0
09151637530

تجزیه مسیرها با فرمان expand 

در این قسمت از آموزش ایلوستریتور می خواهیم در مورد فرمان expand این فرمان طبق مسیری که در شکل وجود دارد میتوانید دسترسی پیدا کنید و برای فعال بودن آن باید شکل را انتخاب کنید.

فعال کردن فرمان expand در ایلوستریتور

بعد از کلیک بر روی آن کادری باز می شود که گزینه های آن را با هم بررسی میکنیم.

کادر expand با گزینه های کاربردی در ایلوستریتور

بخش object مربوط به این است که اگر موضوع انتخاب شده از نوع ترکیبی باشد با این گزینه میتوانید آن را به موضوعات فرعی تبدیل کنید که در تشکیل موضوع اولیه نقش داشتند موضوعات ترکیبی عبارت اند از مدل هایی که با فرامینی مثل blend و یا envelope distort که اگر موضوعاتی با این فرامین ترسیم کرده باشید میتوانید از طریق expand آن ها را به موضوعات فرعی تبدیل کنید. و هم چنین symbol ها و شعله ها را هم میتوانید با این فرمان آن ها را به اجزای فرعی آنها تبدیل کنید و اگر موضوعات شما به صورت گروه شده باشند  روی آن کلیک راست کنید و روی ungroup کلیک کنید تا از حالت گروه خارج شود. با اجرای فرمان expand میتوانید بخش های شکل را به صورت مجزا انتخاب کنید.

تبدیل کردن شکل های ترکیبی به فرعی و کاربرد گزینه های دیگر expand در ایلوستریتور

میتوانیم از شکل بالا برای مردمک چشم استفاده کنیم به این ترتیب که اجزای اضافی را حذف میکنیم.

پاک کردن اجزای اضافی شکل در ایلوستریتور

قسمت بعدی در دستور expand گزینه fill است. یک ابجکت بدون stroke ترسیم میکنیم و داخل آن را با یک پترن پر میکنیم و سپس در حالی که آبجکت فعال است فرمان expand و سپس در کادر محاوره ای فقط گزینه fill را فعال میکنیم و آن را اجرا میکنیم.به این ترتیب میتوانید با اجرای فرمان ungroup آن را از حالت گروه شده خارج کنید پترن داخل آن را جدا کنید

فرمان ungroup برای خارج کردن پترن داخلی شکل در ایلوستریتور

با دو بار کلیک کردن روی بخش و وارد شدن در محیط ایزوله میتوانید آن را جدا کنید حالت بعدی stroke است که این گزینه خط دور را از رنگ درونی موضوع جدا میکند فقط بایستی قبل جدا سازی آن را ungroup هم کنید.

جدا کردن خط دور از رنگ درونی در حالت stroke در ایلوستریتور

در مورد symbols هم به همین صورت خواهد بود.

کاربرد symbols  که خط دور را از رنگ درونی موضوع جدا میکنددر ایلوستریتور

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *