انتقال پروژه از پریمیر به افترافکت
مرداد ۸, ۱۴۰۱ مهرآفاق نارویی 68 بازدید

انتقال پروژه از پریمیر به افترافکت و بالعکس

یکی ازمناسب ترین نرم افزار های میکس و مونتاژ، نرم افزار Premiere Pro می باشد که توسط  کمپانی بزرگ Adobe  ساخته شده است. نرم افزار Adobe Premiere Pro در بیشتر ویدیو کلیپ ها و فیلم های سینمایی مورداستفاده قرار می گیرد.

آموزش انتقال پروژه از پریمیر به افترافکت و آموزش انتقال پروژه از افترافکت به پریمیر

اگر برنامه مورد استفاده شما  نرم افزار افتر افکت است، به این موضوع توجه داشته باشید که در افتر افکت امکان انجام عملیات میکس و مونتاژ را انجام داد چون حجم کار شما سنگین می شود و هم چنین ابزار هایی برای این کار که بتوانید خیلی سریع میکس کنید وجود ندارد بنابراین باید آن را وارد پریمیر کرده و تدوین خود را انجام دهید.ما در این مقاله قابلیت انتقال پروژه از پریمیر به افترافکت و بالعکس را بررسی می کنیم و همچنین آموزش انتقال پروژه از پریمیر به افترافکت و آموزش انتقال پروژه از افترافکت به پریمیر، به صورت آنی و در لحظه ارائه خواهیم نمود، علاوه براین  روی موضوع تبدیل پروژه پریمیر به افترافکت و تبدیل پروژه افترافکت به پریمیر را بدون اینکه نیازی به خروجی گرفتن یا رندر گرفتن از پروژه باشد، بحث خواهیم کرد.

درواقع ممکن است مکررا برای یک تدوین گر پیش آمده باشد که حین تدوین ویدئویی که دارد در پروژه مرتبط انجام می دهد با یک تکست انیمیشن خوب یا شیپ های انیمیشنی مختلف و یا حتی افکت های منحصر به فرد ، تدوین بهتری داشته باشد اما موفق نشده و قید اون کارها را زده است مسلما  ناکامی به این علت می تواند باشد که نرم افزار پریمیر به صورت تخصصی برای تدوین ساخته شده و انجام این سری کارها در آن زمان بر و غیرحرفه ای است؛ بنابراین شرکت سازنده یک قابلیت بنام Adobe Dynamic Link را به ایجاد کرده که به کمک این قابلیت به راحتی میتوانیم انتقال پروژه از پریمیر به افترافکت  را انجام دهیم.

مسلما  Adobe روش های قدرتمند دیگری نیز برای تلفیق کامپ های After Effects در دنباله های Premiere Pro  و در واقع وارد کردن پروژه از پریمیر به افترافکت و بالعکس و تبدیل پروژه افترافکت به پریمیر را دارد که از دقت کمی بیشتر استفاده می کنند.

ابتدا، از خود بپرسیم که چرا انتخاب اول ما Premiere Pro بوده است… دلایل زیادی وجود دارد که چرا به عنوان یک طراح حرکت باید از Premiere Pro استفاده کنید. شاید شما در حال انجام طراحی صدا، اصلاحات در یک تحویل، بریدن قرقره، اصلاح رنگ هستید، یا فقط یک فروشگاه برای همه کارهای ویدیویی مشتری خود هستید. به همین دلایل، سازندگان Adobe راه‌های مناسب تری برای اینکه چگونه یک پروژه از افترافکت به ادوب پریمیر ایمپورت کنیم، را در نظر گرفتند.

چندین روش برای مدیریت گردش کار Premiere Pro به After Effects وجود دارد. یکی از راه‌ها استفاده از لینک دینامیک Adobe با قابلیت پرش بین دو برنامه برای ویرایش ویدیو و ترکیب/طراحی حرکت است. همچنین بحث آموزش انتقال ویدئو از پریمیر به افترافکت مطرح می شود که مورد استفاده کاربران علاقمند به آموزش پریمیر، زیادی قرار خواهد گرفت.

یک گردش کار خوب بعد از تولید این است که ادیت ویدیوی خود را در Premiere Pro کامل کنید و سپس کل پروژه خود را به After Effects انتقال دهید. برخلاف استفاده از Dynamic Link (پرش بین برنامه ها)، وارد کردن  پروژه از Premiere Pro به After Effects یک فرآیند یک طرفه است.

نکته مهم: برای ویرایشگرهایی که با FCP یا Media Composer کار می کنند و قصد دارند در After Effects کار کنند، می توانید این کار را با استفاده از Adobe’s Pro Import (که در CS6 اضافه شده است) انجام دهید. Pro Import قبلاً Automatic Ducks Pro Import بود اما Wes Plate و Harry Plate اکنون با Adobe شریک شده اند. هنگام استفاده از Import به جای Dynamic Link ، چندین مورد وجود دارد که ممکن است بخواهید یک پروژه Premiere Pro را به After Effects منتقل کنید (برخلاف استفاده از Dynamic Link). برخی از تدوین گران امکان دارد ترجیح دهند که در افتر افکت به پایان برسند زیرا گزینه هایی (انتقال/افکت‌ها) دارند که در After Effects عمل می‌کنند ولی در Premiere Pro اعمال نمی شوند. در موارد دیگر ممکن است ویرایشگر پروژه/رسانه را به یک طراح حرکت تحویل دهد. نهایتا، شاید ترجیحاً از import استفاده کنید زیرا با توجه به گردش کار شما ممکن است مشکلاتی در ارتباط مجدد با Dynamic Link وجود داشته باشد.

آموزش قابلیت های انتقال پروژه از پریمیر به افترافکت

وقتی اقدام به وارد کردن پروژه از پریمیر به افترافکت می کنید، تمام لایه های اصلی فعال خواهند بود.

در افتر افکت به بخش  File > Import > Premiere Pro Project بروید.

انتقال پروژه از پریمیر به افترافکت

یک پنجره حاوی پیام نمایش داده می شود که در آن این امکان برای ما وجود دارد که تمام دنباله‌ها را وارد کرده، یا اینکه دنباله‌ای را انتخاب کنید و همچنین آیا می‌خواهید صدا را وارد کنید یا خیر.

انتقال پروژه از پریمیر به افترافکت

روی گزینه OK کلیک کنید در ادامه یک پوشه با رسانه و ترکیب ارجاع شده در پروژه نمایان می شود. توجه داشته باشید، سکانس‌های Premiere در After Effects به ترکیب‌بندی تبدیل می‌شوند.

آموزش انتقال پروژه از پریمیر به افترافکت

روی ترکیب دوبار کلیک کنید تا جدول زمانی  با تمام لایه های خود از Premiere Pro برای شما قابل مشاهده شود.

علاوه بر رسانه ها و پروژه های شما، نشانگرها نیز از Premiere Pro می آیند – که بسیار گسترده است. نشانگرها برای تشخیص صدا، یادداشت جایی برای افزودن انتقال/افکت‌ها و یادداشت‌های جلسه با مشتری مناسب هستند. همچنین اگر قصد دارید برای طراح حرکتی که پروژه را به او تحویل می‌دهید، یادداشت‌برداری کنید، می‌توانید از نشانگرها استفاده کنید.همچنین می‌توانید از تجزیه و تحلیل گفتار در Premiere Pro برای علامت‌گذاری کلمات خاص استفاده کنید و سپس داده‌ها به After Effects وارد می‌شوند که در تصویر زیر نشان داده شده است.

برای نمایش بزرگتر کلیک کنید:

برای نمایش بزرگتر کلیک کنید:

زمانی که کار با پروژه Premiere Pro در After Effects به اتمام رسید می توانید با استفاده از Render Queue یا Adobe Media Encoder خروجی بگیرید. برای رندرهای با کیفیت بالا توصیه می شود از صف رندر استفاده کنید. برای ویدیوی رفتن به وب یا DVD، بهتر است از Adobe Media Encoder استفاده کنید (کدک‌های H.264 و MPEG-2 در AME برتر هستند). همچنین، Adobe Media Encoder دارای تنظیمات اولیه Vimeo و YouTube برای انتخاب است.

برای اضافه کردن به صف رندر – با انتخاب ترکیب در پروژه، به Composition > Add to Render Queue بروید. شما باید “تنظیمات رندر”، “ماژول خروجی” و “خروجی به” خود را در Que Render تنظیم کنید و سپس روی “Render” کلیک کنید. برای جزئیات بیشتر در مورد روش انجام این کار، این سند Adobe Help را بررسی کنید.

برای نمایش بزرگتر کلیک کنید:

تبدیل پروژه پریمیر به افترافکت

نحوه وارد کردن After Effects Comps به Premiere

انتقال پروژه از افترافکت به پریمیر

برای انتقال پروژه از افترافکت به پریمیر بعد از اینکه یک کامپ درAfter Effects ایجاد شد و (ذخیره پروژه) Premiere Pro  را باز کنید و به قسمت پروژه بروید. کلیک راست کرده و Import را انتخاب کنید. سپس به سادگی پروژه After Effects را با کامپ مورد نظر خود پیدا کرده، آن را انتخاب کرده و روی open کلیک کنید. یک پنجره جدید ظاهر می شود و بلافاصله متوجه فعال شدن سرور پیوند پویا Adobe خواهید شد.

پس از انجام فرایند Adobe (چند ثانیه یا چند دقیقه کوتاه بسته به پیچیدگی پروژه AE شما) پنجره با محتویات پروژه AE شما پر می شود. اگر از یک طرح سازمانده شده ی خوب پیروی می کنید، پیدا کردن کامپوننت خود به آسانی باز کردن سطل کمپ است.

کامپ خود را انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید. این همان نام کامپیوتر AE شما با یک اسلش رو به جلو خواهد بود و نام پروژه AE که از آن آمده است. مانند هر نوع رسانه و پروژه دیگری که ممکن است در پروژه پریمیر خود داشته باشید عمل می کند. می‌توانید آن را به مانیتور منبع منتقل کنید، نقاط ورودی/خروجی را علامت‌گذاری کنید، و آن را به ترتیب با یا بدون صدا رها کنید.

نکته قابل توجه این است که وقتی اکنون به After Effects برمی‌گردید و تغییری ایجاد می‌کنید، این تغییر بدون رندر در Premiere قابل انعکاس می باشد! این شامل طولانی تر یا کوتاه تر کردن کامپ است. پس از ایجاد هر گونه تغییر، باید پروژه AE خود را ذخیره کنید.و اینکه در نهایت تبدیل پروژه افترافکت به پریمیر انجام می شود.

امتیاز دادن به این مقاله
دیدگاه کاربران

بدون دیدگاه

پشتیبانی مکتب تی وی

پشتیبانی ما در هر ساعتی پاسخ گوی شما میباشد

  • شما میتوانید با یکی از همکاران ما در پشتیبانی در تماس بوده و به این ترتیب در زمینه ای که علاقه مند باشید به صورت کامل راهنمایی شوید.
  • شما میتوانید از طریق صفحه سوالات متداول سایت به نشانی https://maktabtv.com/faq مراجعه نمایید.
SocialSocial
0
    0
    لیست خرید شما
    سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه