0
09151637530

فرمان ذخیره در فتوشاپ

ذخیره کردن تصاویر با فرمان Save در نرم افزار فتوشاپ:

فرمان Save برای ذخیره سازی و نگهداری فایل ها بعد از تغییرات ایجاد شده بر روی فایل اولیه با همان نام یا همان پسوند می تواند استفاده شود.

ابتدا در محیط کاری نرم افزار که هیچ تصویری را باز نکرده ایم دو بار کلیک چپ می کنیم تا کادر محاوره ای Open باز شود .یک تصویر انتخاب می کنیم و بر روی دکمه Open کلیک می کنیم تا تصویر مورد نظر در نرم افزار باز شود.

بر روی منوی File  کلیک می کنیم مشاهده می کنیم که فرمان Save  در وضعیت غیر فعال قرار دارد.زیرا هنوز هیچ تغییری در این تصویر ایجاد نشده است.(عکس ۵۶)

با استفاده از ابزاز Crop  که در ادامه توضیحات بیشتری برای ان داده می شود تصویر باز شده را برش می زنیم. و بر روی تیک تایید در نوار آپشن کلیک می کنیم. (عکس ۵۷)

اگر بر روی منوی File  کلیک  کنیم مشاهده می کنیم که فرمان Save  در وضعیت فعال قرار گرفته است.بر روی ان کلیک می کنیم کادر محاوره ای JPEG Option  ظاهر می شود. در ناحیه Image Option  می توانیم کیفیت آن را تعیین کنیم. و در قسمت Format Option  هم می توانیم تنظیمات مربوط به فرمت آن را اعمال کنیم و بر روی دکمه Ok  کلیک می کنیم.(عکس ۵۸)

روش دوم برای ذخیره تصویر استفاده کلید های کنترلی Cntrl+S  است.

  • ذخیره کردن تصاویر با فرمانas Save در نرم افزار فتوشاپ:

با استفاده از فرمان as  Save می توانیم فایل جاری را با یک نام و آدرس مشخص در یک محل دیگر ذخیره کنیم.بدون اینکه در فایل اصلی تغییری رخ بدهد.

ابتدا در محیط کاری نرم افزار که هیچ تصویری را باز نکرده ایم دو بار کلیک چپ می کنیم تا کادر محاوره ای Open باز شود .یک تصویر انتخاب می کنیم و بر روی دکمه Open کلیک می کنیم تا تصویر مورد نظر در نرم افزار باز شود.

می خواهیم این تصویر را با یک نام دیگر و در یک محل دیگر ذخیره کنیم . در صورتی که بخواهیم پسوند این فایل رو هم عوض کنیم می توانیم از فرمان as  Save استفاده کنیم.

برای دسترسی به فرمان as  Save اشاره گر موس را بر روی منوی File  قرار می دهیم وکلیک چپ می کنیم .در منوی آبشاری باز شده فرمان as  Save وجود دارد.

با استفاده از کلید های ترکیبی shift+Ctrl+S هم می توانیم فرمان as  Save  را انجام دهیم.و به کادر محاوره ای آن دسترسی پیدا کنیم.برای این کار ابتدا کلید Shift  از صفحه کلید را باید پایین نگه داریم و همزمان کلید کنترل و S را هم پایین نگه می داریم تا به کادر محاوره ای as  Save برسیم.(عکس ۵۹ )

در این کادر ابتدا می توانیم مسیر مورد نظر را انتخاب نماییم. و در قسمت File Name  می توانیم نام عکس را عوض کنیم و در قسمت Save as Type  می توانیم فرمت این تصویر را تغییر دهیم. اگر بر روی مثلث Drop Down  کلیک کنیم لیستی از فرمت های مربوط به فتوشاپ ظاهر می شود.(عکس ۶۰)

فرمت JPEG   که شامل فرمت های JPG،  JPEGو  JPE  است.

فرمت Photoshop که شامل فرمت های PSD،  PSDTو  PDD  است.فرمت PSD فرمت پیش فرض فتوشاپ است که لایه ها، کانال ها،یادداشت ها و پروفایل های رنگی را ذخیره می کند.

فرمت PSB ( Large Document Format)؛ از این فرمت برای ذخیره سازی سند هایی با بیش از ۳۰۰ هزار پیکسل استفاده می شود.

فرمت BMP  یک فرمت استاندارد برای ویندوز است که شامل فرمت های BMP،  RLE و DIB   است.

فرمت  GIF یکی از سه قالب سازگار برای انتشار در وب می باشد. یکی از فرمت های پر کاربرد در نرم افزار فتوشاپ فرمت PDF  است. گاهی اوقات لازم است تصاویر نرم افزار فتئشاپ یا تصاویری که عملیات ویرایش یا تصحیح رنگ را در آن انجام داده ایم با فرمت  PDF  ذخیره کنیم این فرمت برای نرم افزار اکربات ریدر محصول شرکت ادوبی است. برای تصویرهایی مناسب است که بتوانیم آن ها را در کامپیوتر های مختلف یا دیوایس های مختلف باز و اجرا کنیم.

یکی دیگر از فرمت های پر کاربرد در نرم افزار فتوشاپ فرمت PNG است این فرمت جدید ترین استاندارد انتشار تصاویر در محیط وب است. و از ۱۶ میلیون رنگ و ۲۵۶ سطح شفافیت پشتیبانی می کند.

فرمت TIFF  را داریم به عنوان آخرین پسوند در این لیست باز شوی Save as Type  . از فرمت TIFF  برای چاپ و ذخیره کردن تصاویربدون از دست دادن کوچکترین کیفیت از آن ها استفاده می کنیم.

عکس را با فرمت PDF  و نام دلخواه و در محلی دلخواه از کامپیوتر ذخیره می کنیم. . بر روی دکمه Save کلیک می کنیم.کادر محاوره ای Adobe Photoshop CC ظاهر می شود که پیامی را در بر دارد. که به ما می گویید تغیراتی را که بر روی تصویر انجام داده ایم اعمال می شود.(عکس ۶۱)

بر روی گزینه don’t show again  کلیک می کنیم که دوباره این پیغام نمایش داده نشود و OK می کنیم. کادر محاوره ای Save Adobe PDF  ظاهر می شود. بر روی دکمه Save PDF  کلیک چپ می کنیم. و برای پیغامی که نمایش داده می شود کلید OK  را کلیک می کنیم.

اگر به محلی که تصویر در آنجا ذخیره شده است برویم مشاهده می کنیم که تصویر ما با نامی انتخاب کرده ایم و فرمت PDF ذخیره شده است.

 

  • تنظیمات ناحیه Save Option در در کادر محاوره ای Save as :

کلید shift  از صفحه کلید را پایین نگه می داریم سپس کلید Ctrl  و سپس کلید S از صفحه کلید را می فشاریم تاا به کادر محاوره ای Save as  برسیم. در قسمت پایین کادر تنظیمات Save Option وجود دارد که به آن می پردازیم. (عکس ۶۲)

در صورتی که از گزینه اول یعنی as a copy  استفاده کنیم می توانیم یک کپی از فایل جاری ذخیره کنیم بدون اینکه فایل جاری باز بماند.

با استفاده از گزینه Notes  اطلاعات مربوط به یادداشت ها در فایل ذخیره می شود.

با فعال کردن گزینه Alpha Channel اطلاعات مربوط به کانال ها به همراه فایل ذخیره می شوند. و با غییر فعال کردن این گزینه باعث می شود که اطلاعات مربوط به کانال ها از فایل ذخیره شده حذف شوند.

با استفاده از گزینه Spot Colors  می توانیم اطلاعات موجود در کانال Spot  را ذخیره کنیم.

با فعال کردن گزینه Layers  اطلاعات مربوط به لایه ها در فایل ذخیره می شوند و در صورت غیر فعال بودن تصویر به صورت تک لایه ادغام شده ذخیره می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *