشته مهندسی خاک
 • و…

در قسمت بعد این آموزش اسکچاپ صفر تا صد با بازار کار اسکچاپ آشنا می شوید.

بازار کار نرم افزار اسکچ آپ

امروزه هرکسی که با ساختمان و سازه‌ و معماری و یا طراحی داخلی و بقیه موارد مرتبط سروکار دارند باید به نرم افزار اسکچ آپ مسلط بوده و نحوه کار با آن را فرا بگیرند.

کارفرمایی که شما به عنوان متخصص نرم افزار اسکچ آپ میخواهید برای وی کار کنید، و یا پروژه ای را حضورا و یا به صورت دورکاری انجام دهید برای اعتماد از شما سابقه کار میخواهد اما شما اعتماد را طور دیگری نیز میتوانید جلب کنید.

بازار کار رو به روی هنرجو بعد از دوره آموزش اسکچ آپ

شما در حین دوره آموزش اسکچاپ صفر تا صد میتوانید همراه با استاد با استفاده از فایل های تمرینی که در کنار ویدیوها قرار گرفته است تمرین کرده و اصطلاحا پورتفولیوی خود را برای پروژه های فرضی کامل نمایید. به این صورت شما میتوانید بعد از دوره آموزش نرم افزار اسکچاپ که تمام موارد مورد نیاز بازار کار را با شما کار کرده است به شرط تمرین و ممارست جذب بازار کار شوید.

به این صورت میتوانید هرجایی که به فرد متخصص نرم افزار اسکچاپ نیاز داشته باشند مراجعه کرده و با ارائه پورتفولیوی خود استخدام شوید و یا پروژه بگیرید. همچنین شما میتوانید بعد از افزایش سطح مهارت های خود در این زمینه به صورت دورکاری هم پروژه بگیرید. برای مثال در سوشال مدیا تخصص خود را ارائه کرده و یا از سایت های فریلنسری مثل پونیشا استفاده نمایید.

همچنین در صورت ادامه کار خود میتوانید با افزایش مهارت های خود از سایت های فریلنسری خارجی استفاده نموده و کسب درآمد دلاری داشته باشید. که این مورد با یادگیری نحوه استفاده از حساب های دلاری بین المللی امکان پذیر است.

مزایای دوره آموزش اسکچاپ رسانه آموزشی مکتب تی وی

آموزش نرم افزار اسکچاپ رسانه آموزشی مکتب تی وی

دوره جامع آموزشی اسکچاپ به صورت حرفه ای تمام آنچه برای کسب تخصص در این نرم افزار به آن نیاز دارید را به شما ارائه کرده و در مدت زمان 7-8 ساعته بدون اتلاف وقت و اضافه گویی تمام نیازهای مورد انتظار شما را برآورده خواهد کرد که میتوانید از قسمت فهرست عناوین دوره آموزش اسکچاپ از مبتدی تا پیشرفته این مورد را مشاهده کنید.

همچنین در ادامه این دوره آموزشی به آموزش گام به گام اسکچاپ برای  طراحی کابینت میپردازیم و شما به صورت پروژه محور با حوزه پرکاربردی در نرم افزار اسکچاپ آشنا خواهید شد. همچنین دوره آموزش اسکچاپ حرفه ای دارای ویژگی های منحصر به فردی نسبت به سایر دوره آموزشی نرم افزار SketchUp در رسانه آموزشی مکتب تی وی می باشد که به آن می پردازیم.

در این دوره آموزش اسکچاپ پروژه محور با اصول طراحی در نرم افزار اسکچاپ آشنا می شوید و با گذراندن این دوره آموزش اسکچاپ از مبتدی تا پیشرفته و فراگیری آموزش تخصصی اسکچاپ می توانید برای ورود به بازار کار و کسب درآمد در این زمینه آماده شوید. مخاطبان این دوره صفر تا صد آموزش اسکچاپ پیشرفته معماران و طراحان داخلی هستند. این دوره آموزش اسکچاپ از مبتدی تا پیشرفته برای افرادی که به طراحی آشپزخانه و کابینت علاقه دارند نیز مناسب است.

در پایان این دوره آموزش حرفه ای اسکچاپ مختص بازار کار با طراحی کابینت آشپزخانه با نرم افزار اسکچاپ و کار با این نرم افزار آشنا خواهید شد.

شما می توانید جهت فراگیری اموزش تخصصی اسکچاپ، در دوره آموزش اسکچاپ از مبتدی تا پیشرفته شرکت کرده یا نسبت به خرید پکیج آموزش اسکچاپ پروژه محور از طریق همین صفحه اقدام نمایید.

معرفی قسمت های دوره جامع آموزش اسکچاپ

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

بخش اول ( آموزش پایه نرم افزار اسکچاپ )

1.معرفی نرم افزار اسکچاپ

در این قسمت از آموزش Sketchup به معرفی نرم افزار و کاربردهای آن در رشته های مختلف می پردازیم.

2.نحوه ورود به نرم افزار

در این قسمت از آموزش اسکچاپ صفر تا صد معرفی چگونگی ورود و شروع به کار کردن با نرم افزار و آشنایی با قالب های مختلف اسکچاپ همچنین به معرفی مختصر نوار منوها پرداخته می شود.

3.آموزش تنظیم زوایای دوربین، zoom کردن و حرکت در صحنه

در این قسمت از آموزش اسکچاپ فارسی معرفی به معرفی زوایای مختلف در دوربین پرداخته شده است و بعد از آن نحوه ی حرکت کردن و چرخیدن در صحنه آموزش داده شده است. همچنین به آموزش تنظیم زاویه دید از نگاه انسانی و حرکت کردن و دیدن اطراف از این زاویه نیز پرداخته شده است.

4.انتخاب کردن، چرخاندن و حرکت دادن اشیا

در این قسمت از آموزش جامع اسکچاپ روش های مختلف انتخاب کردن توضیح داده شده است؛ ابزارهای چرخش و تغییر اندازه و حرکت معرفی می شوند همچنین نحوه ی کپی گرفتن با ابزار move نیز در همین بخش گفته می شود و نیز معکوس کردن اشیا. در آخر نیز به معرفی آیکن 3dwarehouse پرداخته شده است.

5.معرفی ابزارهای ترسیمی قسمت اول

در این قسمت از فیلم آموزش حرفه ای اسکچاپ آموزش ابزارهای ترسیمی خط، مستطیل، دایره به همراه نکات مربوط به آن هاست و نیز آموزش حجم دادن به این سطوح گفته می شود.

6.معرفی ابزارهای ترسیمی قسمت دوم

در این قسمت از آموزش صفر تا صد اسکچاپ به معرفی ابزار متر، نقاله بصورت کاربردی پرداخته می شود و نیز ابزارهای ویرایشی undo معرفی شدند همچنین با کاربرد ابزار پاک کن و دستورات divide و offset نیز آشنایی پیدا می کنید.

7.وارد کردن پلان به نرم افزار و آماده سازی برای سه بعدی کردن قسمت اول

در این قسمت از آموزش اسکچاپ از مبتدی تا پیشرفته به import کردن نقشه یا تصاویر دو بعدی و آماده کردن آن ها برای سه بعدی سازی پرداخته می شود.

8.سه بعدی کردن پلان قسمت دوم

در این قسمت از آموزش کاربردی اسکچاپ بعد از آماده شدن پلان در قسمت قبل به آموزش نکات لازم جهت سه بعدی سازی دیوارها و درها و پنجره ها پرداخته می شود.

9.ساخت گروه و component وآشنایی با لایه ها

در این قسمت از دوره صفر تا صد آموزش اسکچاپ  نکات ساخت گروه ها و کامپوننت ها و نیز نحوه ی ایزوله کردن آن ها توضیح داده می شود. همچنین به معرفی منوی لایه ها در بخش default tray پرداخته می شود.

10.روش های مختلف متریال دهی

در این قسمت از اموزش اسکچاپ سه روش اعمال متریال روی احجام آموزش داده می شود.

11.معرفی منوهای default Tray

در این قسمت از آموزش اسکچاپ تصویری منوهای باقی مانده از بخش default Tray گفته می شود که شامل: سایه ها، مه، style،scenes هستش و نیز آموزش چک کردن خطوط متناسب با محورهای اصلی که مربوط به بخش style می باشد گفته می شود. در انتها نیز دو ابزار اندازه گذاری و لبیل گذاری معرفی می شوند.

12.آموزش برش زدن ، انیمیشن سازی و خروجی گرفتن

در پایان این قسمت از اموزش تخصصی اسکچاپ  نحوه ی تبدیل حج به پلان دو بعدی توسط ابزار section آموزش داده می شود و نیز نحوه ی ساخت انیمیشن از صحنه های موجود و خروجی گرفتن از کار و یا تبدیل فایل اسکچاپ به سایر نرم افزارهای سه بعدی آموزش داده می شود.

بخش دوم ( آموزش اسکچاپ طراحی کابینت )

1. مقدمه مدلسازی آشپزخانه

در این قسمت از فیلم آموزش حرفه ای اسکچاپ مختص بازار کار توضیحاتی درخصوص اینکه قرار است در طول این دوره چه کارهایی انجام شود داده می شود.

2. مرور کلی

در این قسمت از فیلم آموزش اسکچاپ به زبان فارسی مروری از آموزش های ابتدایی و آشنایی سریع با نرم افزار و بیان تفاوت های اسکچاپ در سیستم عامل مک و ویندوز و همچنین نحوه ی ایجاد کلیدهای میانبر بیان می شود.

3. تنظیم قالب کار و وارد کردن پلان

در این قسمت از فیلم آموزش حرفه ای اسکچاپ مختص بازار کار قالب اختصاصی و واحد مورد نظر جهت انجام طراحی تنظیم می شود و نحوه ی وارد کردن پلان دستی و تنظیم مقیاس آن گفته می شود و دیوارهای پلان نیز رسم می گردد.

4. رسم کابینت ها و لایه بندی

در این قسمت از آموزش اسکچاپ صفر تا صد آموزش رسم کابینت های موجود در پلان و ایجاد لایه بندی براساس نیازهای مختلف در طول طراحی را خواهیم داشت.

5. رسم کابیت های جدید

در این قسمت از اموزش اسکچاپ، آموزش رسم کابینت های دلخواه براساس طرح مورد نظر خود را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

6. اصلاح در و رسم جزیره

در این قسمت از دوره آموزش اسکچاپ پیشرفته آموزش اصلاحات مورد نیاز و رسم جزیره ی آشپزخانه را خواهیم دید.

7. جزئیات به جزیره و کابینت کنار در

در این قسمت از آموزش گام به گام اسکچاپ آموزش ایجاد جزئیات به عناصر موجود در آشپزخانه را خواهیم داشت.

8. جزئیات به کابینت گوشه پایین

در این قسمت از آموزش Sketchup ادامه ی آموزش ایجاد جزئیات به عناصر را خواهیم داشت.

9. جزئیات به کابینت های بالا

در قسمت نهم از آموزش اسکچ آپ ادامه ی آموزش ایجاد جزئیات به عناصر را خواهیم داشت.

10. متریال دهی به کابینت ها

در این قسمت از دوره صفر تا صد آموزش اسکچاپ  آموزش روش فراخوانی متریال از داخل سیستم و ایجاد تنظیمات دلخواه روی آن و اعمال آن به کابینت ها را خواهیم داشت.

11. متریال دهی به کف و بین کابینتها

در این قسمت از آموزش کاربردی اسکچاپ ادامه ی روند متریالدهی به اجزای موجود در آشپزخانه و نحوه ی تنظیم مقیاس و زنگ آن ها را خواهیم داشت.

12. پیدا کردن وسایل از 3dwarehouse

در این قسمت از آموزش تخصصی اسکچاپ استفاده از بخش 3dwarehouse برای پیدا کردن وسایل مورد نیاز آشپزخانه و جاگذاری آن ها را خواهیم داشت.

13. قرار دادن کابینت های پویا

در این قسمت از آموزش گام به گام اسکچاپ استفاده از بخش 3dwarehouse برای جاگذاری کابینت های پویا بجای مدل انتزاعی موجود در طرح را خواهیم دید.

14. خروجی گرفتن

در این قسمت از آموزش اسکچاپ صفر تا صد ساخت چند صحنه از فضای آشپزخانه و گرفتن خروجی از آنها را خواهیم داشت.

بخش سوم ( کار با ابزارهای نرم افزار اسکچاپ در یک پروژه واقعی )

0. مقدمه

در این قسمت از آموزش جامع اسکچاپ بیان اهداف و روند پروژه را خواهیم داشت.

1. نکات اولیه

در قسمت اول از دوره آموزش نرم افزار اسکچاپ به معرفی ابزارها و نکات مورد نیاز در روند طراحی پرداخته می شود

2. ادامه نکات

بدلیل مفصل بودن بحث ادامه ی معرفی ابزارها و نکات مورد نیاز در روند طراحی در این قسمت از آموزش گام به گام اسکچاپ بیان می شود.

3. ایجاد کردن دیوارها

در این قسمت از آموزش جامع اسکچاپ آموزش تنظیم پلان و نماها از اتوکد به داخل نرم افزار اسکچاپ و ایجاد دیوارهای بیرونی پروژه را خواهیم داشت.

4. شیبدار کردن سقف

در این قسمت از آموزش اسکچاپ پیشرفته بیان روش های مختلف شیبدار کردن دیوارها را خواهیم داشت.

5. در و پنجره ها

در این قسمت از آموزش فارسی اسکچاپ آموزش خالی کردن محل در و پنجره های زمینی از حجم اولیه را خواهیم داشت.

6. پنجره های بالا

در این قسمت از دوره صفر تا صد آموزش اسکچاپ تصویری آموزش خالی کردن پنجره های بالایی از حجم اولیه را خواهیم دید.

7. دیوارهای داخلی

در این قسمت از آموزش اسکچاپ حرفه ای آموزش ایجاد دیوارهای داخلی و تنظیم آن ها در محل مورد نظر را خواهیم دید.

8. مدل کردن در و پنجره ها

آموزش مدلسازی در و پنجره ها از روی نما و قرار دادن آن ها در محل مورد نظر خود از جمله مباحث در این قسمت از آموزش گام به گام اسکچاپ خواهد بود.

9. مدل کردن پنجره های شیبدار

آموزش مدلسازی پنجره های شیبدار از روی نما و قرار دادن آن ها در محل مورد نظر خود از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ پیشرفته خواهد بود.

10. رسم سقف

آموزش مدلسازی سقف های شیبدار از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ حرفه ای خواهد بود.

11. نکات متریال

در این قسمت از آموزش طراحی با اسکچاپ به معرفی پنل متریال و نکات مربوط به آن پرداخته می شود.

12. متریالدهی

انجام متریالدهی به بخش خارجی مدل از جمله مباحث در این قسمت از آموزش گام به گام اسکچاپ خواهد بود.

13. رسم قسمت گاراژ

ترسیم قسمت پارکینگ پروژه از روی پلان و نما از جمله مباحث در این قسمت از دوره صفر تا صد آموزش اسکچاپ پیشرفته خواهد بود.

14. دیوارهای حیاط و رسم آبچکان دیوار

ترسیم دیوارهای قسمت حیاط و آموزش طزیقه ی رسم آبچکان روی آن از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ حرفه ای خواهد بود.

15. حوض آب و پلکان سنگی

آموزش نحوه ی ترسیم حوض آب محوطه و نیز ترسیم پلکان های سنگی به همراه متریال دادن به ان ها از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ پروژه محور خواهد بود.

16. ایجاد چمن و ناهمواری

ایجاد متریال چمن به محوطه ی بیرونی و آموزش چگونگی ایجاد ناهمواری در سطح آن از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ تصویری خواهد بود.

17. ایجاد درخت و بوته

فراخوانی فایل های بوته و درخت از قسمت فایل های تمرینی و جاگذاری آن ها در مدل از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ حرفه ای خواهد بود.

18. دودکش

آموزش مدلسازی دودکش پروژه از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ پروژه محور خواهد بود.

19. آشپزخانه

آموزش مدلسازی آشپزخانه با استفاده از نقشه ی نمای آشپزخانه از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ تصویری خواهد بود.

20. تاج و زیرکابینتی و سنگ روی کابینت ها

آموزش نحوه ی ایجاد تاج و زیرکابینتی و نیز سنگ روی کابینت های زمینی از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ حرفه ای خواهد بود.

21. سینک و هود و یخچال

آموزش نحوه ی جاگذاری سینک در داخل کابینت و نیز نحوه ی مدلسازی هود و یخچال از جمله مباحث در این قسمت از آموزش گام به گام اسکچاپ خواهد بود.

22. متریالدهی و واردکردن مبلمان

وارد کردن متریال به قسمت داخلی پروژه و نحوه ی وارد کردن کامپوننت های مربوط به مبلمان در طرح از جمله مباحث در این قسمت از آموزش جامع اسکچاپ خواهد بود.

23. تنظیم style

آموزش ایجاد style جدید و نحوه ی ذخیره کردن و فراخوانی آن و نیز آموزش نحوه ی ایجاد background و ایجاد صحنه ی بارانی به مدل از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ پروژه محور خواهد بود.

24. تنظیم scene

آموزش نحوه ی ایجاد صحنه ها و بکارگیری آن با پنل style؛ استفاده از پنل shadow و نیز ساخت انیمیشن ساده با استفاده از سایه ها از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ حرفه ای خواهد بود.

سرفصل ها

۳ فصل ۵۱ جلسه 8:09:25 ساعت

بخش اول ( آموزش پایه نرم افزار اسکچاپ )

۱۲ قسمت 1:35:52

1. معرفی نرم افزار اسکچاپ

رایگان (پخش زنده)
۰۰:۰۱:۵۸

2. نحوه ورود به نرم افزار

00:04:20

3. آموزش تنظیم زوایای دوربین،zoom کردن و حرکت در صحنه

00:05:40

4. انتخاب کردن، چرخاندن و حرکت دادن اشیا

00:10:45

5. معرفی ابزارهای ترسیمی قسمت اول

00:07:21

6. معرفی ابزارهای ترسیمی قسمت دوم

00:10:03

7. وارد کردن پلان به نرم افزار و آماده سازی برای سه بعدی کردن قسمت اول

00:10:00

8. سه بعدی کردن پلان قسمت دوم

00:05:47

9. ساخت گروه و component وآشنایی با لایه ها

00:09:45

10. روش های مختلف متریال دهی

00:10:46

11. معرفی منوهای default Tray

00:12:09

12. آموزش برش زدن ، انیمیشن سازی و خروجی گرفتن

00:07:11

بخش دوم ( آموزش اسکچاپ طراحی کابینت )

۱۴ قسمت 2:22:44

1. مقدمه بخش دوم

00:01:31

2. مرور کلی

00:05:40

3. تنظیم قالب کار و وارد کردن پلان

00:09:47

4. رسم کابینت ها و لایه بندی

00:11:51

5. رسم کابیت های جدید

00:09:00

6. اصلاح در و رسم جزیره

00:07:12

7. جزئیات به جزیره و کابینت کنار در

00:10:28

8. جزئیات به کابینت گوشه پایین

00:08:31

9. جزئیات به کابینت های بالا

00:07:26

10. متریال دهی به کابینت ها

00:07:50

11. متریال دهی به کف و بین کابینتها

00:11:13

12. پیدا کردن وسایل از 3dwarehouse

00:19:48

13. قرار دادن کابینت های پویا

00:20:26

14. خروجی گرفتن

00:11:55

بخش سوم ( کار با ابزارهای نرم افزار اسکچاپ در یک پروژه واقعی )

۲۵ قسمت 4:10:48

1. مقدمه بخش سوم

00:01:44

2. نکات اولیه

00:11:26

3. ادامه نکات

00:07:51

4. ایجاد کردن دیوارها

00:12:53

5. شیبدار کردن سقف

00:07:53

6. در و پنجره ها

00:08:08

7. پنجره های بالا

00:07:25

8. دیوارهای داخلی

00:05:34

9. مدل کردن در و پنجره ها

00:11:12

10. مدل کردن پنجره های شیبدار

00:15:50

11. رسم سقف

00:05:10

12. نکات متریال

00:15:30

13. متریالدهی

00:11:26

14. رسم قسمت گاراژ

00:07:56

15. دیوارهای حیاط و رسم آبچکان دیوار

00:09:23

16. حوض آب و پلکان سنگی

00:11:52

17. ایجاد چمن و ناهمواری

00:10:45

18. ایجاد درخت و بوته

00:03:59

19. دودکش

00:09:24

20. آشپزخانه

00:15:50

21. تاج و زیرکابینتی و سنگ روی کابینت ها

00:08:35

22. سینک و هود و یخچال

00:12:33

23. متریالدهی و واردکردن مبلمان

00:07:04

24. تنظیم style

00:10:21

25. تنظیم scene

00:20:53

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

۱. یک دوره آموزش جامع اسکچاپ چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

به صورت کلی یک دوره آموزشی استاندارد و همین دوره آموزش نرم افزار اسکچاپ بایستی در دو قسمت مطالب ارائه شده و همینطور نحوه ارائه این مطالب سطح قابل قبولی را داشته باشد. که این دوره آموزش اسکچاپ در مطالب ارائه شده همانطور که میتوانید در فهرست عناوین ارائه شده در این دوره آموزشی مشاهده کنید، تمام مطالب آموزشی مورد نیاز برای این نرم افزار را ارائه نموده است تا شما از هر منبع دیگری بی نیاز شوید. در مورد قسمت دوم یعنی نحوه ارائه مطالب نیز تمام اصول سمعی و بصری مانند فیلمبرداری استودیویی با پرده سبز و موشن گرافیک و صداگذاری و همینطور فن بیان مناسب استاد و ضبط با کیفیت صدا و … رعایت شده است تا شما بتوانید به راحتی قدم به قدم همراه با استاد تمرین کرده و به جلو بروید.

۲. چطور میتونم در دوره آموزش حرفه ای اسکچاپ ثبت نام کنم؟

شما طبق راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی در بخش سوالات متداول عمل کرده و به راحتی به فایل های دوره آموزش اسکچاپ دسترسی پیدا کنید.

۳. آیا در حین دوره آموزش صفر تا صد اسکچاپ از پروژه های واقعی استفاده میشود؟

در طی این آموزش اسکچاپ شما به صورت تعاملی آموزش میبینید. یعنی پروژه های کاملا واقعی برای معرفی ابزارها و تکنیک ها به کار گرفته شده و همان فایل ها هم در اختیار شما هستند تا بدون به زحمت افتادن برای پیدا کردن فایل های دوره آموزشی شما بتوانید همراه با استاد تمرین کنید.

۴. نحوه پشتیبانی و رفع اشکال در دوره آموزش کاربردی اسکچاپ به چه صورت است؟

شما میتوانید با استفاده از اکانت تلگرام مکتب تی وی با آی دی @maktabtv_support با ما در ارتباط باشید و همینطور تلفن های تماس و همینطور لایو چت در سمت راست پایین آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران عزیز است. همینطور در صورتی که در طی دوره مشکلات فنی را تجربه کردید و یا خواستین درباره سطح پیشرفت شما پیشنهاداتی ارائه شود، میتوانید با تماس با پشتیبانی مکتب تی وی در گروه هایی در تلگرام عضویت یابید که برای همیشه متخصصین این حوزه پاسخگوی شما در این زمینه ها خواهند بود.

۵. مدرس دوره جامع آموزش اسکچاپ به چه صورت با ما تمرین میکنه؟

مدرس دوره آموزشی اسکچاپ که صرفا یک کاربر نیست و بلکه سالها در این زمینه کار کرده، فایل های تمرینی در حین ضبط ویدیو را در اختیار شما قرار گرفته و شما همراه با استاد در حین ویدیوهای آموزشی و پس از پایان هر قسمت از دوره آموزش اسکچاپ میتوانید تمرینات لازم را انجام دهید و پس از آن به قسمت بعدی دوره آموزش اسکچاپ  مراجعه نمایید.

و این یعنی راحت ترین راهی که میتوانید با استفاده از ویدیوهای خام که به تفکیک هر قسمت در اختیار شما قرار گرفته و استاد با همان ها کار میکند بتوانید تمرین کنید و در پایان دوره آموزش اسکچاپ حتی نمونه کارهای مخصوص به خودتان را بسازید.

زهرا میمندیان

مدرس دوره: زهرا میمندیان

خانم میمندیان از فارغ التحصیلان و مدرسین معماری رسانه آموزشی مکتب تی وی بوده که اولویت نرم افزاری ایشان در فعالیت های حرفه ای نرم افزار اسکچاپ بوده و همینطور با استانداردهای رسانه آموزشی مکتب تی وی و ظرافت تمام دوره آموزشی جامعی در زمینه نرم افزار اسکچاپ طراحی نمودند که هر هنرجویی را از هر منبع دیگری بی نیاز نماید.

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

guest

قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
mahdie kamali
mahdie kamali
1 سال قبل

سلام. در این دوره ی آموزش اسکچاپ ، کار با نرم افزار رو به صورت صفر تا صد آموزش میدین؟

پشتیبانی مکتب تی وی
پشتیبانی مکتب تی وی
مدیر
پاسخ به  mahdie kamali
1 سال قبل

درود بر شما بله کاربر عزیز هرآنچه برای یادگیری نرم افزار نیاز دارید خدمتتون ارائه میده

محجوب السادات جورابچی
محجوب السادات جورابچی
8 ماه قبل

دوره بسیار جامعی بود به زبان ساده به همه جزئیات پرداخته بود و جلسات کوتاه مدت مانع از خستگی میشد

پشتیبانی مکتب تی وی
پشتیبانی مکتب تی وی
مدیر
پاسخ به  محجوب السادات جورابچی
7 ماه قبل

درود کاربر عزیز خوشحالیم که دوره آموزش اسکچاپ مورد توجه شما قرار گرفته است.

phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
0
  0
  لیست خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه