70% تخفیف تمام دوره های مکتب تی وی برای شما تا زمان محدود
آموزش طراحی کاتالوگ در فتوشاپ

آموزش طراحی کاتالوگ در فتوشاپ

حتما شما هم وقتی لیست و توضیحاتی از محصولات و خدمات یک شرکت را درخواست کرده باشید، کاتالوگ آن محصولات و خدمات به شما ارائه شده است. به طور کلی کاتالوگ به دفترچه ای گفته میشود که شامل لیست و توضیحاتی از محصولات و خدمات یک برند میباشد و معمولا هم به خریداران عمده و یا واسطه های فروش ارائه میشود. در این دوره ی آموزش فتوشاپ همراه با استاد و به صورت جامع و با بهترین کیفیت ویدیویی آموزش طراحی کاتالوگ را فرا میگیرید. پس از اتمام این دوره می توانید مانند یک فتوشاپ کار حرفه ای وارد دنیای تبلیغات و بازار کار وسیع این حوزه شید و به کسب درآمد برسید.

افزودن به سبد خرید
توضیحات

معرفی طراحی کاتالوگ

تبلیغات و معرفی محصولات یکی از مهم ترین برنامه های کسب و کارها بوده و معمولا در هرجایی به فراخور موقعیت خود از یکی از ابزارهای تبلیغاتی به صورت مناسب استفاده میشود. احتمالا شما هم وقتی لیست و توضیحاتی از محصولات و خدمات یک شرکت را درخواست کرده باشید، کاتالوگ آن محصولات و خدمات به شما ارائه شده است.

معرفی کاتالوگ در دوره آموزش طراحی کاتالوگ

به صورت کلی در تعریف کاتالوگ آمده است که به دفترچه ای گفته میشود که شامل لیست و توضیحاتی از محصولات و خدمات یک برند میباشد و معمولا هم به خریداران عمده و یا واسطه های فروش ارائه میشود. اگر چه تمام مشتریان بانک ها نیز میتوانند کاتالوگ خدمات بانک ها را در اکثر شعب مشاهده کنند اما معمولا کاتالوگ ها به طرف حساب ها و مشتریان عمده در نمایشگاه ها و… ارائه میشود.

کاتالوگ محصول سندی است که شامل اطلاعات ضروری در مورد محصول مانند ابعاد محصول، قیمت، مواد و غیره است. هر دو صنعت B2B و B2C از کاتالوگ محصولات استفاده می کنند. و محدود به حوزه تجارت الکترونیک نیستند. مشاغل مبتنی بر خدمات و فروشگاه های آفلاین نیز از کاتالوگ محصولات استفاده می کنند.

در ادامه آموزش طراحی کاتالوگ حرفه ای دلایل نیاز به کاتالوگ را بیان می کنیم.

دلایل نیاز به کاتالوگ محصول

در این قسمت از آموزش طراحی کاتالوگ 0 تا 100 دلایل نیاز به کاتالوگ را بیان می کنیم.

 • کمک به تصمیم گیری در انتخاب محصول
 • بهبود تجربه کاربر
 • کمک به برنامه ریزی ارائه محصول جدید
 • بهبود روند فروش
 • فراهم کردن مواد مرجع مفید برای بازاریابان
 • و…

در اینجا برخی از دلایل نیاز به کاتالوگ بیان شد. برای شناخت بیشتر این دلایل می توانید فیلم آموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ فارسی را دانلود کرده یا دوره های آموزش طراحی کاتالوگ حرفه ای را بگذرانید.

در قسمت بعد آموزش طراحی کاتالوگ دیجیتال اطلاعات موجود در کاتالوگ را بررسی می کنیم. 

اطلاعات در کاتالوگ محصول

در این بخش از آموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ فارسی اطلاعاتی که نیاز است در یک کاتالوگ محصول آورده شود را بررسی می کنیم.

 • تصاویر
 • توضیح کوتاه درباره محصول
 • ویژگی های محصول
 • دستورالعمل ها
 • ملاحظات امنیتی
 • گواهینامه ها
 • قیمت
 • و…

برای آشنایی بیشتر با اطلاعات موردنیاز در کاتالوگ می توانید در دوره اموزش ساخت کاتالوگ در فتوشاپ شرکت کرده یا نسبت به دانلود آموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ فارسی اقدام نمایید.

در بخش بعد آموزش طراحی کاتالوگ دیجیتال مراحل ساخت کاتالوگ را نام می بریم.

مراحل ساخت کاتالوگ محصول

در این قسمت از آموزش طراحی کاتالوگ حرفه ای با مراحل ساخت کاتالوگ محصول آشنا می شوید.

 • جمع آوری داده های محصول
 • برنامه ریزی ساختار و طرح کاتالوگ
 • طراحی کاتالوگ محصول
 • انتشار کاتالوگ محصول

در این قسمت از آموزش ساخت کاتالوگ در فتوشاپ، مراحل طراحی ساخت کاتالوگ را به طور خلاصه بیان کردیم. برای آشنایی بیشتر با هر کدام از این مراحل می توانید فیلم آموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ را دانلود کنید یا پکیج اموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ را خریداری نمایید.

در بخش بعدی در آموزش نحوه ساخت کاتالوگ در فتوشاپ نکات و اصول طراحی کاتالوگ در فتوشاپ را شرح می دهیم.

نکات ساخت کاتالوگ

در این قسمت آموزش ساخت کاتالوگ با فتوشاپ نکاتی درباره ساخت کاتالوگ و اصول طراحی کاتالوگ در فتوشاپ بیان می کنیم. در ساخت کاتالوگ باید به موارد زیر توجه کرد.

انتخاب اندازه فونت مناسب

یکی از نکاتی که در آموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ فارسی به آن اشاره شده است، انتخاب اندازه فونت مناسب است. استفاده از دو یا سه اندازه فونت مختلف می تواند در میزان تاثیرگذاری بر روی مخاطب مفید باشد.

انتخاب تصاویر مناسب

یکی دیگر از مواردی که باید در آموزش ساخت کاتالوگ در فتوشاپ به آن توجه شود، استفاده از تصاویر مناسب در طراحی کاتالوگ دیجیتال است. تصاویر در انتقال پیام به مخاطب تاثیر دارند.

انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ موضوع دیگری است که در آموزش ساخت کاتالوگ با فتوشاپ به آن پرداخته شده است. برای انتقال پیام محصولات به مشتریان، با توجه به علم روان شناسی رنگ ها، می توان از رنگ های جذاب و مناسب استفاده کرد. 

تفاوت کاتالوگ و بروشور

در این بخش از آموزش نحوه ساخت کاتالوگ در فتوشاپ به بررسی تفاوت کاتالوگ با بروشور می پردازیم. چاپ بروشور نسبت به کاتالوگ هزینه کمتری دارد. کاغذ مورد استفاده برای چاپ کاتالوگ کیفیت بالاتری دارد اما در ساخت بروشور از کاغذهای معمولی استفاده می شود. یکی دیگر از تفاوت های کاتالوگ و بروشور در اطلاعات ارائه داده شده در آنها است. کاتالوگ حاوی اطلاعات و ویژگی های جامع درباره محصول است درحالی که بروشور اطلاعات مختصری درباره محصول ارائه می دهد. برای آشنایی بیشتر با این تفاوت ها می توانید فیلم آموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ را دانلود کنید.

بازار کار طراحی کاتالوگ

کارفرماهایی از ارگان های مختلف دولتی و خصوصی برای طراحی کاتالوگ دیجیتال نیاز به طراحان کاتالوگی همچون شما که دوره آموزش طراحی کاتالوگ 0 تا 100 را میگذرانید دارند بایستی اعتمادشان جلب شود. این کارفرماها هم به شرکت های تبلیغاتی و طراحی سفارش کار میدهند و هم به صورت دورکاری و یا فریلنسری مستقیما با خود شما در ارتباط خواهند بود.

بازار کار بعد از آموزش طراحی کاتالوگ

به همین منظور شما بایستی در حین دوره آموزش طراحی کاتالوگ در فتوشاپ همراه با استاد و با استفاده از فایل های تمرینی در کنار ویدیو ها تمرین کنید. که اتفاقا خود دوره نیز از پروژه های کاملا واقعی استفاده کرده است ( برای مثال از برند لوازم اداری نیلپر که خود مدرس دوره سفارش کار واقعی در بازار کار داشته شده است در این دوره پروژه هایی آورده شده است.

به این منظور شما در پایان دوره آموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ فارسی یک پورتفولیو برای برندهای فرضی خواهید داشت که میتواند نظر هر کارفرمایی را جلب کند و میتوانید برای گرفتن پروژه های خود از آن استفاده نمایید.

مزایای دوره آموزش طراحی کاتالوگ مکتب تی وی

آموزش طراحی کاتالوگ رسانه مکتب تی وی

دوره آموزش طراحی کاتالوگ در فتوشاپ در رسانه آموزشی مکتب تی وی مانند تمامی دوره های مهارت محور مکتب تی وی به این صورت آماده شده است که شما با فرض آشنایی با خود نرم افزار فتوشاپ، میتوانید تمام تکنیک ها و ابزارها و ابعاد و استانداردها و تمام مواردی که برای طراحی تمام سطوح حرفه ای طراحی کاتالوگ به آن نیاز دارید را در اختیار شما بگذارد. برای این منظور میتوانید فهرست عناوین دوره آموزش طراحی کاتالوگ در فتوشاپ را در کمی پایینتر مشاهده کنید.

همچنین این دوره آموزش طراحی کاتالوگ 0 تا 100 مانند سایر دوره های رسانه آموزشی مکتب تی وی دارای ویژگی هایی میباشد که آن را از سایر دوره های آموزشی مشابه متمایز میکند.

در این آموزش طراحی کاتالوگ در فتوشاپ به صورت کاربردی به نحوه ساخت کاتالوگ در فتوشاپ می پردازیم. همچنین در این دوره اموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ با اصول طراحی کاتالوگ در فتوشاپ آشنا می شویم. پیش نیاز این دوره اموزش ساخت کاتالوگ در فتوشاپ آشنایی با نرم افزار فتوشاپ است. مخاطبان این دوره آموزش طراحی کاتالوگ 0 تا 100 نیز افراد علاقه مند در این حوزه هستند. هدف این دوره اموزش ساخت کاتالوگ در فتوشاپ نیز آموزش طراحی کاتالوگ حرفه ای و اصول طراحی کاتالوگ در فتوشاپ به صورت تخصصی است.

شما می توانید برای یادگیری نحوه ساخت کاتالوگ در فتوشاپ و همچنین یادگیری اصول طراحی کاتالوگ در فتوشاپ دوره آموزش طراحی کاتالوگ حرفه ای شرکت کرده یا نسبت به دانلود آموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ از طریق همین صفحه آموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ اقدام نمایید.

معرفی قسمت های دوره جامع آموزش طراحی کاتالوگ

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

1.پیش نیاز دوره و معرفی دوره آموزش طراحی کاتالوگ

در این قسمت از دوره آموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ به هنر جو ها توضیح میدیم که هدف کلی این دوره چی هست و نحوه استفاده از این دوره به چه شکلی هستش.

نکته مهم این دوره اموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ این هستش که ما میاییم اصول طراحی کاتالوگ در فتوشاپ رو حین یک پروژه اموزش میدیم و صرفا نمی اییم یک کاتالوگ اماده رو باز طراحی کنیم و چیزی رو هم یاد نگیرید.

ما بهتون اموزش میدیم که اجزای تشکلیل دهنده کاتالوگ چی هستن و چطوری میتونید او ها رو تو هر کاتالوگی که میخواهید کار بکنید از دانش علمی این اموزش استفاده کنید و حرفه ای طراحی کنید.

2. تفاوت اصلی کاتالوگ و بروشور

در این قسمت آموزش طراحی کاتالوگ 0 تا 100 سعی شده به صورت کارشناسی شده بیاییم و دقیق راجب اهداف ساختار و نو صفحه بندی ها مخاطب ها و نحوه قرار گیری مطالب نوع صحافی کاتالوگ و بروشور رو توضیح بدیم و بگیم که هر کدوم چه استفاده ای قراره داشته باشن.

3. ما صفحه بندی و حاشیه های ایمن

طراحی  (فیت اسکرین) یکی از تکنیک های مهم طراحی کاتالوگ دیجیتال هست که ما از این قسمت آموزش ساخت کاتالوگ در فتوشاپ به بعد از افراد مبتدی فاصله میگیرم و شبیه افراد حرفه ای شروع میکنیم به دیزاین کردن در این نوع دیزاین ما طراحی 2 صفحه رو به صورت همزمان انجام میدیم . در کنار این مطلب ما بهتون انوع سایز های کاتالوگ و حداقل و حداکثر صفحات کاتالوگ رو براتون توضیح دادیم و میاییم حاشیه های ایمن خودمون رو طراحی میکنیم منگنه هارو مشخص میکنیم و با کلمه ای به نام ورق خور اشنا میشیم.

4. شروع یک پروژه

در این پروژه هرچیزی که در 3 قسمت قبلی آموزش طراحی کاتالوگ در فتوشاپ دیدیم به همراه نمونه هایی که داخل بازار هستن مقایسه میکنیم و میاییم بر اساس دانشی که یاد گرفتیم  شروع به طراحی کردن میکنیم.

5. تکمیل پروژه

در قسمت اخر آموزش طراحی کاتالوگ حرفه ای هم پروژه نهایی رو تکمیل میکنیم و مروری میکنیم به هر چیزی که در این دوره آموزش ساخت کاتالوگ با فتوشاپ دیدیم.

 

سرفصل ها

۱ فصل ۵ جلسه ۱:۱۶:۵۱ ساعت

دوره جامع آموزش طراحی کاتالوگ در فتوشاپ

۵ قسمت ۱:۱۶:۵۱

1.پیش نیاز دوره و معرفی دوره آموزش طراحی کاتالوگ

رایگان (پخش زنده)
۰۰:۰۳:۰۳

2. تفاوت اصلی کاتالوگ و بروشور

۰۰:۰۹:۴۷

3. صفحه بندی و حاشیه های ایمن

۰۰:۱۵:۰۱

4. شروع طراحی یک پروژه

۰۰:۲۴:۵۶

5. تکمیل پروژه

۰۰:۲۴:۰۲

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

۱. چطور میتونم در دوره آموزش طراحی آتالوگ ثبت نام کنم؟

شما طبق راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی در قسمت سوالات متداول سایت عمل کرده و به راحتی به فایل های دوره آموزش طراحی آتالوگ دسترسی پیدا کنید.

۲. آیا در حین دوره آموزش طراحی آتالوگ از پروژه های واقعی استفاده میشود؟

در طی این آموزش طراحی آتالوگ شما به صورت تعاملی آموزش میبینید. یعنی پروژه های کاملا واقعی برای معرفی ابزارها و تکنیک ها به کار گرفته شده و همان فایل ها هم در اختیار شما هستند تا بدون به زحمت افتادن برای پیدا کردن فایل های دوره آموزشی شما بتوانید همراه با استاد تمرین کنید.

۳. چطور از کیفیت و فن بیان مدرس دوره آموزش سینما فوردی اطمینان پیدا کنم؟

شما با مشاهده سرفصل های دوره آموزش طراحی آتالوگ متوجه میشوید که تمام چیزی که برای تسلط به این دوره نیاز دارید در این دوره آموزش طراحی آتالوگ ویژه گنجانده شده است و برای مشاهده کیفیت سمعی و بصری دوره آموزشی و کارهایی از قبیل ضبط در استودیو و چند مرحله تدوین نیز میتوانید پیش نمایش دوره آموزشی سینما فوردی و همینطور قسمت هایی که جهت نمونه به صورت پیش نمایش قرارداده شده اند را مشاهده بفرمایید.

۴. نحوه پشتیبانی و رفع اشکال در دوره آموزش طراحی آتالوگ به چه صورت است؟

شما میتوانید با استفاده از اکانت تلگرام مکتب تی وی با آی دی @maktabtv_support با ما در ارتباط باشید و همینطور تلفن های تماس و همینطور لایو چت در سمت راست پایین آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران عزیز است. همینطور در صورتی که در طی دوره مشکلات فنی را تجربه کردید و یا خواستین درباره سطح پیشرفت شما پیشنهاداتی ارائه شود، میتوانید با تماس با پشتیبانی مکتب تی وی در گروه هایی در تلگرام عضویت یابید که برای همیشه متخصصین این حوزه پاسخگوی شما در این زمینه ها خواهند بود.

سعید محمودی

مدرس دوره: سعید محمودی

آقای محمودی از گرافیست های با آتیه و خبره هستند که با استفاده از استانداردهای رسانه آموزشی مکتب تی وی و همینطور تجربه کار با برندهای مختلف در زمینه طراحی کاتالوگ دوره آموزشی جامع و کاملی طبق استانداردها آماده نمایند که هر هنرجویی را از سایر دوره های آموزشی در زمینه طراحی کاتالوگ بی نیاز نماید.

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

guest

قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
hamraaz
hamraaz
1 سال قبل

درود بر شما. این آموزش طراحی کاتالوگ با چه نرم افزاری انجام میشه؟

پشتیبانی مکتب تی وی
پشتیبانی مکتب تی وی
مدیر
پاسخ به  hamraaz
1 سال قبل

درود بر شما با نرم افزار مخصوص آن یعنی Adobe Photoshop این مهارت رو یاد میگیرید

yasaman_sol
yasaman_sol
6 ماه قبل

درود
بسیار مفید و کاربردی
تشکر

phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
1
  1
  لیست خرید شما
  تصویر شاخص دوره آموزش کرونا
  آموزش پلاگین کرونا (Corona)
  1 X 66.000 تومان = 66.000 تومان