0
09151637530

آشنایی با مودهای ترسیمی 

این قسمت از آموزش ایلوستریتور می خواهیم در مورد مود های ترسیمی صبحت کنبم در ایلوستریتور میتوانیم مشخص کنیم که شی مورد نظر ما چگونه و در کجا ترسیم شود.

انواع مد های ترسیمی در ایلوستریتورگزینه draw normal و یا ترسیم عادی است. گزینه بعد گزینه draw behind و یا ترسیم در پشت و یا زیر شی مورد نظر است، گزینه سوم draw inside و یا ترسیم در درون شی مورد نظر است. نرم افزار در حالت پیش فرض در حالت draw normal قرار گرفته است یعنی در این حالت هر شی که رسم میشود چنانچه اشکال روی هم قرار داشته باشند هنگام رسم شکل جدید میبینید که در روی بقیه شکلها قرار میگیرد.

حالت draw normal حالت پیش فرض باعث قرار گرفتن شکل ترسیمی روی شکل های دیگر در ایلوستریتورحالت draw behind است که در این حالت شکل جدید را میتوانید به گونه ای ترسیم کنید که در زیر شکل ترسیم شده قبلی قرار گیرد.

حالت draw behind باعث قرار رفتن شکل ترسیمی جدید در زیر شکل دیگر در ایلوستریتورحالت draw inside است  ابتدا باید موضوع و یا شی را ترسیم کنید و آن را انتخاب کنید تا این حالت فعال شود با کلیک بر روی این گزینه میبینید که حالت های خط چینی به این صورت در اطراف کادر شکل انتخابی فعال میشود.

حالت draw inside باعث خط چین شدن اطراف شکل می شود در ایلوستریتورکه نشان دهنده محدوده ترسیمی شماست بنابراین اگر شکل و یا موضوع بعدی شما در این محدوده ترسیم شود قابل نمایش است اما اگر از این محدوده خارج شود نمایان نمیشود.

حالت draw inside باعث مخفی شدن شکل در خارج از محدوده شکل دیگر می شود در ایلوستریتور

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *