0
09151637530

ذخیره GIF و یا PNG 8 بیتی

در این قسمت به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک تصویر بسیار گرافیکی را به عنوان یک فایل GIF  یا PNG 8 بیتی ذخیره کنید.

در حالت کلی دو حالت برای کار کردن با فایل های 8 بیتی وجود یا روشن است و یا خاموش بنابراین 2^8=256 رنگ که در انتها ایجاد می شود.در حال حاضر تصویر استاندارد RGB دارای 256 سطح روشنایی در هر کانال است به همین منظور 256*256=16.8M رنگ در مجموع را دارا هستیم.

اکنون  می توانیم به منوی File برویم و دستور Export را انتخاب کنیم سپس بر روی گزینه Save for web کلیک می کنیم  این فرمان به شما نشان می دهد که چه اتفاقی افتاده است.

انتخاب دستور Save for web

خب در پانل ایجاد شده دو تصویر را خواهیم داشت تصویر بالا تصویر اصلی و تصویر زیرین تصویر بهینه شده می باشد. خب اگر بخواهیم تنها تصویر بهینه را در صفحه داشته باشیم می توانیم برروی آیکن بهینه در بالای صفحه کلیک کنیم سپس برای تغییر فرمت به GIF به پانل تنظیمات در سمت راست در بالای صفحه می رویم و فرمت را به GIF تغییر می دهیم .توجه داشته باشید که ما به دنبال 256 رنگ می باشیم.

انتخاب GIF

برای مشاهده بهترین تصویر و برای زوم کردن بر روی آن تنها می بایست بر روی کلید Ctrl + و یا CMD + در مک کلیک کنیم.

برای کاهش حجم فایل می توانیم تعداد رنگ ها را در سمت راست در بالای صفحه در پانل تنظیمات کاهش دهیم، این کار به ما کمک می کند تا توزیع دقیق نقاط بهتر صورت بگیرد. در قسمت پایین صفحه می توانیم ببینیم که تصویر ما چه مقدار از حافظه را اشغال کرده است توجه داشته باشید که هر چقدر که تعداد رنگ های انتخابی ما کمتر باشد فضای کمتری از حافظه اشغال خواهد شد به همین میزان اگر تعداد رنگ ها را افزایش دهیم حجم فایل افزایش می یابد.

افزایش یافت حجم فایل

بطور مثال اگر ما 256 رنگ را برای تصویر خود انتخاب کنیم حجمی حدود 192k را اشغال خواهد کرد.

 در بالای پانل تنظیمات در سمت چپ ما می توانیم چگونگی رنگ را نیز مشخص کنیم. کمی پایین تر می توانیم الگوی نقطه ای خود را تعیین کنیم. خب تنظیم هر یک از این موارد می تواند به دلخواه و متناسب با نوع کار صورت بگیرد برای مشاهده دقیق تر تاثیر هر یک از این موارد می توانیم بر روی قسمتی از تصویر زوم کرده و عملکرد آن را بهتر ببینیم.

مشاهده تاثیر تغییرات

برا خارج کردن تصویر از حالت زوم می توانیم از روش قبل که کامل توضیح داده شده استفاده کنیم و یا بر روی قسمت چپ در پایین صفحه بر روی فلش کنار میزان زوم کلیک می کنیم و مقدار مورد نظر را انتخاب می کنیم اکنون ما میزان 100% را انتخاب می کنیم.

خارج شدن از حالت زوم

اکنون اگر به جای 8 بیت از 24 بیت استفاده کنیم حجم تصویر به حدود 495 کیلو بایت می رسد و دسترسی ما به 16.8 میلیون رنگ می رسد.

با انتخاب 24 بیت حجم افزایش میابد

ولی خب ما می خواهیم در اندازه فایل صرفه جویی کنیم برای این منظور بار دیگر 8 بیت را انتخاب می کنیم.

در ادامه برای ذخیره این فایل می توانیم بر روی گزینه Save در قسمت پایین صفحه کلیک کنیم. در کادر باز شده بر روی صفحه می توانیم مشاهده کنیم که فایل ما 8 بیت دارد بنابراین بر روی Save کلیک می کنیم تا فایل در پوشه مورد نظر ذخیره شود.

ذخیره کرن تغییرات

در حال حاضر برای دیدن آنچه که ذخیره کرده ایم می توانیم به منوی File رفته و دستور Open را انتخاب کنیم.

انتخاب دستور open و باز کرذن تصویر مورد نظر

در نتیجه کادر مورد نظر بر روی صفحه برای ما پدیدار خواهد شد که از پوشه و یا صفحه مورد نظر می توانیم فایل خود را پیدا کنیم اگر مکان نمای خود را بر روی فایل قرار دهیم میزان حجم هر کدام از فایل ها و یا فایل مورد نظر برای ما نشان داده خواهد شد.

 در این قسمت ما توانستیم چگونگی ذخیره فایل 8 بیتی PNG را با استفاده از دستور Save در فتوشاپ بیاموزیم.

مشاهده تمام دوره های فتوشاپ

آموزش طراحی بنر

54.000 تومان
13

آموزش طراحی تقویم

49.000 تومان
3

آموزش طراحی پوستر

25.000 تومان
44

آموزش طراحی تراکت

79.000 تومان
1

آموزش طراحی آلبوم

54.000 تومان
5
8

آموزش ترکیب تصاویر

47.000 تومان
5
6

آموزش تایپوگرافی

68.000 تومان
40

آموزش روتوش

65.000 تومان
4.7
9

آموزش طراحی لباس

78.000 تومان
4

آموزش لایت روم

52.000 تومان
2

آموزش فتوشاپ

88.000 تومان
5
36
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *