معرفی مایا Autodesk Maya که معمولاً به اختصار فقط Maya نامیده می شود، یک برنامه گرافیکی کامپیوتری سه بعدی است که بر روی ویندوز، macOS و لینوکس اجرا می شود […]

افزودن به سبد خرید
توضیحات

معرفی مایا

Autodesk Maya که معمولاً به اختصار فقط Maya نامیده می شود، یک برنامه گرافیکی کامپیوتری سه بعدی است که بر روی ویندوز، macOS و لینوکس اجرا می شود که در ابتدا توسط Alias ​​توسعه یافته و اکنون متعلق به Autodesk است. برای ایجاد دارایی برای برنامه های سه بعدی تعاملی (از جمله بازی های ویدئویی)، فیلم های انیمیشن، سریال های تلویزیونی و جلوه های بصری استفاده می شود.

مایا یکی از نرم افزار پیشرفته در زمینه مدلسازی، متحرک سازی سه بعدی و انیمیشن است که در صنعت بازی سازی و استودیوهای فیلم سازی و انیمیشن مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید برای ورود به بازار کار در این حوزه ها در دوره جامع آموزش تخصصی نرم افزار مایا شرکت کرده یا نسبت به خرید آموزش کامل مایا و دانلود آموزش مایا به صورت پروژه محور اقدام نمایید.

در ادامه این آموزش تخصصی مایا ویژگی های نرم افزار مایا را بررسی می کنیم.

ویژگی های نرم افزار مایا

در این قسمت از آموزش مایا از 0 تا 100 ویژگی های کلیدی این نرم افزار را بیان می کنیم.

 • Bifrost برای مایا: یکی از ویژگی های مایا که در آموزش تخصصی مایا به آن اشاره شده است، این است که امکان شبیه سازی های فیزیکی دقیق در یک محیط برنامه نویسی بصری در مایا وجود دارد.
 • USD در مایا: ویژگی دیگر مایا که در آموزش جامع مایا به آن پرداخته شده است، این موضوع است که در این نرم افزار مجموعه داده های بزرگ به سرعت بارگیری و ویرایش شده و می توان مستقیماً با داده ها با استفاده از ابزارهای بومی کار کرد.
 • پخش سریع: امکان مرور سریع‌تر انیمیشن‌ها و تولید جلسات کمتر با پخش حافظه پنهان در Viewport 2.0 از دیگر ویژگی های نرم افزار مایا در آموزش مایا فارسی است.
 • Unreal Live Link برای مایا: یکی دیگر از امکانات مایا که در آموزش مایا از 0 تا 100 به آن پرداخته شده است، این است که با افزونه Unreal Live Link for Maya داده های انیمیشن از Maya به Unreal در زمان واقعی پخش می شود.

 • ویرایشگر زمان: ویرایش های انیمیشن سطح بالا با یک ویرایشگر غیرخطی مبتنی بر کلیپ غیر مخرب در نرم افزار مایا انجام می شود. این ویژگی دیگر این نرم افزار است که در آموزش مایا به زبان فارسی معرفی شده است.
 • ویرایشگر نمودار: از دیگر ویژگی های مایا که در آموزش مقدماتی تا پیشرفته مایا به آن اشاره شده است، امکان ایجاد، مشاهده و اصلاح منحنی های انیمیشن با استفاده از نمایش گرافیکی انیمیشن صحنه است.
 • مدل سازی چند ضلعی: ایجاد مدل های سه بعدی با استفاده از هندسه بر اساس رئوس، لبه ها و چهره ها از دیگر امکانات مایا است که در آموزش مایا از 0 تا 100 معرفی شده است.
 • مدل سازی NURBS: یکی دیگر از امکانات نرم افزار مایا که در دوره های آموزشی مایا مورد بررسی قرار گرفته است، ساخت مدل های سه بعدی از اصول هندسی و منحنی های ترسیم شده است.
 • تنظیم کاراکتر: ویژگی دیگر مایا که در آموزش جامع مایا به آن اشاره شده است، ایجاد اسکلت‌های پیچیده، دسته‌های IK و تغییر شکل‌هایی برای شخصیت‌ها که عملکردی شبیه به زندگی ارائه می‌دهند، است.
 • رندر Arnold یکپارچه: آخرین ویژگی مایا در این آموزش صفر تا صد مایا بررسی شده است، استفاده از نمای Arnold رندر برای مشاهده تغییرات صحنه در زمان واقعی، از جمله نور، مواد و دوربین ها است.

در این قسمت از آموزش مقدماتی تا پیشرفته مایا برخی از ویژگی های نرم افزار مایا را بیان کردیم. برای آشنایی بیشتر با ویژگی های این نرم افزار می توانید در دوره آموزش مایا بصورت جامع شرکت کرده یا نسبت به خرید آموزش نرم افزار مایا و دانلود آموزش صفر تا صد مایا اقدام نمایید.

در قسمت بعد آموزش مقدماتی تا پیشرفته مایا پلاگین های نرم افزار مایا را معرفی می کنیم.

پلاگین های نرم افزار مایا

در این بخش از آموزش جامع مایا به بررسی پلاگین های مایا می پردازیم. در این نرم افزار پلاگین هایی برای بسیاری از زمینه های مختلف مانند مدل سازی، انیمیشن و رندر وجود دارد که در زیر آنها را بیان می کنیم.

 • Golaem Crowd
 • Dynamica
 • RealFlow
 • Collada
 • Xfrog
 • RenderMan for Maya
 • V-Ray for Maya
 • Octane Render
 • Arnold Renderer

در اینجا برخی از پلاگین های نرم افزار مایا را نام بردیم. برای شناخت بیشتر این پلاگین ها می توانید دوره های آموزشی مایا را بگذرانید یا به دانلود آموزش صفر تا صد مایا و خرید پکیج آموزش مایا به صورت پروژه محور بپردازید.

مزایای نرم افزار مایا

در این بخش از آموزش مقدماتی تا پیشرفته مایا به بررسی مزایای نرم افزار مایا می پردازیم. مایا نرم افزاری است که در زمینه بصری دارای مزایای فراوانی است که در زیر به برخی از این مزایا اشاره می شود:

 • سریع کار می کند و عملکرد مطلوبی را به کاربران ارائه می دهد.
 • کار تکمیل شده را می توان با سرعت بیشتری بررسی کرد که باعث صرفه جویی در زمان می شود.
 • افکت های داینامیکی زیادی دارد که به شما احساس زنده بودن می دهد.
 • دارای پلاگین های مختلف برای انجام کارها
 • سازگاری با دیگر نرم افزار انیمیشن سازی
 • رندرگیری قدرتمند
 • و…

در این قسمت از آموزش مایا از 0 تا 100 مزایای این نرم افزار بیان شد. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با مزایای مایا دوره جامع آموزش تخصصی نرم افزار مایا را گذرانده یا نسبت به خرید پکیج آموزش مایا به صورت گام به گام و دانلود آموزش مایا اقدام نمایید.

در قسمت بعد آموزش مایا به صورت گام به گام امکانات این نرم افزار را شرح می دهیم.

امکانات نرم افزار مایا

در این بخش از آموزش تخصصی مایا امکانات نرم افزار مایا را بیان می کنیم.

مدل سازی

یکی از جذاب ترین امکانات نرم افزار مایا که در آموزش مایا از 0 تا 100 به آن اشاره شده است، مدل سازی است. از این نرم افزار برای مدلسازی محیط، کاراکتر و اشیا مختلف می توان استفاده کرد. در این نرم افزار مدل ها به صورت نربز، Polygon و Subdivision هستند.

ریگ بندی

ریگ بندی یا اسکلت گذاری یکی دیگر از امکانات نرم افزار مایا است که در آموزش مایا به صورت گام به گام بررسی شده است. در مایا ابزارهای قدرتمندی برای انجام ریگ بندی وجود دارد.

متریال دهی و ساخت تکسچر

یکی دیگر از امکانات مایا در آموزش مقدماتی تا پیشرفته مایا متریال دهی و تکسچرینگ است. این نرم افزار دارای انواع مختلفی از متریال ها و بافت ها است.

انیمیت

انیمیت از دیگر امکانات مایا است که در آموزش مایا فارسی به آن پرداخته شده است. مایا یک ابزار قدرتمند در زمینه انیمیت کردن است. 

رندرینگ

یکی دیگر از امکانات مایا که در آموزش مایا بصورت جامع معرفی شده است، رندرینگ است. مایا دارای موتورهای رندر مختلف مانند ویری، آرنولد، Redshift و Mental Ray است که برای انجام پروژه های مختلف می توان از آنها استفاده کرد.

نورپردازی

نورپردازی قابلیت دیگر مایا در اموزش مایا از صفر تا صد است. در این نرم افزار ابزارهای مختلفی برای نوپردازی وجود دارد. با استفاده از موتور رندر آرنولد، نورپردازی در این نرم افزار بسیار آسان شده است.

حرکت های داینامیکی

یکی دیگر از قابلیت های مایا که در آموزش جامع مایا بررسی شده است، ایجاد حرکات داینامیکی است. در این نرم افزار می توان حرکت هایی مانند دود، آتش، طوفان، سیل و… را شبیه سازی کرد.

در این قسمت از آموزش مایا بصورت جامع، امکانات این نرم افزار بیان شد. شما می توانید با گذراندن دوره جامع آموزش تخصصی نرم افزار مایا و خرید اموزش مایا از صفر تا صد یا دانلود آموزش مایا به زبان فارسی با این امکانات و قابلیت ها بیشتر آشنا شوید.

مقایسه نرم افزارهای مایا و بلندر

در این بخش از آموزش مایا به زبان فارسی نرم افزارهای مایا و بلندر را با هم مقایسه می کنیم.

Blender یک ابزار گرافیکی کامپیوتری رایگان است که به طور گسترده برای مدل سازی دیجیتال اشیا، سناریوها و انواع آثار هنری مناسب است. نرم افزار متن باز جامعه ای عظیم دارد و ابزاری مناسب برای حرفه ای ها، مبتدیان و حتی هنرمندان معمولی است. در نگاه اول، Blender می تواند برای اکثر مبتدیان بسیار ترسناک باشد، زیرا طیف گسترده ای از دستورات و پارامترها را در ارائه می دهد. با این حال، هنگامی که به طور خاص در مورد مدل‌سازی بحث می‌کنیم، Blender ثابت می‌کند که یکی از بهترین ابزارها برای این منظور است.

Autodesk Maya یک نرم افزار پولی برای ساخت انیمیشن های سه بعدی، مدل سازی و جلوه های ویژه است که به طور گسترده در اکثر تولیدات فیلم، تلویزیون و بازی موجود است. این همه دلایل برای آثار هنری و انیمیشن را پوشش می دهد، به همین دلیل است که در محیط های حرفه ای بسیار غالب است.

در ادامه این آموزش مایا بصورت جامع مزایا و معایب نرم افزارهای مایا و بلندر را بیان می کنیم.

مزایا مایا

 • استاندارد صنعت
 • انیمیشن های بهتر
 • تجربه کاربری تا حدودی قوی
 • مجسمه سازی درجه یک

معایب مایا

 • چالش برانگیز برای یادگیری
 • به روز رسانی کمتر

مزایا بلندر

 • رایگان
 • به روز رسانی های مداوم
 • انجمن بزرگ منبع باز
 • یادگیری آسان تر

معایب بلندر

 • تجربه کاربری تا حدودی چالش برانگیز
 • عملکرد کم انیمیشن

مقایسه نرم افزارهای مایا و افتر افکت

در این قسمت از آموزش تخصصی مایا به مقایسه نرم افزارهای مایا و افتر افکت می پردازیم.

تفاوت های بسیاری بین نرم افزارهای مایا و افتر افکت وجود دارد. این دو نرم افزار برای کار با محیط های سه بعدی استفاده می شوند اما نرم افزار مایا در این زمینه حرفه ای تر است. برای رندرگیری نرم افزار مایا به زمان بیشتری نیاز دارد به همین دلیل از کیفیت بالاتری برخوردار است. هنگام ارزیابی، کارشناسان و متخصصان دریافتند که Adobe After Effects برای استفاده و راه اندازی آسان تر است. با این حال، مدیریت مایا آسان تر است. آنها نیز به طور کلی تجارت با مایا را ترجیح دادند. کارشناسان به این نتیجه رسیدند که Adobe After Effects نیازهای کسب و کار آنها را بهتر از مایا برآورده می کند.

در این بخش از آموزش تخصصی مایا به مقایسه این نرم افزار با دیگر نرم افزارها پرداختیم. برای آشنایی بیشتر با ویژگی های نرم افزار مایا در مقایسه با دیگر نرم افزارها می توانید دوره کامل آموزش مایا بصورت جامع را بگذارنید یا نسبت به خرید اموزش مایا از صفر تا صد و دانلود آموزش مایا به صورت گام به گام اقدام فرمایید.

در قسمت بعد آموزش مایا به صورت گام به گام با بازار کار این نرم افزار آشنا می شوید.

بازار کار مایا

 از نرم افزار مایا به صورت گسترده و حرفه ای در صنعت فیلم و انیمیشن استفاده می شود. از ساخت جلوه های بصری برای تبلیغات تلویزیونی گرفته تا ساخت انیمیشن های خارق العاده. کاربرد دیگر این نرم افزار منحصر به فرد، در صنعت خودروسازی است. طراحان خودرو برای رسیدن به مدل مطلوب و همچنین طراحی دقیق قطعات و طراحی داخلی فضای خودرو از قابلیت های نرم افزار مایا استفاده می کنند. شرکت های طراحی معماری ساختمان نیز برای ایجاد طرح های پیچیده معماری با محدودیت های بصری از المان ها و امکانات مایا بهره می برند. و به طور کلی در هر صنعتی که ارائه یک مفهوم بصری پیچیده مورد نیاز باشد از نرم افزار مایا می توان استفاده کرد و برای فراگیری آموزش مایا از 0 تا 100 می توان در دوره آموزشی مایا شرکت کرد. پس اگر میخواهید برای انیمیشن و یا برای طراحی نماهای داخلی و خارجی به صورت تک فریم و برای مصارفی مانند معماری به صورت سه بعدی مدلسازی و رندر کنید، مایا یکی از قویترین و بهترین گزینه ها برای شما می باشد.

اگر قصد دارید مدلساز، ریگر، انیماتور، سوپر وایزر بخش جلوه های ویژه، آرشیتکچر، بازی ساز، کارگردان(به سبب تنظیمات عالی فتوگرافی و ساخت فیلم) و یا هر تخصصی که به دنیای گرافیک کامپیوتری مربوط می شود را شروع کنید، فراموش نکنید که مایا جزوی جدا نشدنی از صنعت گرافیک کامپیوتری می باشد. با یک سرچ ساده در گوگل برای شغل در صنعت انیمیشن خواهید دید که تمامی شرکت ها برای استخدام افرادی که در کار با مایا تجربه دارند سر و دست می شکنند. پس دست روی دست نگذاشته و هرچه زودتر شروع به فراگیری آموزش مایا به صورت پروژه محور کنید. برای این کار می توانید دوره جامع آموزش تخصصی نرم افزار مایا را گذرانده یا نسبت به خرید پکیج آموزش مایا به زبان فارسی و دانلود آموزش صفر تا صد مایا اقدام کنید.

آموزش مایا رسانه آموزشی مکتب تی وی

این دوره آموزش جامع مایا از رسانه آموزشی مکتب تی وی به صورت تعاملی با استاد است و افراد می توانند با گذراندن دوره کامل آموزش مایا در کمترین زمان ممکن به هدف خود برسند. 

در این دوره جامع آموزش تخصصی نرم افزار مایا با ابزارها و تکنیک های مایا آشنا می شوید و آموزش مایا به صورت پروژه محور را فرامیگیرید. مخاطبان این دوره کامل آموزش مایا طراحان گرافیک و افرادی که فعالیت های هنری انجام می دهند، هستند. این دوره اموزش مایا از صفر تا صد برای افرادی که قصد ورود به صنعت سینما و بازی سازی را دارند نیز مناسب است. هدف این دوره آموزش مایا به زبان فارسی نیز آشنایی کامل با نرم افزار مایا و قابلیت ها و تکنیک های این نرم افزار و فراگیری آموزش مایا به صورت پروژه محور است. شما می توانید با خرید پکیج آموزش مایا و گذراندن این دوره جامع آموزش تخصصی نرم افزار مایا برای ورود به بازار کار در این زمینه آماده شوید و از این راه کسب درآمد نمایید.

علاقه مندان می توانند جهت فراگیری آموزش مقدماتی تا پیشرفته مایا در دوره های آموزشی مایا شرکت کرده یا نسبت به دانلود آموزش صفر تا صد مایا و خرید پکیج آموزش مایا از طریق همین صفحه آموزش صفر تا صد مایا اقدام نمایند.

معرفی قسمت های دوره جامع آموزش مایا

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

 

 

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

1.چطور میتونم در دوره آموزش مایا ثبت نام کنم؟

شما طبق راهنمای ثبت نام دوره های زیر همین سوالات متداول عمل کرده و به راحتی به فایل های دوره آموزش مایا دسترسی پیدا کنید.

2.آیا در حین دوره آموزش مایا از پروژه های واقعی استفاده میشود؟

در طی این آموزش مایا شما به صورت تعاملی آموزش میبینید. یعنی پروژه های کاملا واقعی برای معرفی ابزارها و تکنیک ها به کار گرفته شده و همان فایل ها هم در اختیار شما هستند تا بدون به زحمت افتادن برای پیدا کردن فایل های دوره آموزشی شما بتوانید همراه با استاد تمرین کنید.

3. نحوه پشتیبانی و رفع اشکال در دوره آموزش مایا به چه صورت است؟

شما میتوانید با استفاده از اکانت تلگرام مکتب تی وی با آی دی @maktabtv_support با ما در ارتباط باشید و همینطور تلفن های تماس و همینطور لایو چت در سمت راست پایین آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران عزیز است. همینطور در صورتی که در طی دوره مشکلات فنی را تجربه کردید و یا خواستین درباره سطح پیشرفت شما پیشنهاداتی ارائه شود، میتوانید با تماس با پشتیبانی مکتب تی وی در گروه هایی در تلگرام عضویت یابید که برای همیشه متخصصین این حوزه پاسخگوی شما در این زمینه ها خواهند بود.

4.مدرس دوره جامع آموزش مایا به چه صورت با ما تمرین میکنه؟

مدرس دوره آموزشی مایا که صرفا یک کاربر نیست و بلکه سالها در این زمینه کار کرده، فایل های تمرینی در حین ضبط ویدیو را در اختیار شما قرار گرفته و شما همراه با استاد در حین ویدیوهای آموزشی و پس از پایان هر قسمت از دوره آموزش مایا میتوانید تمرینات لازم را انجام دهید و پس از آن به قسمت بعدی دوره آموزش مایا مراجعه نمایید. و این یعنی راحت ترین راهی که میتوانید با استفاده از ویدیوهای خام که به تفکیک هر قسمت در اختیار شما قرار گرفته و استاد با همان ها کار میکند بتوانید تمرین کنید و در پایان دوره آموزش مایا حتی نمونه کارهای مخصوص به خودتان را بسازید.

5.چطور از کیفیت و فن بیان مدرس دوره آموزش مایا اطمینان پیدا کنم؟

شما با مشاهده سرفصل های دوره آموزش مایا متوجه میشوید که تمام چیزی که برای تسلط به این نرم افزار نیاز دارید در این دوره آموزش مایا ویژه گنجانده شده است و برای مشاهده کیفیت سمعی و بصری دوره آموزشی و کارهایی از قبیل ضبط در استودیو و چند مرحله تدوین نیز میتوانید پیش نمایش دوره آموزشی مایا و همینطور قسمت هایی که جهت نمونه به صورت پیش نمایش قرارداده شده اند را مشاهده بفرمایید.

آموزش مایا

مدرس دوره: آموزش مایا

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

guest

بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
0
  0
  لیست خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه