0
09151637530

اجرا و تنظیمات اولیه برنامه پریمیر

اجرای برنامه پریمیر

برای اینکه بخواهیم برنامه پریمیر را اجرا کنیم می توانیم از روش های مختلفی استفاده کنیم اول اینکه بر روی دکمه Start کلیک کنیم با مشاهده برنامه پریمیر روی آن کلیک کنیم و آن را اجرا کنیم در صورتی که برنامه در لیست Start نباشد می توانیم از ناحیه   Cortina  ویندوز پریمیر را تایپ کنیم می بینیم که تصویر آیکن برنامه برای ما نشان داده شد.

نحوه اجرای برنامه پریمیر و ایجاد میانبر

با یکبار کلیک کردن بر روی آیکن برنامه می توانیم آن را اجرا کنیم در صورتی هم که بخواهیم برنامه را روی صفحه Desktop قرار بدهیم می توانیم با کلیک بر روی دکمه Start وقرار دادن اشارگر موس روی آیکن برنامه و کشیدن آن بر روی صفحه Desktop  ورها کردن آن تصویر آیکن برنامه  روی صفحه Desktop ویندوزمان قرارمی گیرد وبرای اجرای برنامه لازم است که دو بار بر روی برنامه کلیک چپ کنیم ویا به اصطلاح دابل کلیک کنیم برنامه برای ما اجرا می شود.

نحوه قرار دادن آیکون نرم افزار پریمیر در desktop

اجرا و تنظیمات اولیه جهت ورود به برنامه پریمیر

می خواهیم با برنامه پریمیر کار کنیم روی برنامه دابل کلیک می کنیم تا برنامه اجرا شود برای ایجاد پروژه جدید می توانیم از سر برگ File زیر منوی New گزینه project  را انتخاب کنیم یا اینکه از کلید های میانبر آن Ctrl+Alt+N  می توانیم استفاده کنیم  بر روی دکمه Project  New کلیک می کنیم.

اجرا و تنظیمات اولیه جهت ورود به برنامه پریمیر

 کادر برای ما نشان داده می شود در قسمت Name یک  نام برای پروژه انتخاب می کنیم سعی کنید نام هایی که  می خواهید انتخاب کنید مربوط به برنامه باشد اسم آن نزدیک به کاری که می خواهیم انجام دهیم باشد برای اینکه وقتی چند پروژه تکمیل کردیم برای مشاهده تنظیمات آن کارهایی که روی برنامه انجام دادیم برای دیدن آن ،به مشکلی برخورد نکنیم. ما در این قسمت نام Amoozesh.ir را تایپ می کنیم در قسمت Location می توانیم یک آدرس بدهیم که حالا تنظیماتی  که روی پروژه انجام دهیم در کجا ذخیره شود در خیلی از مواقع ممکن است که حافظه درایو Cپر باشد می توانیم از قسمت Browse  یک آدرس دیگری به آن بدهیم چون که تنظیمات پیش فرض آن برنامه در درایوC ذخیره نشود می توانیم مستقیما روی درایوی که حجم آن بیشتر است قرار دهیم قسمتی  را انتخاب می کنیم وبا کلیک روی Scratch Disks تنظیمات مربوط به Video، Audio وهرکدام از  قسمت های  دیگر به آن آدرس تغییر پیدا می کنند چون در قسمت Location ،Amoozesh.ir قرار دارد در تمام موارد Scratch Disks هم همان آدرس  درج شده است وبا تغییر آن همه ی آن ها تغییر خواهد کرد روی دکمه OK کلیک می کنیم.

تنظیمات کادر new project در نرم افزار پریمیر

برنامه پریمیر برای ما اجرا شد و در محیط  کاری برنامه قرار گرفتیم.

محیط کاری نرم افزار پریمیر

معرفی محیط برنامه پریمیر

با اجرای برنامه ی پریمیر محیط برنامه برای ما نشان داده می شود. اگر بخواهیم در رابطه با این محیط یک توضیح مختصری بدهیم این است که قسمت بالای نرم افزار شامل منو های نرم افزاراست منو های File،Edit،Clip،Sequence،Markers،Graphics،Window،Help است. که معمولا این گزینه ها در اکثر برنامه ها هم وجود دارد.

در قسمت Source فیلم ها و برنامه هایی که وارد محیط برنامه می کنیم در این قسمت دیده می شود البته فایل هایی که هنوز ویرایش نشده اند هم نسخه خام آن ها در این قسمت قرار می گیرد در این قسمت گزینه های دیگری هم وجود دارد که با کلیک بر روی هر کدام از آنها تنظیمات مربوط به خود آن نمایش داده می شود. در قسمت سمت راست فیلم های نهایی را می بینیم یعنی همان فیلم های پنجره سمت چپ قسمت Source یا که جلوه های مورد نظرمان را درون آن اعمال کردیم در این قسمت می توانیم ببینیم .

قسمت Timeline مهم ترین بخش برنامه است همه ی فیلم ها،صداها،تصاویر ومتون را به این بخش اضافه می کنیم تا بتوانیم روی آنها کار کنیم در قسمت کنار پنجره Timeline چند مورد نوار داریم که زمان بندی شده اند می توانیم عکس ها،فیلم ها و صداها را در آن ها بچینیم و طبق زمان بندی هایی که در Timeline می بینیم آن ها را برای پخش زمان بندی کنیم که در کار عملی بیشتر با این بخش ها آشنا می شوید.

معرفی محیط برنامه پریمیر

نحوه ریست کردن تنظیمات برنامه پریمیر به حالت پیش فرض

بیشتر اوقات ممکن است در محیط برنامه پریمیر کارهایی کرده باشیم که تنظیمات آن به هم ریخته باشد مثلا بر روی هر کدام از این سر برگ ها کلیک می کنیم و پنل های آن را می بندیم یا اینکه روی سربرگ Editing کلیک می کنیم و پنل های آن ها را می بندیم  میبینیم که محیط کاری ما کلا تغییر کرد.

نحوه ریست کردن تنظیمات برنامه پریمیر به حالت پیش فرض

و تنظیمات آن برگشت برای برگرداندن محیط کاری به حالت اولیه یابه عبارتی ریست کردن  محیط کاری برنامه می توانیم بر روی سربرگ ویندوز کلیک کرده با انتخاب Workspaces و کلیک برروی Reset to Saved Layout یا اینکه گرفتن کلید های Alt+Shift+0 از صفحه کلید می توانید تنظیمات را ریست کنید.

می بینید که تغییرات به حالت اولیه خودش برگشت اما در سربرگ  بعدی این تغییرات اعمال نشد برای اینکه روی هر سربرگ تنظیمات به حالت اولیه خود برگردد باید ابتدا روی آن سربرگ کلیک کنیم بعد کلید Alt+Shift+0 از صفحه کلید را بزنیم یا اینکه با کلیک بر روی سربرگ Window  انتخاب Workspaces و برروی هر یک از سربرگ ها به طور جداگانه روی گزینه Reset to Saved Layout کلیک کنیم.

دقت کنید برای زدن کلید صفراگر کلیدهای قسمت حسابداری سیستم شما عمل نکرد یا اینکه دیدید با زدن کلید های Alt+Shift+0 که درسمت کلید های حسابداری سیستم تان است تغییراتی اعمال نشد از کلید صفری که بالای صفحه کلید شما تعریف شده استفاده کنید به طور مثال بر روی یک سربرگ کلیک می کنیم و کلید Alt+Shift+0 قسمت حسابداری را می زنیم  اگر مشاهده کنید هیچ تغییری اعمال نشد Num Lock را مجدد کلیک می کنیم Alt+Shift+0 می ببینید که بازهم هیچ تغییری اعمال نشد اما این بار می خواهیم  Alt+Shift+0 که در بالای صفحه کیبرد است را بزنیم  می بینید که تغییرات به حالت اولیه خودش  بر می گردد پس بهتر است برای بازگرداندن تنظیمات به حالت اولیه کلید های مختلفی را چک کنیم.

همچنین برای بر گرداندن هریک از سربرگ ها به حالت اولیه خود آن علاوه بر اینکه از قسمت Window که گفتیم  می توانیم استفاده کنیم از دکمه های میانبر Alt+Shift+0 هم می توانیم استفاده کنیم.

نحوه ریست کردن تنظیمات برنامه پریمیر به حالت پیش فرض

اما روش سوم این است که روی  هر سر برگ کلیک کنیم بعد از اینکه آن سربرگ برای ما انتخاب شد روی آن سربرگ یک بار دابل کلیک کنیم  کادری برای ما نشان داده می شود با کلیک بر روی دکمه Yes تنظیمات به حالت اولیه خود بر می گردد این کار را برای برگرداندن تنظیمات هر سربرگ به حالت اولیه خود آن باید انجام دهیم تا تنظیمات آن سربرگ ریست شود و به حالت پیش فرض اولیه  خود برگردد.

نحوه ریست کردن تنظیمات برنامه پریمیر به حالت پیش فرض

مشاهده تمام دوره های پریمیر

آموزش پریمیر

58.000 تومان
4
32
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *