0
09151637530

آموزش overprint در ایلوستریتور

یکی دیگر از نماهایی که در نرم افزار ایلوستریتور وجود دارد نمای overprint preview هست که در این نما شما می توانید خروجی خودتان را به صورت یک خروجی که با استفاده از دستگاه چاپ رنگی CMYK ایجاد می شودمشاهده کنید که در این حالت شما خروجی خودتان را همراه با لحاظ کردن مدهای ترکیب رنگ، شفافیت و یا کدری تصاویر ولایه های روی هم افتاده مشاهده خواهید کرد. برای فعال کردن این نما از منوی view گزینه overprint preview انتخابمیکنیم و یا از کلیدهای ترکیبی alt+shift+ctrl+Y استفاده می کنیم.

استفاده از overprint preview در نرم افزار ایلوستریتور

شما با حالت preview تفاوت چندانی را مشاهده نخواهید کرد مگر اینکه شفافیتی بر روی اجزای طرح و یا سند شما اعمال شود.مجددا با برداشتن تیک overprint preview نما را در حالت عادی قرار میدهیم می توانیم مجددا برای غیرفعال کردن ایننما از کلیدهای ترکیبی alt+shift+ctrl+Y استفاده کنیم.

 overprint  در چاپ خیلی معنی دارد. نام پنجره overprint ، attributes می باشد که می توانید آن را از منوی window که در بالای محیط نرم افزار ایلوستریتور قرار گرفته است انتخاب کنید. در خصوص توضیح کاربرد overprint می توانیم به این نکته اشاره کنیم که به عنوان مثال اگر اینجا یک طرح داشته باشیم یک جایی از آن با جایی دیگر هم پوشانی داشته باشد.

آموزش overprint در نرم افزار ایلوستریتور

در صورت چاپ این طرح به همین صورت چاپ خواهد شد. اما در صورتی که هر دو آبجکت را انتخاب کنیم و تیک گزینه overprint fill را فعال کنیم قسمتی که هم پوشانی دارند در چاپ روی هم اثر می گذارند یعنی رنگ ها با هم ترکیب می شوند.

آموزش overprint در نرم افزار ایلوستریتور

پدیده ی دیگری هم وجود دارد که اگر اشکالمان خطوط دور یا stroke داشته باشند گزینه overprint stroke هم در پنل attributes فعال می شود. در صورتی که بخواهیم خط دور هم در چاپ لحاظ شود بایستی آن را فعال کنیم

آموزش overprint در نرم افزار ایلوستریتور

و همچنین اگر بخواهید که تصویر همانطور که هست چاپ شود fill و stroke را لحاظ نمی کنیم و تیک آنها را برمی داریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *