0
09151637530

هموارسازی مسیرها با ابزار smooth

د راین قسمت از آموزش ایلوستریتور رمورد ابزار smooth صبحت کنیم  فرقی نمیکند مسیر با چه نرم افزاری طراحی شده باشد گاهی ممکن است در حین طراحی مسیر لرزش دست زیاد باشد مجبور باشیم مسیر را به صورت هموار دربیاوریم برای این کار از ابزار smooth tool که در زیرمجموعه ابزار pencil قرارگرفت است استفاده میکنیم.

کار با ابزار smooth tool در ایلوستریتور

میتوانیم ابتدا مسیر را انتخاب کنیم و سپس با استفاده از ابزار smooth روی مسیر بکشیم و مسیر را هموارتر کنیم گاهی ممکن این که میزان هموارسازی پایین باشد که در این صورت میتوانید با دو بار کلیک کردن بر روی ابزار وارد بخش آپشن آن شوید.

هموار کردن مسیر با ابزار smooth در ایلوستریتور

اسلایدر آن مانند pencil است که هر چه به سمت smooth نزدیکتر شود میزان نرمی و یا هموار سازی بیشتر خواهد بود و هر چه به سمت گزینه accurate نزدیکتر شود میزان هموار سازی کمتر خواهد بود. هم چنین اگر بعد از ترسیم مسیر شما یکسری شکستگی هایی در آن وجود داشته باشد و احتیاج به هموار سازی داشته باشد برای هموار سازی دقت داشته باشید که حتما باید مسیر خود را به حالت انتخاب دربیاورید در این صورت اگر ابزار smooth شما فعال است و شما قصد دارید مسیرتان را انتخاب کنید کافیست به جای اینکه از نوار ابزار selection را انتخاب کنید کلید ctrl  را چند لحظه نگه دارید ابزار شما به ابزار selection تبدیل می شود و میتوانید کلیک کنید و مسیر را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب میتوانید ctrl را رها کنید و به ابزار smooth برگردید و آن را میتوانید روی مسیر بکشید و با drag کردن بر روی جاهایی که مسیر هموار نیست میتوانید آن را به صورت هموار تبدیل کنید. مسیر ما میتواند حتی یک مسیر بسته با استفاده از اشکال باشد به این ترتیب که ما یک ستاره ترسیم میکنیم و سپس با انتخاب ابزار smooth روی اضلاع آن کمی بکشیم تا به حالت نرم دربیاید.

کشیدن ابزار smooth روی شکل ناهموار ستاره ای در ایلوستریتور

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *