معرفی پلاگین Corona در توضیحات دوره آموزش corona ابتدا پلاگین کرونا را معرفی میکنیم. یک نرم‌افزار مستقل نمی‌باشد بلکه یک پلاگین یعنی برای اضافه کردن و یا بهبود یک قابلیت […]

افزودن به سبد خرید
توضیحات

معرفی پلاگین Corona

در توضیحات دوره آموزش corona ابتدا پلاگین کرونا را معرفی میکنیم. یک نرم‌افزار مستقل نمی‌باشد بلکه یک پلاگین یعنی برای اضافه کردن و یا بهبود یک قابلیت خاص یک نرم‌افزار بوده و این پلاگین برای افزایش قابلیت‌های نور و متریال دهی به نرم‌افزارهای مانند تری دی مکس اضافه‌شده و همانند موتور رندر وی ری این قابلیت‌ها را افزایش می‌دهد به‌طوری‌که بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا این روزها با موتور رندر کرونا کار می‌کند.

موتور رندر Vray سال‌ها درزمینهٔ رندر در معماری پیشتاز بوده به‌صورت کلی ضعف‌های گذشته خود را نیز تا حد مناسبی بهبود بخشیده است اما در حال حاضر پلاگین کرونا راداریم که به رقابت با وی ری پرداخته و ضعف موتور رندر وی ری و خواسته‌های متخصصین این حوزه را به‌صورت کامل و برآورده نموده و با حذف تمام پارامترهای اضافه دنیای جدیدی در این زمینه را در مقابل آن‌ها قرار داده است.

این پلاگین برای نرم‌افزارهای مایا سینما فوردی و تری دی مکس در سال ۲۰۰۹ نوشته‌شده است  و بر پایه سی پی یو یا پردازنده سیستم شما کار می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این پلاگین می توانید نسبت به دانلود آموزش فارسی موتور رندر کرونا و خرید پکیج آموزش جامع کرونا اقدام کنید.

در ادامه این آموزش نرم افزار کرونا رندر از صفر تا صد ویژگی های این پلاگین را بیان می کنیم.

ویژگی ها و قابلیت های موتور رندر کرونا

در این قسمت از آموزش کرونا به صورت پروژه محور به بررسی ویژگی های پلاگین کرونا می پردازیم.

 • دارای کتابخانه آماده متریال
 • رابط کاربری آسان
 • یادگیری راحت
 • امکان نورپردازی سریع و آسان
 • ساخت متریال قدرتمند

در این بخش از آموزش نرم افزار کرونا رندر از صفر تا صد با برخی از ویژگی های پلاگین کرونا آشنا شدید. برای شناخت ویژگی های دیگر این پلاگین می توانید در دوره آموزش موتور رندر کرونا مقدماتی تا پیشرفته شرکت کنید یا پکیج آموزش جامع کرونا را خریداری کنید.

در قسمت بعد آموزش پلاگین کرونا مزیت های موتور رندر کرونا را بیان می کنیم.

مزایا پلاگین کرونا

در این بخش از آموزش موتور رندر کرونا مقدماتی تا پیشرفته مزایای پلاگین کرونا را بررسی می کنیم.

مهمترین مزیت کرونا که در آموزش کامل corona به آن اشاره شده است، محیط ساده این نرم افزار است. این مزیت سبب شده که کاربران به استفاده از این پلاگین روی آورند. مزیت دیگر پلاگین کرونا نسبت به دیگر موتورهای رندرینگ، قیمت مناسب آن است. یکی دیگر از مزایای پلاگین کرونا که در آموزش پلاگین corona به آن پرداخته شده است، این است که برای استفاده از کرونا به سیستم قوی نیاز نیست.

در بخش بعد آموزش موتور رندر کرونا مقدماتی تا پیشرفته به بررسی کاربردهای پلاگین کرونا می پردازیم.

کاربرد پلاگین کرونا

در این قسمت از آموزش پلاگین کرونا کاربردهای این پلاگین را بیان می کنیم.

 • طراحی داخلی ساختمان
 • نورپردازی
 • مدلسازی
 • ساخت انیمیشن
 • و…

در اینجا برخی از کاربردهای موتور رندر کرونا بیان شد. برای آشنایی بیشتر با کاربردهای این پلاگین می توانید نسبت به خرید پکیج آموزش جامع کرونا یا دانلود آموزش فارسی موتور رندر کرونا اقدام کنید. همچنین شما می توانید با گذراندن دوره آموزش نرم افزار کرونا رندر از صفر تا صد با این پلاگین بیشتر آشنا شوید.

در قسمت بعد آموزش موتور رندر کرونا مقدماتی تا پیشرفته به بررسی تفاوت های پلاگین کرونا و Vray می پردازیم.

تفاوت پلاگین کرونا و Vray

در این بخش از آموزش نرم افزار corona تفاوت های این نرم افزار با ویری را بررسی می کنیم.

یکی از تفاوت های این دو پلاگین که در آموزش پلاگین کرونا به آن پرداخته شده است، این موضوع است که پلاگین کرونا مبتنی بر CPU است اما Vray مبتنی بر GPU. تفاوت دیگر این دو پلاگین در یادگیری آن است. یادگیری کرونا نسبت به Vray آسانتر است. از دیگر تفاوت های این دو موتور رندرگیری که در آموزش کامل corona به آن پرداخته شده است، سرعت این دو پلاگین است. با وجود تفاوت سرعت بین این دو موتور رندر، هر دو موتور دارای سرعت و عملکرد استثنایی هستند. در سرعت رندر موتور ویری بهتر از کرونا عمل می کند. تفاوت دیگر کرونا و ویری که در آموزش نرم افزار corona به آن اشاره شده است، این است که Corona فقط در 3ds Max Cinema 4D موجود است اما V-Ray در 3ds Max ،Cinema 4D ،Sketchup ،Revit ،Maya و بسیاری از نرم افزارهای دیگر موجود است. یکی دیگر از تفاوت های پلاگین کرونا و ویری که در آموزش corona به آن پرداخته شده است، رابط کاربری این دو موتور رندر است. رابط Corona در مقایسه با V-Ray کمی پیچیده تر است.

در این بخش از آموزش کامل corona برخی از تفاوت های موتور رندر کرونا و ویری را بیان کردیم. برای آشنایی بیشتر می توانید پکیج آموزش جامع کرونا را بخرید یا نسبت به دانلود آموزش فارسی موتور رندر کرونا اقدام کنید.

در بخش بعد آموزش پلاگین corona با بازار کار این پلاگین آشنا می شوید.

بازار کار پلاگین کرونا

افرادی که درزمینهٔ های شبیه‌سازی سه‌بعدی معماری و دکوراسیون داخلی قصد فعالیت دارند و یا این‌که برای بهبود کیفیت رندرینگ و ارائه پروژه‌ها قصد افزایش کیفیت پروژه‌های خود رادارند، همین‌طور افرادی که با نرم‌افزارهایی مانند تری دی مکس و اسکچاپ کارکرده‌اند می‌توانند از پلاگین کرونا استفاده بهینه داشته و با استفاده از آن کیفیت رندرینگ و بقیه موارد خود را افزایش دهند

 برای  ورود به بازار کار  این حوزه بایستی در ابتدا نرم‌افزار مربوطه که به آن اشاره شد را فراگرفته برای مثال میتوانید به آموزش تری دی مکس مراجعه نمایید. تا بعدازآن بتوانید از پلاگین کرونا در کنار آن استفاده نموده و در این دوره آموزش کامل corona و با استفاده از  فایل‌های آماده که در سطح اینترنت وجود دارد تمرینات لازم را به‌اندازه کافی پیاده‌سازی نموده و اقدام به ساخت نمونه کارهای روزبه‌روز در حال پیشرفت نمایید. در انتهای دوره آموزش کرونا به صورت پروژه محور بتوانید نمونه کارهای مطلوبی را در این زمینه ارائه نموده و پروژه‌های شبیه‌سازی سه‌بعدی معماری و بقیه موارد را به انجام برسانید و استخدام در شرکت‌های معماری و ساختمانی  و دکوراسیون داخلی را در زمره فرصت‌های پیش روی خود داشته باشید.

دوره آموزش corona مکتب تی وی

در این دوره آموزش پلاگین corona مانند سایر دوره‌های آموزشی رسانه آموزشی مکتب تی وی از سازوکار حرفه‌ای سرفصل‌ها استفاده‌شده و سناریو دوره طوری تدوین‌شده است که از یک استاد متخصص و متبحر که تمرکز سالیان دراز درزمینهٔ استفاده از پلاگین کرونا را دارد استفاده شود تا به‌این‌ترتیب شما می‌توانید در طول دوره آموزش نرم افزار corona در کمترین زمان ممکن از تجربه سالیان دراز مدرس دوره آموزش کرونا به صورت پروژه محور استفاده نموده و این پلاگین را به‌صورت کاملاً عملی فرابگیرید.

در این دوره آموزش موتور رندر corona به بررسی امکانات و ویژگی های این پلاگین را می پردازیم. شما می توانید با دانلود آموزش فارسی موتور رندر کرونا و گذراندن دوره آموزش نرم افزار کرونا رندر از صفر تا صد برای ورود به بازار کار در این حوزه آماده شده و از این راه کسب درآمد کنید. این دوره آموزش پلاگین corona بدون پیش نیاز است. مخاطبان این دوره آموزش موتور رندر corona نیز دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته معماری و عمران هستند. همچنین افراد علاقه مند به مدلسازی و طراحی ساختمان نیز می توانند در این دوره آموزش نرم افزار corona شرکت کنند.

شما می توانید برای فراگیری آموزش کرونا به صورت پروژه محور در دوره آموزش کامل corona شرکت کرده یا نسبت به دانلود آموزش فارسی موتور رندر کرونا و خرید پکیج آموزش جامع کرونا از طریق همین صفحه اقدام کنید. 

فهرست عناوین دوره آموزش موتور رندر corona

 1. قسمت اول
  در این قسمت از دوره آموزش کرونا به صورت پروژه محور بعد از نصب اولیه کرونا درباره تغییراتی که محیط تریدی مکس شما بعد از آن دارد صحبت خواهیم کرد و توضیحات کلی بخشهای مختلف کرونا در تری دی مکس ارائه میدهیم.
 2. قسمت دوم
  در این قسمت از دوره آموزش Corona توضیح تک تک آیکون موجود ودر این پنجره تریدمکس همراه با تغییرات مربوط به آن در پروژه هایتان خدمت شما ارائه میگردد.
  نحوه استفاده از این تنظیمات با توجه به سطح دانش و تجربه های مختلف از درک نور صحنه و تنظیمان دوربین عکاسی مربوط به آن تشریح میگردد. همچنین روش لود کردن صحنه های آماده یا ذخیره سازی صحنه تهیه شده برای کارهای بعدی آموزش داده میشود.
 3. قسمت سوم
  در این بخش از دوره آموزش نرم افزار کرونا رندر از صفر تا صد در یک پروژه عملی کار با گزینه های مختلف این قسمت و تاثیر آنرا در پروژه داریم و با ساخت انمیشین کوچکی ، موشن بلر را آموزش داده ایم.
 4. قسمت چهارم
  این قسمت از آموزش پلاگین کرونا به تنظیمات نوری و محاسبات نوری برای داشتن رندر آسانتر پرداخته شده است .
 5. قسمت پنجم
  در قسمت پنجم از دوره آموزش موتور رندر corona تنظیمات کلی از این موتور رندر که نیازی نیست برای هر پروژه تغییر کند و برای یک بار در برنامه تریدیمکس خود انجام خواهید داد.
  در ادامه این آموزش نرم افزار corona نحوه اضافه کردن و تنظیمات اولیه المنتهای الحاقی به بخش های مختلف این موتور رندر آموزش می دهیم و در نهایت رندر تحت شبکه و تنظیمات مربوط به آن به طور کامل توضیح داده خواهد شد.
 6. قسمت ششم
  در این قسمت از دوره آموزش کامل corona روی دو مدل تمام آیکنها نوری در این موتور رندر را با تاثیرات آن بررسی میکنیم.
 7. قسمت هفتم
  در این قسمت از دوره آموزش corona با المنت پرکاربرد لایت میکس کار خواهیم که مقدمه همه نورپردازیهاست.
 8. قسمت هشتم
  در قسمت هشتم دوره آموزش پلاگین کرونا تمای بخش های پنجره متریال در این موتور رندر توضیح داده خواهد شد که مقدمه متریال سازی در جلسه بعد خواهد بود .
 9. قسمت نهم
  در این قسمت از دوره آموزش پلاگین corona ابزاهای مورد نیاز برای ساخت جنبه های مختلف یک متریال را با نمونه ترشیح خواهیم کرد از قبیل رنگ ، جنس ، انعکاس ، عبور نور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 10. قسمت دهم
  از جمله مهمترین عناصر تاثیر گذار در کیفیت یک رندر خوب کیفیت تگسچر مورد استفاده برای متریال پردازی است تا چندی پیش به روشهایی سخت و هزینه بردار میتونستیم از تصاویر اسکن شده سه بعدی متریالها استفاده کنیم اما حالا میتوان با عضویت به روشهای تقریبا پیچیده ای در بعضی از سایتها به منابع خوبی از این متریالها دسترسی داشت و در ادامه آموزش موتور رندر corona سه متریال پرکاربرد از همن سایتها با هم میسازیم.

سرفصل ها

۱ فصل ۱۰ جلسه 4:37:11 ساعت

دوره جامع آموزش پلاگین کرونا (Corona)

۱۰ قسمت 4:37:11

۱. قسمت اول

رایگان (پخش زنده)
۰۰:۲۹:۳۰

۲. قسمت دوم

۰۰:۳۸:۳۶

۳. قسمت سوم

۰۰:۳۹:۳۸

۴. قسمت چهارم

۰۰:۲۶:۳۸

۵. قسمت پنجم

۰۰:۲۴:۲۵

۶. قسمت ششم

۰۰:۳۹:۳۷

۷. قسمت هفتم

۰۰:۱۴:۲۶

۸. قسمت هشتم

۰۰:۲۵:۵۲

۹. قسمت نهم

۰۰:۳۸:۲۵

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

۱. چطور میتونم در دوره آموزش پلاگین کرونا (Corona) ثبت نام کنم؟

شما طبق راهنمای ثبت نام دوره های زیر همین سوالات متداول عمل کرده و به راحتی به فایل های دوره آموزش موتور رندر کرونا مقدماتی تا پیشرفته دسترسی پیدا کنید.

۲. نحوه پشتیبانی و رفع اشکال در دوره آموزش کامل corona به چه صورت است؟

شما میتوانید با استفاده از اکانت تلگرام مکتب تی وی با آی دی @maktabtv_support با ما در ارتباط باشید و همینطور تلفن های تماس و همینطور لایو چت در سمت راست پایین آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران عزیز است. همینطور در صورتی که در طی دوره مشکلات فنی را تجربه کردید و یا خواستین درباره سطح پیشرفت شما پیشنهاداتی ارائه شود، میتوانید با تماس با پشتیبانی مکتب تی وی در گروه هایی در تلگرام عضویت یابید که برای همیشه متخصصین این حوزه پاسخگوی شما در این زمینه ها خواهند بود.

۳. آیا در حین دوره آموزش پلاگین corona از پروژه های واقعی استفاده میشود؟

در طی این آموزش پلاگین کرونا (Corona) شما به صورت تعاملی آموزش میبینید. یعنی پروژه های کاملا واقعی برای معرفی ابزارها و تکنیک ها به کار گرفته شده و همان فایل ها هم در اختیار شما هستند تا بدون به زحمت افتادن برای پیدا کردن فایل های دوره آموزشی شما بتوانید همراه با استاد تمرین کنید.

صبا رضایی

مدرس دوره: صبا رضایی

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

guest

بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
0
  0
  لیست خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه