آموزش نرم افزار کورل دراو از مقدماتی تا پیشرفته

آموزش نرم افزار کورل دراو از مقدماتی تا پیشرفته

با استفاده از نرم افزار کورل می توان تصاویر وکتور های با کیفیت با گرافیک برداری را خلق کرد تا هیچ آسیبی به کیفیت و ابعاد تصویر وارد نشود. در این دوره ی آموزش کورل همراه با آموزش نقاشی دیجیتال شما هم قدم با استاد مجرب دوره می توانید بر روی فایل های تمرینی و پروژه های واقعی کار کنید و این نرم افزار را به راحتی و در کمترین زمان فرا گیرید تا پس از اتمام دوره و تکرار و تمرین، بتوانید وارد بازار کار این نرم افزار که شامل طراحی لوگو، حوزه ی تبلیغات، موارد چاپ و برش و … بشوید و به کسب درامد برسید. این نرم افزار سرعت کار را به طرز قابل توجهی در کار افزایش میدهد که میتوان گفت دلیل استقبال فراوان از این نرم افزار هم همین است.

افزودن به سبد خرید
توضیحات

معرفی کورل

معرفی کورل یا کورل چیست در صفحه محصول آموزش کورل

نرم افزار کورل و یا اصطلاحا کورل دراو Corel Draw یک نرم افزار گرافیکی برداری بوده که در شهر اتاوای کانادا به دست بنگاه کورل برنامه نویسی شده است. این نرم افزار به علت سادگی رابط کاربری خود توانسته طرفداران زیادی را در بحث طراحی گرافیکی به صورت برداری جلب نماید. اگر با گرافیک برداری آشنا نیستید به این صورت باید آن را تعریف نمود که به طور کلی گرافیک برداری و گرافیک پیکسلی را داریم و در گرافیک پیکسلی یک گل را به صورت پیکسل های دارای رنگ های مختلف میبنیم و در طراحی گرافیکی برداری به صورت چند دایره و خط مشخص میشوند.

این به معنی تعریفی ریاضی وار، در  گرافیک برداری خواهد بود. این موجب میشود که در تغییر اندازه ها ما به سایز اصلی پیکسل ها میرسیم و تصویر حالت دانه دانه و جدا از هم پیدا میکند که به نوعی بی کیفیت نشان داده میشود ولی در گرافیک برداری به واسطه نوع کار آن، تغییر اندازه و یا زوم کردن در تصویر تاثیر خاصی روی کیفیت تصویر نخواهد داشت. از این رو در مواردی مانند لوگو که جزئیات تصویر اهمیت زیادی پیدا میکند و همینطور موارد دیگری که حالت غیر واقعی و یا نقاشی دارد از گرافیک برداری استفاده میشود. اینجاست که نرم افزار کورل مورد توجه این طراحان قرار میگیرد.

در ادامه آموزش نرم افزار کورل دراو از مقدماتی تا پیشرفته با کاربردهای این نرم افزار آشنا می شوید.

کاربرد نرم افزار کورل دراو

در این قسمت اموزش استفاده از نرم افزار کورل دراو کاربردهای نرم افزار کورل دراو را بیان می کنیم.

 • طراحی نوشته و آرم های مختلف
 • طراحی مجله و روزنامه
 • طراحی صفحات وب
 • طراحی پوستر، کاتالوگ، کارت ویزیت و…
 • برش با دستگاه کاتر پلاتر برای استفاده در تابلوسازی و برش شبرنگ
 • و…

برای آشنایی بیشتر با این کاربردها می توانید دوره اموزش استفاده از نرم افزار کورل دراو را گذرانده یا نسبت به خرید آموزش نرم افزار کورل دراو و دانلود فیلم آموزش برنامه کورل اقدام نمایید.

در قسمت بعد آموزش کار با نرم افزار کورل به بررسی بازار کار کورل می پردازیم.

بازار کار کورل

بازار کار کورل در صفحه محصول آموزش کورل

یک متخصص کورل با توجه به استقبال کارفرمایان از این نرم افزار به راحتی میتواند در شرکت های مرتبط استخدام شده و یا پروژه های مربوط را در این نرم افزار به انجام برساند. این نرم افزار سرعت کار را به طرز قابل توجهی در کار افزایش میدهد که میتوان گفت دلیل اقبال فراوان به آن هم همین است. شما با استفاده از نرم افزار کورل میتوانید موارد زیر را به انجام برسانید:

 • طراحی لوگو: تمام مشاغل و کسب و کارها از یک فریلنسر بگیر تا مدیر یک شرکت بزرگ و همینطور از یک مغازه کوچک گرفته تا بزرگترین ارگان های خصوصی و دولتی نیازمند نشان یا لوگو میباشند و به واسطه برداری یا وکتوری بودن نرم افزار کورل همانطور که توضیح داده شد، بهتر است که از این نرم افزار برای طراحی لوگو بهره برده شود. با استفاده از کورل میتوان خروجی های متفاوتی را به مشتری ارائه کرد و به علت ساده بودن محیط کاری در حداقل زمان ممکن میتوان یک لوگوی حرفه ای را پیاده سازی نمود.
 • موارد مورد استفاده در صنعت چاپ و تبلیغات: در صورت پیاده سازی طراحی های مواردی مانند کارت ویزیت و پوستر و بروشور و مجلات و … در نرم افزار کورل به راحتی میتوان از خاصیت برداری بودن آن بهره جست و با فرمت های مناسب چاپ، کار را به مرحله چاپ رساند.
 • طراحی های مورد استفاده در صنعت برش : برش دادن محصولاتی مانند محصولات چرم، استفاده از نرم افزار کورل موجب میشود تا مانع تاثیر منفی هرگونه خروجی و طرحی در کیفیت برش گردد و خروچی کار دچار دندانه دندانه شدگی نشود.همچنین برای طراحی انواع چاپ های سرد نظیر سیلک و یا تامپو و لیزر نیز ایز این نرم افزار استفاده میشود چرا که استفاده از دیگر خروجی ها دچار رنجه دار شدن تصویر و کیفیت پایین چاپ خواهند گردید. همینطور برای استفاده در طراحی ها جهت چاپ روی پارچه نیز در کارخانجات نساجی میتوان از این نرم افزار بهره جست.

از آنجایی که شنیدن کی بود مانند دیدن شما میتوانید با جستجوی عبارت ( استخدام کورل کار ) در سایت ایران استخدام به آگهی های فراوانی که در این زمینه درج شده است دسترسی پیدا کنید و بر حسب منطقه زندگی خود از آنها بهره ببرید.

پیشنهاد ما این است که در حین دوره آموزش کامل نرم افزار corel draw و تماشای فیلم آموزش کورل دراو به زبان فارسی تمام تمرینات را به انجام رسانده و تا مرحله خروجی گرفتن پیش ببرید چرا که مهمترین چیزی که طبق تجربه از یک کورل کار درخواست میشود نمونه کارهای وی خواهد بود.

آموزش نرم افزار کورل دراو از مقدماتی تا پیشرفته 3

همچنین پروژه های فراوانی که در سایت هایی مثل سایت فریلنسری مانند پونیشا هستند در هر یک از زمینه های ذکر شده میتوانند توسط شما پس از گذراندن این دوره اموزش استفاده از نرم افزار کورل دراو انجام شوند.

آموزش نرم افزار کورل دراو

آموزش نرم افزار کورل رسانه آموزش مکتب تی وی

در دوره آموزش کورل دراو رسانه آموزشی مکتب تی وی شما با یکی از کاملترین دوره های آموزش برنامه کورل دراو به زبان فارسی مواجه خواهید بود. شما در این دوره آموزش تخصصی کورل دراو در قالب پروژه های واقعی تمام ابزارها، تکنیک ها و محیط نرم افزار کورل را خواهید آموخت. این دوره آموزش کورل دراو به صورت تعاملی توسط یکی از بهترین متخصصین نرم افزار کورل ضبط شده است و شما با استفاده از ضبط آن در محیط استودیو و دسترسی آسان به فایل های آموزشی به راحت خواهید توانست دوره آموزش کورل دراو خود را بدون خستگی به پایان ببرید.

در دوره آموزش کورل دراو و فیلم آموزش برنامه کورل به آموزش نرم افزار کورل دراو از مقدماتی تا پیشرفته پرداختیم. ابزارها و تکنیک های مورد استفاده در این نرم افزار در فیلم آموزش کورل دراو به زبان فارسی آمده است. در این فیلم آموزش کورل دراو به زبان فارسی به معرفی منوی Object و نحوه کار با آن در نرم افزار کورل دراو پرداخته شده است. در این فیلم آموزش برنامه کورل با ابزارهای رنگ آمیزی نیز آشنا می شوید. مخاطبان این دوره اموزش برنامه ی کورل دراو طراحان گرافیک و دیجیتال و افراد فعال در حوزه چاپ و تبلیغات هستند. همچنین افراد علاقه مند به آموزش کار با نرم افزار کورل نیز می توانند در این دوره آموزش تخصصی کورل دراو شرکت کنند. این دوره آموزش کامل نرم افزار corel draw برای افراد شاغل در حوزه های طراحی کارت ویزیت، طراحی آرم، تابلوسازی و… نیز مفید است. این دوره اموزش استفاده از نرم افزار کورل دراو نیاز به پیش نیاز خاصی ندارد. هدف این دوره آموزش کار با نرم افزار کورل نیز آموزش کامل نرم افزار corel draw و طراحی با آن است. پس از خرید آموزش نرم افزار کورل دراو و تماشای فیلم آموزش برنامه کورل شما به یک فرد متخصص و حرفه ای در این زمینه تبدیل خواهید شد.

علاقه مندان جهت فراگیری آموزش تخصصی کورل دراو می توانند در دوره آموزش کامل نرم افزار corel draw شرکت کرده یا نسبت به خرید آموزش نرم افزار کورل دراو و دانلود فیلم آموزش کورل دراو به زبان فارسی از طریق همین صفحه اقدام نمایند.

معرفی قسمت های دوره آموزشی کورل

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

1.معرفی برنامه کورل دراو

در این قسمت از دوره آموزش نرم افزار کورل دراو از مقدماتی تا پیشرفته به معرفی این نرم افزار میپردازیم.

2. ابزارهای انتخاب و تغییر فرم

در این قسمت از آموزش تخصصی کورل دراو به معرفی ابزارهای Pick tool و Freehand pick و Free transform می پردازیم.

این ابزار به طور کلی دارای کاربردهای زیر می باشد:

 1. انتخاب کردن
 2. جابه جا کردن
 3. تغییر اندازه
 4. دوران دادن
 5. کج کردن
 6. قرینه کردن

3. ابزار های ترسیم یا طراحی

در این قسمت از آموزش برنامه کورل دراو ابزارهای ترسیم اشکال هندسی را معرفی می کنیم. این ابزارها شامل:

 • Rectangle: اگر روی این ابزار دوبار کلیک کنید کادری به اندازه کادر صفحه ترسیم، خواهد کشید. اگر هنگام درگ کردن کلید Ctrl را بگیرید مربع ترسیم می شود و اگر کلید Shift را بگیرید از مرکز ترسیم انجام می شود.
 • Ellipse: اگر هنگام درگ کردن کلید Ctrl را بگیرید دایره منتظم ترسیم می شود و اگر کلید Shift را بگیرید از مرکز ترسیم انجام می شود.
 • Polygon: اگر هنگام درگ کردن کلید Ctrl را بگیرید چند ضلعی ترسیم می شود و اگر کلید Shift را بگیرید از مرکز ترسیم انجام می شود.
 • Impact: این ابزار افکت شعاع های موازی و یا هم مرکز ترسیم می کند.
 • Graph paper: جهت ترسیم کاغذ شطرنجی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • Spiral: جهت ترسیم مارپیچ های لوگاریتمی به کار می رود.

4. تمرین ابزار مستطیل

در این قسمت از اموزش استفاده از نرم افزار کورل دراو تمریناتی برای آشنایی بیشتر با ابزارهای قسمت قبل آموزش کار با نرم افزار کورل آمده است.
5. ابزارهای ترسیم خط

در این قسمت از اموزش برنامه ی کورل دراو با ابزارهای ترسیم خط به صورت دست آزاد، ترسیم پاره خط، قوس و جهت قوس انواع منحنی ها و ترسیم خطوط مستقیم و منحنی آشنا می شوید.

در ادامه این آموزش کامل نرم افزار corel draw، ابزار B-spline برای ترسیم خطوط منحنی نرم و منعطف معرفی شده است.

همچنین در این اموزش برنامه ی کورل دراو با ابزارهایی جهت ترسیم اشکال با خطوط شکسته، رسم منحنی توسط دو نقطه ابتدا و انتها، خطوط اسکیس، ابزار تبدیل خطوط ترسیمی به شبیه ترین شکل هندسی، ابزار جهت اندازه گیری ابعاد و اندازه ها، ترسیم دو شکل به هم و ابزار اضافه کردن افکت های هنری و خوشنویسی و اسپری به خطوط آشنا می شوید. 

6. ابزار Shape tool

در این قسمت از آموزش برنامه کورل دراوبهمعرفیابزاهای اصلاح و ادیت مسیر می پردازیم. این ابزار شامل:

 • shape tool: جهت مدیریت برر روی نودها و تنظیم مسیرهای خطی به کار میرود
 • Smooth: برای نرم کردن خطوط و کاهش تعداد نودعای مسیر به کار می رود
 • Smear: این ابزار خط strok را به سمت بیرون گسترش داده و باعث ایجاد تغییر شکل فرم می شود
 • Twirl: این ابزار افکت پیچش و حلزونی شکل به مسیرها میدهد

 • Smudge: باعث تغییر شکل فرم توسط کشیدن خطوط به سمت خارج می شود

 • Attract: فاصله بین خطوط را زیاد کرده و حالت محدب به فرم مسیرها می دهد

 • Repel: فاصله بین خطوط را کم کرده و حالت مقعر به فرم مسیرها می دهد

 • Roughen: مسیر ها را مانند یک شخم زن دچار اعوجاج و زیزاگی شکل می کند

 • Crop: بیرون محدوده اشکال انتخاب شده را حذف می کند

 • Knife: مسیر ها و اشکال را برش می دهد و به دو قسمت تقسیم می کند

 • virtual Segment Delete: قسمت های مشترک اشکال را حذف می کند.

 • Eraser: قسمت های از اشکال را که نمیخواهید حذف می کند

7. تمرین shaping

در این قسمت از آموزش تخصصی کورل دراو نیز تمریناتی برای آشنایی بیشتر با ابزارهای قسمت قبل آموزش برنامه کورل دراو آمده است.

8. نمایش صفحه

در این قسمت از آموزش نرم افزار کورل دراو از مقدماتی تا پیشرفته حالت های نمایشی مانند Wireframe و Normal و Enhanced و Pixels آمده است.
در ادامه این قسمت اموزش برنامه ی کورل دراو نیز منوی layout شامل Insert page و Duplicate page و Rename page و Delete page و Go to page شرح داده شده است.
همچنین در این قسمت آموزش کار با نرم افزار کورل درج شماره صفحه، تنظیمات سند و نحوه خروجی گرفتن بررسی شده است.
در این قسمت از آموزش تخصصی کورل دراو منوی Object بررسی شده است و نحوه مرتب کردن اشکال، گروه کردن اشکال مختلف، یکی کردن چندین شکل مختلف، قفل کردن اشکال، نمایش دادن و یا مخفی کردن اشکال و Shaping در منوی Object شرح داده شده است.
در این قسمت آموزش نرم افزار کورل دراو از مقدماتی تا پیشرفته ابزارهای Effect tools و منوی Effect معرفی شده اند. اینها شامل:
 • Bevel: استهاله یک فرم به فرم دیگربا تکرار و تناوب قابل تنظیم و یکسان
 • Contour: اشکالی مشابه فرم شکل هم مرکز با ان از داخل یا بیرون به شکل اضافه می شود.
 • Distort: تغییر فرم دادن شکل به وسیله افکت فشار آوردن یا کشیدن و یا حتی زیزاگ ویا مارپیچ کردن فرم اصلی شکل.
 • Envelop: تغییر فرم دادن یک شکل با پوشش و تغییر در نودهای شکل
 • Extrude: اضافه کردن افکت سه بعدی برای اضافه کردن عمق بیشتر
 • Block shadow: اضافه کردن افکت سایه وکتور به فرم ها و متن ها
 • Drop shadow: اضافه کردن سایه بر روی اشکال و یا پشت اشکال
 • Powerclip: قرار دادن تصاویر درون یک فرم دیگر
 • Rollover: ساختن کلیدهای خاص اینترنتی
 • Transparency: افکت شفاف سازی
 • Lens: افکت نور و حالت های مختلف
 • Photococktail: ایجاد افکت موزاییک از محموع چندین عکس بر روی یک عکس
 • pointilizer: ایجاد افکت نقطه نقطه بر روی اشکال و یا تصاویر

11. text and table

در این قسمت از دوره آموزش کورل دراو به معرفی ابزارهای text & tableمیپردازیم. ابزار متن و ویژگی های آن مهم ترین بخش از یک اثر گرافیکی است و شناخت ویژگی های آن و نحوه تأثیر گذاری ما بر روی آن برای ایجاد یک کار خلاقانه بسیار حائض اهمیت است.

12. stroke color

در این قسمت از دوره آموزش نرم افزار کورل دراو از مقدماتی تا پیشرفته با ابزارهای رنگ آمیزی آشنا می شوید. این ابزارها شامل:

 • Fill tool: سطل رنگ و رنگ آمیزی
 • Mesh tool: افکت رنگ آمیزی توسط گرید مش و ایجاد سایه و روشن
 • Smart fill: ایجاد فرم های جدید از قسمت های مشترک اشکال و رنگ کردن آن شکل
 • Outline tools: مدیریت بر روی قسمت های strok و میزان ضخامت و فرم و نوع خطوط دور اشکال

 

سرفصل ها

۱ فصل ۱۲ جلسه 6:52:25 ساعت

دوره جامع آموزش نرم افزار کورل دراو از مقدماتی تا پیشرفته

۱۲ قسمت 6:52:25

1.معرفی برنامه کورل دراو

رایگان (پخش زنده)
00:25:24

2. ابزارهای انتخاب و تغییر فرم

00:20:41

3. ابزار های ترسیم یا طراحی

00:48:51

4. تمرین ابزار مستطیل

00:12:08

5. ابزارهای ترسیم خط

00:26:11

6. ابزار Shape tool

00:39:37

7. تمرین shaping

00:22:59

8. نمایش صفحه

00:24:39

9. object menu

00:44:54

10. effect

00:57:41

11. text and table

00:35:06

12. stroke color

00:54:10

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

۱. چطور میتونم در دوره آموزش کورل ثبت نام کنم؟

شما طبق راهنمای ثبت نام دوره های زیر همین سوالات متداول عمل کرده و به راحتی به فایل های دوره آموزش کورل دسترسی پیدا کنید.

۲. نحوه پشتیبانی و رفع اشکال در دوره آموزش کورل به چه صورت است؟

شما میتوانید با استفاده از اکانت تلگرام مکتب تی وی با آی دی @maktabtv_support با ما در ارتباط باشید و همینطور تلفن های تماس و همینطور لایو چت در سمت راست پایین آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران عزیز است. همینطور در صورتی که در طی دوره مشکلات فنی را تجربه کردید و یا خواستین درباره سطح پیشرفت شما پیشنهاداتی ارائه شود، میتوانید با تماس با پشتیبانی مکتب تی وی در گروه هایی در تلگرام عضویت یابید که برای همیشه متخصصین این حوزه پاسخگوی شما در این زمینه ها خواهند بود.

۳. آیا در حین دوره آموزش کورل از پروژه های واقعی استفاده میشود؟

در طی آموزش کورل شما به صورت تعاملی آموزش میبینید. یعنی پروژه های کاملا واقعی برای معرفی ابزارها و تکنیک ها به کار گرفته شده و همان فایل ها هم در اختیار شما هستند تا بدون به زحمت افتادن برای پیدا کردن فایل های دوره آموزشی شما بتوانید همراه با استاد تمرین کنید.

فتانه کهن زاد

مدرس دوره: فتانه کهن زاد

طراح و دیزاینر شرکت چاپ و بسته بندی نگار طراح و صفحه آرا روزنامه عصراصفهان سابقه پنج سال تدریس در دانشگاه و موسسات آموزش عالی مدیر گروه بخش هنری آموزشگاه پژوهش نگار اندیشه

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

guest

قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سارا حسن نژاد
سارا حسن نژاد
2 سال قبل

دوره آموزشی پروژه های واقعی رو در کورل پیاده سازی میکنه؟

مریم رحمانی
مریم رحمانی
1 سال قبل

ببخشید پیشنیاز یادگیری این دوره چیه؟ لازمه قبل از شروع آموزش کورل، کار کردن با ابزار خاصی رو بلد باشیم؟

محمد
محمد
1 سال قبل

سلام بعد از پرداخت هزینه و خرید آموزش کورل، فایل های تدریس چطور در دسترس من قرار می گیرند؟

amir
amir
1 سال قبل

سلام . این دوره آموزش کورل رو به صورت کامل بیان میکنه و امکان ورود به بازار کار هست؟

a.soltani
a.soltani
1 سال قبل

سلام ببخشید آموزش کورل دراو در چند بخش تدریس میشه و ایا برای من که از طراحی چیزی بلد نیستم مفیده یا باید حتما قبلش یه سری چیزها یی یاد بگیرم

پیمان نادری
پیمان نادری
1 سال قبل

سلام در این دوره مباحث پیشرفته کورل هم آموزش داده میشن؟

فیاضی
فیاضی
1 سال قبل

سلام
سطح این دوره آموزش کورل در چه حدیه؟

alavi
alavi
1 سال قبل

سلام. چه ورژنی از کورل در این دوره آموزش داده میشه؟

صباغ
صباغ
1 سال قبل

ببخشید ویدیوهای این آموزش روی گوشی هم قابل پخش هستن؟

phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
0
  0
  لیست خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه