آموزش ساخت بازی دوبعدی موبایل با یونیتی

آموزش ساخت بازی دوبعدی موبایل با یونیتی

با افزایش تکنولوژی و بیشتر شدن کاربران موبایل، توجه بازی سازان و طراحان صنعت بازی سازی نیز به به پلتفرم های android و  ios جذب شد. که البته منجر به صنعت پولساز بازی سازی امروزی شده است. نرم افزار یونیتی برنامه ای در آموزش بازی سازی است که در هر دو سیستم عامل ذکر شده توانایی خروجی گرفتن را دارد. در پایان  آموزش طراحی بازی دوبعدی برای موبایل با یونیتی می توانید یک پورتفولیو حرفه ای برای خود داشته باشید. میتوانید در گوگل پلی، کافه بازار، AppStore و مارکت های این چنینی طراحی خود را برای سیستم عامل های اندروید وios  ارائه دهید

افزودن به سبد خرید
توضیحات

معرفی بازی سازی برای موبایل

با توجه به رشد استفاده از تلفن های همراه هوشمند در پلتفرم های اندروید و ios صنعت بازی سازی نیز به این سمت معطوف گشته و آن را تبدیل یکی از پول ساز ترین حوزه های بازی سازی نموده است که توجه متخصصان بازی سازی هم بیش از پیش به آن جلب شده است.

 در نرم افزار یونیتی که یک نرم افزار کراس پلت فرم هست شما میتوانید بازی ساخته شده را برای دو سیستم عامل محبوب اندروید و ios خروجی گرفته و به صورت همزمان در مارکت های مخصوص آن منتشر نمایید. یونیتی یک پلتفرم ایده آل برای طراحی بازی های موبایلی به دلیل مجموعه ویژگی های قدرتمند و موارد استفاده است. یونیتی توسعه چند پلتفرمی را ساده می کند و از بیش از 25 پلتفرم مختلف علاوه بر اندروید و iOS پشتیبانی می کند. پشتیبانی از چند پلتفرم آن، استقرار آن را در طیف گسترده ای از سیستم عامل های مختلف با استفاده از پایگاه کد یکسان آسان می کند، و تضمین می کند که بازی در هر پلتفرم بومی است. شما می توانید برای دانلود آموزش ساخت بازی دوبعدی و خرید پکیج اموزش ساخت بازی دو بعدی ساده با یونیتی از طریق همین صفحه آموزش ساخت بازی دو بعدی با یونیتی اقدام کنید. همچنین برای فراگیری آموزش طراحی بازی دوبعدی برای موبایل با یونیتی نیز می توانید در دوره های طراحی و ساخت بازی دو بعدی با یونیتی شرکت کنید.

در ادامه اموزش ساخت بازی دو بعدی ساده با یونیتی مزایای نرم افزار یونیتی برای بازی سازی دو بعدی برای اندروید را بیان می کنیم.

مزایای استفاده از Unity 3D برای بازی سازی دو بعدی برای اندروید

در این بخش از آموزش صفر تا صد بازی سازی دو بعدی در unity مزایای نرم افزار یونیتی برای بازی سازی دو بعدی برای اندروید را شرح می دهیم.

پشتیبانی دو بعدی و سه بعدی

یکی از مزایای یونیتی که در آموزش ساخت بازی دوبعدی به آن اشاره شده است، پشتیبانی دوبعدی و سه بعدی است. با Unity 3D می توانید بازی های دو بعدی و سه بعدی را با گرافیک فوق العاده بسازید. علاوه بر این، به طور بومی از AR/VR پشتیبانی می‌کند، اگرچه با ابزارها و خدمات شخص ثالث برای ساخت بازی‌های AR/VR نیز ادغام می‌شود.

رابط طراحی عالی

مزیت دیگر یونیتی این است که رابط کاربری طراحی در آن نسبتا ساده است. می توانید به راحتی عناصر طراحی را بکشید و رها کنید و در صورت نیاز به کد تغییر دهید.

قابلیت های کدنویسی قوی

یونیتی از Microsoft Visual Studio به عنوان محیط توسعه یکپارچه پیش فرض خود استفاده می کند. زبان‌های کدنویسی پیش‌فرض C# و UnityScript هستند که بسیار شبیه به جاوا اسکریپت است، اما بسیاری از افراد داخلی قویاً استفاده از C# را برای پروژه‌های Unity 3D توصیه می‌کنند.

کتابخانه گسترده

یکی دیگر از مزایای یونیتی که در آموزش ساخت بازی دوبعدی  به آن پرداخته شده است، کتابخانه گسترده این نرم افزار است. این پلتفرم قابلیت های زیادی را ارائه می دهد که می توانید آنها را به صورت رایگان در فروشگاه Unity Asset خریداری یا اضافه کنید.

توسعه بین پلتفرمی

توسعه بین پلتفرمی مزیت دیگر یونیتی است که در آموزش ساخت بازی ساده دو بعدی با یونیتی به آن پرداخته شده است. یونیتی به شما امکان می‌دهد در اکثر پلتفرم‌های دسکتاپ و موبایل منتشر کنید، و آن را نسبتاً جهانی می‌کند، اگرچه ممکن است لازم باشد آن را کمی تغییر دهید تا نیازهای پلتفرم را برآورده کنید. یونیتی امکان توزیع بازی را از طریق یک هاب واحد فراهم می کند و یونیتی به شما این امکان را می دهد که به راحتی در چندین فروشگاه وب منتشر کنید.

انجمن پشتیبانی قوی

یونیتی جامعه بزرگی از حامیان در سراسر وب دارد. محبوبیت آن نیز به طور تصاعدی افزایش یافته است، به طوری که Unity Developer یکی از 10 شغل برتر در حال رشد در ایالات متحده بر اساس LinkedIn است. همچنین دارای پشتیبانی فنی عالی و کاملاً کاربردی، و همچنین نکات، راهنماها و مرورهای کلی برای کمک به شما در توسعه بازی است.

سیاست قیمت گذاری عالی

یکی دیگر از مزیت های یونیتی برای بازی سازی دو بعدی برای اندروید که در آموزش صفر تا صد بازی سازی دو بعدی در unity به آن پرداخته شده است، قیمت گذاری عالی این نرم افزار است. عملکرد اصلی آن رایگان است. با این حال، برای برخی از ویژگی های اضافی درخواست پرداخت می کند. برای توسعه‌دهندگان بازی‌های موبایل، Unity راه‌حل‌های انحصاری کسب درآمد را نیز ارائه می‌کند.

در این قسمت از آموزش ساخت بازی دو بعدی در یونیتی برخی از مزیت های نرم افزار یونیتی برای بازی سازی دو بعدی برای اندروید را بررسی کردیم. برای آشنایی بیشتر با این مزایا می توانید در دوره های آموزش صفر تا صد بازی سازی دو بعدی در unity شرکت کرده یا نسبت به دانلود فیلم آموزش ساخت بازی ساده دو بعدی با یونیتی یا خرید پکیج آموزش ساخت بازی دو بعدی اقدام نمایید.

در قسمت بعد این آموزش ساخت بازی دو بعدی در یونیتی به بازار کار بازی سازی برای موبایل آشنا می شوید.

بازار کار بازی سازی موبایل

در این دوره آموزشی ساخت بازی دو بعدی با یونیتی و همینطور آموزش ساخت بازی اندروید را میتوانید انتظار داشته باشید و بایستی در حین دوره آموزش ساخت بازی دو بعدی در یونیتی همراه با استاد با استفاده از فایل های پروژه ای که در حال کار است همزمان کار کنید تا بتوانید در پایان این دوره آموزشی بازی سازی برای موبایل پورتفولیوی حرفه ای داشته باشید.

مورد انتظار است که حتما روز به روز به افزایش سطح پورتفولیوی خود اقدام ورزیده و برای کارفرما به دو صورت ارائه نمایید. شما هم میتوانید به صورت خودجوش ایده ای را یافته و از آن برای ساخت یک بازی جدید استفاده نموده و در مارکت های گوگل پلی  و کافه بازار برای سیستم عامل اندروید و در App Store برای سیستم عامل ios ارائه نمایید.

آموزش طراحی بازی دوبعدی برای موبایل با یونیتی از رسانه آموزشی مکتب تی وی

در این دوره آموزشی ساخت بازی موبایل، شما در کمترین زمان ممکن به صورت کامل تمام چیزی که نیاز دارید را دریافت کرده و طبق یک دوره با استانداردهای رسانه آموزشی مکتب تی وی جلو خواهید رفت. این دوره آموزش صفر تا صد بازی سازی دو بعدی در unity به صورت تعاملی با استاد است.

در این دوره آموزش ساخت بازی ساده دو بعدی با یونیتی به صورت کامل به آموزش ساخت بازی دو بعدی در یونیتی می پردازیم و نحوه طراحی و ساخت بازی موبایل با یونیتی را شرح می دهیم. مخاطبان این دوره آموزش صفر تا صد بازی سازی دو بعدی در unity بازی سازان و افراد علاقه مند به این حوزه هستند. پیش نیاز دوره بازی سازی دو بعدی برای اندروید آموزش نرم افزار یونیتی است. هدف این دوره اموزش ساخت بازی دو بعدی ساده با یونیتی نیز آشنایی با تکنیک ها و ابزارهای نرم افزار یونیتی برای ساخت بازی دو بعدی موبایل است. شما پس از گذراندن آموزش ساخت بازی دوبعدی و فراگیری آموزش ساخت بازی ساده دو بعدی با یونیتی می توانید برای ورود به بازار کار آماده شده و از این راه کسب درآمد کنید.

علاقه مندان به آموزش طراحی و ساخت بازی دو بعدی با یونیتی می توانند در دوره آموزش صفر تا صد بازی سازی دو بعدی در unity شرکت کرده یا نسبت به دانلود فیلم آموزش ساخت بازی دو بعدی در یونیتی یا خرید پکیج آموزش بازی سازی دو بعدی برای اندروید از طریق همین صفحه اقدام نمایند.

معرفی قسمت های دوره جامع آموزش ساخت بازی دوبعدی در یونیتی

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

1. معرفی دوره

در این قسمت از آموزش طراحی بازی دوبعدی برای موبایل با یونیتی به معرفی دوره خود می پردازیم و آموزش هایی که به شما یاد خواهیم داد شامل : طراحی منوی بازی – طراحی صحنه و ایجاد کاراکتر – کار با انیماتور – نوشتن اسکریپت برای کاراکتر – نوشتن اسکریپت انیمیشن برای کاراکتر – کار با موانع و نحوه امتیازگیری – کار با صدا – منوی توقف بازی – نوشتن اسکریپت برای موبایل – و در نهایت گرفتن خروجی از بازی برای موبایل.

2. طراحی منوی بازی

در این قسمت از آموزش طراحی و ساخت بازی اندروید به شما یاد خواهیم داد که چگونه منوی بازی خود را طراحی کنیم و نکته مهم این قسمت این خواهد بود که طوری منوی خود را طراحی کنیم که در تمام صفحات گوشی قابل مشاهده باشد.

3. طراحی صحنه بازی و ایجاد کاراکتر

در این قسمت از آموزش طراحی و ساخت بازی 2d در یونیتی ما صحنه بازی خود را طراحی می کنیم و همچنین کاراکتر خود را همراه با انیمیشن وارد صحنه بازی می کنیم و به شما یاد خواهیم داد چگونه کاراکتر ما انیمیشنی داشته باشد.

4. کار با انیماتور

در این قسمت از اموزش ساخت بازی دو بعدی ساده با یونیتی بعد از ساختن انیمیشن به شما یاد خواهیم داد که چگونه با انیماتور کار کنیم و ارتباط بین انیمیشن ها را برقرار کنیم.

5. نوشتن اسکریپت برای کاراکتر

در این قسمت از آموزش طراحی بازی دوبعدی برای موبایل با یونیتی ما اسکریپتی برای کاراکتر خود می نویسم که کاراکتر ما بتواند با استفاده از دکمه های کیبورد حرکت کند و پرشی انجام دهد.

6. نوشتن اسکریپت انیمیشن برای کاراکتر

در این قسمت از آموزش ساخت بازی دو بعدی در یونیتی اسکریپتی برای انیمیشن کاراکتر خود می نویسم که کاراکتر ما در حین حرکت انیمیشنی داشته باشد و همچنین در هنگام پریدن.

7. کار با موانع و نحوه امتیاز گیری

در این قسمت از آموزش ساخت بازی ساده دو بعدی با یونیتی ما یکسری موانع جلوی راه کاراکتر خود قرار می دهیم که وقتی کاراکتر ما به این موانع برخورد کرد بازی از اول اجرا شود و همچنین سکه ای قرار می دهیم که در صورت دریافت سکه توسط کاراکتر امتیازی ثبت شود.
نکته مهم در این قسمت آموزش ساخت بازی دو بعدی با یونیتی این است که کدی می نویسیم که امتیاز ما در مراحل بعدی ذخیره شده باشد.

8. کار با صدا

در این قسمت از اموزش بازی سازی دو بعدی برای اندروید به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توان در یونیتی با صدا کار کرد و وقتی کاراکتر ما سکه را دریافت می کند صدایی پخش شود.

9. منوی توقف بازی

در این قسمت از آموزش طراحی بازی دوبعدی برای موبایل با یونیتی ما منوی طراحی خواهیم کرد که وقتی کاربر روی دکمه توقف بازی میزند بازی کاملا متوقف شود و همچنین تمام انیمیشن های داخل بازی متوقف شود و وقتی دکمه ادامه بازی را میزند بازی از همان جا شروع شود.

10. نوشتن اسکریپت برای اندروید

در این قسمت از اموزش ساخت بازی دو بعدی ساده با یونیتی ما یک سری دکمه هایی قرار خواهیم داد که کاربر بتواند در هنگام خروجی گرفتن با این دکمه ها کاراکتر خود را هدایت کند و نکته مهم در این قسمت آموزش ساخت بازی دو بعدی در یونیتی این است که یک پکیجی را معرفی می کنیم که با استفاده از این پکیج کار ما آسان تر میشود تا بتوانیم کاراکتر خود را هدایت کنیم.

11. خروجی گرفتن از بازی

در نهایت در قسمت آخر از دوره آموزش ساخت بازی دوبعدی به شما یاد خواهیم داد که چگونه از بازی خود Export بگیریم و همچنین چگونه از بازی خود برای پلتفرم اندروید و IOS خروجی بگیرم که بتوانیم در موبایل بازی خود را اجرا کنیم.

 

سرفصل ها

۱ فصل ۱۱ جلسه ۲:۱۴:58 ساعت

دوره جامع آموزش ساخت بازی دوبعدی موبایل با یونیتی

۱۱ قسمت ۲:۱۴:58

1. معرفی دوره

رایگان (پخش زنده)
00:04:00

2. طراحی منوی بازی

00:17:35

3. طراحی صحنه بازی و ایجاد کاراکتر

00:10:56

4. کار با انیماتور

00:07:40

5. نوشتن اسکریپت برای کاراکتر

00:17:09

6. نوشتن اسکریپت انیمیشن برای کاراکتر

00:09:02

7. کار با موانع و نحوه امتیاز گیری

00:20:10

8. کار با صدا

00:11:09

9. منوی توقف بازی

00:10:55

10. نوشتن اسکریپت برای اندروید

00:16:51

11. خروجی گرفتن از بازی

00:09:25

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

۱. چطور میتونم در دوره آموزش ساخت بازی موبایل با یونیتی ثبت نام کنم؟

شما طبق راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی در قسمت سوالات متداول در منوی اصلی سایت میتوانید دوره جامع آموزش یونیتی را هم مانند باقی دوره ها خریداری نمایید.

۲. آیا در حین دوره از پروژه های واقعی استفاده میشود؟

در طی این دوره ساخت بازی 2d در یونیتی یونیتی شما به صورت تعاملی آموزش میبینید. یعنی پروژه های کاملا واقعی برای معرفی ابزارها و تکنیک ها به کار گرفته شده و همان فایل ها هم در اختیار شما هستند تا بدون به زحمت افتادن برای پیدا کردن فایل های دوره آموزشی شما بتوانید همراه با استاد تمرین کنید.

۳. نحوه پشتیبانی و رفع اشکال در دوره آموزش ساخت بازی 2d در یونیتی به چه صورت است؟

شما میتوانید با استفاده از اکانت تلگرام مکتب تی وی با آی دی @maktabtv_support با ما در ارتباط باشید و همینطور تلفن های تماس و همینطور لایو چت در سمت راست پایین آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران عزیز است. همینطور در صورتی که در طی دوره مشکلات فنی را تجربه کردید و یا خواستین درباره سطح پیشرفت شما پیشنهاداتی ارائه شود، میتوانید با تماس با پشتیبانی مکتب تی وی در گروه هایی در تلگرام عضویت یابید که برای همیشه متخصصین این حوزه پاسخگوی شما در این زمینه ها خواهند بود.

۴. مدرس دوره جامع آموزش ساخت بازی 2d در یونیتی به چه صورت با ما تمرین میکنه؟

مدرس دوره آموزشی یونیتی که صرفا یک کاربر نیست و بلکه سالها در این زمینه کار کرده، فایل های تمرینی در حین ضبط ویدیو را در اختیار شما قرار گرفته و شما همراه با استاد در حین ویدیوهای آموزشی و پس از پایان هر قسمت از دوره آموزش یونیتی میتوانید تمرینات لازم را انجام دهید و پس از آن به قسمت بعدی دوره آموزش یونیتی مراجعه نمایید.

و این یعنی راحت ترین راهی که میتوانید با استفاده از ویدیوهای خام که به تفکیک هر قسمت در اختیار شما قرار گرفته و استاد با همان ها کار میکند بتوانید تمرین کنید و در پایان دوره آموزش یونیتی حتی نمونه کارهای مخصوص به خودتان را بسازید.

ابراهیم یعقوبی

مدرس دوره: ابراهیم یعقوبی

آقای یعقوبی متخصص بازی سازی در نرم افزار یونیتی بوده و با سابقه خوبشون و بیان روان تونستن طبق استانداردهای رسانه آموزشی مکتب تی وی دوره خیلی جامع و مفیدی رو برای ساخت تخصصی بازی موبایل در یونیتی تدارک ببینند.

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

guest

قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نسترن
نسترن
1 سال قبل

سلام علاوه بر دوره آموزش طراحی بازی دوبعدی برای موبایل با یونیتی چه دوره های دیگری را در این زمینه پیشنهاد میدید؟

پشتیبانی مکتب تی وی
پشتیبانی مکتب تی وی
مدیر
پاسخ به  نسترن
1 سال قبل

درود بر شما میتونین علاوه بر دوره آموزش نرم افزار یونیتی در همین محصول دوره های آموزش بازی سازی رو به صورت کامل در دسته بندی مربوط به خودش مشاهده کنید.

phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
0
    0
    لیست خرید شما
    سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه