0
09151637530

ساخت gradient mesh در ایلوستریتور

در این قسمت از آموزش ایلوستریتور می خواهیم در مورد ساخت gradient mesh صبحت کنیم ما برای ایجاد gradient mesh به دو صورت میتوانیم عمل کنیم.Mesh بندی منظم:
  1. بعد از انتخاب آبجکت مورد نظر از طریق منوی object فرمان create gradient mesh را اجرا کنید.
  2. بعد از انتخاب آن یک کادر باز میشود که در آن میتوانید تعداد سطر و ستون هایی که میخواهید با خطوط و گره های mesh برایتان ایجاد شود را مشخص کنید.
فعال کردن کادر create gradient mesh د رایلوستریتور برای ویرایش خطوط شبکه بندی mesh میتوانید با استفاده از ابزار direct selection روی نقطه هایی که میخواهید رنگ آمیزی کنید کلیک کنید.   ابزار direct selection برای رنگ آمیزی کردن نقطه های شبکه در ایلوستریتور Mesh بندی نا منظم: ابزار mesh در نوار ابزار موجود میباشد که میتوانید آن را فعال کنید و در حالی که شکلتان انتخاب هست میتوانید روی بخش های مختلف کلیک کنید.   mesh نامنظم و فعال کردن ابزار آن در ایلوستریتور بسته به نوع مشی که میخواهیم ایجاد کنیم خطوط عمودی و افقی را میتوانیم با یک کلیک کردن مشخص کنیم باز هم با استفاده از ابزار direct selection میتوانید با انتخاب نقاط  رنگ آمیزی را انجام دهید. اگر قصد داشته باشید برخی نقاط مش را حذف کنید میتوانید با ابزار مش با در حین نگه داشتن کلید alt روی نقاط یا خط هایی که ترسیم شده در کنار آیکون ابزار یک علامت منفی ظاهر میشود که با یک کلیک کردن میتوانید حذف را انجام دهید.   حذف کردن نقاط مش با نگه داشتن alt صفحه کلید و کلیک روی نقاط در ایلوستریتور توجه داشته باشید زمانی که یک رنگ gradient را به شکلی اعمال میکنیم با استفاده از فرمان expand که درقبل هم توضیح دادیم میتوانید موضوعاتتان را به جزئیات آن ها تقسیم کنید.   دادن رنگ gradient به شکل و تقسیم جزئیات آن در ایلوستریتور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *