0
09151637530

تکرار اشکال و مسیرها با فرمان offset path در ایلوستریتور

در این قسمت از آموزش ایلوستریتور می خواهیم در مورد  تکرار اشکال و مسیر ها صبحت کنیم در ابتدا مسیر اعمال این فرمان را در شکل زیر که همانطور که می بینید میرویم .

فرمان offset path در منوی object در ایلوستریتور

با این فرمان میتوانید مسیرها و هم چنین خط دور شکل های بسته را به بیرون یا داخل تکرار کنید و به این ترتیب موضوع جدیدی را ایجاد کنید برای اینکه بتوانید با این فرمان کار کنید بعد از اینکه موضوع خودتان را از طریق ابزار selection به حالت انتخاب در آوردید مطابق شکل بالا روی فرمان offset path کلیک چپ کنید وآن را اجرا کنید.

 

زدن تیک preview برای نمایش اتفاق ها در تصویر در ایلوستریتور

قبل از انجام هر کاری تیک preview را بزنید تا اتفاقی که در تصویر می افتد را ملاحظه کنید. مقادیری که در قسمت offset برایتان درج شده یا خودتان درج میکنید اگر به صورت مثبت باشد خط دور به بیرون تکرار میشود و اگر منفی باشد خط دور به درون موضوع تکرار می شود. و در تصویر بالا هم ملاحظه میکنید که چون این مقدار مثبت هست خط دور به بیرون تکرار شده است. بخش بعدی joins هست که مشخص میکند گوشه های شکل به چه صورت باشد با گزینه miter وقتی که شما در قسمت miter limit مقدار ۴ را وارد میکنید گوشه ها دقیقا مثل شکل داخلی برای شما تکرار میشود و اگر مقدار آن را کمتر کنید میبینید که شرایط گوشه ها تغییر میکند.

تکرار شدن گوشه ها مثل شکل داخلی و برعکس با گزینه miter limit در ایلوستریتور حالت round حالتی است که گوشه های مسیرتان به صورت گرد شده ظاهر میشود. گرد شدن مسیر با دستور round در ایلوستریتور

و اگر حالت bevel را انتخاب کنید خواهید دید که شبیه حالت miter است در زمانی که مقدار ۲ را تعریف کرده باشید. به صورت کلی حالت اصطلاحا پخش شده ای را برای گوشه های شکل به وجود می آورد. اگر به offset مقدار منفی دهیم به این صورت خواهد بود.

   مقدار منفی دادن به offset و اتفاق افتاده در شکل در ایلوستریتور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *