0
09151637530

آزمایش چاپگر خود با استفاده از این تصویر

در این قسمت می‌خواهیم فایلی که قبلاً آماده کرده‌ایم را برای چاپ تست کنیم. می خواهیم کمی در مورد این فایل توضیحی بدهیم پس اول به به منوی image بروید و دستور image size را انتخاب کنید.


انتخاب دستور image size


همانطور که می توانید ببینید این تصویر بسیار بزرگ است؛ اما با استانداردهای کاغذ مانند A4 مطابقت ندارد. همچنین این تصویر دارای وضوح 360 پیکسل در هر اینچ است و این به این معناست که پیکسل‌های زیادی در این تصویر وجود دارد و ما دارای یک رزولوشن خوب هستیم که به‌طور خاص برای یک چاپگر شخصی طراحی‌شده است اکنون روی cancel کلیک می‌کنیم.


دیدن تنظیمات اندازه تصویر


حال به این نمونه‌های رنگی که در این دو پالت است توجه کنید. در ستون اول از سمت چپ در پالت سمت چپی رنگ‌های قرمز، زرد، سبز، آبی، آبی و قرمز به عبارتی رنگ‌های RGB وجود دارد. منظور ما این است که از مقادیر RGB استفاده‌شده است. برای ایجاد پانل رنگ RGB می‌توانید به آیکون گوشه پانل color رفته و دستور RGB slider را انتخاب کنید.


ایجاد پانل رنگRGB slider


در بالای این پانل ما دارای سه لغزنده Red، Green و Blue هستیم. این مقادیر می‌توانند از صفر تا 255 باشند. پس اگر مقدار قرمز را به 255 برسانید دو لغزنده دیگر به صفر می‌رسند. اگر می‌خواهید رنگ زرد را داشته باشید لغزنده زرد را هم به 255 برسانید.

در ستون دوم سمت چپ از پالت سمت چپی ما همان رنگ‌های قرمز، زرد، سبز و…داریم اما به‌عنوان مقادیر CMYK مورداستفاده قرار می‌گیرند. برای دیدن آن‌ها می‌توانید دوباره بر روی آیکون پانل color کلیک کنید و دستور CMYK slider را انتخاب کنید.


انتخاب پانل رنگ CMYK slider


این بار برای ایجاد رنگ قرمز c و k را به صفر و مقدار m و y را به 100 می‌رسانیم. برای به دست آوردن رنگ زرد m را به صفر می‌رسانیم. پس قاعده کلی برای CMYK دقیقاً برعکس RGB است.

همچنین در ستون سوم ما رنگ‌هایی گوشتی داریم که سه تا از آن‌ها رنگ‌های گرم و سه تا دیگر رنگ‌هایی سرد هستند. ستون چهارم رنگ‌ها از سفید تا سیاه طبقه‌بندی‌شده‌اند. در پالت سمت راست رنگ‌های مناسب عکاسان است که ممکن است با نمودار Macbeth آشنا باشند. تمام این 24 رنگی که در این پالت وجود دارد را از پس‌زمینه رنگارنگ این تصویر انتخاب‌شده است.

شما اگر بخواهید می‌توانید این تصویر را تغییر دهید همان‌طور که می‌بیند هرکدام از آن‌ها در لایه‌های مستقل و جداگانه وجود دارند. شما می‌توانید آن‌ها را با چشم‌هایی که در کنار لایه‌ها است خاموش‌کنید و یا می‌توانید از تنظیمات پیش‌فرض که برای شما ایجادشده استفاده کنید. برای این کار باید به منوی window بروید و دستور layer comps را انتخاب کنید.


انتخاب دستور layer comps

 

حال با کلیک کردن بر روی جعبه‌های کنار نمونه‌ها آن‌ها را فعال کنید.


فعال کردن نمونه ها

امیدواریم که برای تست چاپگر شما مفید باشد.

مشاهده تمام دوره های فتوشاپ

آموزش طراحی بنر

54.000 تومان
13

آموزش طراحی تقویم

49.000 تومان
3

آموزش طراحی پوستر

25.000 تومان
44

آموزش طراحی تراکت

79.000 تومان
1

آموزش طراحی آلبوم

54.000 تومان
5
8

آموزش ترکیب تصاویر

47.000 تومان
5
6

آموزش تایپوگرافی

68.000 تومان
40

آموزش روتوش

65.000 تومان
4.7
9

آموزش طراحی لباس

78.000 تومان
5
4

آموزش لایت روم

52.000 تومان
5
2

آموزش فتوشاپ

88.000 تومان
5
37
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *