0
09151637530

کار با ابزار scallop و crystallize و wrinkle در ایلوستریتور

در این قسمت از آموزش ایلوستریتور قصد داریم در مورد  استفاده از سه ابزار باقی مانده در مجموعه ابزار liquify صبحت کنیم که میتوانید افکتهایی مثل متبلورکردن و چین و چروک را بر روی موضوعات خود اعمال کنید. ابتدا scallop tool را انتخاب میکنیم. توجه داشته باشید که برای اعمال ابزارهای liquify بر روی متن بایستی متن را از حالت نوشته خارج کرده و تبدیل به مسیر و یا outline کنید.

برای تبدیل متن به مسیر ابتدا متن را انتخاب میکنیم و از منوی type فرمان create outlines را انتخاب میکنیم و یا از کلیدهای ترکیبی shift+ctrl+O استفاده میکنیم.

تبدیل متن به مسیر در منوی type فرمان create outlines در ایلوستریتور برای اینکه تنظیمات دقیق تر ابزار را انجام دهیم روی ابزار دو بار کلیک میکنیم و وارد بخش تنظیمات آن میشویم در قسمت scallop options گزینه complexity اضافه شده که میتوانید میزان دقت ابزار را تعیین کنید.

 گزینه complexity در قسمت scallop options میزان دقت ابزار در ایلوستریتوردر قسمت detail هم میتوانید فاصله بین نقاط ایجاد شده روی موضوعات را مشخص کنید دو گزینه پایین که به صورت پیش فرض فعال هستند باعث میشوند که ابزار scallop روی دستگیره های مماس و انحناهای مسیر هم اثر بگذارد با ابزار crystallize میتوانید شکل خودتان را تبلور کنید.

تبدیل شکل به تبلور با ابزار crystallize در ایلوستریتوردر بخش تنظیمات این ابزار هم میتوانیم گزینه های آن را به دلخواه تنظیم کنیم با ابزار wrinkle هم میتوانید چین و چروک هایی را روی مسیر خود اعمال کنید.

ایجاد چین و چروک با ابزار wrinkle در ایلوستریتور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *