0
09151637530

استفاده از دستور Find/Change

در این قسمت از اموزش ایندیزاین قصد داریم نحوه کار با استفاده از دستور Find/Change را توضیح بدیم. برای جستجو کلمات و جایگزینی آن ها با کلمات دیگر باید از دستور  Find/Change استفاده کنید. به کمک گزینه ها و امکانات این پنجره می توانیم به جستجوی متن عبارات  Gerb کاراکتر های خاص یا Glyphs ها و یا اشیاء بپردازیم کاراکتر های خاصی مثل Tab ،شکست خط ،Symbol ،انتهای پاراگراف، خط تیره، فاصله های مجازی، متغیر های عام از طریق امکانات پنجره این دستور قابل یافتن و تغییر دادن هستند برای دسترسی به فرمان Find/Change به منوی Edit رفته و فرمان Find/Change را انتخاب می کنیم می توانیم ازکلیدهای میانبر Ctrl+F هم برای فعال کردن کادر محاوره ای Find/Change استفاده کنیم .

جستجو کلمات و جایگزینی آن ها  با فرمان Find/Change در  منوی Edit در ایندیزایندر این کادر امکانات زیادی وجود دارد. اما فعلا با دو فایل Find What و Change to آشنا می شوید فرض کنید می خواهید کلمه in را در داخل متن پیدا کنید بنابراین آن را در کادر Find What تایپ کنید سپس روی دکمه Find Next کلیک کنید مشاهده می کنید که نرم افزار اولین موردی که درون متن پیدا می شود را Highlight می کند می توانید با زدن دکمه Find Next موارد دیگر را هم در صورت وجود پیدا کنید .

دستور Find What در کادر Find/Change برای جستجو کلمه مورد نظر  در ایندیزاین کمی با زدن کلید های +  +  Ctrl  زوم را در صفحه زیاد کنید در این جا می بینید که در این کلمه in بخشی از یک کلمه دیگر است در واقع in بخشی از کلمه  lacinia است. پس شما به منظور خود نرسیده اید حالا اگر ماوس را روی آیکون هایی که در پایین کادر Search قرار دارند ببرید، اسمشان را که مشخص کننده ی کاربردشان است ، می توانید ببینید مثلا آیکون اول برای جستجوی لایه ها وObject های قفل شده است ،آیکون دوم برای استوری های قفل شده،و سومی برای لایه ها و Object های مخفی به کار می رود آیکون های بعدی هم به ترتیب برای صفحات Master ،پاورقی ها یاFootnotes، حساسیت به بزرگی و کوچکی حروف و آیکون آخر گزینه Whole Word است که باعث می شود عیناً خود کلمه جستجو شود.

دکمه های مربوط به بخش search و کاربرد آن ها در جستجو در ایندیزاین از آن جا که می خواهید خود کلمه را عیناً پیدا کنید ، در واقع می خواهید کلمه in را فقط پیدا کنید نه بخشی از کلمه دیگری را بنابراین آیکون Whole Word  را فعال کنید سپس روی دکمه Find Next کلیک کنید. مشاهده می کنید کلمه ی بعدی که پیدا شد دقیقاً کلمه in است.

پیدا کردن خود کلمه in نه همراه با کلمات دیگر با فعال کردن آیکون  Whole Word در ایندیزاینمجدداً بازدن کلید های    +  ctrl زوم را روی صفحه کم کنید. این بار یک کلمه را با کلمه دیگر جایگزین کنید مثلا جاهایی که خط تیره کوچک دارد با یک Em Dash یا خط تیره بزرگ جایگزین کنید سپس در فیلد Change باید نماد جایگزینی Em Dash را قرار دهید. ابتدا روی صفحه با دو بار کلیک بر روی متن بخشی را که می خواهید با کاراکتر دیگری جایگزین شود را انتخاب کنید با زدن کلید های Ctrl+C یک کپی از آن تهیه کنید. با زدن کلید های Ctrl+V  در کادر Find What آن را paste  کنید این کار را برای این انجام دادید که دقیقا همان کاراکتری که در داخل متن است در این کادر قرار بگیرد سپس در کادر Change باید نماد جایگزینی Em Dash را وارد کنید برای این منظور روی آیکون مقابل کادر کلیک کنید برای اینکه بتوانید کاراکتر های خاص را راحت پیدا کنید لیستی که باز می شود انواعی از کاراکتر های خاص را که نحوه ی تایپ آن ها را نمی دانید نمایش می دهد توی این مثال چون دنبال نمونه ی خط فاصله هستید از قسمت Hyphens and Dash گزینه Em Dash را انتخاب کنید.

نمونه های خط فاصله در قسمت Hyphens and Dash گزینه Em Dash در ایندیزاینحالا اگر روی دکمه Change All کلیک کنید پیغامی نمایش داده می شود که اعلام می کند هیچ جایگزینی انجام نمی شود دلیلش فعال بودن آیکون Whole Word است که باعث می شود دقیق دنبال همان کاراکتر های تایپ شده در بخش point بگردد.

دکمه Change All زدن و نمایش کادر هشدار بخاتر فعال بودن آیکون Whole Word در ایندیزاینپس برای این که این مشکل برطرف شود ابتدا آیکون Whole Word را غیر فعال کنید سپس بر روی دکمه ی Change All کلیک کنید همان طور که می بینید این بار ۵ نمونه را پیدا کرد و آن ها را جایگزین کرد بر روی دکمه Ok  کلیک کنید تا این جابه جایی انجام شود.

غیر فعال کردن آیکون Whole Word برای جایگزین کردن کلمه در ایندیزاینمشاهده می کنید که در داخل متن خط تیره کوچک با خط تیره بزرگ جایگزین شده است. یک فیلد پر کاربرد دیگر هم در این کادر وجود دارد و آن فیلد Query  است. فرض کنید که می خواهید قسمت هایی در متن که دو بار Space زده شده است را پیدا کنید و با یک  Space جایگزین کنید در In Design فهرستی از انواع فاصله ها وجود دارد که در قسمت  Query لیست شده است مثلا در این جا شما گزینه Multiple Space to Single Space  را انتخاب کنید با این کار تمام کد هایی که ممکن است برای فاصله گذاری استفاده شود در Find What قرار می گیرد با کلیک بر روی گزینه Change All می توانید آن ها را جایگزین کنید.

گزینه Multiple Space to Single Space  درقسمت  Query برای تمام کد هایی که ممکن است برای فاصله گذاری استفاده شود در Find What قرار می گیرد در ایندیزاین

مشاهده تمام دوره های ایندیزاین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *