معرفی متلب MATLAB یک زبان برنامه نویسی چند پارادایم اختصاصی و محیط محاسبات عددی است که توسط MathWorks توسعه یافته است. MATLAB امکان دستکاری ماتریس ها، رسم توابع و داده […]

افزودن به سبد خرید
توضیحات

معرفی متلب

MATLAB یک زبان برنامه نویسی چند پارادایم اختصاصی و محیط محاسبات عددی است که توسط MathWorks توسعه یافته است. MATLAB امکان دستکاری ماتریس ها، رسم توابع و داده ها، پیاده سازی الگوریتم ها، ایجاد رابط های کاربری و رابط با برنامه های نوشته شده به زبان های دیگر را می دهد.

اگرچه MATLAB در اصل برای محاسبات عددی طراحی شده است، یک جعبه ابزار اختیاری از موتور نمادین MuPAD استفاده می کند که امکان دسترسی به قابلیت های محاسبات نمادین را فراهم می کند. بسته دیگر، Simulink، شبیه سازی گرافیکی چند دامنه ای و طراحی مبتنی بر مدل را به سیستم های پویا و تعبیه شده اضافه می کند. برای آشنایی بیشتر با ویژگی های این برنامه و آموزش کار با متلب می توانید دوره ی آموزش متلب بصورت جامع را بگذرانید یا نسبت به دانلود فیلم آموزش متلب به زبان ساده و خرید اموزش متلب صفر تا صد اقدام نمایید.

در ادامه آموزش متلب از صفر تا صد قسمت های نرم افزار متلب را معرفی می کنیم.

قسمت های تشکیل دهنده نرم افزار متلب

در این قسمت از آموزش گام به گام متلب به بررسی قسمت های تشکیل دهنده متلب می پردازیم.

 • زبان متلب: متلب یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است که ویژگی های برنامه نویسی شی گرا را دارد. با کمک این زبان می توان برنامه های ساده و پیچیده نوشت.
 • محیط متلب: محیط کاری متلب امکاناتی برای مدیریت متغیرها و فایل ها در فضای کاری را در اختیار شما قرار می دهد.
 • کتابخانه توابع متلب: مجموعه ای از الگوریتم های محاسباتی و توابع ابتدایی و پیچیده را در اختیار شما قرار می دهد.
 • API متلب: کتابخانه ای که برای نوشتن برنامه‌های فرترن و C که با متلب در تعامل هستند، استفاده می شود.
 • کنترل گرافیک: این سیستم گرافیکی نرم افزار متلب است که دستورات سطح بالا و سطح پایین را شامل می شود و امکان تجسم داده های دوبعدی و سه بعدی را برای شما فراهم می کند.

برای آشنایی بیشتر با قسمت های نرم افزار متلب و فراگیری آموزش کار با متلب می توانید در دوره آموزش نرم افزار متلب شرکت کنید یا فیلم آموزش متلب به صورت تصویری را دانلود کرده و پکیج آموزش متلب از صفر تا صد را بخرید.

در قسمت بعد آموزش متلب از مقدماتی تا پیشرفته کاربردهای نرم افزار متلب را بررسی می کنیم.

کاربرد نرم افزار متلب

در این بخش از آموزش جامع نرم افزار متلب کاربردهای نرم افزار متلب را بیان می کنیم.

پردازش تصویر

یکی از موارد استفاده متلب که در آموزش کامل متلب به زبان فارسی به آن اشاره شده است، در زمینه پردازش تصویر است. پردازش تصویر دیجیتال استفاده از الگوریتم های کامپیوتری برای ایجاد، پردازش، ارتباط و نمایش تصاویر دیجیتال است. متلب برنامه مناسبی برای دستکاری ماتریس ها است و ماتریس ها نیز بخش مهمی در پردازش تصویر هستند. استفاده از Matlab یک محیط جامع برای تجزیه و تحلیل تصویر و ساخت الگوریتم ها فراهم می کند.

شبیه سازی

شبیه سازی یکی دیگر از موارد استفاده از نرم افزار متلب است که در آموزش گام به گام متلب به آن پرداخته شده است. شبیه سازی به شما کمک می کند تا رفتار یک سیستم را پیش بینی کنید. با استفاده از متلب می توان شبیه سازی را به راحتی انجام داد.

اینترنت اشیا

از دیگر کاربردهای اینترنت اشیا که در آموزش متلب از مقدماتی تا پیشرفته مورد بررسی قرار گرفته است، در زمینه اینترنت اشیا است. اینترنت اشیا شبکه ای از دستگاه ها، وسایل نقلیه و لوازم خانگی و سایر وسایل است که با وسایل الکترونیکی، نرم افزار، حسگرها، محرک ها و اتصالات تعبیه شده است که امکان تبادل داده ها را فراهم می کند. Matlab از کمک در طراحی، نمونه سازی و استقرار برنامه های IOT مانند نگهداری پیش بینی، بهینه سازی عملیات، کنترل نظارتی و غیره استفاده می کند.

مکاترونیک

مکاترنیک کاربرد دیگر متلب است که در آموزش جامع نرم افزار متلب به آن اشاره شده است. مکاترونیک فناوری ترکیبی از الکترونیک و مهندسی مکانیک است. سیستم های مکاترونیک به ترکیبی از زیرسیستم های نرم افزاری مکانیکی، الکتریکی، کنترلی و تعبیه شده نیاز دارند. استفاده از Matlab به شما این امکان را می دهد که همه اینها را در یک محیط طراحی و شبیه سازی کنید.

تجزیه و تحلیل داده

یکی دیگر از موارد استفاده متلب در این آموزش متلب به زبان ساده در زمینه تجزیه و تحلیل داده است. تجزیه و تحلیل داده ها فرآیند مطالعه داده ها به منظور دستیابی به بینش است. این کار عمدتاً با کمک نرم افزار و ابزارهای دیگر انجام می شود. متخصصان مهندسی و فناوری اطلاعات از Matlab برای ساخت سیستم های تجزیه و تحلیل داده های بزرگ خود استفاده می کنند.

یادگیری عمیق

کاربرد دیگر متلب که در آموزش گام به گام متلب به آن پرداخته شده است، در حوزه یادگیری عمیق است. یادگیری عمیق خانواده وسیع تری از یادگیری ماشینی است. کاربردهای Matlab به گونه ای است که با چند خط کد نویسی ساده می توانید مدل های یادگیری عمیق را بدون متخصص بسازید.

در این قسمت از آموزش متلب از صفر تا صد برخی از کاربردهای نرم افزار متلب را بیان کردیم. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با کاربردهای این نرم افزار در دوره ی آموزش متلب به صورت تصویری  شرکت کنید یا فیلم آموزش متلب از مقدماتی تا پیشرفته را دانلود کرده یا پکیج آموزش کامل متلب به زبان فارسی را خریداری نمایید.

مزایا و معایب نرم افزار متلب

مزایا متلب

در این بخش از اموزش تخصصی متلب مزایای این نرم افزار را بیان می کنیم.

 • پیاده سازی و آزمایش آسان الگوریتم ها
 • توسعه آسان کدهای محاسباتی
 • Debug آسان
 • پردازش تصاویر و شبیه سازی آسان
 • انجام محاسبات نمادین
 • و…

در ادامه آموزش متلب به زبان ساده معایب این نرم افزار را بیان می کنیم.

معایب متلب

در این قسمت از آموزش متلب به صورت تصویری معایب این نرم افزار را بررسی می کنیم.

 • متلب یک زبان تفسیری است برنامه های متلب به زبان ماشین تبدیل نمی شوند بلکه توسط نرم افزار خارجی اجرا می شوند، بنابراین گاهی اوقات ممکن است کند باشد.
 • ما نمی توانیم فایل OUTPUT را در متلب ایجاد کنیم.
 • ما نمی توانیم مانند سایر زبان های برنامه نویسی توابع را در یک فایل .m ایجاد کنیم. ما باید فایل های مختلفی را برای توابع مختلف ایجاد کنیم.

در این بخش از آموزش متلب بصورت جامع برخی از مزایا و معایب نرم افزار متلب را نام بردیم. برای آگاهی بیشتر از مزایا و معایب این نرم افزار می توانید فیلم آموزش متلب پیشرفته را دانلود کرده یا نسبت به خرید اموزش متلب صفر تا صد اقدام فرمایید. شما همچنین می توانید برای آموزش کار با matlab و شناخت مزایا و ویژگی های نرم افزار متلب در دوره آنلاین آموزش متلب از صفر تا صد شرکت نمایید.

دلایل استفاده از نرم افزار متلب

در این قسمت از آموزش متلب از صفر تا صد دلایل استفاده از این نرم افزار را نام می بریم.

 • استفاده راحت
 • واسط گرافیکی کاربر
 • بسته نرم افزاری مستقل
 • و…

در این بخش از اموزش تخصصی متلب دلایل استفاده از آن بیان شد. برای آشنایی بیشتر با نرم افزار متلب و فراگیری آموزش کار با matlab می توانید دوره آموزش نرم افزار متلب را بگذرانید یا نسبت به خرید اموزش متلب صفر تا صد و دانلود آموزش متلب به زبان ساده اقدام نمایید.

در بخش بعد آموزش کامل متلب به زبان فارسی ویژگی های نرم افزار متلب را شرح می دهیم.

ویژگی های نرم افزار متلب

در این قسمت از آموزش متلب بصورت جامع به بررسی ویژگی های این نرم افزار می پردازیم.

متلب یک زبان سطح بالا است

یکی از ویژگی های نرم افزار متلب که در آموزش گام به گام متلب به آن اشاره شده است، این موضوع است که این یک زبان سطح بالا است. متلب از برنامه نویسی شی گرا پشتیبانی می کند. همچنین از انواع مختلف سازه های برنامه نویسی مانند دستورات جریان کنترل (IF-ELSE، FOR، WHILE) پشتیبانی می کند. متلب همچنین از سازه هایی مانند برنامه نویسی C، برنامه نویسی تابعی (نوشتن توابع برای داشتن کدهای رایج و بعدا فراخوانی آنها) پشتیبانی می کند. همچنین حاوی عبارات ورودی/خروجی مانند ()disp و input() است.

گرافیک تعاملی

گرافیک تعاملی ویژگی دیگر متلب است که در اموزش تخصصی متلب مورد بررسی قرار گرفته است. متلب دارای گرافیک داخلی برای بهبود تجربه کاربر است. ما در واقع می‌توانیم هر داده‌ای را که در آنجا وجود دارد به شکل نمودار و شکل تجسم کنیم. همچنین از پردازش تصویر و نمایش آنها در فرمت های دو بعدی یا سه بعدی پشتیبانی می کند.

یک کتابخانه بزرگ از توابع ریاضی

ویژگی دیگر متلب که در آموزش متلب به صورت تصویری به آن پرداخته شده است، این است که متلب دارای کتابخانه بزرگی از توابع ریاضی است. MATLAB دارای یک کتابخانه داخلی عظیم از توابع مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل ریاضی هر داده است. توابع ریاضی رایجی مانند sqrt، فاکتوریال و غیره دارد. دارای توابع مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل آماری مانند میانه، مد و std (برای یافتن انحراف استاندارد) و بسیاری موارد دیگر است.

دسترسی و پردازش داده ها

یکی دیگر از قابلیت های متلب که در آموزش کامل متلب به زبان فارسی معرفی شده است، دسترسی و پردازش داده ها است. MATLAB امکان دسترسی به داده ها از منابع خارجی مانند فایل های تصویری (.jpg، .PNG)، فایل های صوتی (.mp) و داده های بلادرنگ JDBC/ODBC را فراهم می کند.

محیط تعاملی

دیگر ویژگی متلب که در آموزش گام به گام متلب به آن پرداخته شده است، محیط تعاملی آن است. متلب با ارائه رابط کاربری گرافیکی و انواع مختلف ابزار مانند آنالیز سیگنال و گیرنده، یک محیط تعاملی ارائه می دهد. متلب همچنین ابزارهایی برای اشکال زدایی و توسعه هر نرم افزاری دارد. واردات و صادرات فایل ها در متلب از طریق رابط کاربری گرافیکی آسان شده است. ما می‌توانیم داده‌های فضای کاری را با پیشرفت در توسعه نرم‌افزار خود ببینیم و آن‌ها را بر اساس نیاز خود تغییر دهیم.

متلب می تواند با زبان های مختلف ارتباط برقرار کند

یکی دیگر از ویژگی های نرم افزار متلب که در اموزش تخصصی متلب مورد بررسی قرار گرفته است، این است که متلب می تواند با زبان های مختلف ارتباط برقرار کند. در این برنامه می‌توانیم مجموعه‌ای از کدها (کتابخانه‌ها) را به زبان‌هایی مانند PERL و JAVA بنویسیم و می‌توانیم این کتابخانه‌ها را از داخل خود متلب فراخوانی کنیم. متلب همچنین از کتابخانه های ActiveX و .NET پشتیبانی می کند.

در این قسمت از آموزش متلب بصورت جامع ویژگی های این نرم افزار را بیان کردیم. برای شناخت بیشتر ویژگی های نرم افزار متلب می توانید فیلم آموزش گام به گام متلب را دانلود کرده یا نسبت به خرید اموزش متلب صفر تا صد اقدام کنید. همچنین شما می توانید برای فراگیری آموزش برنامه matlab و آشنایی با ابزارها و تکنیک های آن، دوره آموزش نرم افزار متلب را بگذرانید.

پلاگین های متلب

در این بخش از آموزش متلب به صورت تصویری پلاگین های نرم افزار متلب را معرفی می کنیم.

 • پلاگین برای پردازش تصویر
 • پلاگین برای شبکه عصبی
 • پلاگین فازی در متلب
 • پلاگین جمع آوری داده
 • و…

در این قسمت از آموزش برنامه matlab برخی از پلاگین های متلب معرفی شد. برای آشنایی بیشتر با پلاگین های متلب می توانید در دوره آنلاین آموزش متلب به زبان ساده شرکت کرده یا به دانلود آموزش متلب بصورت جامع بپردازید.

آموزش نرم افزار متلب رسانه آموزشی مکتب تی وی

شما با شرکت در دوره آموزش نرم افزار متلب کامل ترین اموزش تخصصی متلب را بصورت عملی فرا خواهید گرفت و در کمترین زمان ممکن می توانید به تمامی تکنیک های متلب مسلط شده و با آموزش کار با matlab آشنا شوید. در این دوره آموزشی متلب پیشرفته سعی بر این است که سرفصل مطالب طوری طراحی شود که بدون نیاز به دانش اولیه بتوانید در آن شرکت کنید و مدرس دوره آموزشی متلب پیشرفته توجه ویژه ای به این مساله دارند که از پایه نکات را آموزش دهند.

در این دوره ی آموزش متلب به صورت تصویری صرفا بر روی تکنیک های نرم افزار متلب تمرکز شده است و این سبب شده تا یکی از کامل ترین آموزش های متلب در سطح اینترنت را به زبان فارسی به ارمغان بیاورد. همچنین این دوره آموزش متلب از مقدماتی تا پیشرفته به صورت تعاملی با استاد بوده و شما می توانید با گذراندن دوره آموزشی متلب پیشرفته و فراگیری آموزش جامع نرم افزار متلب وارد بازار کار در این زمینه شده و از این راه کسب درآمد کنید. مخاطبان دوره آموزش نرم افزار متلب نیز دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های عمران، برق و… هستند. هدف این دوره آموزشی متلب پیشرفته، آموزش کار با matlab و آشنایی با تکنیک های این نرم افزار است.

علاقه مندان می توانند جهت فراگیری آموزش کامل متلب به زبان فارسی و آموزش کار با matlab، در دوره آموزش متلب از مقدماتی تا پیشرفته شرکت کرده یا نسبت به خرید اموزش متلب صفر تا صد و دانلود فیلم آموزش متلب پیشرفته از طریق همین صفحه اقدام نمایند.

معرفی قسمت های دوره جامع آموزش متلب پیشرفته

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

1.چطور میتونم در دوره آموزش متلب ثبت نام کنم؟

شما طبق راهنمای ثبت نام دوره های زیر همین سوالات متداول عمل کرده و به راحتی به فایل های دوره آموزش متلب دسترسی پیدا کنید.

2.آیا در حین دوره آموزش متلب از پروژه های واقعی استفاده میشود؟

در طی این آموزش متلب شما به صورت تعاملی آموزش میبینید. یعنی پروژه های کاملا واقعی برای معرفی ابزارها و تکنیک ها به کار گرفته شده و همان فایل ها هم در اختیار شما هستند تا بدون به زحمت افتادن برای پیدا کردن فایل های دوره آموزشی شما بتوانید همراه با استاد تمرین کنید.

3. نحوه پشتیبانی و رفع اشکال در دوره آموزش متلب به چه صورت است؟

شما میتوانید با استفاده از اکانت تلگرام مکتب تی وی با آی دی @maktabtv_support با ما در ارتباط باشید و همینطور تلفن های تماس و همینطور لایو چت در سمت راست پایین آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران عزیز است. همینطور در صورتی که در طی دوره مشکلات فنی را تجربه کردید و یا خواستین درباره سطح پیشرفت شما پیشنهاداتی ارائه شود، میتوانید با تماس با پشتیبانی مکتب تی وی در گروه هایی در تلگرام عضویت یابید که برای همیشه متخصصین این حوزه پاسخگوی شما در این زمینه ها خواهند بود.

4.مدرس دوره جامع آموزش متلب به چه صورت با ما تمرین میکنه؟

مدرس دوره آموزشی متلب که صرفا یک کاربر نیست و بلکه سالها در این زمینه کار کرده، فایل های تمرینی در حین ضبط ویدیو را در اختیار شما قرار گرفته و شما همراه با استاد در حین ویدیوهای آموزشی و پس از پایان هر قسمت از دوره آموزش متلب میتوانید تمرینات لازم را انجام دهید و پس از آن به قسمت بعدی دوره آموزش متلب مراجعه نمایید. و این یعنی راحت ترین راهی که میتوانید با استفاده از ویدیوهای خام که به تفکیک هر قسمت در اختیار شما قرار گرفته و استاد با همان ها کار میکند بتوانید تمرین کنید و در پایان دوره آموزش متلب حتی نمونه کارهای مخصوص به خودتان را بسازید.

آموزش متلب

مدرس دوره: آموزش متلب

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

guest

بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
0
  0
  لیست خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه