0
09151637530

ساده سازی مسیرها با فرمان simplify

در این قسمت از آموزش ایلوستریتور می خواهیم در مورد فرمان دیگری که در منوی object در مجموعه path قرار گرفته فرمان simplify میباشد صبحت کنیم  که میتوانید با آن از پیچیدگی شکلها و مسیرها کم کنید و آنها را ساده کنید برای اینکه بتوانید از این فرمان استفاده کنید مشابه دستورات قبل باید آبجکت و یا موضوع خودتان را انتخاب کنید و بعد از آن طبق شکل این فرمان را اجرا کنید.

کم کردن پیچیدگی های شکل ها با فرمان simplify در ایلوستریتور بخش اولی که در کادر محاوره ای simplify مشاهده میکنید simplify path هست که در این قسمت در بخش curve میتوانید درصد دقت انحناهای خودتان را در مسیر تعیین کنید.

بخش curve در simplify path که درصد دقت انحناهای را تعیین می کند در ایلوستریتور با بخش angle threshold میتوانید محل هایی از تصویر یا مسیرتان را اگر زاویه دار است با این اسلایدر میزان هموار بودن آن مسیرها یا گوشه ها را تعریف کنید. کاربرد angle threshold در هموار کردن مسیر ها در ایلوستریتور میبینید که هر چه کمتر میشود گوشه ها حالت گردتری پیدا میکنند. قسمت original و current که مشاهده میکنید نقاط کنترلی موضوع اصلی و موضوع حاصل شده را به شما نشان میدهد. بخش بعدی options است که دارای دو گزینه میباشد که به صورت پیش فرض این گزینه ها هیچکدام فعال نیستند. بخش option در کادر simplify در ایلوستریتور اگر بخواهید خطوط مسیرتان را به یک خط مستقیم تبدیل کنید میتوانید گزینه straight lines را تیک بزنید، گزینه show original تنها زمانی کارایی خواهد داشت که preview شما هم تیک داشته باشد که بتوانید روی تصویر اتفاق را مشاهده کنید.

تبدیل خطوط مسیر ها به خط مستقیم با گزینه straight lines در ایلوستریتور

در شکل میبینید که با فعال شدن این گزینه مسیرهای اصلی شما نمایش داده میشود در اینجا ما دستور simplify را روی کل شکل اجرا کردیم حال میخواهیم ببینیم اگر یکسری نقاط کنترلی مسیرمان را به صورت مجزا انتخاب کنیم این دستور چه نتیجه ای به ما میدهد. نمایش مسیر های اصلی در ایلوستریتور

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *