اموزش ساخت بازی انلاین با unity
مرداد ۱۹, ۱۴۰۰ پشتیبانی مکتب تی وی 3.67k بازدید

آموزش ساخت بازی انلاین با unity

یونیتی امروزه یک نرم افزار بسیار قدرتمند در زمینه ی بازی سازی به شمار می آید. این نرم افزار در بین کاربران محبوبیت بسیاری پیدا کرده است.

در این مقاله آموزش یونیتی قصد داریم به آموزش ساخت بازی انلاین با unity بپردازیم.درواقع مبحث ساخت بازی های آنلاین خود نیازمند گذراندن یک دوره آموزشی مجزا و کامل است،ما در این مقاله به معرفی کلیات این عرصه خواهیم پرداخت.

سپس مراحل ساخت یک بازی فرضی را به اختصار مرور می کنیم وبه دو روش که می توان بازی های آنلاین ساخت  را بررسی می کنیم.

روش اول) استفاده از پلتفرم گیم سرویس

روش اول و روش آسان تر در آموزش ساخت بازی انلاین با unity، این است که از پلتفرم ایرانی و آسان گیم سرویس استفاده کنیم.در ابتدا در این سایت با وارد کردن مشخصات خود ثبت نام کنید.

برای ساخت بازی نیاز به خرید اشتراک خواهید داشت.از طریق شارژ حساب میتوانید هزینه ها را مشاهده کنید.هزینه سرویس دهی در این برنامه با توجه به نیاز شما متفاوت می باشد.

 

آموزش ساخت بازی انلاین با unity

 

اگر برای ساخت بازی در این پلتفرم به مشکل خوردید می توانید از قسمت مستندات آن به صفحه آپارات گیم سرویس منتقل شوید.در این صفحه ویدئو های آموزش ساخت بازی انلاین توسط گیم سنتر قابل رویت هستند.

روش دوم) آموزش ساخت بازی به صورت اصولی

روش دوم آموزش ساخت بازی انلاین با unity به این صورت است که سازنده بازی های آنلاین بایدبه طوراصولی متخصص برنامه نویسی وب و… باشد .همچنین این روش نیاز به خرید هاست دارد.

در ادامه به طور خلاصه مراحل ساخت یک بازی فرضی را مرور می کنیم.این بازی از این قرار است که چندین بازیکن قادر خواهند بود به یک بازی بپیوندند تا به دشمنانی شلیک کنند که به طور تصادفی ایجاد می شوند.

مراحلی که برای ساخت بازی فرضی ما باید انجام شود:

 • ایجاد پروژه و وارد کردن دارایی ها
 • پس زمینه
 • مدیر شبکه
 • Ship Movement
 • Spawn Positions
 • Shooting Bullets
 • Spawning Enemies
 • Taking Damage

از کجا شروع کنیم

طبق مقاله آموزش ساخت بازی انلاین با unity؛ در ابتدا برای ساخت بازی انلاین با unity ، باید یک پروژه یونیتی جدید ایجاد کنید و همه اسپریت های موجود را از طریق کد منبع وارد کنید.

به ایت منظور ، فایلی با اسم Sprites بسازید و همه sprites را در این پوشه کپی کنید. Unity Inspector آنها را به طور خودکار به پروژه شما وارد می کند.

 

آموزش ساخت بازی انلاین با unity

 

دو نکته کاربری آموزش ساخت بازی انلاین با unity

 • پس زمینه(back ground) : مشابه تصویر،در این قسمت باید Render روی Screen Space – Camera باشد. سپس ، UI Scale Mode آن را روی Scale With Screen Size تنظیم کنید. با این کار ، تصویر در پس زمینه ظاهر می شود و نه در مقابل سایر اشیاء.

 

اموزش ساخت بازی انلاین با unity

 

 • مدیر شبکه: برای داشتن یک بازی چند نفره ، ما به GameObject با اجزای NetworkManager و NetworkManagerHUD نیاز داریم.

 

اموزش ساخت بازی انلاین با unity

 

در این مقاله دو روش ساخت بازی انلاین با unity که عبارتند از: استفاده از پلتفرم گیم سرویس و آموزش ساخت بازی به صورت اصولی را بررسی کردیم. همچنین دو نکته کاربردی آموزش ساخت بازی انلاین با unity را معرفی کردیم.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه کاربران

بدون دیدگاه

پشتیبانی مکتب تی وی

پشتیبانی ما در هر ساعتی پاسخ گوی شما میباشد

 • شما میتوانید با یکی از همکاران ما در پشتیبانی در تماس بوده و به این ترتیب در زمینه ای که علاقه مند باشید به صورت کامل راهنمایی شوید.
 • شما میتوانید از طریق صفحه سوالات متداول سایت به نشانی https://maktabtv.com/faq مراجعه نمایید.
SocialSocial
0
  0
  لیست خرید شما
  سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه