0
09151637530

آشنایی با نرم افزار Indesign

معرفی نرم افزار Indesign

بیش از یک دهه از تولد نرم افزار Indesign می گذرد و پس از فراز نشیب های هر نرم افزار اکنون به عنوان قدرتمندترین نرم افزار نشر ، جایگاه خود را بین نرم افزار های مشابه به خوبی باز کرده است این نرم افزار علاوه بر ایجاد صفحات کاری تکی در صفحه آرایی صفحات متعدد همچون کتاب ها و مجلات هم بسیار قدرتمند و با قابلیت به کمک این نرم افزار شما توانایی طراحی و اجرای صفحات کتاب، روزنامه ، بروشور ، کاتالوگ ، آگهی مجلات ، انواع فرم و گواهی را خواهید داشت. صفحه آرایی در این نرم افزار همچنین می تواند به صورت دستی انجام شود به این ترتیب که ابتدا یک سند خالی با تنظیمات مورد نظر باز کنید وپس از آن به چیدمان آیتم های مورد نظر خود بپردازید همچنین می توانید از قالب های پیش فرض ویا آماده استفاده کنید در اینجا یک قالب آماده ی روزنامه ای رو مشاهده می کنید.

قالب آماده روزنامه در نرم افزار ایندیزاین

در یک قالب آماده می توانید بخش های مختلف را به دلخواه خود انتخاب کنید و آن ها را به راحتی ویرایش کنید در اینجا شما با انتخاب ابزار Selection Tool از نوار ابزار کادر متنی Business News را به حالت انتخاب در می آورید وپس از آن با دوبار کلیک بر روی متن نشانگر تایپ را فعال کنید با زدن کلید های ترکیبی Ctrl+E از صفحه کلید کل متن را انتخاب کنید. از لیست فونت هایی که در نوار کنترل ویا آپشن قرار گرفته است در این بخش فونت فارسی مناسبی را انتخاب کنید به عنوان مثال فونت  B titr در کادر اندازه فونت،سایز ویا اندازه قلم ویا فونت را انتخاب کنید.

انتخاب فونت فارسی مناسب در نرم افزار ایندیزاین

دقت داشته باشید که زبان مورد نظر ویا Language  را در اینجا بر روی گزینه Arabic در صورت نوشتن فارسی قرار دهید پس از آن متن مورد نظر را تایپ کنید. (اخبار تجاری)

تایپ متن در ایندیزاین

به این ترتیب شما می توانید بخش های مختلفی را در یک قالب آماده انتخاب کنید و آن را با موارد مورد نظر خود جایگزین کنید. از کارهای دیگری که این نرم افزار می تواند انجام دهد ایجاد صفحات وب یا فلش است. از جمله قابلیت های جالب و مهم آن تعامل کاملا هماهنگ با نرم افزار های واژه پرداز مثل Word  ونرم افزار های گرافیکی همچون Photoshap و Illustarator می باشد بنابراین شما میتوانید با ترکیب این نرم افزار ها به قابلیت های بسیار زیادی در زمینه طراحی و صفحه آرایی دست پیدا کنید.

مشاهده تمام دوره های ایندیزاین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *