آموزش صفحه آرایی و طراحی کتاب در ایندیزاین

آموزش صفحه آرایی و طراحی کتاب در ایندیزاین

ایندیزاین نرم افزاری محبوب است که در صنعت تولید و چاپ کتاب نیز کاربرد دارد. هنوز هم کتاب های کاغذی در دنیای مدرن امروز که همه چیز الکترونیک شده است طراحی و به فروش می رسند. آموزش ایندیزاین در طراحی کتاب کمک به سزایی به طراح می کند؛ شماره صفحه در ایندیزاین و سایر قابلیت های این نرم افزار کار را برای طراحان بسیار آسان تر کرده است. بعد از آموزش این نرم افزار و با کمی تمرین و تکرار  و همچنین استفاده از ذوق و خلاقیت خود خواهید توانست بر این برنامه مسلط شوید و از آن به عنوان یک فرصت شغلی استفاه کنید. می توانید به عنوان نمونه کار پروژه ای را پیاده کنید.

افزودن به سبد خرید
توضیحات

آنچه در صفحه دوره آموزش صفحه آرایی و طراحی کتاب در ایندیزاین خواهید دید

معرفی صفحه آرایی و طراحی کتاب در ایندیزاین

در طراحی گرافیک، صفحه آرایی، چیدمان عناصر بصری در یک صفحه است. معمولاً شامل اصول سازمانی وسیله نقلیه برای دستیابی به اهداف ارتباطی خاص است. برای دانلود مجموعه فیلم های آموزش ایندیزاین و مشاهده فیلم آموزش مرحله به مرحله صفحه آرایی کتاب ایندیزاین می توانید از همین صفحه اقدام نمایید.

صفحه‌آرایی سطح بالا شامل تصمیم‌گیری در مورد چیدمان کلی متن و تصاویر و احتمالاً اندازه یا شکل رسانه است. این نیاز به هوش، حس و خلاقیت دارد و بر اساس فرهنگ، روانشناسی و آنچه نویسندگان و ویراستاران سند می‌خواهند ارتباط برقرار کنند و بر آن تأکید کنند، استوار است. صفحه بندی سطح پایین و حروفچینی فرآیندهای مکانیکی بیشتری هستند. با در نظر گرفتن پارامترهای خاصی مانند حاشیه نواحی متن، فونت و اندازه فونت، اولویت توجیه را می توان به روشی ساده انجام داد. تا زمانی که انتشار رومیزی غالب شد، این فرآیندها هنوز توسط افراد انجام می شد، اما در نشر مدرن، تقریباً همیشه خودکار هستند. نتیجه ممکن است همانطور که هست منتشر شود (مانند دفترچه تلفن مسکونی) یا ممکن است توسط یک طراح گرافیک سفارشی شود (مانند تبلیغات بسیار شیک و گران قیمت). اموزش نحوه صفحه آرایی کتاب به شما در این زمینه کمک فراوانی می کند. برای دانلود مجموعه فیلم های آموزش ایندیزاین و مشاهده فیلم آموزش مرحله به مرحله صفحه آرایی کتاب ایندیزاین می توانید از همین صفحه اقدام نمایید.

از صفحات نورانی اولیه در کتاب‌های کپی دستی قرون وسطایی گرفته تا طرح‌بندی‌های پیچیده مجلات و کاتالوگ‌های مدرن، طراحی صحیح صفحات از دیرباز مورد توجه در چاپ بوده است. در رسانه های چاپی، عناصر معمولاً از حروف (متن)، تصویر(ها) و گاهی اوقات یک مکان گرافیکی برای عناصر بدون جوهر مانند برش مطبوعاتی/لیزری، مهر زدن فویل یا برجسته کاری کور تشکیل می شوند. ما در اینجا به اموزش نحوه صفحه آرایی کتاب پرداختیم که از مبتدی تا پیشرفته اموزش می دهد. برای دانلود مجموعه فیلم های آموزش ایندیزاین و مشاهده فیلم آموزش مرحله به مرحله صفحه آرایی کتاب ایندیزاین می توانید از همین صفحه اقدام نمایید.

آموزش صفحه آرایی و طراحی کتاب در ایندیزاین رسانه آموزشی مکتب تی وی

در دوره جامع نحوه صفحه آرایی کتاب که بصورت اموزش 0 تا 100 و آموزش مرحله به مرحله صفحه آرایی کتاب ایندیزاین در رسانه آموزشی مکتب تی وی باز هم طبق استانداردهای ما دوره آموزشی جامعی خلق شد که بتواند تمام علاقه مندان ابتدای مسیر را تا انتهای مسیر در آموزش مرحله به مرحله صفحه آرایی کتاب ایندیزاین همراهی نماید. برای دانلود مجموعه فیلم های آموزش ایندیزاین و مشاهده فیلم نحوه صفحه آرایی کتاب می توانید از همین صفحه اقدام کنید.

میتوانید جزئیات مطالب ارائه شده در دوره جامع آموزش revit و اموزش 0 تا 100 رویت را مشاهده نمایید و همینطور این دورهدانلود مجموعه فیلم های آموزش ایندیزاین آموزش مرحله به مرحله صفحه آرایی کتاب ایندیزاین دارای ویژگی هایی میباشد که آن را از دیگر دوره های آموزشی مشابه متمایز میکند. برای دانلود پکیج آموزش رویت و مشاهده فیلم نحوه صفحه آرایی کتاب می توانید از همین صفحه اقدام کنید.

معرفی قسمت های آموزش صفحه آرایی و طراحی کتاب در ایندیزاین

فصل اول : تنظیمات صفحه و ساختار

۱. ایجاد صفحه و حاشیه:

در این دوره طراحی و صفحه آرایی کتاب و مجله با indesign به معرفی مدرس ،معرفی طراحی کتاب با نرم افزار ایندیزاین توضیحات ابتدیی برای ایجاد سند ،  حاشیه های مجازی ، تعیین فاصله های اطراف سند به وسیله ساختار وان دی گراف می پردازیم.

۲. ایجاد سرصفحه

در این دوره طراحی و صفحه آرایی کتاب و مجله با indesign به تنطیمات در master pages و تنطیمات سرصفحه برای صفحات می پردازیم.

فصل دوم :جایگذاری متن

۳.جایگذاری متن کتاب و اصلاح بخشی از متن:

در این دوره طراحی و صفحه آرایی کتاب و مجله با indesign به جایگذاری متن در کادر متنی و اصلاح کردن بخش های از متن که بدلیل وارد کردن از نرم افزار نوشتاری دیگری به ایندیزاین و همچنین تغییرات فونت به جود آمده اند، می پردازیم.

۴. تنظیم انتهای خط و پاراگراف:

در این دوره طراحی و صفحه آرایی کتاب و مجله با indesign به تنظیم فاصله بین پاراگراف و تعیین انتهای خط و پاراگراف و حذف کارکترهای غیر قابل چاپ در انتهای خط و پاراگراف می پردازیم.

۵. مقایسه فونت

در این دوره طراحی و صفحه آرایی کتاب و مجله با indesign به مقایسه چند نوع فونت با توجه به متن کتاب اصلی و همچنین اسکن فونت از روی کتاب در سایت adobe fonts می پردازیم.

فصل سوم : سبک برای متن

۶. ارزیابی بدنه اصلی

در این دوره طراحی و صفحه آرایی کتاب و مجله با indesign به ارزیابی متن و صفحات خالی که ایجاد شدن در هنگام درج متن می پردازیم.

۷. تنظیم عنوان بخش

در این دوره طراحی و صفحه آرایی کتاب و مجله با indesign به عنوان هر بخش را تنظیم و برای آن سبکی ایجاد کرده و بر روی بخش های دیگر اعمال میکنیم ، سبک را برای سرعت بخشیدن و یکپارچگی کار ایجاد می کنیم.

۸. عنوان فصل

در دوره طراحی صفحه آرایی کتاب به بعد از ذکر بخش برای هر بخش عنوان فصل ها را تنظیم و سبکی ایجاد نموده، می پردازیم.

۹. ذکر نام فصل و شماره فصل

در دوره طراحی صفحه آرایی کتاب به  خودکار سازی تنظیمات نام فصل و شماره فصل و جایگذاری سریعتر سبکی ایجاد کرده و در تمام فصل ها اعمال میکنیم

۱۰. تنظیم پاراگراف اول فصل

در دوره طراحی صفحه آرایی کتاب به اعمال تو رفتگی پاراگراف اول فصل و بزرگ کردن اولین حرف پاراگراف اول فصل برای تماییز با بقیه پاراگراف ها می پردازیم.

۱۱. ساختار پایه شبکه و برطرف کردن مشکل خط انتهای صفحه

در دوره طراحی صفحه آرایی کتاب به خظوظ پایه را فعال تا متن بین خطوط قرار بگیرند و اگر خطی در نتهای صفحه فاصله را رعایت کرده باشد مشخص و تنظیم شود

۱۲. رفع مشکل خط انتهای پارگراف

در دوره طراحی صفحه آرایی کتاب به بعضی مواقع خط انتهای پاراگراف که به خط بعدی منتقل می شود کوتاه و در حد چند اراکتر هست  و می توان فاصله و کشیدگی حروف را در آن پاراگراف تغییر داد تا مشکل برطرف شود، می پردازیم.

۱۳. ایجاد سبک نقل قول

در دوره طراحی صفحه آرایی کتاب به  بین متن کتاب قسمت های به صورت نقل قول می باشد که سبکی برای آنها ایجاد می کنیم که در بین متن خسته کننده نباشند و مشخص باشند، می پردازیم.

۱۴. تنظیمات سرصفحات

در دوره طراحی صفحه آرایی کتاب به تنظیم سر صفحه برای کتاب و ایجاد سبک سر صفحه می پردازیم.

۱۵. سرصفحه اول هر فصل

در دوره صفحه آرایی حرفه ای کتاب به دلیل اینکه در فهرست مطالب و شمار ه گذاری صفحات مشکلی پیش نیاید سر صفحه اول هر فصل را متناسب با ناهمان فصل نامگذاری شود، می پردازیم.

۱۶. پاورقی

در دوره صفحه آرایی حرفه ای کتاب به پاورقی یکی از قسمتهای کتاب محسوب می شود و در همه کتاب ها وجود  دارد بنابراین سبکی ایجد می کنیم به عنوان پاورقی، می پردازیم.

فصل  چهارم : جایگذاری تصاویر

۱۷. ویرایش تصاویر

در دوره صفحه آرایی حرفه ای کتاب به ویرایش تصاویر در نرم افزار فتوشاپ برای اماده سازی  و جایگذاری در متن کتاب می پردازیم.

۱۸.  جایگذاری عکس و سبک برای جایگذاری فصل

در دوره صفحه آرایی حرفه ای کتاب به جایگذاری تصاویر متناسب با شماره  آنها  و ایجاد سبکی برای جایگذاری سریعتر می پردازیم.

۱۹. برچسب توضیح عکس

در دوره صفحه آرایی حرفه ای کتاب به ایجاد تنظیمات و سبکی برای برچسب توضیحات استاتیک برای تصاویر دارای توضیح می پردازی

۲۰. لنگر انداختن تصویر در متن

در دوره صفحه آرایی حرفه ای کتاب به جایگذاری تصاویر متناسب با پاراگراف های صفحه رو به روی آنها می پردازیم.

۲۱. تغییر تصویر افقی

در دوره صفحه آرایی حرفه ای کتاب به رفع مشکل تصاویر افقی در کتاب می پردازیم.

۲۲. توضیحی راجع به فصل بندی

در آموزش تصویری صفحه آرایی کتاب به توضیحات مختصری راجع به فصل بندی و اینکه در صورت طولانی بودن پورژه می توان چندین نفر با توجه به فصل ها  این کار را انجام دهند.

فصل پنجم : اصلاح مشکلات متن

۲۳. مشکل خط ابتدایی و انتهای پاراگراف

در آموزش تصویری صفحه آرایی کتاب به  تنظیمات کلی متن بعد از یه سری تغییرات ممکن است پاراگراف ها در بین دو صفحه قرار گیرند یا خط اول آنها در انتهای یک صفحه باشند یا خط انتهای آنها در اول صفحه دیگری که این مورد را نیز بررسی میکنیم.

۲۴. تنظیم بدافزار و توجیهی

در آموزش تصویری صفحه آرایی کتاب به تنطیماتی که بعد از تغییرات برای کشیدگی بین حروف بعضی از پاراگراف ها باید بررسی شود و در حین کار ایجاد می شوند.

۲۵. جزئیات در کل متن

در آموزش تصویری صفحه آرایی کتاب به بعد از تنظیمات بدنه اصلی بعضی موارد در کاراکتر هاو جزئیات اافی بوجود می آیند .که به کمک پیدا کردن و جایگزینی رفع می کنیم، می پردایم.

فصل ششم : صفحات ابتدای کتاب

۲۶. توضیح راجع به صفحات جلوی کتاب

در آموزش تصویری صفحه آرایی کتاب به توضیح مقدماتی راجع به نحوه قرار گیری صفحات ابتدایی کتاب قبل از شروع فصل ها می پردازیم.

۲۷. مستقل سازی متن

در آموزش تصویری صفحه آرایی کتاب به متن های مربوط به صفحات ابتدای کتاب را  مستقل کرده تا بصورت صفحات دنباله دار نباشند، می پردازیم.

۲۸. صفحات اولیه کتاب

در آموزش تصویری صفحه آرایی کتاب به  متن های توضیحی کتاب نام نویسنده و ناشر می پردازیم.

۲۹. فهرست مطالب

در آموزش صفحه آرایی کتاب در ایندیزاین به صفحات مربوط به فهرست مطالب را مشخص کرده و فهرست مطالب را ایجاد می کنیم

۳۰. صفحه عنوان ونیمه عنوان

در آموزش صفحه آرایی کتاب در ایندیزاین به تنظیم به صورت دستی صفحه عنوان کتاب و یک صفحه نیمه عنوان می پردازیم.

۳۱. تنطیمات فهرست مطالب

در آموزش صفحه آرایی کتاب در ایندیزاین به تنظیمات مربوط به فهرست مطالب و فاصله بین متن و شماره صفحه می پردازیم.

۳۲. تنظیم فهرست مطالب تصاویر

در آموزش صفحه آرایی کتاب در ایندیزاین به ایجاد فهرست مطالب مربوط به تصاویر و تنظیماتی که برای فهرس مطاب متن اعمال کردیم برای این قسمت نیز اعمال می کنیم

فصل هفتم : جلد کتاب

۳۳. جلدکتاب

در آموزش صفحه آرایی کتاب در ایندیزاین به تنظیم صفحه جلد کتاب  و ستون فقرات کتاب می پردازیم.

۳۴. قرار دادن تصاویر جلد کتاب

در آموزش صفحه آرایی کتاب در ایندیزاین به قرار دادن تصاویر جلد کتاب و تغییر مقیاس و رنگ تصاویر و کادر های متنی و شفافیت کادر های رنگی می پردازیم.

۳۵. متن جلد کتاب

در آموزش صفحه آرایی کتاب در ایندیزاین به قرار دادن و تنظیم فاصله  حروف و خط متن روی جلد می پردازیم.

۳۶. ستون فقرات  کتاب

در صفحه آرایی کتاب با ایندیزاین به قرار گیری متن ستون فقرات می پردازیم.

۳۷. متن پشت جلد کتاب

در صفحه آرایی کتاب با ایندیزاین به متن پشت جلد کتاب و تنظیمت متن می پردازیم.

فصل هشتم : تنظیمات چاپ

۳۸. تنظیمات چاپ

در صفحه آرایی کتاب با ایندیزاین به ایجاد پروفیلی برای چاپ و تنظیمات آن می پردازیم.

۳۹. خروجی pdfدر صفحه آرایی کتاب با ایندیزاین به تنظیم خروجی برای  pdf می پردازیم.

۴۰. پکیج و دسته بندی

در صفحه آرایی کتاب با ایندیزاین به ایجاد فایل دسته بندی و پکیج از فایل ایندیزاین در صورت انتقال فایل از سیستمی به سیستم دیگری که مشکلی برای فونت و عکس و لینک ها بوجود نیاید.

سرفصل ها

۱ فصل ۴۱ جلسه ۴:۱۱:۵۷ ساعت

فصل اول

۳ قسمت

۰.معرفی دوره آموزشی

۰۰:۰۴:۰۲

1. ایجاد صفحه و حاشیه

۰۰:۱۱:۵۲

2. ایجاد سرصفحه

۰۰:۰۶:۲۸

فصل دوم

۳ قسمت ۰۰:۵۲:۵۴

3. جایگذاری متن کتاب و اصلاح بخشی از متن

۰۰:۰۴:۵۲

4. تنظیم انتهای خط و پاراگراف

۰۰:۰۶:۰۳

5. مقایسه فونت

۰۰:۰۵:۰۸

فصل سوم

۱۱ قسمت

6. ارزیابی بدنه اصلی

۰۰:۰۲:۵۹

7. تنظیم عنوان بخش

۰۰:۰۷:۲۸

8. عنوان فصل

۰۰:۰۵:۰۴

9. ذکر نام فصل و شماره فصل

۰۰:۰۸:۰۰

10. تنظیم پاراگراف اول فصل

۰۰:۰۴:۴۹

11. ساختار پایه شبکه و برطرف کردن مشکل خط انتهای صفحه

۰۰:۰۳:۱۰

12. رفع مشکل خط انتهای پارگراف

۰۰:۰۶:۵۵

13. ایجاد سبک نقل قول

۰۰:۰۵:۵۸

14. تنظیمات سرصفحات

۰۰:۰۵:۴۱

15. سرصفحه اول هر فصل

۰۰:۰۸:۱۳

16. پاورقی

۰۰:۰۳:۴۳

فصل چهارم

۶ قسمت

17. ویرایش تصاویر

۰۰:۰۵:۵۵

18. جایگذاری عکس و سبک برای جایگذاری فصل

۰۰:۰۹:۵۷

19. برچسب توضیح عکس

۰۰:۰۵:۱۰

20. لنگر انداختن تصویر در متن

۰۰:۰۸:۴۲

21. تغییر تصویر افقی

۰۰:۰۴:۵۴

22. توضیحی راجع به فصل بندی

۰۰:۰۳:۲۹

فصل پنجم

۳ قسمت ۰۰:۱۷:۲۰

23. مشکل خط ابتدایی و انتهای پاراگراف

۰۰:۰۷:۰۸

24. تنظیم بدافزار و توجیهی

۰۰:۰۶:۴۸

25. جزئیات در کل متن

۰۰:۰۶:۰۲

فصل ششم

۷ قسمت ۰۰:۳۹:۴۱

26. توضیح راجع به صفحات جلوی کتاب

۰۰:۰۲:۳۴

27. مستقل سازی متن

۰۰:۰۸:۴۶

28. صفحات اولیه کتاب

۰۰:۰۷:۳۹

29. فهرست مطالب

۰۰:۰۷:۴۸

30. صفحه عنوان ونیمه عنوان

۰۰:۰۵:۳۲

31. تنطیمات فهرست مطالب

۰۰:۰۵:۱۱

32. تنظیم فهرست مطالب تصاویر

۰۰:۰۷:۳۵

فصل هفتم

۵ قسمت ۰۰:۳۲:۲۱

33. جلدکتاب

۰۰:۰۷:۰۳

34. قرار دادن تصاویر جلد کتاب

۰۰:۰۹:۱۳

35. متن جلد کتاب

۰۰:۰۷:۰۴

36. ستون فقرات کتاب

۰۰:۰۶:۲۲

37. متن پشت جلد کتاب

۰۰:۰۶:۱۱

فصل هشتم

۳ قسمت ۰۰:۰۹:۳۷

38. تنظیمات چاپ

۰۰:۰۴:۱۱

39. خروجی pdf

۰۰:۰۴:۲۱

40. پکیج و دسته بندی

۰۰:۰۳:۳۷

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

1. ثبت نام در دوره آموزش طراحی کتاب در ایندیزاین به چه صورت است؟

شما می توانید با انتخاب گزینه دانلود دوره، آن را به سبد خرید خود اضافه کنید و یا طبق راهنمای در نظر گرفته برای دانلود دوره های مکتب تی وی پیش بروید.

2. آیا این دوره کاربری بوده و در به ثمر رساندن پروژه های واقعی به شما کمک خواهد کرد؟

در دوره آموزش طراحی کتاب در ایندیزاین شما قادر خواهید بود با تمرین بر روی پروژه های واقعی همراه با استاد حرفه ای شوید و برای ورود به بازار کار آمادگی لازم را داشته باشید. در واقع حل تمرینات کلاسی و تعامل با استاد در پیشرفت شما نقش مهمی خواهد داشت.

3. رفع اشکال و پشتیبانی به چه صورت است؟

راه های ارتباط با ما اکانت تلگرامی @maktabtv_support و همچنین شماره تماس های قرار داده شده در اطلاعات سایت است. علاوه بر این شما می توانید در سایت از طریق لایو چت نیز با پشتیبانان مکتب تی وی ارتباط داشته باشید و اگر در حین استفاده از دوره آموزش طراحی کتاب در ایندیزاین با مشکلی بر خوردید با ما در میان گذارید.

آزیتا مختاری

مدرس دوره: آزیتا مختاری

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

guest

قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
nikooo
nikooo
1 سال قبل

با سلام. ایا در این دوره ی آموزش طراحی کتاب در ایندیزاین طراحی جلد کتاب اموزش داده میشه یا صفحه بندی هم شاملش میشه؟

پشتیبانی مکتب تی وی
پشتیبانی مکتب تی وی
مدیر
پاسخ به  nikooo
1 سال قبل

درود بر شما بله همون طور که در فهرست عناوین دوره آموزش طراحی کتاب در ایندیزاین میتونین مشاهده بفرمایید صفحه بندی هستش ولی برای طراحی جلد کتاب به دوره آموزش طراحی جلد کتاب مراجعه کنید.

امیر سعادتی
امیر سعادتی
11 ماه قبل

خوب و باحوصله

phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
0
    0
    لیست خرید شما
    سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه