آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری

آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری

فتوشاپ نرم افزار است که برای ویرایش عکس، ترکیب عکس و همچنین برای ساختن خود عکس به کار می رود. در کل فتوشاپ کاربرد و استفاده زیادی دارد و هر کسی که کارهای گرافیکی انجام میدهد به این نرم افزار احتیاج دارد. هر کدام از ابزارهای فتوشاپ دنیای جدیدی را به ما معرفی می کند که هر کاری را به وسیله آن می توان انجام داد. افرادی که در زمینه معماری فعالیت دارند استفاده های زیادی از فتوشاپ می توانند داشته باشند مثلا معماران در آموزش فتوشاپ می توانند به پرانتزه طرح های معماری و شیت بندی و پست پروداکشن خود بپردازند و ایده ها و طراحی های خود را در فتوشاپ ارائه نمایند.

افزودن به سبد خرید
توضیحات

معرفی آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری

آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری 1

نرم افزار فتوشاپ یک ویرایشگر تصاویر گرافیکی است که توسط شرکت adobe عرضه شد. به طور جامع و مختصر، فتوشاپ نرم افزار است که که برای ویرایش عکس، ترکیب عکس و همچنین برای ساختن خود عکس به کار می رود. در کل فتوشاپ کاربرد و استفاده زیادی دارد و هر کسی که کارهای گرافیکی انجام میدهد به این نرم افزار احتیاج دارد.فتوشاپ به علت داشتن ابزارهای قدرتمند در درون خود، یکی از محبوب ترین نرم افزارها به شمار می رود.

هر کدام از ابزارهای فتوشاپ دنیای جدیدی را به ما معرفی می کند که هر کاری را به وسیله آن می توان انجام داد. همچنین پلاگین های مختلفی برای فتوشاپ عرضه می شود که قابلیت های بیشتری را به این نرم افزار اضافه می کند. همانطور که گفته شد نرم افزار فتوشاپ یکی از محصولات شرکت ادوبی می باشد، به همین دلیل این نرم افزار با دیگر نرم افزارهای گرافیکی این شرکت مانند ایلوستریتور، پریمیر، افترافکت و بریج هماهنگی قوی دارد. مثال های زیادی از کاربرد های فتوشاپ در مشاغل گوناگون وجود دارد مثلا می توانید در زمینه انیمیشن سازی و نرم افزارهای سه بعدی کار کنید یا در زمینه طراحی و عکاسی کار کنید. اگر کار طراحی وبسایت انجام می دهید، فتوشاپ یک نرم افزار حیاتی و لازم به حساب می آید.

موضوع اصلی بحث ما کاربرد فتوشاپ در معماری است. افرادی که در زمینه معماری فعالیت دارند استفاده های زیادی از فتوشاپ می توانند داشته باشند. معماران در فتوشاپ میتوانند به پرانتزه طرح های معماری خود بپردازند و ایده ها وطراحی های خود را در فتوشاپ ارائه نمایند. کاربردهای حائز اهمیت فتوشاپ برای معماری شیت بندی و پست پروداکشن است و معماران که با استفاده از نرم افزارهای مدلسازی طراحی های خود را به تصویر میکشند،  در فتوشاپ میتوانند در مبحث پست پروداکشن امکان نورپردازی و نسبت دادن جنس و مصالح مورد نظر طراح به طرح را فراهم کرده و  همچنین جهت ارائه طرح در قالب شیت های طراحی، پس زمینه های دلخواه برای چیدمان های مختلف نقشه ها و عکس ها را ایجاد نمایند.

در ادامه آموزش کاربرد فتوشاپ Photoshop در معماری کاربردهای فتوشاپ در معماری را بررسی می کنیم.

کاربرد فتوشاپ در معماری

در این قسمت از آموزش کاربردی فتوشاپ در معماری کاربردهای آموزش فتوشاپ معماری را بیان می کنیم. این کاربردها شامل:

 • پست پروداکشن
 • نورپردازی
 • متریال سازی
 • شیت بندی
 • اضافه کردن افکت های نوری برای رندرگیری
 • عکاسی
 • کارت ویزیت
 • و…

در این قسمت از اموزش کامل فتوشاپ معماری برخی از کاربردهای آموزش فتوشاپ در معماری را بیان کردیم. برای آشنایی بیشتر با این کاربردها می توانید در دوره کاربرد فتوشاپ در معماری شرکت کرده یا نسبت به خرید پکیج آموزش فتوشاپ در معماری و دانلود فیلم آموزش فتوشاپ در معماری اقدام کنید.

در بخش بعد آموزش مقدماتی فتوشاپ در معماری نکات آموزش فتوشاپ معماری را بررسی می کنیم.

نکاتی درباره آموزش فتوشاپ در معماری

در این بخش از اموزش کامل فتوشاپ معماری نکاتی درمورد آموزش فتوشاپ معماری را بیان می کنیم.

نام گذاری لایه ها

یکی از نکاتی که در آموزش فتوشاپ در معماری باید به آن توجه شود، نام گذاری لایه ها است. هنگام کار بر روی پروژه با لایه های زیادی رو به رو هستید. نام گذاری لایه ها باعث افزایش سرعت انجام کارها می شود.

ذخیره فایل موقت

یکی دیگر از مواردی که در اموزش کامل فتوشاپ معماری اهمیت دارد، ذخیره فایل موقت است. داشتن یک فایل موقت در هنگام خراب شدن یا آسیب دیدن فایل ها می تواند به شما کمک کند.

استفاده از راهنماها

استفاده از راهنماها نکته دیگری است که در آموزش کاربرد فتوشاپ Photoshop در معماری باید به آن توجه شود. هنگام تنظیم لایه ها و متن می توان از خطوط راهنما برای سازماندهی سند استفاده کرد.

میانبرها

میانبرها مورد دیگری است که در آموزش مقدماتی فتوشاپ در معماری دارای اهمیت است. استفاده از میانبرها باعث افزایش سرعت کارها و کارآمدتر شدن می شود.

استفاده از گروه ها و پوشه ها

در آموزش فتوشاپ در معماری استفاده از گروه ها موردی است که باید به آن توجه شود. برای سازماندهی فضای کاری هنگام کار بر روی فایل های بزرگ، گروه بندی لایه ها نقش مهمی دارد.

در این قسمت از آموزش مقدماتی فتوشاپ در معماری نکاتی درمورد آموزش فتوشاپ معماری بیان کردیم. برای فراگیری آموزش فتوشاپ در معماری می توانید پکیج آموزش فتوشاپ در معماری را خریداری کرده یا نسبت به دانلود فیلم آموزش فتوشاپ در معماری اقدام کنید.

بازار کار فتوشاپ در معماری

بازار کار در فتوشاپ در معماری

نرم افزار فتوشاپ از ابزارهای کاربردی است که برای ایجاد تصاویر با کیفیت بالا و مناسب برای ویرایش های پایانی است که آشنایی با آن یک امر اساسی و مهم است. در زمینه های طراحی خصوصا معماری، نتیجه پایانی پروژه اهمیت بالایی دارد تا توانایی جلب نظر کارفرما را داشته باشد. فتوشاپ با قابلیت سیستم لایه بندی که دارد این امکان را به شما میدهد تا پروژه های معماری را ویرایش دهید و آن را بهبود دهید. مبحث شارت برای معماران یک امر بسیار مهم و حیاتی است و یک کار پراسترس برای معماران محسوب می شود که با خستگی زیادی همراه است و سردرگمی زیادی را به دنبال دارد.

در واقع زمانی که می خواهید رندرتان را پخته تر کنید یا شیت بندی کارتان را به اتمام برسانید، فتوشاپ به شما کمک زیادی می کند. فتوشاپ در معماری کاربرد زیادی دارد، برای مثال زمانی که می خواهید رندرهای سنگین با تعداد زیادی نور در صحنه بگیرید، با مشکلاتی مواجه می شوید، زیرا گرفتن چنین رندرهایی ممکن است از عهده کامپیوتر شما برنیاید. به هرحال به جای قرار دادن نورها در صحنه برای رندر، به صورت دستی افکت نور را به صحنه اضافه کرد.

بنابراین استفاده از نرم افزار فتوشاپ کمک شایانی به شما میکند. فتوشاپ در حوزه معماری کارکرد زیادی دارد. شما با حرفه ای شدن در این مبحث، می توانید پروژه های معماری را انجام دهید و یا با شرکت هایی که در حوزه معماری کار میکنند، قرارداد ببندید و به استخدام این شرکت ها درآیید. همچنین می توانید به عنوان فریلنسر مشغول به فعالیت شوید که یک بازار کار خیلی خوب محسوب می شود.

آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری رسانه آموزشی مکتب تی وی

این دوره کاربرد فتوشاپ در معماری رسانه آموزشی مکتب تی وی به صورت تعاملی با استاد بوده و شما می توانید در کمترین زمان ممکن به هدف خود برسید. در این دوره آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری با کاملترین دوره کاربرد فتوشاپ در معماری همراه خواهید بود.

این دوره آموزش حرفه ای فتوشاپ در معماری به صورت تخصصی به اموزش کامل فتوشاپ معماری می پردازد و ابزارها و تکنیک های موردنیاز را آموزش می دهد. پیش نیاز این دوره کاربرد فتوشاپ در معماری آموزش فتوشاپ است. مخاطبان این دوره آموزش کاربرد فتوشاپ Photoshop در معماری نیز معماران و دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته معماری هستند. همچنین افراد علاقه مند به این زمینه نیز می توانند در این دوره کاربرد فتوشاپ در معماری شرکت کنند.

علاقه مندان جهت فراگیری آموزش حرفه ای فتوشاپ در معماری می توانند دوره کاربرد فتوشاپ در معماری را گذرانده یا نسبت به خرید پکیج آموزش فتوشاپ در معماری و دانلود فیلم آموزش فتوشاپ در معماری از طریق همین صفحه آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری اقدام نمایند.

مزایای آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری

معرفی قسمت های دوره جامع آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

1. آشنایی با ابزارهای فتوشاپ 1

در این قسمت از آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری  با ابزازهای فتوشاپ آشنا شده و با کاربرد هریک تا حدودی آشنا می‌شویم. همچنین تنظیمات اولیه فتوشاپ را انجام میدهیم تا استفاده از فتوشاپ برایمان آسانتر شود.

2. آشنایی با ابزارهای فتوشاپ 2

در این قسمت از آموزش حرفه ای فتوشاپ در معماری با ابرازهای فتوشاپ آشنا شده و با کاربرد هریک تا حدودی آشنا می‌شویم.

3. پوستر

در این بخش از آموزش کاربردی فتوشاپ در معماری ، به وسیله ابزارهایی که با آن‌ها آشنا شده ایم، آموزش طراحی یک پوستر را در فتوشاپ را آغاز می‌کنیم.همچنین در این قسمت یاد میگیریم فایلمان را چگونه ذخیره کنیم.

4. افکت‌

در این قسمت آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری  با افکتهایی که میتوانیم به تصاویر در فتوشاپ بدهیم آشنا می‌شویم. افکتهایی که روی رنگ، بافت، نور و … تصاویر  تاثیر میگذارند.

5. کنترل نور و رنگ تصاویر

این  قسمت از اموزش کامل فتوشاپ معماری یاد میگیریم چگونه نور و رنگ تصاویرمان را در فتوشاپ تغیر دهیم.

6. تغییر متریال

در این قسمت آموزش کاربرد فتوشاپ Photoshop در معماری یاد میگیریم به رندر های خام متریال بدهیم و یا متریال تصاویرمان را تغییر دهیم.

نکته مهم در این قسمت آموزش کاربردی فتوشاپ در معماری: توجه به پرسپکتیو صحنه و همچنین توجه به ابعاد درست متریال

7. اضافه کردن آبجکت

در این قسمت از آموزش حرفه ای فتوشاپ در معماری به تصاویرمان آبجکت اضافه میکنیم و با این کار به تصاویر روح میبخشیم.

توجه به پرسپکتیو و همچنین در نظر داشتن و اعمال نور  و سایه آبجکت ها از نکات مهم این قسمت است.

8. ترکیب چند تصویر

در این بخش از آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری  ما با اضافه کردن و ترکیب کردن چند تصویر، که با رندر ما همخوانی دارند، رندرمان را تقویت کرده و اصطلاحا پست پرو میکنیم.

و توجه به پرسپکتیوها و همچنین همخوانی تصاویر از لحاظ نوری و رنگی و فضایی بسیار اهمیت دارد.

9. شب سازی

در این قسمت از آموزش کاربرد فتوشاپ Photoshop در معماری یاد میگیریم چگونه تصویرمان را به وسیله ابزار ها و تغییرات در نور و رنگ و یکسری افکت، به تصویری از شب تبدیل کنیم.

10. باران

در این قسمت آموزش مقدماتی فتوشاپ در معماری مروری بر ترکیب تصاویر، شب سازی و استفاده از افکتها خواهیم پرداخت .

11. برف

در این قسمت آموزش کاربردی فتوشاپ در معماری به تصاویر تم برفی میدهیم.

12. شیت بندی

این قسمت از آموزش حرفه ای فتوشاپ در معماری  یاد میگیریم با استفاده از فتوشاپ شیت ببندیم و چگونه از فایل های اتوکد به فتوشاپ خروجی pdf  بگیریم .

شیت بندی بسیار امری سلیقه ای بوده و در این قسمت تنها با ابزارهایی که با آنها شیت میبندیم آشنا خواهیم شد.

سرفصل ها

۱ فصل ۱۲ جلسه ۵:۳۲:54 ساعت

دوره جامع آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری

۱۲ قسمت ۵:۳۲:54

1.آشنایی با ابزارهای فتوشاپ 1

رایگان (پخش زنده)
00:27:55

2.آشنایی با ابزارهای فتوشاپ 2

00:18:37

3.پوستر

00:33:52

4.افکت‌

00:10:19

5.کنترل نور و رنگ تصاویر

00:17:12

6.تغییر متریال

00:28:37

7.اضافه کردن آبجکت

00:36:35

8.ترکیب چند تصویر

00:26:49

9.شب سازی

00:54:01

10.باران

00:39:16

11.برف

00:18:31

12.شیت بندی

00:21:06

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

۱. میخوام کاربرد فتوشاپ در معماری را شروع کنم، از کجا باید شروع کرد؟

در ابتدا باید آشنایی با نرم افزار فتوشاپ داشته باشید باید ابزار ها و قابلیت هایی که فتوشاپ که در زمینه معماری کاربرد دارد رو یاد بگیرید .اما اگر در نرم افزار فتوشاپ هم سابقه ای ندارید میتوانید از دوره جامع آموزش فتوشاپ که به نرم افزار فتوشاپ میپردازد کمک بگیرید تا به صورت اصولی به این نرم افزار مسلط شده و بعد وارد این دوره شوید.

۲. دوره جامع آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری به صورت عملی است؟

بله این دوره آموزشی به صورت تعاملی ضبط شده است یعنی تمام پروژه های این دوره  و فوتیج های مورد استفاده قرار گرفته ی مدرس در ویدیوهای دوره آموزشی عیناََ در اختیار شما قرار گرفته است تا شما هم همراه با استاد پروژه ها را جلو ببرید و به این صورت در انتهای دوره میتوانید نمونه کارهای طرح شده  معماری در فتوشاپ  رو پورتفولیوی خود اضافه نمایید.

۳. چطور از کیفیت محتوای دوره جامع آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری اطمینان پیدا کنم؟

شما میتوانید با مشاهده سرفصل ها و توضیحات مربوط به آنها تمام مواردی که در زمینه ی معماری  به آن نیاز پیدا می کنید را بیابید و به این صورت این اطمینان را به شما میدهیم که هیچ موردی در این زمینه از قلم نیفتاده است که با یک مقایسه ساده با سایر دوره های آموزشی در این حوزه میتوانید به همین نتیجه برسید.

۴. چطور میتوانیم از کیفیت سمعی و بصری این دوره آموزشی و همینطور فن بیان مدرس آن اطمینان حاصل کنم؟

همانطور که در توضیحات این دوره آموزشی ذکر شد، این دوره در محیط استودیو ضبط شده و صرفا برای تولید آن از اسکرین کپچر استفاده نشده است. این مورد را میتوانید در پیش نمایش قسمت هایی که جهت نمونه قرار داده شده است مشاهده بفرمایید. همینطور برای ضبط قسمت های اسکرین کپچر از امکانات حرفه ای جهت ضبط تصویر و مخصوصا صدا استفاده شده است و در نهایت با چند مرحله تدوین ویدیوهای آموزشی به حضورتان ارائه شده است.

۵. نحوه پشتیبانی و رفع اشکال دوره جامع آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری به چه صورت است؟

شما برای سوالات متداول در تهیه این دوره آموزشی و اطلاعات بیشتر درباره ی آن میتوانید از سه طریق تماس تلفنی و تلگرام و همینطور لایوچت سایت با ما در ارتباط باشید. همینطور در صورتی که در زمینه تایپوگرافی و کالیگرافی مشکل فنی داشتید و یا نیاز به نظرسنجی درباره کارهای خود داشتید، میتوانید از طریق تماس با پشتیبانی در گروه هایی در تلگرام عضویت یابید که به صورت همیشگی پاسخگوی شما در این زمینه خواهند بود.

فائزه طحان

مدرس دوره: فائزه طحان

با تجربه مناسب خانم مهندس طحان در زمینه پست پروداکشن با نرم افزار فتوشاپ و همینطور استانداردهای رسانه آموزشی مکتب تی وی تمام نیازهای یک مهندس معمار را در نرم افزار فتوشاپ پوشش داده و در این دوره سعی شد تا در عین خلاصه گویی و مطالب کاربردی چیزی از قلم نیفتد.

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

guest

قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هادی
هادی
1 سال قبل

ممنون بابت دوره آموشی خوبتون، تا چند مدت بعد از خرید دوره امکان کمک گرفتن از پشتیبانی وجود دارد؟

پشتیبانی مکتب تی وی
پشتیبانی مکتب تی وی
مدیر
پاسخ به  هادی
1 سال قبل

درود بر شما شما برای دوره آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری میتونین با مراجعه به پشتیبانی لینک گروه تلگرامی دریافت نموده و برای همیشه از آن برای مشکلات فنی خود استفاده نمایید.

phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
0
  0
  لیست خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه