0
09151637530

چاپ، اندازه و موقعیت تصویر

 

دراین بخش از آموزش فتوشاپ قصد داریم به شما دستور Print را معرفی کنیم و همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه در طول کار اندازه و موقعیت تصویر خود را تنظیم کنید.

بنابراین کار خود را با کلیک کردن بر روی گزینه all swatches در پانل Layer comps شروع می کنیم سپس درادامه پانل را پنهان می کنیم.

انتخاب all swatches

عملکرد چاپ فتوشاپ بسیار ساده است. شما می توانید یک صفحه را در یک زمان برای یک بار چاپ کنید. این برنامه به شما امکان قابلیت کنترل دقیق نحوه قرار گرفتن تصویر در صفحه را می دهد. بنابراین برای رسیدن به دستور Print به منوی File می رویم و دستور Print را انتخاب می کنیم این در حالی است که این دستور دارای میانبر صفحه کلید Ctrl +p و یا CMD +p در Mac می باشد. توجه کنید که در این منو دستور دیگری در زیر این دستور به نام Print one copy قرار دارد که این به ما امکان کپی تصویر در همان اندازه فعلی  که بر روی کاغذ قرار دارد را می دهد.

دشتور Print

اما اگر می خواهید کنترل بیشتری بر روی فرایند داشته باشید دستور دوم به شما می گوید که می خواهد یک جعبه گفتگو را تحریک کند. خب ما همان دستور Print را انتخاب می کنیم پس از انتخاب این دستور یک پیام هشدار برای ما پدیدار می شود که به ما می گوید فتوشاپ نمی تواند تصویری را که  آخرین بار چاپ شده است را حس کند برای حل این مورد تنها بر روی OK کلیک می کنیم سپس برای ما کادر محاوره ای ایجاد می شود که در آن می توانیم هر یک از تنظیمات چاپ را تعیین کنیم.

تعیین تنظیمات چاپ

 بنابراین موارد دیگر را نیز می توانیم به صورت دلخواه و متناسب تعیین کنیم توجه داشته باشید که با کلیک بر روی مثلث موجود در کنار Color Management مدیریت رنگ را گسترش داده و باز کنید.

مدیریت رنگها با کلیک بر روی مثلث کناز Color Management

 پس از گسترش آن می توانیم با کمک چرخ اسکرول موس خود قسمت های پایین که اندازه و موقیت تصویر در آن وجود دارد را نیز ببینیم. خب توصیه می کنیم که فعلا این مدیریت را با کلیک بر روی همان مثلث ببنیدیم تا دسترسی سریع تری را به آیکون های اندازه و موقعیت داشته باشیم. در سمت چپ این پانل تصویر خود را می توانیم ببینیم که در داخل کادری قرار گرفته است خب این به ما نشان می دهد که چاپگر حداقل اکنون نمی تواند هر تصویری را در این منطقه جای دهد. در قسمت راست ما می توانیم مقیاس های ارتفاع و عرض را ببینیم که هر کدام از آنها قابل تغییر هستند.

در این پانل می بینیم که وضوح این تصویر 360 پیکسل در هر اینچ می باشد. خب تصویر ما بزرگ نیست ما می توانیم ابعاد این تصویر را قسمت بالای تصویر در سمت چپ پانل ببینیم. با روشن کردن کلید چک Scale to fit media به طور خودکارمیزان وضوح تصویر نیز افزایش می یابد.

با روشن کردن کلید چک Scale to fit media به طور خودکارمیزان وضوح تصویر نیز افزایش می یابد

 در قسمت Units می توانیم هر یک از گزینه ها را انتخاب کنیم سپس کلید چک Print selected Area را روشن می کنیم اکنون در قسمت چپ پانل بر روی تصویر می توانیم اندازه تصویر را تعیین کنیم و هر اندازه که می خواهیم می توانیم آن را برش بزنیم.

تعیین اندازه

 برای اینکه جزئیات بهتری را ببینیم می توانیم با کشیدن گوشه این پانل به سمت پایین آن را گسترش دهیم. اکنون می خواهیم مقیاسی سفارشی  برای تصویر اختصاص دهیم خب برای این کار جعبه مقیاس و یا همان Scale to fit media را خاموش می کنیم حالا ارزش های موجود در بالای این جعبه را می توانیم به دلخواه تغییر دهیم. توجه داشته باشید که ابزار برش در پنجره تصویر قابل مشاهده است و مقیاس مناسبی از تصویر را دربر ندارد بنابراین برای خلاص شدن آن جعبه چک Print selected area را خاموش می کنیم پس از خاموش کردن این جعبه دیگر اثری از ابزار برش در تصویر نخواهد بود بالاتر از این آیکن  ما جعبه چک مرکزی را دارا هستیم که نشان می دهد تصویر در مرکز قرار دارد بنابراین با جابجایی تصویر و کلیک کردن بر روی تصویر و کشیدن آن به هر طرف تصویر دیگر در مرکز قرار نخواهد داشت به همین دلیل جعبه چک خاموش می شود.

 بار دیگر برای قرار گرفتن تصویر در مرکز جعبه چک را روشن می کنیم اکنون اگر بخواهیم تنها تصویر ما به صورت عمودی حرکت کند نه افقی ابتدا جعبه چک مرکزی را خاموش می کنیم و سپس بر روی قسمت top در جلوی این آیکون کلیک کرده و مقدار آن را به دلخواه می توانیم افزایش و یا کاهش دهیم روش دیگر که ما می توانیم مقدار را تعیین کنیم این است که بر روی کلید Shift کلیک کرده و نگه می داریم سپس با استفاده از کلید های Arrow می توانیم تصویر را بالای و یا پایین حرکت دهیم.

بالا و پایین کردن تصاویر

توجه داشته باشید که افزایش این ارزش تصویر را به سمت بالا حرکت می دهد و کاهش آن باعث حرکت به پایین می شود. خب برای قرار گرفتن تصویر در مرکز مجدد جعبه چک مرکزی را روشن می کنیم و در ادامه مقیاس 100% را برای Scale انتخاب می کنیم.

اکنون برای جابجایی تصویر به صورت افقی دوباره جعبه مرکزی را خاموش می کنیم و سپس بر روی قسمت Left در جلوی این آیکون کلیک می کنیم برای افزایش آن می توانیم از روش قبلی نیز استفاده کنیم با این تفاوت که برای جابجایی افقی باید از کلید های راست و چپ Arrow استفاده کنیم سپس با فشردن کلید Shift +Tab می توانیم به ارزش top رفته و مقدار آن را تعیین در این صورت می توانیم تصویر خود را به صورت دلخواه بطور عمودی نیز تنظیم کنیم.

تنطیم کردن تصویر به صورت عمودی

اکنون برای لغو این تغیرات می توانیم بر روی کلید Cancel در پایین این کادر کلیک کنیم این در صورتی است که اگر بر روی کلید Done که در کنار آن قرار دارد کلید کنیم تغییرات ما را به روز می کند بنابراین برای چاپ این تصویر با این تغییرات بر روی کلید Print کلیک می کنیم.

کلید print و done

سپس برای ما کادر هشدار پدید می آید که به ما می گوید تصویر بزرگ و قابل چاپ است. برای رهایی از این کادر و چاپ تصویرباید بر روی کلید Procced کلیک کرد در صورتی که نخواهیم این تصویر با این تنظیمات چاپ شود تنها بر روی کلید Cancel کلیک می کنیم.  

در قسمت بالای  تصویر اسم این تصویر قرار دارد متن موجود در خارج از پرانتز این اسم به ما نشان می دهد که تنطیمات ذخیره نشده ایم داریم بنابرین فقط فراخوانی دستور پرینت ایجاد تغییرات در صفحه شما می کند. برای ذخیره تمام تغییرات چاپی به منوی File رفته و دستور Save را انتخاب می کنیم.

انتخاب دستور save

 دراین صورت می توانیم اندازه، موقعیت تصویر خود را بر روی صفحه چاپ را ذخیره کنیم.

مشاهده تمام دوره های فتوشاپ

آموزش طراحی بنر

54.000 تومان
13

آموزش طراحی پوستر

25.000 تومان
24

آموزش طراحی آلبوم

54.000 تومان
5
5

آموزش تایپوگرافی

68.000 تومان
26

آموزش روتوش

65.000 تومان
5
3

آموزش طراحی لباس

78.000 تومان
3

آموزش لایت روم

52.000 تومان
1

آموزش فتوشاپ

88.000 تومان
5
28
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *