0
09151637530

ذخیره تصویر با استفاده از دستور quick export JPEG

در این قسمت به شما نشان خواهیم داد که چگونه Quick Export را به عنوان دستور PNG تبدیل کرده و همچنین Quick Export را به JPEG متصل کنیم که این کار بهترین روش برای فشرده سازی تصویر است.

توجه کنید که نسخه ای از تصویر که شامل لایه های اصلی موجود در پانل لایه ها است. رنگ های تصویر در فضای رنگی Adobe RGB تنظیم شده است همچنین می توانیم این مورد را در گوشه سمت چپ پایین صفحه نیز مشاهده کنیم.

اکنون به منوی File می رویم و دستور Export را انتخاب می کنیم و سپس بر روی گزینه Export preferences کلیک می کنیم.

انتخاب Export preferences

پس انجام این کار کادر تنظیمات بر روی صفحه برای ما قابل مشاهده می شود حال در این پانل موجود در قسمت بالا می توانیم آیکن فرمت را ببینیم که بر روی PNG بطور پیش فرض تنظیم شده است خب بر روی آن کلیک می کنیم در این حالت می توانیم فرمت مورد نظر را از بین بقیه موارد انتخاب کنیم.  در همین راستا می توانیم مقدار کیفیت را ببینیم که می توان با کلیک بر روی آن مقدار آن را به دلخواه تنظیم کنیم. تعیین کیفیت تصویر یکی از راه های فشرده سازی تصویر می باشد.

در قسمت Metadata نیز می توان متناسب با کار خود آن را تنظیم کنیم این آیکن ابرداده هایی را که به کپی رایت و اطلاعات تماس داده شده اند را ترک می کند. در قسمت پایین تر می توانیم جعبه چک Convert to SRGB را ببینیم در اینجا تنها باید چک کنیم که این جعبه روشن باشد در انتها برای ان که این تغییرات را بپذیریم کافی است بر روی OK کلیک کنیم.

ایجاد تغییرات

اکنون بار دیگر به منوی File می رویم و دستور Export را انتخاب می کنیم و سپس بر روی گزینه Quick Export as JPG کلیک می کنیم.

انتخاب دستور Quick Export as JPG

پس از انتخاب این گزینه بار دیگرکادر تنظیمات بر روی صفحه قابل مشاهده می شود در قسمت File name می توانیم نام تصویر را به دلخواه تعیین کنیم سپس بر روی Save کلیک می کنیم  تا این تغییرات را بپذیریم.

ذخیره تغییرات

حالا به منوی File می رویم و سپس فرمان Open را انتخاب می کنیم.

انتخاب فرمان open

اکنون در کادر باز شده بر روی صفحه می توانیم به راحتی فایلی را که ذخیره کرده ایم با همان نام و نشان تنظیم شده پیدا کنیم.

توجه کنید که با حرکت دادن و نگه داشتن مکان نما بر روی هر یک از این تصاویر ذخیره شده می توانیم نوع فرمت و حجم اشغالی آن ها نسبت به حافظه را ببینیم. اکنون بر روی تصویر مورد نظر که همان فایل ذخیره شده است کلیک می کنیم و سپس گزینه Open را که در پایین این کادر قرار دارد را انتخاب می کنیم.

انتخاب open

در تصویر باز شده می توانیم به راحتی با فشردن کلید Ctrl ++ و یا CMD ++ در مک زوم کنیم. در گوشه سمت چپ در پایین صفحه می توانیم ببینیم که این تصویر از SRGB پروفایل است، به عبارت دیگر کمی ابرداده وجود دارد که شناسایی نمایه رنگ آن ها با فایل PNG می باشد. مقایسه این تصویر با فایل ذخیره شده JPG کاملا غیر رقابتی است. اگر ما این تصویر را با تصاویری که در قسمت های قبل به آن پرداخته ایم مقایسه کنیم میبینیم که این فایل JPG ضمیمه به نظر بسیار بهتر است.

اگر تصویر ما دارای برچسب نباشند این واقعا مهم نیست زیرا اکثر مرورگرها وب به اطلاعات نمایه نیاز ندارند. خب به نظر می رسد رنگ پیکسل ها که به راحتی به SRGB تبدیل شده است، به همین دلیل آن ها کاملا عالی به نظر می رسند.

می توانیم ببینیم که در قسمت پانل تنظیمات دارای پس زمینه ای صاف هستیم و این عمدتا به دلیل این واقعیت است که JPG از لایه ها پشتیبانی نمی کند.

در نهایت اگر به منوی File برویم و دستور File info را انتخاب کنیم. می توانیم در کادر ایجاد شده بر روی تصویر ببینیم که نام نویسنده شناخته شده و تعیین شده است اما تمام اطلاعات کپی رایت و URL ما به صورت ناقص در اینجا قرار دارند برای رهایی از این کادر بر روی Cancel کلیک می کنیم.

اکنون می توانیم بار دیگر به منوی File  برویم و دستور Export را انتخاب کنیم، در اینجا یاد گرفتیم چگونه با رفتن به این منو و اعمال این دستور فایل PNG را به JPG تبدیل کنیم این در صورتی است که انجام این کار بهتر از فشرده سازی تصاویر مستمر است.        

مشاهده تمام دوره های فتوشاپ

آموزش طراحی بنر

54.000 تومان
13

آموزش طراحی تقویم

49.000 تومان
3

آموزش طراحی پوستر

25.000 تومان
43

آموزش طراحی تراکت

79.000 تومان
1

آموزش طراحی آلبوم

54.000 تومان
5
8

آموزش ترکیب تصاویر

47.000 تومان
5
6

آموزش تایپوگرافی

68.000 تومان
40

آموزش روتوش

65.000 تومان
4.7
9

آموزش طراحی لباس

78.000 تومان
4

آموزش لایت روم

52.000 تومان
2

آموزش فتوشاپ

88.000 تومان
5
36
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *